Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: geko   
Дата:   07-04-05 12:13

Отидох си аз културно на Фото салона днес. Насочих се към щанда на Canon и се загледах в цените и изложените стоки, очаквайки поне някакво, макар и българско, рекламно намаление. Нееее - няма такова нещо! Всичко струва майка си и баща си. Обикалят едни намусени момченца с бели фанелки и те гледат все едно си им изял закуската. Попитах най-накрая аз дали все пак по случай изложението няма да направят някаква рекламна промоция. Отговориха ми: "Да, разбира се! Имаме отстъпка от цените 3%!" (словом ТРИ процента !!!?!)
Как може да сме такива оръфляци бееее? Е##$си фирмата!! Да се засрами човек, че им е отишъл на крака на тъпото изложение. Че и билетче си платих (което впрочем е 2 лева - питаше се тук).

Та това е. Отрезвяващо родно преживяване.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: todorov   
Дата:   07-04-05 12:16

Затуй докато е еФтиничък долара ще си пазаруваме от Чужбинско ...
[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: djidji   
Дата:   07-04-05 12:57

що ги плюеш хората бе, ква отстъпка искаш? 100%? Те на колко мислиш че работят?

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: geko   
Дата:   07-04-05 13:04

Хаха - БРАВО! Кой, къде, на нормално място дава 3 процента отстъпка??? Това не е отстъпка - това е подигравка. По-добре да бяха казали че нямат отстъпка - но и в двата случая са за резил. Тези хора продават неща които са с по няколко стотин лева по-скъпи отколкото са в Европа - за какво точно ми говориш?

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: de5   
Дата:   07-04-05 13:21

На 50% като сравниш цените с тези на беднита американци.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: djidji   
Дата:   07-04-05 13:30

не се сравнявай с бедните американци, а с богатите европейци, макар че мен ако питаш на капълъ черши щти е най-арно. Щото фирмата Canon има едни цени за Америка, втори за Европа, трети и четвърти за Япония, също така фирмата Минолта, за компютърните фирми да не говорим. И познай колко процента отстъпка дава Canon Европа на Canon България щото ти си решил че ти се ходи на изложение....

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: ogimag   
Дата:   07-04-05 13:46

Имам приятел в компютърния бизнес. Той ми е казвал, че като има там /а и не само там/ изложение увеличават цените и върху вече по-високите цени правят "намаление". Хитро, а?

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: volokin   
Дата:   07-04-05 13:47

Да, количеството на малоумните постинги не само че не намалява ами расте!
Геко, ако някоя мома ти откаже или някой те обиди явтоматично го щамповаш, момата съответно с ''курва'' а онзи с ''простак'', така ли? Ми има си психиатрии за това, пробвай някое друго хапче, могат поне да те поуспокоят!!
И кой изобщо го интересува какво не ти продали незнам къде си?
Или ти с тоя постинг искаше да просто да ни кажеш:
''е на вижте още един глупак има във форума''.

изморих се, пък предполагам не само аз, да ви чета простотиите и ако някой пусне нещо свястно веднага ще има един двама да си кажат ''умната'' приказка!
чудно ми е що изобщо се изибира тоя форум, като има далеч по-добри да се надпреварвате кой по-отворко от другия [smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: asahi   
Дата:   07-04-05 14:13

Геко, ако си сериозен клиент и кинтите са ти в джоба все ще спазариш някак. Все пак имай някакви реални очаквания. 3% не са малко.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: zinoviev   
Дата:   07-04-05 14:16

a входа за изложението колко хиляди лева е?[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: Avi   
Дата:   07-04-05 14:36

мдам... ние гледаме да "щипнем" намалението на изложенията, гледаме да си напазрим "отвън", да скрием някое ДДС, мито и транспорт... да ни осигурят обаче гаранция "тъпаците от канон" (никон, оли и т.н.) да ни дават торба брошури и рекламни материали... и накрая да ги напсуваме, че са "гадни, мръсни капиталисти" [smilie2]

между другото - почти нищо интересно няма горе, освен изложбите на коника-минолта и фотоваканцията дет могат да се видят форумски автори... тук там интересни студийни неща и така :) абе може да се обиколи де (аз префърчах бързо, така че не съм меродавен) и 2 кинта не са големия разход :)

а - има 350Д - мое си го гледкат канонци :)

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: geko   
Дата:   07-04-05 14:43

:) Жалка българса история...
"3% не е малко"...
нямам коментар, освен това, че когато в нормалния бизнес се правят отстъпки те обикновенно са с двуцифрени стойности на процентите. За справка - щанда на Минолта (не съм техен фен!)
Но щом 3% не ви е малко можете да отидете незабавно и да си купите нещо Канонско за няколко хиляди лева. Ще получите няколко десетки лева аванта.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: n1x0n   
Дата:   07-04-05 14:56

Имаше 350Д, EF-S 10-22, EF-S 60мм macro, 16-35L, broncolor-и, нови Hensel-и интересни, както и други забавни неща. Хората от Канон даваха да се правят тестови снимки с оборудването... изобщо аз от тях оплакване нямам. Като за БГ е нормално по обем изложението. Който иска Photokina - ще трябва да отиде Кьолн, няма как...

Колкото до другаря отишъл на изложение "очаквайки поне някакво, макар и българско, рекламно намаление"... ми нали са ти дали 3%, какво още искаш?! 20%, 50%... или да ти подарят 20D направо?! Простотията в случая не е Канонска, а лично твоя.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: explorer   
Дата:   07-04-05 14:59

Че не може да иска човек специално намаление само заради изложението - ясно че не може, не са длъжни търговците да намаляват цените само заради това, че са на изложба. Но че в България техниката е скъпа - спор тук не може да има. И тук не опираме до това, че България видите ли била малък пазар, и затуй Канон (Никон, Пентакс и т.н.) "не давали" отстъпки. Проблемът е в това, че нашите търговци искат да забогатеят за един ден, ето това е истината. Обаче нещо май са забравили, че социализмът свърши и хората вече ходят свободно където си искат, па и интернет има на всичкото отгоре.

На дилъра му дават отстъпка, когато купи повече бройки. Купи 50 бройки от един апарат, и да видиш как ще ти свалят от цената. Ама не става да имаш една бройка, или хич да нямаш и да поръчваш едва когато клиента ти плати - така и баба знае. И кръгът се затваря - клиентите не купуват, щото е скъпо, а търговците продават скъпо, защото клиентите не купуват. Е това е положението, сори, ще купуваме от Америка тогава, а "официалните вносители" да ходят ако искат да продават марули на пазара, май повече ще им отива. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: geko   
Дата:   07-04-05 15:04

explorer [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: MechoPuh   
Дата:   07-04-05 15:31

Пак ще повторя за кой ли път казваната история - на който тук не му се дават пари, намира си човек идващ от Америка, поръчва му техниката, той я купува от Adorama или B@H на половин от наште цени и готово. Макрообектива, който последно така си закупих Canon 100 mm/f 2.8 ми излезе не повече от 750 лв., а тук струва 1600 лв. Но да ангажираш хора за това, просто трябва да са ти много близки.


Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: Георги   
Дата:   07-04-05 15:39

3% за надценката, която си правят е смешно

а тя е кажи-речи над 50% че на моменти и повече :)

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: SLR   
Дата:   07-04-05 16:18

Георги,незнам за надценката на Канон но на Минолта за някои артикули са ми казвали цена със 100-150 % надценка.
Темата е била много дискутирана ама това дето разправят че сме малък пазар и затова цените са такива нещо не ми се връзва.
При тази световна стагнация и намаляващо потребление фирмите производителки се борят за всеки клиент така че продължавам да мисля че проблема е у нас.
explorer е прав че никои не иска/или не може/ да си блокира 20-30 000 и повече евро за да купи техника,а чака някой да му дойде,да му я плати и после чак да я внесе.Ми явно този модел не работи и затова хората псуват.
Ако и на мен ми даде някой 3000 евро и каже че иска DSLR с 2 качествени обектива,хващам рейса до Германия,купувам ги за 2500,след това на границата си взимам ДДС-то пък нека официалните вносителите да си внасят[ezik][ezik][ezik]
Да не говориме че в Европа/за Америка не говора защото е далече/,цените падат всеки месец а тука-нъцки
Като сме малък пазар да ни направат бензина по 3 евро,а???[smilie19] [smilie19] [smilie19]



Публикацията е редактирана (07-04-05 16:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: kirilius   
Дата:   07-04-05 16:47

explorer [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Това за отстъпката на изложението е глупост разбира се, но за цените в България си е 100% така!

На всички е ясно, че пазарът е малък и покупателната способност на хората не е кой знае каква. За скъпа техника това е още по-засилено. Ами дайте тогава да поговорим за любителския клас камери...

Как могат при този същия пазар Panasonic и Samsung да се продават на цени, както по света, а Canon - с 30-50% отгоре?

[smilie19] [smilie19] [smilie19]



Публикацията е редактирана (07-04-05 16:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: Bilbo   
Дата:   07-04-05 16:56

explorer, за единичните бройки май си много прав. Аз лично в момента се паря от една фирма, чието име засега няма да назовавам, защото се надявам, че все още може да поправят нещата.

Преди две седмици ходих да си купя апарат от тях. Оказа се дефектен (че и ползван отгоре на това). Е, не е болка за умиране, нали го открих дефекта навреме, но пък им беше единствена бройка (а те са вносител!). Ами следващата седмица - ми казват - ние ще ви се обадим. Обадиха ми се, чушки! (признавам, че вече съм много ядосан) Наложи се аз да ги търся, при което ми обясниха, че пратката се била забавила, но в понеделник вече всичко щяло да бъде наред, най-късно вторник. Днес е четвъртък и все още телефона ми мълчи.

Вече започнах да преглеждам алтернативните варианти, ще погледна и на изложението за последна проверка, и най-вероятно ще си поръчам и аз от Щатите. Всичко си има граници, в крайна сметка. Щях да им занеса 2 бона на ръка, и щяха да си спечелят клиент за в бъдеще. Изглежда обаче тях това не ги вълнува. Е, тогава мисля, че е нормално и мен да не ме вълнуват.

Извинявам се за емоционалния пост, но ми е накипяло.


Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: todorov   
Дата:   07-04-05 17:17

Праим капитализм, праим пЪзарна икономика, праим свободна инициатива, праим квот праим, ама май нищо не праим.
Така че, кой на квито иска цени си продава. Който иска кОпува. Който не ще - не ще. Насила няма! А ако има - то тва си е рекет. А кат има рекет идва бат Бойко. И бие и едните и другите докат си признаят.
Така че който се сърди - да се сърди - 3% са си три процента. Можеше и 1% да е ей така колкото за раздумка, а можеше и нищо да не е.
Пазарувай си в Щатско и хич да не ти пука, че изнасяш пари от БГ - то тия стоки ний не ги произвеждаме. Виж да пазаруваш турски домати е друга работа, да не говорим ако пък земеш да се прехлацнеш по чужденските вина - напрао си е нац. предателство ... Та такива ми ти работи изобщо ...

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: Незнайко   
Дата:   07-04-05 17:21

За привържениците на официалните вносители на Канон и Никон, които сякаш имат
акции в тези фирми искам да споделя моят опит.
За цената на която тук в промоция се продава Никон 3200 си взех Никон 5400,
като в това се включват и пощенските разходи от САЩ.
Апаратът за разлика от предлаганите тук го взех с 3 годишна гаранция, която винаги
ще предпочета да ползвам в САЩ като знам какво е отношението в БГ към гаранциите.
Иначе казано в БГ за мен гаранция е синоним на размотаване.

https://photo-forum.net/static/forum/2006-03/vzue8512.JPG
http://smilies.sofrayt.com/sae/july4_5.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: todorov   
Дата:   07-04-05 17:23

Гаранция - Франция ! [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: Незнайко   
Дата:   07-04-05 17:30

todorov, пощенските разходи от САЩ са ми 30 usd.
пратката пристига за 5 дни до БГ.

https://photo-forum.net/static/forum/2006-03/yljf7750.JPG
http://www.cheesebuerger.net/images/more/bigs/e124.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: aquarius_v   
Дата:   07-04-05 17:33

еи сега Незнайко, ако кажеш от каде и как го правиш тоа нУмер, ше има якооо
[beer] [beer] [beer] [beer] [beer] ????

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна