Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 
 dokade i dokolko...
Автор: luxor   
Дата:   09-04-05 01:44

dami i gospoda, ne mislite li 4e fotografiata otdawna we4e se iz4erpa...??? kakto i kinoto...???...izkustwa koito sa6testwuwat ot stotina godini i we4e..........dobre 4e ima fotoshop...powe4eto ne6ta stanaha edin wid sport...hmmm...[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: algaivel   
Дата:   09-04-05 01:49

Е, сега те изядоха с парцалите. Добре, че май повечето спят[smilie25]
Не, аз не мисля така. Щом това е начина да осъществя мечтата си ( да бъда на възможно най-много места по света) и за сега за мен той е единствен, то значи аз имам нужда от нея и за мен тя е неизчерпаема[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: luxor   
Дата:   09-04-05 02:00

ne me razbirai pogre6no..., uwajawam izkazwaneto ti, no ne mislia 4e e oprawdana prepowdignatostta, iskah da kaja, 4e fotografiata si e ok, no prekaleno mnogo para se wdiga...az su6to, o4ewidno, obi4am da snimam,... sega 6te me napadnat, znam, kolko mi bili zle snimkite i t.n....hahahahha[smilie3] , iskam da kaja 4e fotografiata i kinoto stanaha, a razbira se i goliama 4ast ot ostanalite izkustwita,...- sport, mdaa, razbira se im strahotni fotografii amaaa....., haha, az se nadiawah da sa se sabudili[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: Junior   
Дата:   09-04-05 02:02

Имаш право до някъде...[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: algaivel   
Дата:   09-04-05 02:05

Добре, хайде да почакаме до утре(днес). И земи пиши на кирилица, че си труден за четене. До утре[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: luxor   
Дата:   09-04-05 02:09

ami da,...wsi4ko jiwo u4i fotoshopa, i az, haha, ama ne smiatam da se prawia na goliama rabota, idei se poiawiawat ot wremne na wreme(mnooooogo riadko)..............[smile]... imam edin wapros kam wsi4ki, koito, nadiawam se 6te po4nat da me iadat s parzalite[smilie7] (gorkite) - moje li edna snimka da gi razpla4e??????????..........ehei, ama bez prewazbujdania...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: algaivel   
Дата:   09-04-05 02:11

Е, ако имаш нещо общо с Елана, доста лиги текоха там. За сълзи не знам, а теб разплаквала ли те е фотография?

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: Junior   
Дата:   09-04-05 02:12

МОЖЕ! но не режисирана

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: luxor   
Дата:   09-04-05 02:16

algaivel: niamam ni6to ob6to s elana, ne sum zapoznat sas slu4aia...4estno kazano ne sum prejiwiawal takowa ne6to dosega...
Junior : pokaji mi edna takawa, moje bi ne sum gledal dostata4no, iskam da izpitam podobno 4uwstwo...a bi mi se iskalo...prosto towa e e edin ot kriteriite mi pri ozenkata na silata na izkustwoto...[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: murnau   
Дата:   09-04-05 02:19

imash pravo, no tova vaji za tezi , koito ia priemat kato sport.
vprochem tozi forum e sporten!
az sushto se prevurnah na sportist.
a tolkova mi se iska da snimam samo za sebe si.
...

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: luxor   
Дата:   09-04-05 02:25

az mislia 4e triabwa da otpadne to4kuwaneto...towa e goliama glupost...panair na suetata...pulno e s gluposti w toia forum, a i imat naglostta da se hwaliat s goliam reiting, kato britney spiers i backstreetboys, hahahahhaa[smilie7] , ama neka se radwat, i profesionalistite deto im dadoha tam niakakwi po-wisoki to4ki, i te da se radwat.....[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: algaivel   
Дата:   09-04-05 02:28

Не смятам, че една снимка(фотография или както там научно се нарича) може лесно да разплаче някого, особено пък Джуниър. Тя е само миг, може би филм - има много, които са ме разплаквали. Зависи от емоционалното състояние, от много неща. Сега се сещам за една снимка(от любимите на мурнау-там я видях-едно детенце с недъгава ръчичка-мисля, че беше на СпешълК), тя много ме натъжи.
Фотографията, киното това са изразни средства, които трудно ще се изчерпят.

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: luxor   
Дата:   09-04-05 02:35

znae6 li, w powe4eto slu4ai filmite postigat wazdeistwieto si blagodarenie na muzikata , koiato e dopalnena...pomislete si dobre i pak mi otgoworete ne e li taka...w towa otno6enie fotografiata e edno niwo i pod filmite...

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: GOSPODIN   
Дата:   09-04-05 02:37

A,в Америка си бият негрите....[smile]
Нещо много мрънкаш ми се струва - от къде започна и свърши с точките на форума...
Като не ти харесват стогодишните изкуства и партии си измисли нови..[smile]
Скулптурата и изобразителното изкуство са на дестки холяди години май.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: luxor   
Дата:   09-04-05 02:42

haha, gospodine, ti mai izob6to ne si w 4as sas skulpturata i jiwopistta...da ne goworim za literatura i muzika...hahahahahha, nazdrawe, ne te napadam, spokoino[smile] prosto konstatiram...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: GOSPODIN   
Дата:   09-04-05 02:51

И откъде констатира - да не си медиум на канал 2001[smile] или имаш пряк контакт с началника на папата? Не, че се заяждам, но май нещо те е подгонила параноята [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: murnau   
Дата:   09-04-05 02:55

medium na kanal 2001 e tva e lafa na vecherta [smilie5]
a luxor e malko takuv de :-D))))))

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: algaivel   
Дата:   09-04-05 02:58

murnau
[smilie24] [ezik] [smilie24] [ezik] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: luxor   
Дата:   09-04-05 02:59

ne sum medium na 2001, ama gi gledam ot wreme na wreme,[smile] [smilie8], ti znae6 li koi e na4alnika na papata 4e gowori6 za nego taka lesno...??? ot tona i izkazwaneto ti sudia za razni ne6ta, do izwestna stepen...

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: luxor   
Дата:   09-04-05 03:10

hahaha, paranoizite pokazwat sreden prust na horata, koito ne poznawat, i si pozwoliawat po tozi na4in da obijdat, dragi, elementaren si, pone pokaji malko dostoinstwo[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: murnau   
Дата:   09-04-05 03:10

kvo dostojnstvo tuka be?

ti sunuvash neshto

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: ceco   
Дата:   09-04-05 04:00

За филмите си прав, luxor, но трябва да се вземе под внимание, че филмът задържа вниманието на зрителя много по-дълго време, докато една снимка рядко може да задържи вниманието повече от минута-две.


Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: volokin   
Дата:   09-04-05 06:46

Луксор, днес в 21 век едно огромно количество хора особено в западния свят, правят джогинг!! Броя на рекордьорите обаче си е същият, както на къси, така и на дълги разстояния[smilie3]
Та в 21 век едва ли има човек който да не носи маратонки, просто щото е удобно, но маратонци са много малко....
Компютри имаме вече почти всички, колко от нас са програмисти???
Примери колкото искаш, мисля че горната ти констатация е малко наивна!!

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: holden   
Дата:   09-04-05 07:35

Е, аз съм програмист. Голям праз.

Иначе аз пък си мисля че една снимка може да въздейства много повече от един филм за равностойно време. Значи за онези две минути на Цецо малко са филмите които могат да окажат голямо влияние. А една снимка: например онази от "Как се правят хубавите снимки" само за няколко секунди успя да ме развесели. Да не говорим за снимка на хубаво момиче или за снимка на критичният момент в някой спорт (вратарят скача да хване топката от дузпа).

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: tenax   
Дата:   09-04-05 09:26

luxor, гледай War Photographer. ама не само гледай, ами и се замисли.

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: n1x0n   
Дата:   09-04-05 09:28

За хората без талант всяко изкуство е изчерпано още преди да се пробват в него, за хората с талант това не е било проблем никога.
Добрия портрет, добрия пейзаж, добрия спортен кадър, добрата репоретажна фотография и т.н. никога няма да се изчерпат, защото живота е съставен от поредица уникални моменти. Само трябва да можеш да ги ловиш.


Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: Borisoff   
Дата:   09-04-05 10:01

Е то май не може да стане просто ей така: Дай ми една снимка да видим дали ще намокря пердето и така ще рабера дали е хубава и въздедйстваща! Първо трябва да можеш не само да гледаш, но и да виждаш (като стана въпрос за канал 2001 [smilie3] )

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: canon   
Дата:   09-04-05 11:01

фотос = светлина, графо = пиша, рисувам
Та кое по-точно е изчерпано не разбрах?
Коя част от ?

Гледай светлината и се любувай на нейната красота. Затвори очи и погледни. Това, което си видял преди вече го няма, а онова което ще видиш после, още не се е появило.” Леонардо Да Винчи

И тук някъде е мястото на фотографското изкуство

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: nemchev   
Дата:   09-04-05 15:52

ако ходиш само накино кат те поканят по тж с реклама ..... нормално да мислиш че е изчерпано....ама вдигни си главицата и погледно точно пред носа си ....(в европа)там също се праи кини,при това доста успешно...пък за фотографията няма смисъл да говорим...поо-нагоре вече беше обяснено[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Тони-К   
Дата:   09-04-05 17:44

Увеличават се тези, които правят разни вариации по вече направени неща. С друга дума - копирачите. Те се превръщат в спортисти, а тези които ги оценяват и гонят в мас-спортисти, абе масовка направо.[smilie21]

Когато опиташ оригинала, нямаш нужда от ментето.[smilie21][smilie21] [smilie21]

Трябва да се върнеш малко назад, за да се засилиш за скок! (това не значи, че трябва нон-стоп "да твориш" в случая със задна дата).

Нови и оригинални неща винаги е имало и ще има, но малко имат очите, с които да ги видят. За да видиш новото, ти трябва ежедневно да можеш да виждаш онова старо, което не е фалш, случва се покрай тебе и си заслужава да го хванеш. Ако фалшът тържествува - да го изопачиш по оригинален начин. Това е школата за добрия фотограф. Така той ще може за 1/100 с. да улови и новото, когато проблесне пред обектива му. Тези неща не се случват всеки ден, затова са и ценни.

Тържествуващата поп-култура сега определя шоколадените си шампиони и във фотографията, и в киното (където всяка тукашна тема се претъркулва), и в..литературата ако щете. От това се затлъстява и отегчава! Ако фотографът трябва да е поне малко и икономист, то кинорежисьора трябва да е много икономист. Това определя днешния кинопродукт като още по-далечен от идеалните си цели.[smilie3]

Ето, и аз снощи гледах новата версия "Спартак", нищо заслужаващо си, старата блудкава емоция в нова пропагандна украска, във всяка сцена - направо можеш да предсказваш следващата лъжа!

Не можеш да вложиш милиони, ако не си култивирал среда преди това, среда от празни глави, т.е. ако не си си гарантирал възвращаемост и печалба. Не можеш да направиш стоиностен филм, без да вложиш.....хиляди поне [smile]
Не можеш да правиш хубави фотографии, и да ги хвърляш на улицата! (освен ако например не си месар, и ги правиш в свободното си време[shtrak]

Добрата фотография изисква своите инвестиции, и те не са сапунерката от 100 -10000 лв.! Инвестицията в добрата фотография е интелекта и умението на създателя и, както и на потенциалните и зрители. Средата ! В противен случай машината работи на празен ход.

Тези които могат, никога не страдат от липса на идеи или оригиналност, от липса на умения за реализацията им. Те страдат от липсата на среда, на място. Те са обречени да творят за единици, в настояще или бъдеще време. Добрата фотография е скарана с финикииските знаци, какво остава за тукашни точки [smile]
Фотошопа е един мощен и достъпен инструмент, но покорителите на Еверест все още не ги спускат там от хеликоптер, нали

Фотошопът е една еманация на комунизма във фотографията: "От всеки според способностите, на всеки според потребностите"! Уви, способностите да твориш или възприемаш дори творби са доста ограничени, за разлика от огромните потребности на всеки, които са еднакви, повечето в гонене на фалшива слава, точки, пари, его и т.н. - все далечни на фотографията неща. Тя е само едно средство на себелюбеца.

Надявам се, отговора на въпроса ти да е удовлетворителен:)


Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: zoomaniak   
Дата:   09-04-05 17:50

Я па ти как че се изчерпала фотографията. Дай ми твоя апарат за 1 месец и стой та гледай в радиус от 5км ще ти направя снимки които са неснимани.....само вяра да имаш друго не ти трябва.......всеки който мисли, че се е изчерпала фотографията просто е в творческа криза. Или прекалено сайтове за фотография гледа и се чуди сега това дето е снимал дали вече е снимано и т н.......божеееееееее

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: aemon   
Дата:   09-04-05 18:34

murnau го каза добре! спортист. да си призная, и аз съм пускал фотки, които не ме кефят, но знам, че ще съберат точки, ей тъй да си погаля самочувствието. отвратително! добра фотография - к'во е това? трудно ли е да снимаш a lа National Geographic? не. лесно е да се снима за клиент или публика, когато знаеш кое как се котира и кой какво иска. ама аз като не знам още какво искам? коя е тогава хубавата фотография? така че за мен не се е изчерпала...


Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: luxor   
Дата:   10-04-05 01:09

iskam da izkaja priatnoto si wpe4atlenie ot komentarite, napisani poslednia den...[smile] o4akwah prosta6ki wklju4wania ot sorta na gospodin GOSPODIN, za radost - niama,... kakto i da e, ne e mestoto da komentiram wsiako otdelno pisanie(bih go naprawil s udowolstwie, no uslowiata na forumite po prinzip sa nezadowolitelni)...waw wsiako otkriwam po ne6to, koeto da swarja s moite wijdania, moje bi sam se izkazal malko po-kraino otkolkoto e triabwalo(wse pak towa e fotoforum), no taka ili ina4e ne mislia, 4e ne sum izliazul izwan granizite na blagorazumieto i iskrenostta na spodelenite wpe4atlenia i nabljudenia...moiata zel suwsem ne bila da prinizia dostoinstwata na fotografiata i kinoto a do izwestna stepen, spored wazpriem4iwostta na 4itatelite, da prokaram edna nepredubedena yerarhia, spored palnata 4istota na namereniata mi, koiato taka il ina4e sa6testwuwa...po gornite waprosi ima o6te mnogo da se gowori...no s koi...??? ne iskam da se karam naprazno...a da proweda razumna diskusia, zadal sum waprosi, na koito nikoi dosega tuk ne mi e otgoworil...ne go i iziskwam...prosto spodeliam...za men e udowolstwie da sre6tam kulturni repliki...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: avela   
Дата:   10-04-05 01:25

ne sqm sqglasna

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: avela   
Дата:   10-04-05 01:27

protestiram sreshtu tezata ti- iznachalnata.
stanaha mnogo horata, koito se zanimavat s tova i da otkriesh neshto, koeto da te trogne - pokraj prenasishtaneto e svqrzano s vreme otdeleno za "izdirvane".

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: luxor   
Дата:   10-04-05 01:42

wsa6tnost, taka kato se zamisliam, doniakude zapo4wam da se ubejdawam, 4e ne sum uspial da postawia dostatu4no dobre, kato se ma predwid sredata w koiato e bila postawena, izna4alnata si teza...da, prawi ste, no - do izwestna stepen - dostatu4no malka za da ne za4erkwam stanowi6tata si, wse pak edin wid sum se podpisal pod tiah, tezi izkustwa dawat ne6to i prosto ne mogat da nadsko4at sebe si, towa e, ni6to powe4e, towa niakoi mislia go razbraha i dotuk, no haide 6te go ikaja i po tozi na4in...tarsene, avela, ima nawsiakude, towa ne e niakakuw kriterii...masowost ima nawsiakude, nali?[smile] dori ot edna strana e dobre, 4e ima masowost - towa pozwoliawa na wse pow4e hora da prawiat ne6to...no towa e drug wapros...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: murnau   
Дата:   10-04-05 01:43

hahaha, kak vseki kato slusha drugia si proveriava tezata pak i si ia promenia spriamo drugte, nagajda ia...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: avela   
Дата:   10-04-05 01:44

dobre, izcherpva se spored men sposobnosta da se predava istinskoto, pokraj friziraneto na dejstvitelnosta i pokraj mnogo drugi neshta. izblednjava vqtreshnija svjat na horata, no tova, kolkoto i da stoi v njakakva zavisimost s masovoto eksploatirane na tezi izkustva- ne sqm sqglasna,che gi izcherpva. njama da dojde takqv moment.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: murnau   
Дата:   10-04-05 01:48

ars, artis (lat. f.)

jenski rod e izkustvoto znachi shte nastupi klimakteriuma po niakoe vreme.
no einstein kaza, che vremeto bilo otnositelno poniatie.

da vi pitam az : klimakteriuma fikcia li e ili dokument?
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: avela   
Дата:   10-04-05 01:48

mislja, che za mnogo hora, koito se zanimavat s tova, vse edno kolko utvqrdeni, ili kolko bledi sportisti s kqs dqh- ne e vazno da gi vqlnuva istinski i da im idva ot vqtre izrazjavaneto, a e njakakqv vid samocel. men tova me drazni poveche.
mislja,che i ti kqm tova klonish.

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: luxor   
Дата:   10-04-05 01:49

po nikakuw na4in ne sum si promenil tezata, moeto mom4e, nito sum ia nagodil, prosto kazwam ne6to ot drug ugul, 4eti wnimatelno!!! kazwam - spored wazpriem4iwostta na 4itatelia i spored i t.n.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: avela   
Дата:   10-04-05 01:55

da, vidjah, ne mislja, che se opitvam da te ubezdavam.
govoreh za vqzprijatie, useshtane, koeto moze da e "blizko". karash me da vnimavam, kakvo pisha.[smile]

murnau, mislja, che e fikcija, klimakteriuma.

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: luxor   
Дата:   10-04-05 02:02

avela - dobro nabljudenie, no, streliaiki w tamnoto, ne uzeli podhodia6tia 4owek, samozel...???...ne ti se wrazwam za towa[smile]
Murnau - izkustwoto redowno izjiwiawa klimakteriumite si, ama za razlika ot prirodnite fenomeni, razwiwa6ti se waw wremeto, to ima swoistwoto sa6tnostta mu da e izwan nego(wremeto) - i zatowa prejiwiawa neprekusnat renesans, no bez da zagubwa zelostta...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: avela   
Дата:   10-04-05 02:05

luxor, ok, objasni mi teb kakvo te privlicha vqv vizualnite izkustva?

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: murnau   
Дата:   10-04-05 02:07

luxor go privlicha dushevnata krasota i moralnoto izvisiavane.
katarzisut edin vid.
...
dali toj samiat ne e tvorec?

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: avela   
Дата:   10-04-05 02:10

dushevnata krasota na tvoreca i moralnoto mu izrastvane?

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: luxor   
Дата:   10-04-05 02:18

avela, ako 6te postawia6 pod sumnenie gornite dwe ne6ta, to mislia 4e samo 6te si gubim wremeto[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: avela   
Дата:   10-04-05 02:23

kraen si. az ne gi postavjam pod sqmnenie, interesno mi e vqzmozno li e razgranichavane mezdu produkta i lichnosta na tvoreca? i do kolko...

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: murnau   
Дата:   10-04-05 02:25

ustanovih, che
ars, artis v zavisimost ot znachenieto si moje da bude v mujki rod!
koeto postavia nov problem : izkustvoto androgyn li e?

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: luxor   
Дата:   10-04-05 02:41

avela - to4no towa koeto me pita6 wsa6tnost e edin ot waprosite , koito nai-mnogo me wulnuwat...znam 4e sus sigurnost towa e wuzmojno, no waprosa e dokolko wseki edin moje da go prawi

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: luxor   
Дата:   10-04-05 02:45

eh...murnau, interesen wupros, kara6 me da se zamislia, towa dosega ne mi se e slu4walo w tozi forum[smile] 6te si goworim o6te s tebe mai

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: Stoevmobile   
Дата:   10-04-05 09:13

не се научихте да пишете на кирилица [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: borissov   
Дата:   10-04-05 09:19

Stoevmobile: що, ти да не би да им четеш писанията на латиница? Аз не :-)

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: Brummaker   
Дата:   10-04-05 09:26

borissov [smilie24]

и аз не ги чета латинците [ezik]


Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: Stoevmobile   
Дата:   10-04-05 09:30

еми затова - иска ми се да чета, да е един два реда - чета, ама дискусии не...
И на мен ми се е налагало единично писане от служебен комп, дето вградената в ФФ кирилица остава без половината букви и знаци, ама е било изключение..[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: GOSPODIN   
Дата:   11-04-05 02:17

luxor, Очудвам се на невероятното търпение на колегите, които намериха за нужно да прочетат дълбокомислената ти помия...Като не ти харесват критични изказвания, не пиши във форума и ще ти бъде много леко на душата [ezik]



Публикацията е редактирана (11-04-05 02:55)

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: japanese   
Дата:   11-04-05 04:28

luxor mnoo ti se radvam chestno !!!! tezata makar i obarkvashta za povecheto kato gledam poradi facta che e tolkova sistematizirana che chak zvuchi za niakoi kato elementarno sagdenie zaslugava mnogo razmisli ot kolkoto sa i otdelili takiva kato Gospodin ..makar che niamam kak da se sitematizira po dobre osven ako ne izpishesh stranici ..po dobre e che ostanala kato provokativen vapros konstatacia ..
... ..az ze vpuskam razmisli..v momenta sam rasagdavam nad edin opit da se izsledva evolutiata v izkustveni digitalni ogranizmi ..opitvam se da ia varga s ikustvoto ......:) ako izmislia neshto ste pisha ako ne ste prodalga da mislia ..[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: субектив   
Дата:   11-04-05 11:36

VITA BREVIS, ARS LONGA! ЖИВОТЪТ Е КРАТЪК, ИЗКУСТВОТО - ВЕЧНО!!! И НЕИЗЧЕРПАЕМО, драги luxor!!!Резултатът от ТВОРЧЕСТВОТО е удоволствие и за консуматорите, и за автора!
Твори и не се тормози с въпроси, чиито отговори са открити в древността и все още са валидни!!!...И аз напомням: ползвайте КИРИЛИЦА-та!!![smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: nrk   
Дата:   11-04-05 17:53

murnau, климактериумът е факт, гаусово разпределен всред популацията. Т.е. макар при някои така и да не се случва, при други е настъпил по рождение (пола не играе тука).

В нормалниq случай, климактериумът е свършека на страстите, след който, казват, можела да дойде мъдростта.
Въпрос: има ли изкуство без страст и дали “мъдрост” и “изкуство” са в противоречие???

А рожденният климактериум (по-известен като импотентност) няма отношение към изкуството, щото то може да е мъжко, може да е женско, но не и импотентно. Дали това е проблем за търсещите изкуството сред плявата? Че що пък трябва да е лесно???

Та тук въпросът е: андрогинът двуполов ли е или безполов, има ли примери за андрогинност в изкуството, или ако тя продполага самодостатъчност, не изключва ли тогава изкуството като форма на споделяне?

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: luxor   
Дата:   12-04-05 00:07

Japanese, interesni opiti si zapo4nal, moje da spodeli6 dosega6nite si nablyudenia i s wzaimni usilia da izsledwame tozi problem, 6te wklyu4im i murnau, izglejda umno mom4e, otworeno kam metafizikata [smilie7] az su6to 6te mislia i ako izmislia 6te ti pi6a[cool] undefined

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: murnau   
Дата:   12-04-05 00:10

nrk, kefish!!
za bezpolovostta mi haresa mnogo, az sum s mnenie, che art-a e androgynen (po-esno mi e taka a i sum po racionalen) : poneje art-a e chovehsko deianie...

Отговори на това съобщение
 Re: dokade i dokolko...
Автор: luxor   
Дата:   12-04-05 00:16

izkustwoto niama pol...to e prafenomen....a kakto kazwa Goethe -"ima prafenomeni,koito ne triabwa da bezpokoim i nakurniawame w tiahnata Bojestwena prostota..."...zatowa umnata s izkustwoto!!!

Отговори на това съобщение