Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Живота на цифровите сапунерки
Автор: explorer   
Дата:   14-04-05 11:30

Абе защо всичко, което се произвежда напоследък, има живот от само няколко години? Снощи като включих цифровата си сапунерка (Fuji F700) установих, че е заминала - матрицата се е скапала. Апаратчето е на по-малко от 3 години, и съм снимал с него не повече от 20 пъти. Made in Japan. Егати смешката, тия сапунерки не могат да издържат дори няколко години при възможно най-грижливо пазене и внимателна употреба. После ме питайте, защо снимам на филм - ами защото имам механични апарати на по 20-30 (че и много повече) години, които не са мръднали, и все още правят снимки с качество, което днешните сапунерки още не могат да достигнат. И не само сапунерките са боклуци, старият ми цифров Никон (D1, дядото на всички DSLR-и) веднъж вече го бях пращал на ремонт (който ми струваше доста скъпо).

Та, на въпроса - коя е в момента най-малката сапунерка за носене в джоба, но все пак да прави някакви свестни снимки и да е поне 5МП? И по възможност, да не струва чак толкова много - аз ако на всеки няколко години давам по $600 за сапунерки накрая ще установя, че с парите е можело да си купя някоя Лайка М6 например.

Отговори на това съобщение
 Re: Живота на цифровите сапунерки
Автор: PLAGIATO   
Дата:   14-04-05 11:32

за да си купиш ново естествено иначе фирмите как ще отчитат ръст на продажбите всяка година :)

Отговори на това съобщение
 Re: Живота на цифровите сапунерки
Автор: ejko   
Дата:   14-04-05 11:35

Е ти като си снимал само 20 пъти с нея за 3 години и тя се е почувствала ненужна и е умряла, нормално!!![smilie25]
За $600 и да е малка аз бих си взел G6 ili G5 на Канон

Отговори на това съобщение
 Re: Живота на цифровите сапунерки
Автор: Junior   
Дата:   14-04-05 11:35

мда... викат му "програмирано качество" пфу...

Отговори на това съобщение
 Re: Живота на цифровите сапунерки
Автор: explorer   
Дата:   14-04-05 11:38

G6 няма да се събира в джоба ми, нещо по-миниатюрно ми трябва... като кутия цигари... ако може даже да е като кутия женски цигари [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Живота на цифровите сапунерки
Автор: volokin   
Дата:   14-04-05 11:41

Ето ти и отговора на въпроса що Лайка фалират, щото като си купиш един ден техен апарат и го наследяват синове/дъщери ---> внуци----> правнуци----> накрая отива на търг и някой колекционер пълни касата на последната генерация която го е използувала, която от своя страна обръща парите в дигитални сапунерки, година след година, докато ги изхарчи [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
И има един основен принцип в техниката: колкото едно устройство е по-просто, толкова вероятността да се развали е по-малка, това е чисто статистически принцип, обосноваващ се на трайността на всеки един чарк, и съответно ''грешките'' се сумират накрая [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Живота на цифровите сапунерки
Автор: ZENTEX   
Дата:   14-04-05 11:44

CANON digital ixus 500 ili po nagore[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Живота на цифровите сапунерки
Автор: explorer   
Дата:   14-04-05 12:02

А какво ще кажете за Панасоник DMC-FX7 - 94мм x 50мм x 24мм, май това е най-малкото по размери?

Отговори на това съобщение
 Re: Живота на цифровите сапунерки
Автор: Canon   
Дата:   14-04-05 12:15

Е тва не го разбирам[smilie11]
"Апаратчето е на по-малко от 3 години, и съм снимал с него не повече от 20 пъти."
Fuji F700 - четвърто поколение SuperCCD SR
Не е от снимане/използване, не е от стареене.
Трябва да е ръждясала [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Живота на цифровите сапунерки
Автор: boreto   
Дата:   14-04-05 12:23

Ами аз бях снимал повече и затова ми се развали малко след навършване на 1 година.[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Живота на цифровите сапунерки
Автор: zaho   
Дата:   14-04-05 12:26

Със сапунерка не се ли ходи само на баня?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Живота на цифровите сапунерки
Автор: Prakticar   
Дата:   14-04-05 12:35

Хмм, не разбирам как така "матрицата се е скапала". Би ли пояснил?
С останалото съм съгласен.

Отговори на това съобщение
 Re: Живота на цифровите сапунерки
Автор: spot   
Дата:   14-04-05 14:17

Sony DSC-T1 (90x61x21mm, 5MP, 2.5"LCD, 38 wide, 114 tele...)

http://www.dpreview.com/reviews/specs/Sony/sony_dsct1.asp

Отговори на това съобщение
 Re: Живота на цифровите сапунерки
Автор: GOSPODIN   
Дата:   15-04-05 00:05

Цифровите фотоапарати (независимо "сапунерки" или СЛР) са една изключително сложна машинария, която ползва най-новите достижения на техниката и науката. Колкото по-сложен е един апарат - толкова е по-голяма вероятността да дефектира( и съвършенните космически совалки падат, и Мерцедес-и се развалят)
По селата има магарешки каручки, които не си знаят годините(магаретата), а даже и най-поддържаните москвичи и жигулки вече са безвъзвратно изгнили, но трябва ли да плачем по неръждясващите дървени каручки?
Само преди 15 години домашните видеа бяха , като няколко тухли четворки....
Не съжалявайте старите "железни" Лайки, Хаселблади и други такива прекрасни машини, защото те просто отсъпват на новите технологии. Пожелавам на всички да имат по-често възможността да си сменят техниката с по- нова и съвършена.[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Живота на цифровите сапунерки
Автор: jumbo   
Дата:   15-04-05 06:48

https://photo-forum.net/static/forum/2007-06/qyxq4529.JPG
http://www.club-nikon.org/images/digital/Nikon-COOLPIX-S1.jpg

хваща и кабелна на тоя голям телевизор [thankyou]

но е предимно гъзарски

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна