Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 
 Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: geko   
Дата:   07-04-05 12:13

Отидох си аз културно на Фото салона днес. Насочих се към щанда на Canon и се загледах в цените и изложените стоки, очаквайки поне някакво, макар и българско, рекламно намаление. Нееее - няма такова нещо! Всичко струва майка си и баща си. Обикалят едни намусени момченца с бели фанелки и те гледат все едно си им изял закуската. Попитах най-накрая аз дали все пак по случай изложението няма да направят някаква рекламна промоция. Отговориха ми: "Да, разбира се! Имаме отстъпка от цените 3%!" (словом ТРИ процента !!!?!)
Как може да сме такива оръфляци бееее? Е##$си фирмата!! Да се засрами човек, че им е отишъл на крака на тъпото изложение. Че и билетче си платих (което впрочем е 2 лева - питаше се тук).

Та това е. Отрезвяващо родно преживяване.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: todorov   
Дата:   07-04-05 12:16

Затуй докато е еФтиничък долара ще си пазаруваме от Чужбинско ...
[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: djidji   
Дата:   07-04-05 12:57

що ги плюеш хората бе, ква отстъпка искаш? 100%? Те на колко мислиш че работят?

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: geko   
Дата:   07-04-05 13:04

Хаха - БРАВО! Кой, къде, на нормално място дава 3 процента отстъпка??? Това не е отстъпка - това е подигравка. По-добре да бяха казали че нямат отстъпка - но и в двата случая са за резил. Тези хора продават неща които са с по няколко стотин лева по-скъпи отколкото са в Европа - за какво точно ми говориш?

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: de5   
Дата:   07-04-05 13:21

На 50% като сравниш цените с тези на беднита американци.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: djidji   
Дата:   07-04-05 13:30

не се сравнявай с бедните американци, а с богатите европейци, макар че мен ако питаш на капълъ черши щти е най-арно. Щото фирмата Canon има едни цени за Америка, втори за Европа, трети и четвърти за Япония, също така фирмата Минолта, за компютърните фирми да не говорим. И познай колко процента отстъпка дава Canon Европа на Canon България щото ти си решил че ти се ходи на изложение....

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: ogimag   
Дата:   07-04-05 13:46

Имам приятел в компютърния бизнес. Той ми е казвал, че като има там /а и не само там/ изложение увеличават цените и върху вече по-високите цени правят "намаление". Хитро, а?

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: volokin   
Дата:   07-04-05 13:47

Да, количеството на малоумните постинги не само че не намалява ами расте!
Геко, ако някоя мома ти откаже или някой те обиди явтоматично го щамповаш, момата съответно с ''курва'' а онзи с ''простак'', така ли? Ми има си психиатрии за това, пробвай някое друго хапче, могат поне да те поуспокоят!!
И кой изобщо го интересува какво не ти продали незнам къде си?
Или ти с тоя постинг искаше да просто да ни кажеш:
''е на вижте още един глупак има във форума''.

изморих се, пък предполагам не само аз, да ви чета простотиите и ако някой пусне нещо свястно веднага ще има един двама да си кажат ''умната'' приказка!
чудно ми е що изобщо се изибира тоя форум, като има далеч по-добри да се надпреварвате кой по-отворко от другия [smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: asahi   
Дата:   07-04-05 14:13

Геко, ако си сериозен клиент и кинтите са ти в джоба все ще спазариш някак. Все пак имай някакви реални очаквания. 3% не са малко.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: zinoviev   
Дата:   07-04-05 14:16

a входа за изложението колко хиляди лева е?[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: Avi   
Дата:   07-04-05 14:36

мдам... ние гледаме да "щипнем" намалението на изложенията, гледаме да си напазрим "отвън", да скрием някое ДДС, мито и транспорт... да ни осигурят обаче гаранция "тъпаците от канон" (никон, оли и т.н.) да ни дават торба брошури и рекламни материали... и накрая да ги напсуваме, че са "гадни, мръсни капиталисти" [smilie2]

между другото - почти нищо интересно няма горе, освен изложбите на коника-минолта и фотоваканцията дет могат да се видят форумски автори... тук там интересни студийни неща и така :) абе може да се обиколи де (аз префърчах бързо, така че не съм меродавен) и 2 кинта не са големия разход :)

а - има 350Д - мое си го гледкат канонци :)

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: geko   
Дата:   07-04-05 14:43

:) Жалка българса история...
"3% не е малко"...
нямам коментар, освен това, че когато в нормалния бизнес се правят отстъпки те обикновенно са с двуцифрени стойности на процентите. За справка - щанда на Минолта (не съм техен фен!)
Но щом 3% не ви е малко можете да отидете незабавно и да си купите нещо Канонско за няколко хиляди лева. Ще получите няколко десетки лева аванта.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: n1x0n   
Дата:   07-04-05 14:56

Имаше 350Д, EF-S 10-22, EF-S 60мм macro, 16-35L, broncolor-и, нови Hensel-и интересни, както и други забавни неща. Хората от Канон даваха да се правят тестови снимки с оборудването... изобщо аз от тях оплакване нямам. Като за БГ е нормално по обем изложението. Който иска Photokina - ще трябва да отиде Кьолн, няма как...

Колкото до другаря отишъл на изложение "очаквайки поне някакво, макар и българско, рекламно намаление"... ми нали са ти дали 3%, какво още искаш?! 20%, 50%... или да ти подарят 20D направо?! Простотията в случая не е Канонска, а лично твоя.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: explorer   
Дата:   07-04-05 14:59

Че не може да иска човек специално намаление само заради изложението - ясно че не може, не са длъжни търговците да намаляват цените само заради това, че са на изложба. Но че в България техниката е скъпа - спор тук не може да има. И тук не опираме до това, че България видите ли била малък пазар, и затуй Канон (Никон, Пентакс и т.н.) "не давали" отстъпки. Проблемът е в това, че нашите търговци искат да забогатеят за един ден, ето това е истината. Обаче нещо май са забравили, че социализмът свърши и хората вече ходят свободно където си искат, па и интернет има на всичкото отгоре.

На дилъра му дават отстъпка, когато купи повече бройки. Купи 50 бройки от един апарат, и да видиш как ще ти свалят от цената. Ама не става да имаш една бройка, или хич да нямаш и да поръчваш едва когато клиента ти плати - така и баба знае. И кръгът се затваря - клиентите не купуват, щото е скъпо, а търговците продават скъпо, защото клиентите не купуват. Е това е положението, сори, ще купуваме от Америка тогава, а "официалните вносители" да ходят ако искат да продават марули на пазара, май повече ще им отива. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: geko   
Дата:   07-04-05 15:04

explorer [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: MechoPuh   
Дата:   07-04-05 15:31

Пак ще повторя за кой ли път казваната история - на който тук не му се дават пари, намира си човек идващ от Америка, поръчва му техниката, той я купува от Adorama или B@H на половин от наште цени и готово. Макрообектива, който последно така си закупих Canon 100 mm/f 2.8 ми излезе не повече от 750 лв., а тук струва 1600 лв. Но да ангажираш хора за това, просто трябва да са ти много близки.


Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: Георги   
Дата:   07-04-05 15:39

3% за надценката, която си правят е смешно

а тя е кажи-речи над 50% че на моменти и повече :)

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: SLR   
Дата:   07-04-05 16:18

Георги,незнам за надценката на Канон но на Минолта за някои артикули са ми казвали цена със 100-150 % надценка.
Темата е била много дискутирана ама това дето разправят че сме малък пазар и затова цените са такива нещо не ми се връзва.
При тази световна стагнация и намаляващо потребление фирмите производителки се борят за всеки клиент така че продължавам да мисля че проблема е у нас.
explorer е прав че никои не иска/или не може/ да си блокира 20-30 000 и повече евро за да купи техника,а чака някой да му дойде,да му я плати и после чак да я внесе.Ми явно този модел не работи и затова хората псуват.
Ако и на мен ми даде някой 3000 евро и каже че иска DSLR с 2 качествени обектива,хващам рейса до Германия,купувам ги за 2500,след това на границата си взимам ДДС-то пък нека официалните вносителите да си внасят[ezik][ezik][ezik]
Да не говориме че в Европа/за Америка не говора защото е далече/,цените падат всеки месец а тука-нъцки
Като сме малък пазар да ни направат бензина по 3 евро,а???[smilie19] [smilie19] [smilie19]



Публикацията е редактирана (07-04-05 16:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: kirilius   
Дата:   07-04-05 16:47

explorer [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Това за отстъпката на изложението е глупост разбира се, но за цените в България си е 100% така!

На всички е ясно, че пазарът е малък и покупателната способност на хората не е кой знае каква. За скъпа техника това е още по-засилено. Ами дайте тогава да поговорим за любителския клас камери...

Как могат при този същия пазар Panasonic и Samsung да се продават на цени, както по света, а Canon - с 30-50% отгоре?

[smilie19] [smilie19] [smilie19]



Публикацията е редактирана (07-04-05 16:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: Bilbo   
Дата:   07-04-05 16:56

explorer, за единичните бройки май си много прав. Аз лично в момента се паря от една фирма, чието име засега няма да назовавам, защото се надявам, че все още може да поправят нещата.

Преди две седмици ходих да си купя апарат от тях. Оказа се дефектен (че и ползван отгоре на това). Е, не е болка за умиране, нали го открих дефекта навреме, но пък им беше единствена бройка (а те са вносител!). Ами следващата седмица - ми казват - ние ще ви се обадим. Обадиха ми се, чушки! (признавам, че вече съм много ядосан) Наложи се аз да ги търся, при което ми обясниха, че пратката се била забавила, но в понеделник вече всичко щяло да бъде наред, най-късно вторник. Днес е четвъртък и все още телефона ми мълчи.

Вече започнах да преглеждам алтернативните варианти, ще погледна и на изложението за последна проверка, и най-вероятно ще си поръчам и аз от Щатите. Всичко си има граници, в крайна сметка. Щях да им занеса 2 бона на ръка, и щяха да си спечелят клиент за в бъдеще. Изглежда обаче тях това не ги вълнува. Е, тогава мисля, че е нормално и мен да не ме вълнуват.

Извинявам се за емоционалния пост, но ми е накипяло.


Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: todorov   
Дата:   07-04-05 17:17

Праим капитализм, праим пЪзарна икономика, праим свободна инициатива, праим квот праим, ама май нищо не праим.
Така че, кой на квито иска цени си продава. Който иска кОпува. Който не ще - не ще. Насила няма! А ако има - то тва си е рекет. А кат има рекет идва бат Бойко. И бие и едните и другите докат си признаят.
Така че който се сърди - да се сърди - 3% са си три процента. Можеше и 1% да е ей така колкото за раздумка, а можеше и нищо да не е.
Пазарувай си в Щатско и хич да не ти пука, че изнасяш пари от БГ - то тия стоки ний не ги произвеждаме. Виж да пазаруваш турски домати е друга работа, да не говорим ако пък земеш да се прехлацнеш по чужденските вина - напрао си е нац. предателство ... Та такива ми ти работи изобщо ...

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: Незнайко   
Дата:   07-04-05 17:21

За привържениците на официалните вносители на Канон и Никон, които сякаш имат
акции в тези фирми искам да споделя моят опит.
За цената на която тук в промоция се продава Никон 3200 си взех Никон 5400,
като в това се включват и пощенските разходи от САЩ.
Апаратът за разлика от предлаганите тук го взех с 3 годишна гаранция, която винаги
ще предпочета да ползвам в САЩ като знам какво е отношението в БГ към гаранциите.
Иначе казано в БГ за мен гаранция е синоним на размотаване.

https://photo-forum.net/static/forum/2006-03/vzue8512.JPG
http://smilies.sofrayt.com/sae/july4_5.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: todorov   
Дата:   07-04-05 17:23

Гаранция - Франция ! [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: Незнайко   
Дата:   07-04-05 17:30

todorov, пощенските разходи от САЩ са ми 30 usd.
пратката пристига за 5 дни до БГ.

https://photo-forum.net/static/forum/2006-03/yljf7750.JPG
http://www.cheesebuerger.net/images/more/bigs/e124.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: aquarius_v   
Дата:   07-04-05 17:33

еи сега Незнайко, ако кажеш от каде и как го правиш тоа нУмер, ше има якооо
[beer] [beer] [beer] [beer] [beer] ????

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: todorov   
Дата:   07-04-05 17:36

Е и аз кво да направя?
Ако мислиш, че изобщо ми дреме колко пари си платил, вкл. за транспорт ...

Ясно е, че който иска от БГ да се приготви за https://photo-forum.net/joro/emoticons/behead.gif
и то от кръста!

Всеки си знае! И си е прав! [smilie21]



Публикацията е редактирана (07-04-05 17:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: gk   
Дата:   07-04-05 17:37

Моля те, кажи, или ми драсни нещо на gk <at> extremno.com . че съм на зор много. [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re
Автор: Тони-К   
Дата:   07-04-05 17:37

kirilius
Panasonic и Samsung тук ги пускат на "изпитателен срок" (нещо като тестовите лекарства), нещо като навлизане в технология и пазар. Затова и цената е промоционална, т.е. равна на западната ;)

Сори, но си ни третират като заден двор, щото и ние така сами се определихме :))

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: Незнайко   
Дата:   07-04-05 17:47

aquarius_v, много лесно става.

1. следиш какви намаления и далавери има в: http://www.fatwallet.com/c/18/
намаленията им са малко над 3%
[smilie5] [smilie5] [smilie5]

2. купува ти ги твой човек и праща с Global Express Mail™ (EMS) на USPS
за справка ето цените на колет до 1 кг:
http://ircalc.usps.gov/intl_speed.asp?CID=10046&MailType=package&Pounds=2&Ounces=2

3. получаваш и щракаш

https://photo-forum.net/static/forum/2006-03/sfpc9391.JPG
http://www.cheesebuerger.net/images/more/bigs/c026.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: gk   
Дата:   07-04-05 17:50

А какво става с ДДС-то???

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: Незнайко   
Дата:   07-04-05 17:56

Досега съм получил 2 колета и не ми взеха ДДС.
Защо не знам. Пратките бяха обявени като подарък.
Имаха и застраховка за $250.


Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: gk   
Дата:   07-04-05 17:58

а отварят ли ги и на тях обявено ли е че вътре има апарат, или пише нещо друго? Изобщо през митница минават ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: Bilbo   
Дата:   07-04-05 17:58

Истината е, че аз исках да купувам от България именно заради гаранцията. Бях чел много хубави отзиви за фирмата, и имам (дори все още) известни основания да вярвам, че са основателни.

Обаче, извинете ме, след като две седмици не си мръдват пръста да ми завъртят един телефон, че имат проблеми, при положение, че аз ще ходя да им ДАВАМ ПАРИ, то какво да очаквам, ако, не дай си Боже, ми се развали апарата?!


Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: Amigo   
Дата:   07-04-05 18:00

764.15 $ hot deal за Canon 350D - е, те това е цена [smilie10] [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: Amigo   
Дата:   07-04-05 18:02

Bilbo, дай името на фирмата да знаем коя е и да имаме едно наум[smilie3] [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: Незнайко   
Дата:   07-04-05 18:03

Досега колетите не са ми били отваряни. Беше си обявено, че садържа фотоапарат.

Цени за Canon:
http://www.fatwallet.com/forums/searchresults.cfm?titlekey=canon&catid=18&startdate=&enddate=&simple=yes&rand=524554472

Цени за Nikon
http://www.fatwallet.com/forums/searchresults.cfm?titlekey=nikon&catid=18&startdate=&enddate=&simple=yes&rand=524554472


Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: pinko   
Дата:   07-04-05 18:14

Билбо, обади се на 980-50-65 и търси Мартин или Пенчо Бочков, не вярам да не ти помогнат.[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: Bilbo   
Дата:   07-04-05 18:19

Amigo, засега не искам да го споменавам, защото все още не съм се разочаровал напълно. Все пак съм чувал наистина и много добри отзиви за тях, може просто да се е случил лош момент. Но идните дни ще разбера, и няма да пропусна да разкажа какво се е случило накрая. [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: Bilbo   
Дата:   07-04-05 18:32

pinko, благодаря ти! Знам, че шефа им е свестен, чете дори форума, и беше реагирал на предишния ми проблем много бързо. Толкова бях впечатлен, че мислех дори да пиша на дистрибутора за Европа и-мейл с похвала за тях. След по-нататъшното развитие на нещата обаче мисля, че е тъпо да се налага при всеки проблем да чакам лично от шефа им съдействие. Все пак се надявам, че просто са твърде заети с изложението, и затова са ме "пропуснали". Ще изчакам още малко. Действително основната причина да искам да купя от тук, е да знам, че ще имам насреща си свестни хора. Това също си е част от връзването с определена система, като се замисли човек. [smilie3] Е, ще видим. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: jumbo   
Дата:   07-04-05 19:51

аре поредния ревльо
щом има изложение значи ще има далавера якууууу
това че фирмата е платила 10-15000 за наем на щанда, бали сме и майката
това че плаща на хората които седят там, бали сме и майката
това че съм измекяр дето се пазари и без ддс да го взема, значи як пич съм
ай сиктир бе
всички много реват че търговците продавали скъпо а ако някой им каже за работата която те вършат: е много искаш ще те пребият направо
хитряги а....

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: Незнайко   
Дата:   07-04-05 20:05

Jumbo, остава и да си вярваш в това което написа.


Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: gorbi   
Дата:   07-04-05 20:07

не истината нито в едната крайност нито в другата..... Ще мине време, ще ни се пооправи покупателната способност (дай-боже), ще бъдем един по-нормален пазар, от който ще отпаднат мързеливите търговци...... Вижте какво става с автомобилите.....[smilie5] Трудно е за търговия
с такива клиенти, но и клиентът винаги е в правото си да бяга от данъците и да си търси евтинко стока..... Защо пък да плащам ДДС, ако мога да го избегна...... То малко данъци, такси, акцизи, винетки, лицензи, разрешителни и незнам си какжо още плащаме..... Едно трябва да им е ясно на търговците - клиенти трудно се печелят, но лесно се губят......

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: samara   
Дата:   07-04-05 20:11

.....и това, че го играят сърдити хич не им помага ...моите си пари, на когото си искам и както си искам ...[smilie19] [ezik] [beer] [shtrak]
за jumbo : сериозните възрастни хора знаят или вече разбраха, че си знаещ и можещ човек в тази област. казал си и написал много смислени и верни неща....моля те, подобен тон не ти прави чест...[smilie24]



Публикацията е редактирана (07-04-05 20:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: jumbo   
Дата:   07-04-05 20:13

незнайко мамин сладък аз много добре ги знам нещата за разлика от повечето викачи защото съм участвал в не едно изложение (свидетели за това бол)
наслушал съм се на идиоти от типа че видиш ли той бил чел че имали никон (примерно) дето снимал едновремено на филм и на дигитално и че сме били големи тъпаци дето не сме го знаели...

или на организатори които ти казват: да разбира се напълно обзаведен щанд
а получаваш маса +2 стола и 2 голи стени и надпис с името на фирмата
ама искате витрина????? да разбира се 900 евро е витрината....
аааааа и ток??? да разбира се 150 евро
о да може да се заключват 120 евро....
иначе "напълно" обзаведен щанд 9 кв м е 9000 лв ......


всъщност аз тези неща не ги вярвам
и от счетоводството не ги вярват
а на шефа направу не му се вярва

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: Bilbo   
Дата:   07-04-05 20:18

jumbo, имаш известно право, разбира се, но моите оплаквания прочете ли?

Ето, аз съвсем добросъвестно искам да си купя апарат от тук, от България. Нося им парите на ръка (и то не малко), не недоволствам, че било много по-скъпо отколкото в САЩ, щях да взема дори ползвания апарат, ако не беше се оказал и дефектен, но какво получавам в замяна? Разиграван съм като маймуна.

Ето това е, което ме вбесява. В крайна сметка, социализмът, когато понятието "свободен избор" не съществуваше, отдавна отмина. Защо аз трябва да гоня някого, за да му ДАМ пари, вместо той да ме гони?! Нямам против да е по-скъпо у нас, наясно съм със икономическите реалности, обаче нека поне имам качествено обслужване.

Пак се извинявам, че постовете ми са емоционални, просто чувствам, че вече ми дойде твърде много.


Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: samara   
Дата:   07-04-05 20:23

всички се борим за парчето хляб, не харчим таткови или раздадени пари, редно е да ни се свидят и да ги броим, от едната или от другата страна......bilbo, прав си да си емоционален, даже си твърде възпитан бих казал аз ....успех, дано се наредят нещата ...[smilie24] [beer] [shtrak]



Публикацията е редактирана (07-04-05 20:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: Bilbo   
Дата:   07-04-05 20:27

Благодаря, samara, утре сигурно ще им звънна и на шефа, ако трябва. Дано наистина. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: Незнайко   
Дата:   07-04-05 20:33

Jumbo остава да ми обясниш защо участвате на изложения като е такъв зор.
И кой очакваш да ви свърши работата?
Зор е в БГ да се прави бизнес то е ясно. Ама с такава
политика трудно ще достигнете до повече клиенти.


Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: Георги   
Дата:   07-04-05 21:39

о горките вносители

набутват се за щанд, за реклама, за каталози и какво ли още не, а неблагодарните (евентуално бъдещи) клиенти искат отстъпка на изложението.

е джъмбо ти какво искаш майка?
да разделят цената на щанда върху клиентските продажби по време на изложението ли?

май винаги бизнеса в бг ще се прави по селски, какво ли се чудим

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: jumbo   
Дата:   07-04-05 21:42

боже безумията продължават

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: Георги   
Дата:   07-04-05 21:43

нали точно това се опитват да кажат хората с тази тема (или реотанчето нещо...?)

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: carl_cox   
Дата:   07-04-05 22:21

мен ми е чудно едно-ако това изложение цели качествена реклама и евентуално намиране на нови клиенти и влияние, то как се очаква това да се случи с работно време съвпадащо с работното време на класическа фирма или учреждение?
явно тарапаната ще е събота и неделя


Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: ngs   
Дата:   07-04-05 22:23

Георги - много точно казано!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: holden   
Дата:   07-04-05 22:24

Голямо шоу ставало тука бре [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: sannie   
Дата:   07-04-05 22:39

abe geko, kuv ti e problema s tiq 3%???? kazva6 go se edno v kufar4eto sa ti bili parite da kupi6 posleden model edi kvo si........mi ako gi ima6 kintite tiq 3% ti minavat znae6 ot kade, nali???egati selqniqta bulgarska da mu se nevidi, za nekvi procenti cqla tema otvori, kato ne si dovolen ok.........ma tiq pretencii nepokriti mnooo ne na mqsto mi zvu4at

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: boni   
Дата:   07-04-05 23:10

Понеже споменахте Самсунг и Панасоник,аз като човек който съм се занимавал с тези марки, мога да ви кажа, че ниските цени там идват от факта, че фирмата която ги внася е много голяма и се храни от 10 000 други продукта и марки и политиката при всички е да се продава много, но с малък профит. Тва е.Другото за изпитателните срокове и т.н. е ала-бала.
За миналата година в България са се продали около 15000 дигитални апарата Самсунг, заради агресивната ценова политика .БГ е Ном 1 в Европа по продажби.2 пъти повече отколкото в Германия.(разбира се в Германия не се водят предимно по цената и наблягат на големите фотографски марки,там хората имат пари)
Корееца като идва тука на визити, основните му забележки са, че Самсунг се продава много евтино и постоянно мрънка, че в Европа било с 20% по скъпо. И заплашва,че ще вдигне цените ама не го прави щото му е сладко да шътка в БГ количества.
Същата работа е и с други уреди.
БГ е Ном1 по продажба на прахосмукачки и МВФ Самсунг и продава колкото Австрия,Гърция,Швейцария и Чехия заедно :))

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: Незнайко   
Дата:   07-04-05 23:11

sanito pak otvoreno go razdava kat vratite na halite

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: n1x0n   
Дата:   07-04-05 23:14

Сега пък изложението им скъпо?! А кое ви е евтино? Медийната реклама, външна реклама, кое? То евтино няма в тая работа с рекламата.

Имаше един лаф "аз ако имам 5 лева - ще се оженя!" едно време. Сега май случая е "аз ако имам 5 лева - ще стана търговец!".
Всеки ми става вносител, всеки се бие в гърдите че представя тоя или оня и най-накрая ми дава стока с цена, която аз с DHL да си я поръчам - ще ми излезе по-евтино /за по-бързо да не говорим/.
Айде, да не коментираме цените - ама не става без много пари тая работа, не може вносител на професионална техника да ми казва "ми ние новия модел го имаме на картинка само, но можете да си го поръчате срещу 2 кервана злато, без да сте го видяли/тествали". Не можело да поддържат стокова наличност, защото не било ясно дали ще се купи! Ми ходете да метете улиците, като не знете как да си продавате стоката! Без да се поема риск - нищо не става.

Цял ден чета тук "икономически" прозрения за размера и платежоспособността на пазара у нас и едвам се сдържам..
Нямало пазар затова било скъпо?! Вие цялата икономическа теория я обърнахте наопаки бре.
Скъпо е, затова няма пазар! Ако всичките тези 300D, 10D, 20D, D70 и т.н. които се мотаят в БГ бяха купени от тук нямаше ли да е на печалба вносителя?
Самото присъствие на пазара на няколко фирми като etronicsbg е брутална индикация че има нещо много грешно в подхода на вносителите у нас.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: Незнайко   
Дата:   07-04-05 23:14

Бони, имаш ли статистика за другите марки колко бройки са продали.
15000 са наистина много за една марка.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: boni   
Дата:   07-04-05 23:17

Имам,но не съм оторизиран да давам такова инфо.
Пазара общо за миналата година е бил около 55 000бр.Тук влизат всички цифраци от най-ниския до най-високия клас.
Цените на Самсунг за БГ са много добри,защото КК държи пазара и в Сърбия и Македония. Количествата са много големи и там.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: boni   
Дата:   07-04-05 23:20

Що Етроникс не пробват да продават Самсунг[smilie18]
Дори китайските производители не могат да докарат цена 369лв с ДДС на 5мп апарат с 1/1.8" и пълни ръчни настройки [ezik]
Добрата цена винаги е вързана с голям обем .Това е положението.
Разликите могат да са и над 20-30%

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: Незнайко   
Дата:   07-04-05 23:21

Ок, и това което даде за Самсунг е много показателно.
Само може да съжаляваме, че тази фирма не се заела с Никон и Канон.
Все пак по 40 бройки на ден са продадени. Другите ме съмнява да успяват
на месец да вържат тази бройка.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: boni   
Дата:   07-04-05 23:25

Рекорда държи Digimax 530 - 5mp , от който в една промоция в края на миналата година по коледа за един ден се продадоха около 300бр.[smilie18]
За тази година не знам как е ,защото не работя вече там .

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: Bilbo   
Дата:   07-04-05 23:30

Добрата цена е свързана с голям обем, но и големият обем е свързан с добра цена. Истина е обаче, че на много фирми просто им липсва находчивост и упоритост в търсенето на ефективни решения.

Лесно е да ти дадат 10 милиона и да правиш бизнес (абе пак не е толкова лесно, но донякъде поне). Обаче хора започват и със 10 лева, и пак успяват, стига да им сече пипето, да имат търговски нюх, да не ги мързи, и да имат малко късмет.

За мен трагичното е, (извинете ме, че пак от позицията на моя проблем ще говоря) че има дори случаи, в които фирми сякаш напук си ритат клиентите. Ето това вече въобще не смятам, че може да бъде оправдано.


Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: vasil.varbanov   
Дата:   07-04-05 23:36

Samsung откога почнаха и от фотоапарати да разбират???
Всякакви оправдания за вносителите са просто смешни - като че ли в другите държави няма данъци, такси, мита, реклама, наеми, гаранции и прочие...Не може цените да са 50-100% нагоре и хората да им свалят шапка. Ако вносителите свалят цените и продажбите ще се вдигнат, а няма хората да си поръчват от USA. Както n1x0n каза, тук логиката на пазара е обърната, от което губят и търговците и клиентите.


Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: boni   
Дата:   07-04-05 23:44

Дали разбират, колко и от кога не се обсъжда в темата:))
Въпросът е, че когато дистрибуторът е мощен и агресивен, каквато и марка да хване може да я направи продаваема.
Дори може да си позволи да си направи марка - примерно НЕО :))

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: realito   
Дата:   07-04-05 23:44

4e kakvo im e na Samsung, 4e da ne razbirat ot fotoaparati??????

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: boni   
Дата:   07-04-05 23:46

Между другото като говорите за цени, що не погледнете какви са цените в Европа????
Да не би да са много по-ниски от тези в БГ?
Не са.
Спрягате само USA ...

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: Becko_33   
Дата:   07-04-05 23:48

Лично мен най-много ме огорчава отношението на изложителите. Това все пак е изложение - не е място за купуване. Трябва да има повече професионализъм у тези хора. Миналата година се опитах да поговоря с представителите на по-големите марки - НИЩО. Без да познавам човека Jumbo с него успях да поговоря професионално. Какви са тенденциите, какви са основните акценти в по-нататъшното развитие на марката. Къде поставя фокуса си Българският представител на марката - изложенията са за това. Аз искам да науча нещо ново, нещо, което не го чета в сайтовете. . .

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: Bilbo   
Дата:   07-04-05 23:48

Добрият продавач ще съумее да ви продаде и това, от което въобще нямате нужда,
лошият продавач няма да успее да ви продаде дори това, което сам копнеете да притежавате.


Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: boni   
Дата:   07-04-05 23:49

Щом разбират от ГСМ и са сред ударниците в бранша- и нищо не им пречи да разбират и от апарати.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: realito   
Дата:   07-04-05 23:53

Ima i drug moment. V Germaniq naprimer, po vitrinite na magazinite e navodneno s koli4estva ot novite modeli fotoaparati oshte s premierata im. A v BG daje i za stari i namaleni modeli t'rgovcite na drebno se pazarqt za konsignaciq i t.n., zashtoto ne im se zatvarqli sredstva. A "bal'cite" dato vnasqt tehnikata da zatvarqt pari,a ?
Mnogo udobno!!! Po-golemi koli4estva=po-niski ceni!
Tova e !

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: elrisha   
Дата:   08-04-05 00:57

за Самсунг -или добро , или НИЩО!:))АМАХА![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: GOSPODIN   
Дата:   08-04-05 00:58

Чета и не вярвам на садо/мазо-то с който тук някои изявени форумци и служители на така наречените фирми вносители защитават непоносимите и ненормални печалбарски цени на фотоапаратите в БГ. ДДС било , изложбена зала трябвало да се плаща,политика на фирмата и така дрън - дрън ерина...Айде омръзна ми да ме убеждават, колко нормално е да струва една сапунерка 5-6 средни месечни заплати. Истината , голата истина е , че НЯМА НИКАКВА КОНКУРЕНЦИЯ , така както и при GSM операторите - говоркаме си за цени непознато скъпи за Европа( за Щатите няма да говорим) и никой нищо не казва. Тук (във форума)не за първи път виждам хора, които явно ги устройват тези ненормални цени, защото просто си пълнят гушките добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: boni   
Дата:   08-04-05 01:10

Абе в интерес на истината при една част от големите марки проблемът "висока цена" идва и от европейските централи,а не толкова от БГ дистрибуторите...

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: GOSPODIN   
Дата:   08-04-05 01:17

Не знам как "разпореждат" цените си европейските централи, но за пример един модел на Канон в скъпата ( по изследване на ООН) Швейцария струва 1000 техни франка (1280лв.) , а същия в БГ е 1900лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: UpLander   
Дата:   08-04-05 01:26

Момчета, ако питате мен истината е някъде по средата. Jumbo e прав точно колкото и geko.Всеки търси своето - търговеца печалбата, клиента отстъпката. Но навъсените момчета на щанда могат да те накарат да намразиш света/който те вече са намразили всичко благодарение на клиенти които търсят под вола теле/.
Нашата реалност обаче би трябвало да ни е научила, че от БГ евтино може да си купиш само...акъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: Amigo   
Дата:   08-04-05 01:47

България отдавна е известна като страна на парадоксите и абсурдите[smilie2] - за съжаление. Цените на много неща са европейски и отгоре, а заплатите много под европейските. [smilie9] [smilie9] Когато на Запад правят намаления по празниците, у нас гяволите надуват цените на стоките по пазарите. [smilie9] Все гледа нашенецът келепир да удари и да изгяволее [smilie5] [smilie9] Видях, че в Швейцария Канон 350Д се продава за 1000 шв.фр. (около 1250 лв. най-ниска цена!), 587-600 британски лири (около 1700 лв.) в Англия, 900 евро в Германия (1750 лв), а в САЩ го има и по 570 долара на промоции! Nikon D70 - 709 евро (1390 лв.).


Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: inmitev   
Дата:   08-04-05 08:32

Чета и се чудя... Май всеки е прав донякъде.
Все пак да споделя и аз лични впечатления.

На миналогодишното изложение се бях навил да си купувам апарат. Canon A80. И пак с очакванията на изложението да е мъъъничко по-евтино.
Та, отивам аз с парите в джоба, питам за цената, казват ми я и изтръпвам. Няма намаление. Няма и тези велики 3%, дето се обсъждат сега.
В крайна сметка, отидох на следващия ден в Техномаркета, където скоро бях проверявал цените (по-ниски от тези на Канон България!!!), и си го купих оттам. На всичко отгоре ми направиха отстъпка, понеже беше бройката от витрината.

И сега нека не ми излиза някой с номера, че Техномаркет си внасят Канон без знанието и участието на Канон България. Просто, както каза Бони, работят с малка печалба и реализират голям оборот. И съответно привличат повече клиенти.

Не съм очаквал големи отстъпки на изложенията, защото знам, че за самото изложение разходите са големи. Тук Jumbo е 100% прав. Но пък и нямам излишни пари.

Какъв е извода? Изложението е да гледаш. Не да пазаруваш. Освен ако не си проучил цените навсякъде и намериш там по-добра оферта.


Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: Todd   
Дата:   08-04-05 09:44

Оффф - по повод много подобни теми все съм писал едно и също .Една държава е такава каквито са хората в нея.Ние сме царе в играта "прееби другарче" .Не са ни виновни нито Канон нито никой друг по света .

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: Avi   
Дата:   08-04-05 10:46

Георги [smilie24]
Никсън [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: SLR   
Дата:   08-04-05 11:41

Единствения начин да паднат цените е да няма официален вносител а всеки да си внася по колкото може и на каквито цени може.Така ще стане с вносителите на автомобили като влезем в европейския съюз.
А относно цените в Европа-не само че са по ниски но и падат със всеки изминал ден и най важното-човек си взима ддс-то.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: MechoPuh   
Дата:   08-04-05 12:15

Какво излиза от приказките дотук - че само Кодак и Коника Минолта не се споменават, което е добре. Значи добре им вървят нещата.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: pne4ev   
Дата:   08-04-05 12:57

Цените на апаратите в Бг в ПОВЕ4ЕТО слу4аи се диктуват от централите на съответните марки/както каза boni/.Важен е и дистрибутора, ами 'айде храни се само от една марка да те видя с к'ъв профит ще я продаваш, пък аз ще внасям цял пакет от марки и ще си субсидуирам невървящите с по нисък профит. Искате USA цени, 'ми малко сме бе, заплатите ни са малки, малко купуваме, как да стане тая работа с цените тогава.
Ами извинявайте 'ма задайте си някои въпроси и тогава се "засилвайте по пързалката".
Бях решил да не се вклю4вам в тази тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: Amigo   
Дата:   08-04-05 13:52

И к'во стана с'а?[smilie10] Порочен кръг с главен виновник потребителя, щото няма мангизи да потреблява[smilie10] [smilie18] [smilie18] https://photo-forum.net/joro/emoticons/1281.gif


Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: explorer   
Дата:   08-04-05 15:04

Айде стига с тия "официални вносители", диктат от "централите" и пр. глупости. Ако аз си нямах работа и исках да вложа пари в такъв бизнес, щях да намеря откъде да вкарам апарати на цени, близки до цените на едро в щатите например, и да заобиколя поне отчасти убийственото ДДС в Бг.

В&Н са най-големият и най-реномиран търговец на фотоапарати в Щатите, и както виждате, не се притесняват да продават и "грей маркет" апарати - апарати, внесени в щатите без благословията на съответния производител, и съответно без гаранцията на производителя (в замяна на която самите В&Н ти дават гаранция). Няма никакъв проблем да се договори внос директно от Япония на цени, за които и американците могат само да мечтаят (стига да поръчаш повече бройки, разбира се). "Европейски централи", "официални вносители" - дрън-дрън, пазара ще оправи всичко. Докато има откъде да купят по-евтино (почти всеки българин вече има приятели и роднини в Америка), хората няма да купуват на по-скъпи цени. Ето ви и положителната страна на глобализацията. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: mesechina   
Дата:   08-04-05 15:53

Аз пък не мисля, че пазара шот бил такъв такъв та цените трябва да са по-високи от колкото в целия свят. Било нормално!!!
Аз съм представител на Щатска kozmetiка на която цените в щатите са 5 до 10 пъти по-високи от тук. 5год след стъпване на БГ пазар започнаха да вдигат по малко цените. Верно, козметиката не е фототехника, но....
ТАКА СЕ ПРОБИВА ПАЗАР!


Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: jimmy   
Дата:   08-04-05 16:54

Ей, големи щтуротии тука, малък им бил пазара, нам си какво било, изложението било скъпо - ДРЪН-ДРЪН.

Първо не е чак толкова малък пазара, второ тия фирми не продават само фотоапарати. Канон горкичките само фотоапаратчета продават, те друго не произвеждат [smilie18]

Отделно тия фирми вносители какво очакват - гледам ги Никонския вносител - ми те са 3ма души на кръст, какво искат да печелят, като B&H дето имат персонал 200 човека ?!?

Направиха нормална цена на Д70, хората почнаха да си купуват. Като направят нормални цени и на другите неща и тях ще продават. Не да ги питам колко струва 80-200, те да ми казват 2500лева. Че те само от тоя обектив ще спечалят колкото от 5 Д70-а. Айде няма нужда [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: SLR   
Дата:   08-04-05 17:19

Не така за Никон че Джъмбо ей сега ще те схруска[smilie25] [smilie25] [smilie25]
Айде че е вече едно ракиено...
[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: ZENTEX   
Дата:   08-04-05 17:27

Made in Bulgaria,едва ли нещо някога ще се промени.За всичко са виновни комунягите,дето промиха мозъците на хората[smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: bygcho   
Дата:   08-04-05 17:32

Абе това че Канон БГ са цървули е вярно. Просто работят по някакви си техни, анти-бизнес правила. Интересно от Канон Свят що не им светнат един зад врата. Години наред пазара на Канонски продукти в БГ страда от тия чукундури.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: borissov   
Дата:   08-04-05 17:59

Леле, колко икономисти имало тука...:-)
В случая размерът на пазара няма особено значение. Определящият фактор е А) лакомията на вносителите, и/или Б) политиката на централите. Това е. Ако беше чак толкова малък пазарът, производителите изобщо нямаше да си дават труда да се занимават с разни вносители и подобни паразити. Освен това недейте да бъркате малкия обем на официалните продажби с "малък пазар". Продажбите са малко, защотото цените са безбожно, неприлично, нечовешки високи и хората, съвсем логично, си внасят отвън. Я да направим статистика, колко дСЛР-а и обектива, притежание на форумци, са купени от България, и колко внесени?
Затуй да живеят познатите в Америка, а лакомите и глупави търговци, които хал-хабер си нямат що е то "ценова политика", ще седят отстрани и ще чоплят слънчогледови семки с едната ръка, докато с другата си чешат усърдно макарите.
Между другото, тук в Италия ситуацията не е много различна: Сигма 70-200/2.8 HSM се продава срещу скромните 919 евро, и то в най-евтиния магазин, който намерих, при положение че в САЩ струва 720 долара, т.е. около 550 евро. Дори и без да взимаме предвид падението на долара спрямо еврото, разликата е значителна.
Но е нормално - гадните търгаши усещат, че времето им изтича, и че скоро всичко ще се пазарува директно през нета от производителя, или от търговеца на едро, и гледат да си напълнят гушките докато могат, което, разбира се, си е човещинка и е напълно разбираемо. Естествено, аз нямам намерение да им помагам в това им начинание, за вас не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: Bilbo   
Дата:   08-04-05 18:39

За да завърша моята нишка в темата, ще кажа, че моят проблем се разреши отлично. В крайна сметка, в България има и фирми които ЗНАЯТ как се прави бизнес и как се печелят клиенти. Може да са малко, или дори единици, но ги има. Бих казал, че и от потребителите зависи донякъде ще има ли повече такива фирми. Аз се радвам, че си оставих парите именно там, защото получавам срещу тях дори повече, отколкото очаквам. И се радвам, че не съм си оставил парите на друго място, където не знаят как да се отнасят с клиентите си.

Една от причините американците да имат толкова добри условия и цени е, че те са много чувствителни към отношението към тях като клиенти. В крайна сметка, това е силата на пазарната икономика и свободния избор.

Ще пиша отделно впечатления, защото сега все още съм под влияние на емоцията (както и вчера, когато обаче тя беше негативна), а бих искал да съм максимално обективен.

Е, извинете за отклонението, но просто исках наистина да разкажа какво все пак стана накрая.

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: borissov   
Дата:   08-04-05 18:46

Bilbo: [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: holden   
Дата:   08-04-05 18:49

Билбо, хай ще черпиш [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: Bilbo   
Дата:   08-04-05 18:56

Благодаря на всички! Обезателно! [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: vasil.varbanov   
Дата:   08-04-05 18:59

borissov, explorer, jimmy [smilie24] [smilie24] [smilie24]
Bilbo, стига се извинява де, в крайна сметка си доволен, че апарата все пак работи, нищо че не е нов, така ли да го разбираме ?

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: Bilbo   
Дата:   08-04-05 19:07

vasil.varbanov, проблемът се разреши в смисъл, че си купих апарата накрая (нов) и бях компенсиран за чакането, което се оказа (както се бях надявал) причинено от обективни обстоятелства. Ще пиша повече скоро. :)


Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: shri   
Дата:   08-04-05 21:54

Ще взема да се разплача за "малката" отстъпка на Canon -Bulgaria. Ами ако им е толкова малка да се откажат, "горките". С тази си ценова политика изпращат поне 75 % от потенциалните си клиенти на пазар в Щатите. Но нали знаете: "Ум царува, ум робува, ум патки пасе!". Искам да кажа и нещо друго. На изложението нямаше и кого да попиташ за да получиш компетентен отговор. Същите незнаеши момченца...

Отговори на това съобщение