Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Качеството на L серията обективи на CANON...
Автор: shri   
Дата:   03-04-05 15:31

Преди известно време реших да се сдобия с обективи от L серията на Canon. Става въпрос за EF16-35 f2,8 L USM; EF24-70 f2,8 L USM и EF70-200 f2,8 IS L USM. Като вариант разглеждам също и EF17-40 f4,0 L USM и EF70-200 f4,0 L USM. Реших да попрочета нещо във съответния форум на www.dpreview.com и други подобни места. Какво беше изумлението ми от крайно противоречивите отзиви по адрес на различните обективи от L серията! Особено за EF16-35 f2,8 L; EF 17-40 f4,0 L и EF 24-70 f2,8 L. Оценките варират от превъзходни до пълно разочарование! И лошите оценки са далече повече от добрите. Аз напълно разбирам, че един разочарован е поне 10 пъти по-активен от един доволен, но все пак! Разказват се истории, как от няколко налични обектива в даден магазин са избитали най-доброто "копие" и как то пак се е оказало лошо. Други разказват, как след получаване на обектива по пощата са го върнали на Canon за настройка. Трети пък, след като са го ползвали в продължение на 10-15 дни са го върнали на търговеца и са си взели обратно парите- те имат това право там.
Моля притежателите на обективи Canon L серия да споделят своите впечатления и мнение за тях. Налагало ли се е на някого у нас да праща в сервиза /Пан сервиз/ такъв обектив за настройка? Споделете Вашите наблюдения и опит с тези обективи. Наистина ли "дявола" е толкова черен? Ако всичко това, което се пише в гореспоменатия форум е вярно, не би ли трябвало фирмата Canon отдавна да е пометена от пазара.
Високо ще оценя Вашите мнения.
Благодаря предварително.


Отговори на това съобщение
 Re: Качеството на L серията обективи на CANON...
Автор: Brummaker   
Дата:   03-04-05 16:52

ти на 24 часа вярваш ли ?

[smilie3]

същото е по форумите ...


Отговори на това съобщение
 Re: Качеството на L серията обективи на CANON...
Автор: GOSPODIN   
Дата:   03-04-05 18:01

Brummaker [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Качеството на L серията обективи на CANON...
Автор: GuruMMX   
Дата:   03-04-05 18:20

shri, vij v profila mi az s kvo razpolagam.

L stuklata naistina opravdavat parite si!!!
Ne se zamisljaj vuobshte ako imash dostatuchno $$$!!!

Iz forumite ima mnoooogo baluci det im prechi vsichko i samo se opravdavat ot tova i onova...

Uspeh v nachinanieto!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Качеството на L серията обективи на CANON...
Автор: Shri   
Дата:   03-04-05 18:43

GuruMMX,
Доколкото виждам EF70-200 f4 ти е любим. На мен също нещата, правени с него страшно ми харесват. Аз също предполагах, че из форумите пишат хора, които може би прехвърлят собствената си некомпетентност върху L стъклата.
Благодаря за подкрепата.

Отговори на това съобщение
 Re: Качеството на L серията обективи на CANON...
Автор: Pho   
Дата:   03-04-05 18:47

Многократно съм гледал снимки направени с тези обективи, при това на хартия, качеството им е превъзходно, особено ако ги държи подходящ човек.... за тези от форумите - не знам....

Отговори на това съобщение
 Re: Качеството на L серията обективи на CANON...
Автор: Avon   
Дата:   03-04-05 18:52

Ako tova e koeto horata kazvat, sigurno ima istina v nego.

Imam priatel v USA, seriozen profesionalen fotograf v goliama agencia, i redovno si podmeniat tehnikata. Toi mi beshe kazal, che veche vseki 3-ti nikonski obektiv koito kupuvat, go vrashtat...a tu kupuvat profesionalna tehnika, ne evtini zoomove. Toi mi beshe kazal da ne kupuvam nishto, koeto ne e Made in Japan; i che 20 godishen MF obektiv e po-dobar ot vsiako evtino vario.

Az ot 5-6 (novi) nikonski obektiva koito sam vzemal, 1 beshe defekten (50/1.8D) i 1 beshe opredeleno za vrashtane (70-300 ED). Zatova veche ne si kupuvam staklaria, ako ne znam che moga da ia varna.


Отговори на това съобщение
 Re: Качеството на L серията обективи на CANON...
Автор: Brummaker   
Дата:   03-04-05 19:11

" MF obektiv e po-dobar ot vsiako evtino vario. "

ми мноо ясно....едно твърдо теле, мануално, е много по-добре от еффтин зуум [smilie6]

страхотно изказване [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Качеството на L серията обективи на CANON...
Автор: petar_popov   
Дата:   03-04-05 19:24

Айде ако може да ми кажете какво значи L серията на Canon.
Или ако имате линк към сайт сам да си прочета.

Отговори на това съобщение
 Re: Качеството на L серията обективи на CANON...
Автор: fotocolor   
Дата:   03-04-05 19:32

Obektivite ot L-seriata na Canon ne sa fantasti4ni,te sa VELIKOLEPNI.Struvat si naistina parite.Taka 4e ako si vzeme6 nikoga nqma da sagalqva6.

Отговори на това съобщение
 Re: Качеството на L серията обективи на CANON...
Автор: shri   
Дата:   03-04-05 19:44

L серията на Canon включва тeхните висококачествени светлосилни обективи с използването на асферични лещи, специални UD стъкла, солидна механична конструкция, защита срещу атмосферни влияния / влага и прах/ и други специални технологии.
Повече информация на:
www.the-digital-picture.com/Canon-Lenses/
http://consumer.usa.canon.com/ir/controller?..

Отговори на това съобщение
 Re: Качеството на L серията обективи на CANON...
Автор: Avon   
Дата:   03-04-05 20:43

Brume, choveka jivee v USA i pecheli v USA. Za nego evtino vario e vsiako vario pod 1000$


Отговори на това съобщение
 Re: Качеството на L серията обективи на CANON...
Автор: Brummaker   
Дата:   03-04-05 20:56

Avon-e,

ако ще и на Луната да работи и печели, това което горе написа е най-малкото некоректно /за старите обективи и зуумовете/

а това, последното : ми имаш много здраве [smilie25] , това евтин зуум ли е /щото е под 1000 доларес/ хе хе хе...непрофесионален е, нали...[smilie18]

http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?O=productlist&A=details&Q=&sku=124669&is=USA


Отговори на това съобщение
 Re: Качеството на L серията обективи на CANON...
Автор: Avon   
Дата:   03-04-05 21:42

Brume, ne sporia ot imeto na drugi hora.

Zooma koito pokazvash izliza tochno 1000$ (s transport, zastrahovka i t.n.), nai-evtinia v tozi klas e(profesionalno kachetvo Nikkor) , i cenata mu e takava zashtoto US profesionalist veche edva li shte go kupi nov - shtoto niama VR. Toi predpochita 80-400VR.

Spored men, 80-200/2.8 veche ima smi za malak % hora. Az ne sam ot tiah.


Отговори на това съобщение
 Re: Качеството на L серията обективи на CANON...
Автор: Brummaker   
Дата:   03-04-05 21:46

не бе, не ме разбирай погрешно....нищо против теб или човекът ти [smilie24]

обаче пък сега това ми дойде в повечко /[smilie3] /:

да предпочете 80-400 пред 80-200 /па макар и първия да е с ВР,а втория - не/ ?!

това, чини ми се ....нещо ... https://photo-forum.net/joro/emoticons/A70.gif


Отговори на това съобщение
 Re: Качеството на L серията обективи на CANON...
Автор: ivo   
Дата:   03-04-05 23:03

Тъй като ги имам и трите (а и доста дуги) в кратце:
16-35 - много бърз и безшумен автофокус, отлична рязкост на лента. На тяло с кроп 1.6 - много добра до отлична рязкост от f4 нагоре. На тяло с кроп 1.3 - много добра до отлична рязкост от f5.6 нагоре. При отворена диафрагма на 2.8 има леко забележимо винетиране на 16 мм. Отличен обектив.

24-70 - перфектното решение. Ежедневно рабтя с него. Почти без забележки както на филм, така и цифрово. По-евтин от 16-35, но почти два пъти по-тежък. Поради променящата се дължина при zoom, нагнетява въздух в тялото и резултатът е повече прашинки по сензора (не е сериозен проблем - и без този обектив пак се праши - нали сменяме оптиката често :))

70-200/2.8 IS L - simply the best zoom.
Преди снимах с 70-200/4 (този койте е сега на Guru MMX), който обектив е почти два пъти по-лек. Този (2.8) обаче е с IS, една бленда в повече и дава възможност на практика да снимаш от ръка в почти иначе невъзможни ситуации с ISO 100-200, което при дадени ситуации е решаващо (за качеството). Тежи около 1600 г така, че колкото и да е удобен за снимане от ръка, това не продължава особено дълго (освен ако имаш бицепси като бате Арни).

Чудесен избор са и трите обектива, дай Боже всекиму.[smilie24] [shtrak] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Качеството на L серията обективи на CANON...
Автор: shri   
Дата:   04-04-05 10:59

Благодаря ти Иво за подробното описание и подкрепата.
Поздрави!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Качеството на L серията обективи на CANON...
Автор: Amigo   
Дата:   04-04-05 11:20

Само пари да има човек[smilie3] [smilie2] [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Качеството на L серията обективи на CANON...
Автор: ripper   
Дата:   04-04-05 15:38

Ami az samo da dobavia feedback, ot hora koito sum sreshtal po sportni subitia vuv France. Govoril sum sus tiah i za pochti vsichki 24-70L e naj-dobria trans-standarten zoom praven ot Canon. Ima riazkost na fixovi obektivi i e podobren za zifrovite aparati.
Za 70-200L IS niama kakvo da si govorim sushto, tova e naj-izpolzvania tele-zoom ot vsichki sportni fotografi i reporteri. Prosto e trepach.
16-35 e po-slojna rabotata, zashtoto pri tezi mnogo shiroki ugli (na lentovo tialo slojen) ne moje vsichko da e idealno, no dava edni ot naj-dobrite rezultati vse pak vuv kategoriata si.
Ne vijdam kak moje da se oburka chovek, kupuvajki best-sellerite izpolzvani ot vsichki profesionalisti snimashti sus Canon.

Inache otnosno 17-40L kojto imam i polzvam sus EOS5 i sus 10D moga samo dobri neshta da kaja. Riazuk e, mnogo udoben za izpolvane, sravnitelno lek i sus super meki ringove za fokus i zoom. Za kojto niama pari za 16-35 si e super, samo deto e kofti ako si svikval da rabotish na 2.8 da gubish blenda, ama nali chesto se preporuchva za trans-standarten za zifrovo, moje da se kompensira kato se kachi chuvstvitelnostta.

Inache vmesto 70-200 F/4 preporuchvam Sigma 70-200 F/2.8 EX HSM. Strahoten e ot f/4 nagore dava sushtoto kachestvo kato Canonskia f/4 samo deto ako imash nujda da snimash vuv zala ili prosto sus malko svetlina, shte ti opravi jivota. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Качеството на L серията обективи на CANON...
Автор: shri   
Дата:   04-04-05 16:22

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Качеството на L серията обективи на CANON...
Автор: Stoevmobile   
Дата:   04-04-05 16:49

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Качеството на L серията обективи на CANON...
Автор: canon   
Дата:   04-04-05 20:19

Технически, L класа на Канон е средно 10-15% по перфектен от аналозите си. Отнася се за острота, корекция на аберации, винетиране - т.е елементите на качеството на образа.
Другите неща са от категорията на много детайлните проблеми. Това като клюка: Например, великолепните обективи на Лайц се произвеждат от отпадъчно стъкло.[smilie23] Ама отпаднало от това, което се правят огледалата за метровите телескопи и което е изстивало поне двадесетина години - т.е. няма остатъчни напрежения във стъклената маса[smilie24]
Обектив с такива лещи не старее и не му се променят характеристиките с течение на времето

Оттам идват и разочарованията - плащаш 2-3 пъти по-скъпо а получаваш видимо по-малко.

Отговори на това съобщение
 Re: Качеството на L серията обективи на CANON...
Автор: Stoevmobile   
Дата:   04-04-05 22:30

Re: canon
при металите и заварените съединения има технологии за минимализиране на остатъчни напрежения, чрез внасяне на допълнителна топлина и постепенно охлаждане. Не знаех, че за стъклото са необходими двадесетина години...[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Качеството на L серията обективи на CANON...
Автор: volokin   
Дата:   04-04-05 22:40

Стоев, не са необходими, има си технологии за това.
А нови стъкла се измислят всеки ден, буквално всеки ден. Да не искате да ми кажете че Л-оптиката е с технология на стъклото 20 години [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Качеството на L серията обективи на CANON...
Автор: Stoevmobile   
Дата:   04-04-05 22:49

volokin,
ясно е, че не се отглежда кристал 20 години за да се шитка после в обективче за 600 доларес, чел си повече от мен защо L е L [smilie3].
Не е само до стъклото, нали[smilie3]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна