Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 SIGMA LENS 50mm f2.8 EX Macro 1:1 Lens for Canon SLR
Автор: reza   
Дата:   09-04-05 00:57

Някой снимал ли е с това? Добре ли е?
...като чета ревютата...е направо супер..но ми се иска и човек, който го е ползвал да си каже...а ако може и да покаже ще е супер:)

мерси предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: SIGMA LENS 50mm f2.8 EX Macro 1:1 Lens for Canon SLR
Автор: reza   
Дата:   09-04-05 19:23

..nikoi li niama vpehatlenia ot tozi obektiv???

Отговори на това съобщение
 Re: SIGMA LENS 50mm f2.8 EX Macro 1:1 Lens for Canon SLR
Автор: volokin   
Дата:   09-04-05 20:49

REza, снимал съм със Сигма 28/2,8, сега снимам със Сигма 70-200/2,8 и съм много доволен от тези обективи, преди да си ги взема изчетох всички ревюта които ми попаднаха. За горепосоченият от теб обектив чета само хубави работи, дори не противоречиви, както примерно за 70-200/2,8. Като екстраполирам опита си по четенето, бих те посъветвал: вземай!!!!!
Мнения между другото може да видиш по немските форуми (виж съответните Канон-Никон), щото знам че четеш немски [smilie3] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: SIGMA LENS 50mm f2.8 EX Macro 1:1 Lens for Canon SLR
Автор: volokin   
Дата:   09-04-05 20:56

http://www.nikon-fotografie.de/php/portal.php

http://www.dforum.de/

http://www.a40-forum.de/wbb2/

http://www.dslr-forum.de/archive/index.php/f-72.html

http://www.webdigital.de/digiforum/index.php

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: SIGMA LENS 50mm f2.8 EX Macro 1:1 Lens for Canon SLR
Автор: boni   
Дата:   09-04-05 21:02

Joro ima takav obektiv i dokolkoto znam e super,no triabva da kaje samia Joro ,koito shte se poiavi v ponedelnik:))

Отговори на това съобщение
 Re: SIGMA LENS 50mm f2.8 EX Macro 1:1 Lens for Canon SLR
Автор: x.files   
Дата:   09-04-05 21:07

Надявам се да говориш за SIGMA 50mm/2.8 EX DG Macro (т.е. новата версия) ???
"Стария" (дето не е DG) няма да сработи на 350D => още на 10D дава "eror 99", т.е. "не се разбира" с тялото.
Правил съм само пробни снимки с EOS 10D в ПроФото на "Графа" - помолих ги и ми дадоха да го пробвам в магазина (RAW-формат).
Повторих кадрите с 17-10/4 L.
SIGMA-та е е "убийствено качествена" (направо се изкърти от резолюция) като оптика.
При разглеждане на PC обаче видях, че рисува леко "топло" и е прекално контрастна (налага се при конвертиране в TIFF или JPEG да намаляваш контраста, защото иначе се губят полутонове).
Обаче това е характерно за повечето EX SIGMI-и и не бих казал че е точно недостатък.
Лично аз не бих си взел такъв обектив, защото се налага да снимаш макро от много близко разстояние (19 см) => получават се песпективни изкривявания.
Т.е. обектива не е пригоден за прецизна професионална работа.
Не е случайно че, професионалните макро обективи са 150 мм - 200 мм и с тях се снима от 40 - 50 см.
Ако правиш компромис по-добре вземи 100 мм макро обектив. Ще снимаш от по- далече - 30 см, а и за портрети ще е по-добре, тъй като дълбочината на рязкост ще е по-малка.

[shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: SIGMA LENS 50mm f2.8 EX Macro 1:1 Lens for Canon SLR
Автор: reza   
Дата:   10-04-05 12:30

x.files
...ти ме разконцентрираш....:)))
сигурно си прав,но не ми се събира в бюджета 105-цата...

и така...идва ред на следващия идиотски въпрос...:)
понеже...ми трябва все пак и друг обектив...
първо си мислех за

Sigma 18-125mm F3.5-5.6 DC

после видях
Sigma 18-200mm F3.5-6.3 DC , но нали все чета, че големия зум не е много добре..пък и нещо немога да я намеря в сайта, от който мисля да пазараувам като цена....

но капака на всичко беше ей това

18-50/55-200mm DC Two Lens Kit For Canon List Price: $299.00
!!!! та тези двата са на цената на един от горните... извода би трябвало да е, че са по-некачествени...но пък за 18-50 четох добри неща в едно стравнение с китовия...

та така....
ПОМОЩ, хора!!:)

Отговори на това съобщение
 Re: SIGMA LENS 50mm f2.8 EX Macro 1:1 Lens for Canon SLR
Автор: x.files   
Дата:   10-04-05 19:28

Значи, за да не те "разконцентрирам" ще ти кажа следното:
- ако смяташ да снимаш с D-SLR с crop-фактор 1.5 / 1.6 през следващите 3-5 год. и нямаш пари за Canon-ски L-обектив то тогава си вземи SIGMA 18-50/2.8 EX DC и на първо време забрави за др. обективи.
- ако снимаш за пари: купи си китовия Canon-ски обектив и след като припечелиш още си купи L-обектив.
И накрая - независимо дали снимаш за пари или за удоволствие, ако смяташ, че до 2-3 год. ще минеш на апарат с crop-фактор 1.3, то тогава не прави никакви компромиси с обектива - сигурен съм, че ще съжаляваш скоро.

Ей това е от мен - за повече обяснения ме мързи да пиша :)
[shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: SIGMA LENS 50mm f2.8 EX Macro 1:1 Lens for Canon SLR
Автор: Pho   
Дата:   10-04-05 19:45

Reza,

Пиши ми на мейла какво точно очакваш от този обектив и с каква камера възнамеряваш да го ползваш... ако мога ще помогна....[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: SIGMA LENS 50mm f2.8 EX Macro 1:1 Lens for Canon SLR
Автор: jumbo   
Дата:   10-04-05 19:48

абе защо сигмата не се разбира с каноните[smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: SIGMA LENS 50mm f2.8 EX Macro 1:1 Lens for Canon SLR
Автор: n1x0n   
Дата:   10-04-05 23:29

Някои Сигми не се разбират с някои Канони. Причината е във факта че Сигма не искат да плащат на Канон за информацията по електрониката в обективите, както правят другите. Решили са че могат да се справят сами, чрез reverse egineering. Общо взето се справят, но понякога има и проблеми.

Редакция... че забравих да пиша по темата! [smilie5]
Този обектив е много рязък, доста тих /за разлика от Канонското 50мм Макро/, с бърз фокус, изобщо ако ти трябва макро - струва си.
18-200, 18-125 не са изобщо от класата на този обектив.



Публикацията е редактирана (10-04-05 23:32)

Отговори на това съобщение
 Re: SIGMA LENS 50mm f2.8 EX Macro 1:1 Lens for Canon SLR
Автор: PolarBear   
Дата:   11-04-05 00:09

SIGMA 18-50/2.8 EX DC e много добър за апарати с кроп-фактор, но не е чак толкова евтин - 500 долара в щатите. Иначе го препоръчвам. Ето една снимка с него на 300Д: тук .

Отговори на това съобщение
 Re: SIGMA LENS 50mm f2.8 EX Macro 1:1 Lens for Canon SLR
Автор: jester   
Дата:   11-04-05 01:40

Обективът е супер! Ето ти една фотка с него от вчера с 20Д:
тук


Отговори на това съобщение
 Re: SIGMA LENS 50mm f2.8 EX Macro 1:1 Lens for Canon SLR
Автор: reza   
Дата:   11-04-05 02:16

jester, ти ме убеди:))

а може ли да ми кажеш простичко...Sigma 18-125mm F3.5-5.6 DC по-добър ли е от китовия....е това ми трябва...

PolarBear
и твоята е чудесна...но 500$ са ми множко на този етап....:(

Отговори на това съобщение
 Re: SIGMA LENS 50mm f2.8 EX Macro 1:1 Lens for Canon SLR
Автор: PolarBear   
Дата:   11-04-05 07:26

reza, това исках да кажа и аз. И че в комплекта за 299 долара със сигурност не е включен точно този обектив. А на всичко отгоре не е и макро. Но някой го беше споменал преди мен и затова споделих лични впечатления от него. Останалото е в ревютата, а тях е най-добре всеки да проучи лично. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: SIGMA LENS 50mm f2.8 EX Macro 1:1 Lens for Canon SLR
Автор: reza   
Дата:   11-04-05 07:57

...комплекта и на мен ми е много съмнителен...споменах го просто така...

все още се колебая за другия обектив...
макрото е ясно вече...:)

Отговори на това съобщение
 Re: SIGMA LENS 50mm f2.8 EX Macro 1:1 Lens for Canon SLR
Автор: minko   
Дата:   11-04-05 08:27

Виж тук има тестове и сравнение между няколко макро обектива включително и твоя.


Отговори на това съобщение
 Re: SIGMA LENS 50mm f2.8 EX Macro 1:1 Lens for Canon SLR
Автор: GuruMMX   
Дата:   11-04-05 10:48

hmm

a znaesh li che aparat s 1.3 crop e mnogo po-nepretenciozen kum obektivite :)?
Obektivi koito se durjat kofti na crop 1.5 / 1.6, se durjat chudesno na aparat s crop 1.3 :)!

[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: SIGMA LENS 50mm f2.8 EX Macro 1:1 Lens for Canon SLR
Автор: reza   
Дата:   11-04-05 11:10

GuruMMX
....аз ако знаех нямаше да задавам такива аборигенски въпроси....
въобще има ли по-добър от китовия обектив на подобна цена....?

то се е видяло, че ще се лиша от теле...немога без макро...но средния какъв да е...

Отговори на това съобщение
 Re: SIGMA LENS 50mm f2.8 EX Macro 1:1 Lens for Canon SLR
Автор: jester   
Дата:   11-04-05 12:04

reza,

аз имам SIGMA 18-125mm/3.5-5.6 DC и мога да ти кажа защо си заслужава пред китовия:
- по-рязък е, въпреки че не с много, но така или иначе е по;
- дава ти 70мм повече при същата светлосила;
- има вътрешно фокусиране, което означава че челната леща на се върти, което пък е незаменимо при използване на сенник или поляризационен филтър;
- цялостно по-добра и надеждна изработка. Няма луфтове и хлопания, каквито при китовия колкото щеш. Метален байонет;
- криви не повече от китовия, но има по-добре контолирани цветови аберации и всякакви други сияния и ореоли;
- върви в комплект със сенник [ezik] ;

Между другото тествах през уикенда въпросната СИГМА срещу култовия EF 17-40/4L и останах доста приятно изненадан. В центъра на кадъра и при напълно отворена бленда и при затворена на 8.0 Сигмата е по-рязка от 17-40-ката, но за разлика от Канона губи рязкост доста бързо навън към краищата на кадъра, което се очаква все пак са много различни класове. При мен ужасно маже в левия край и много по-малко вдясно, което може и да означава лоша бройка. Сигмата също така има по-добър контрол върху цветовите аберации, но това също е обяснимо, като се има предвид, че тя е мислена за дигиталки, докато канона си е про-обектив за филмови тела. Е, предимствата на Сигмата пред 17-40 горе-долу свършват дотук, но все пак бях изненадан.

Ето и недостатъците на този всекидневен обектив:
- много криви в широкото на възглавница, а в самия край на кадъра дори малко разтегля;
- винетира сериозно, особено при отворени бленди;
*и двата горепосочени кусура се коригират с голяма степен на успех с един фотошопски плъгин.

- има доста шумен мотор, но пък е бързичък;
- автофокусът му много често се чуди, повтаря, подминава фокуса, после се връща. Няма го това безапелативно заковаване като при канонските стъкла. Честичко и бърка по тази причина.

Все пак това е идеален обектив за всеки ден, да имаш под ръка 7х зуум. За пейзажи, макро и екстремни скорости обаче има други обективи.

Можеш да изчакаш да си понакупят хората на запад новата СИГМА 18-200/3.5-6.3, че той е хептен пенкилер. От първото му ревю тук изглежда че не е по-лош от 18-125-цата, но не е и по-добър. У щатско е 400$ тука не знам колко ще му искат.

Сайтчето е малко на джапонски, ама ти изтегли картинките и сам можеш да си правиш изводите.



Публикацията е редактирана (11-04-05 12:06)

Отговори на това съобщение
 Re: SIGMA LENS 50mm f2.8 EX Macro 1:1 Lens for Canon SLR
Автор: nanapak   
Дата:   11-04-05 12:11

Реза, не съм напълно сигурен, ама ми се струва, че комплекта 18-50/55-200, за който говориш, е от времето на старите филмови APS-Канони (демек, тояга) и по-добре не се връзвай. Новото 50 макро и на мене ми е в wish-листа и съм чел само хубави неща за него.
[smilie24] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: SIGMA LENS 50mm f2.8 EX Macro 1:1 Lens for Canon SLR
Автор: x.files   
Дата:   11-04-05 21:42

Ей "jester" относно EF 17-40/4L ISM си в груба грешка.
Ако си дрънкаме за теорийки, Internet и форумски "тестове" => Влез в Canon Camera Museum и прочети какво пише за обектива там и ще разбереш за филм ли е или за digi. Това е "CA"-обектив от последно поколение. Такива са доста малко от L-обективите.
Освен това по официална информациа на Canon USA публикувана в Pop.Photo всички USM и L-обективи, произведени след второто 6-месечие на 1999 са с оптимизирана просветка за употреба с D-SLR.

На практика => аз съм снимал достатъчно дълго и при доста различни светлинни условия (доста често backlight) с този обектив, както и със АРО- и EX - SIGMI (на 300D, 10D и 20D) и ми е интересно как го измъдри ей т'ва:

" ... тествах през уикенда въпросната СИГМА срещу култовия EF 17-40/4L и останах доста приятно изненадан. В центъра на кадъра и при напълно отворена бленда и при затворена на 8.0 Сигмата е по-рязка от 17-40-ката, но за разлика от Канона губи рязкост доста бързо навън към краищата на кадъра, което се очаква все пак са много различни класове. При мен ужасно маже в левия край и много по-малко вдясно, което може и да означава лоша бройка. Сигмата също така има по-добър контрол върху цветовите аберации, но това също е обяснимо, като се има предвид, че тя е мислена за дигиталки, докато канона си е про-обектив за филмови тела. Е, предимствата на Сигмата пред 17-40 горе-долу свършват дотук, но все пак бях изненадан ..." [smilie11]

За разликата в механиката на двата обектива - просто няма смисъл да си говорим ... (Абе в тоя клас SIGMI има ли две еднакви бройки [smilie11] )

Накратко: от опит установих, че EF 17-40/4L дава по-добра картинка за предпечат ... и съм си продал всичките EX-SIGMI.

По моя преценка със EF 17-40/4L ISM би имал частичен проблем единствено снимащия със full-frame матрица.
За тоя случай е по-добър 16-35/2.8 L ... Причината да не съм си го купил е проста - цената [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: SIGMA LENS 50mm f2.8 EX Macro 1:1 Lens for Canon SLR
Автор: jester   
Дата:   11-04-05 23:16

Ей, Мълдър,

за каквото и да е оптимизиран, Канон 17-40 има повече СА от тази Сигма и чувствително повече от Тамрон 17-35/2.8-4 Di LD Aspherical и това е факт, който дори ми е леко неприятно да установя.

А случайно някъде да си видял да съм сравнявал механиката на 17-40 с тази на Сигма че скачаш? Говорех единствено ра разликата между металната Сигма и пластмасовия EF-S 18-55.

Освен това не карам никого да ми вярва, а споделям лично мнение от личен опит, а това е идеята на това място да се нарича ФОРУМ.

Държа да се разбере, че не пропагандирам СИГМА, при първа възможност ще си взема 17-40, защото е чудесен обектив, просто споделих, че очаквах разликата да е МНОГО по-голяма.

И естествено че в контражур и при другите безброй гадни условия при които може да се попадне L-класата си е L-класа.

Аз единствено исках да дам на човека идея къде стои този обектив и стоя зад всяка своя дума. Докажи ми че греша в нещо друго, освен в това, че нарекох Canon EF 17-40/4L обектив за филмови тела.



Публикацията е редактирана (11-04-05 23:17)

Отговори на това съобщение
 Re: SIGMA LENS 50mm f2.8 EX Macro 1:1 Lens for Canon SLR
Автор: Brummaker   
Дата:   11-04-05 23:20

аз само да вмъкна по темата, че класния обектив си и класа, вярно е:

маса неща изснимах в контражур и ако не беше отличния обектив..../не е по темата и затова не споменавам марки имена и т.н. а и това няма значение /


Отговори на това съобщение
 Re: SIGMA LENS 50mm f2.8 EX Macro 1:1 Lens for Canon SLR
Автор: x.files   
Дата:   12-04-05 00:29

Е поне си искрен [smilie3] :

" ... при първа възможност ще си взема 17-40 ..."

Аз вече съм си го взел обектива и досега не съм констатирал "cromatical aberation" (в размера и по начина показан във разни постинги) - което апропо се вижда най-вече при снимки в контражур и при голям контраст. Снимам само в RAW + Adobe RGB. Конвертирам в Adobe PS, C1 Pro или Canon-ския конвертор според случая. Печатал съм маx. до А3+.
Всъщност имам само 2 кадъра снимани на 17мм където се вижда участък ~ 1% от площа на кадъра с признаци на СА.

Последният път когато се доверих на тестове беше през '98 и за срам си взех една SIGMA (28-105/2.8-4 APO) дето всички тогавашни тестове на разните му там драскачи и "форумни специалисти" я хвалеха и я класираха на едно ниво с 28-70/2.8 ЕХ.

Естествено се оказа , че не е така - оттогава "око да види-ръка да пипне".
Снимал съм предимно със SIGMA ЕХ - обективи (не поради голямо желание) и досега не съм видял SIGMA-обектив да е по-добър от съответен L-обектив...
Затова ми е чудно като как точно снимат разните му там Internet-корифеи (нямам предвид тебе) и отдавна съм се отказал да им гледам ревютата.
Още повече, че всичко в NET-a може да се манипулира (има програмки за смяна на EXIF-а и т.н. и т.н.) и всеки да си пише каквото си иска и да пуска снимки снимани с каквото му падне.
Аз също си пиша каквото си искам, но се старя да бъда искрен.
И между другото досега не съм пробвал ZOOM дето да е повече от 4х и да е като цяло оптично добър. И късо варио по-добро от ЕF24-70/2.8L USM също не съм пробвал.

Та това относно обективите. Айде лека нощ.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна