Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 За фотографите и щракачите или колко надолу можем да паднем...
Автор: ivog   
Дата:   08-04-05 18:30

За фотографите и щракачите или колко надолу можем да паднем...


По повод поста https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=135613&t=135613&phorum_uriauth=#REPLY , но е адресирано до всички. За всеки си има по нещо. :)

Ех...! Фотаграфиии, фотаграфи! Кат сте почнали в тоя дух... Просто нещо не ми дава мира. Не мога да не напиша нещо.

Аз, понеже съм просто момче, не вдявам много от фотография(то си личи и по снимките ми :). Общата ми култура също не е на вашто ниво. На някой от вас може и правописа ми да им бърка в очетата. Не знам ко са казали нито Вилем Флусер, нито папата, нито айнщайн, нито който и да бил друг умник. Не съм ги виждал, ни чувал, нито съм говорил с тях. Говорил съм с други хора, чиито имена хич не са важни.
Та от тия последните разбрах разни работи с ума. Също, през мизерното си живуркане, съм се докосвал до някои неща. Не с ума! Тия последните ме накараха да усетя, че има живот.
Имайки предвид що за изтормозен и комплексиран индивид съм мога смело да кажа, че съм бая далеч от него. Обаче, ми святка крушката и на мене отвреме-навреме.

Да почнеш да лепиш етикети на хората около тебе е като да ги лепиш върху себе си. Снимането е като всяко нещо, което човек може да върши в тоя живот. Ако е отдаден и съсредоточен той ще изчезне и ще стане едно с това което върши. В някои миг дори и това което върши ще изчезне.
Работата му ще е забележителна, но не и за самия него. Той няма да тръгне да се нарича с имена. Имената са за ума, за да може да класифицира и да си играе игричките, за да не изчезне - нещо от което той няма изгода. А ако не ума то кой друг обича изгодата...? :D Та както е тръгнало дали ще кажеш фотограф или щракач, или каквото там още могат да родят умовете ни - голяма разлика няма. Просто нечии умове са по-свежи от нормалното за масата или обратното по-затормозени от нормалното. Работата на такива хора изпъква, и в повечето случаи те са горди и викат също като тебе - "Аз съм фотограф!", а има и "велики Фотографи". :) Тука вече опира до егото - колко си велик. Пак се стига до ума. И зает с тъпите си игрички, ти се разваля концентрацията и хабиш енергията си за глупости. Какво толкова ти пречат хората, които определяш като щракачи. Ми нека си щракаме. В крайна сметка, ако сички са "фотографи" ти как и къде ще изпъкнеш, а? ;)
Всеки си има някакъв интерес като върши нещо, който никак не е задължително да съвпада с интереса на останалите вършещи същото нещо. Трябва ли това да пречи на тия останалите, те да плюят по него и да се опитват да му пречат. И да му кажат - "Абе, копеле, не си за тоя форум! Аман от тебе и простотиите ти тука! Що не земеш да идеш във форума дето е за чарколякманиаците. " - примерно. Голяма разлика между хората няма. Дори на най-простия, и най-смотания, едно побутване в точния момент би могло да му помогне да "разцъфне". А вместо това... Добре! Айде, ако има някой по-ентусиаст от "про"-тата, който да е вдянал накъде ми тече мисълта, да иде да хвърли един поглед на снимките на "щракачите", за които се вижда че се опитват да направят нещо все пак. Че има някаква искрица надежда тоя човек да земе и той да вдене как стават тия работи. Айде, виж колко много препоръки и конструктивна критика има под снимките им. Пък тия, дето се надяват да прочетат такава да погледнат на колко от снимките си са обяснили какво са искали да получат и евентуално - "абе, как стават тия работи?". Сега е момента всеки да си каже по нещо - да четат като искат да знаят | ооо, нямам време да се занимавам с аматьори | да се запишат на курс | никъде не пише че на всеки трябва да се дават съвети | ох, толкова проблеми имам, че тва ми е последната грижа | и тъй нататък. Е, добре за какво е тоя форум тогава? Да могат "про"-тата да се премерят кой е по-по-най ли? Ми че що не го напишете с големи букви на началната страница, че да не стават грешки. Да не земе някой "щракач" да се обърка да постне нещо или да разсейва другите с тъпите си коментари и въпроси. Да фчупи идилийката. Мм? Или щракачите са по-долно племе от любителите? Колко са класификациите? Съберете се, па се изяснете, че да не се обърква простолюдието. Щото то не може всички да са еднакво умни и да се усещат къде им е мястото под слънцето. Ох, някой само да не земе да се счупи от оригиналност. Айди стига съм бълвал простотии.
Всеки се учи... и аз пишейки тия неща също.


Сега след като го написах туй нещо, ако го постна, начи ума е победил. И аз ще седя, в трепетно очакване, да видя ко ще стане. Точно както се случва и след като кача някоя от тъпите си снимки, който дори и на мен не ми харесват. Ама ми е интересно другите ко ще кажат... хе хе хе :) Айде пак в цикъла!

Ех, свобода, свобода... :)

П.С.: Имам и снимка, която смятам за подходяща към този пост(додтатъчно идиотска е :), но за съжаление не е в мен - нея в понеделник.

До админите:
нещо, което смятам, че може да се подобри - търсачката. Може ли като се зададе търсене на дума в тема да не се показват като резултат всички отговори по темата съдържата думата, а само начално зададеният пост. Така както е направено ми се струва доста по трудно да се намери търсеното нещо. Получават се сумати едни и същи резултати, ако някой може да ми обясни смисъла на това...

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографите и щракачите или колко надолу можем да паднем...
Автор: gorbi   
Дата:   08-04-05 18:40

малко истина - много мъка.......[smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографите и щракачите или колко надолу можем да паднем...
Автор: holden   
Дата:   08-04-05 18:42

Добре казано [smilie24] .

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографите и щракачите или колко надолу можем да паднем...
Автор: gogo   
Дата:   08-04-05 19:06

Пич къв ти е проблема?!? Дали щракаш или фотографираш - няма голяма разлика в крайния резултат [smile] Получава се избражение на някъв носител. Едни ги харесват повече, други по-малко - това е!
Щракай/фотографирай и се кефи! А ако търсиш някакво признание - това е друга работа [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографите и щракачите или колко надолу можем да паднем...
Автор: yanee   
Дата:   08-04-05 19:06

ммм, някой не6та в текста, много ми харесаха [smilie8]

прави6 се на глупав, а не си
говори6 искрено, но не винаги казва6 не6тата директно
вкарва6 идеи от Изток, а се обосновава6 като европеец
предизвиква6 профитата, без да показва6 желание за "битка"

ноо..., ако търси6 "биткаджии за барикадите"[smilie18] [smilie18] [smilie18] - брой ме и мен [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: За фотографите и щракачите или колко надолу можем да паднем...
Автор: IChertov   
Дата:   08-04-05 19:25

Виж сега братле и да го напишеш и да не много няма да се променят нещата. А пък аз гордо си казвам, че и до ниво щракач не съм стигнал, а това че помолих тука във форума да ми коментират по снимките и да казват и да дават съвети и мнения никой не го заинтересува, освен Lumix, charm и още двама най-много (На които благодаря много). Вярно, че може да е малко досадно под всяка снимка да се пише и да се занимава.. ама...
все ми е едно вече.. благодаря и на тебе, че се изказа.. :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна