Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Ами сега?
Автор: soni   
Дата:   02-04-05 01:53

Какво мислите за Fuji Finepix S5500/S5100? Не ми препоръчвайте ревютата на преподобните майстори из нета, които досега четох, бих искала да разбера мненията на хора, които са го ползвали и го познават.
Всъщност колебанието е между него и Oly С 765 UZ. Разликата между двата, доколкото разбирам е в автофокусната лампа, която липсва при олито и по-лекия purple fringing при фуджи.
Цената е една и съща - 799 лв. в Техномаркет.
Възможност за добавяне на някой лев няма.
Много благодаря на всеки, който отдели от времето си и ме посъветва!



Публикацията е редактирана (02-04-05 01:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Ами сега?
Автор: nsirakov   
Дата:   02-04-05 02:00

SOni - az bih vzel fuji-to

Отговори на това съобщение
 Re: Ами сега?
Автор: Brummaker   
Дата:   02-04-05 05:59

аз нямам опит с фуджи-то, но имам някакъв такъв с Оли...боже, вече мразя всички Оли-та [smilie2]
май беше този : 750UZ абе..мъка, голяма мъка...
/за спорещите : изказвам само и изцяло ЛИЧНО мнение и никого не ангажирам с него [smilie24] /


Отговори на това съобщение
 Re: Ами сега?
Автор: kosara   
Дата:   02-04-05 08:23

za Fujito spored men ne stava - mnogo 6umna matrica, samo 400 iso i na tqx prosto -uza6. E razbirase 64 iso stava ima RAW -tova e dobre, ima si vsi4ki rejimi P A S M obektiva biva 35/380 mislq ,no 35 sas sigornost. Nqma izhod za svetkavica nito 4ehal4e. Kato cqlo ako ne darji6 na iso stava,v smisal ako snima6 samo na 64 iso. A za oly to4no za tozi model ne znam ni6to ,no snimam s oly i ti kazvam ,4e ne stavat- pravqt dosta tehni4eski defekti i WB pri izkustveno osvetlenie e dosta trudno ,e razbira se i ako toi ima raw format nqma problemi.
Uspeh- tarsi aparat s raw format i si vzemi po golqma karta.

Отговори на това съобщение
 Re: Ами сега?
Автор: TPECHAT   
Дата:   02-04-05 08:36

E na tia ceni i ima fotoaparati... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Ами сега?
Автор: kosara   
Дата:   02-04-05 09:02

kvo sq aparati s takiva ceni ne stavat a? to4no tebe pitam TPECHAT

Отговори на това съобщение
 Re: Ами сега?
Автор: TPECHAT   
Дата:   02-04-05 09:15

to4no na teb nema da davam otgovor [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Ами сега?
Автор: kosara   
Дата:   02-04-05 09:44

e sori 6te6e da mi e interesno naistina ni6to li4no

Отговори на това съобщение
 Re: Ами сега?
Автор: Faber   
Дата:   02-04-05 09:44

Fuji-то съм го виждал, снимал съм с него - на мен лично ми харесва.Може би обаче наистина е малко шумно. Но в този клас едва ли има някой да не шуми... Между другото, ако наистина има RAW (не си спомням) то тогава губиш грижа за шума...
Олимпуса не го зная, но аз лично уважавам повече Fuji...
Панасоник FZ10 или 20 ми звучи по-добре от горните... или Finepix S7000 ... мисля че към 200 лв още са като пари...
Или Digital Rebel от щатите чрез http://www.etronicsbg.com ...и после още пари за обективи ...или руски обективи...

PS: ще трябва и нов ник... :)



Публикацията е редактирана (02-04-05 09:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Ами сега?
Автор: Faber   
Дата:   02-04-05 09:51

Косара.... на теб май не ти трябва фотоапарат... стига ти фотошопа [cool]



Публикацията е редактирана (02-04-05 09:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Ами сега?
Автор: ejko   
Дата:   02-04-05 09:56

сони, на какви пари са тези апаратчета??? Аз ли4но снимам с s7000 и съм много доволен и за това съм за Фуджито....Между другото моя ще го шътвам ако си уредя да замина за щатите тази година и се чудя колко пари криво-ляво мога да му искам ако е на 8 месеца и 5000 кадъра??? питам те защото си търсиш и се чъдя един купувач на какви пари би се навил...[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Ами сега?
Автор: kosara   
Дата:   02-04-05 09:59

aide pak abe kvo vi stava be hora kakva e temata kade otidohte
koi kvo nqmal dran dran
ti Faber samo s aparata si postiga6 tvoite ne6ta pozdravleniq jiv i zdrav

Отговори на това съобщение
 Re: Ами сега?
Автор: ejko   
Дата:   02-04-05 10:09

KOSARA не се връзвай...spox

Отговори на това съобщение
 Re: Ами сега?
Автор: soni   
Дата:   02-04-05 10:24

МНОГО БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ!

МНЕНИЯТА ВИ СА МИ МНОГО ПОЛЕЗНИ


Хайде, за добро утро: [beer]

П.П.
Faber, стискай палци да стане тази магийка, която съм замислила(за тези пари наистина не мога да си взема мечтания апарат, но има време), а що се отнася до ника... със сигурност ще си остане същият. За заблуда на врага [smilie3]

ПРЕКРАСЕН УИКЕНД НА ВСИЧКИ!
[shtrak] [shtrak] [shtrak]



Публикацията е редактирана (02-04-05 10:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Ами сега?
Автор: jumbo   
Дата:   02-04-05 10:33

я си вземи един никон 8800 на изплащане [cool]
половината вече ги имаш....

Отговори на това съобщение
 Re: Ами сега?
Автор: Faber   
Дата:   02-04-05 10:45

Soni: [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Ами сега?
Автор: sP   
Дата:   02-04-05 10:46

'ако наистина има RAW (не си спомням) то тогава губиш грижа за шума...'
само да кажа че като снима на RAW фуджито има доста повече шум... то затова сигурно е и ограничено до 200 при RAW

коце, неможе да се очаква друго за апарати в тоя ценови диапазон... панасоник правят някакви опити(доколкото чувам успешни) с fz5, а що не и е fz3(говорим пак за този ценови диапазон! не ми нахвърляйте fz10, fz20 и т.н. пак както в другите теми!)...

и още нещо да добавя за шума... четох по форумите на dpreview... всеки казва различно за шума... едни казват никакъв шум, много съм доволен, много по-малко от тоя при с7000 и т.н.
другите пък се оплакват много шум незнам си кво...
аз лично не заставам на никоя страна... не мисля че има много шум(за такъв апарат), но няма и малко(говорим разбира се за снимане някъде вътре).
аз лично си снимам и на 64 и на 100 и на 200 без въобще да се притеснявам за качеството...
а на 400исо покажете ми ЕДИН апарат кой да няма шум(пак повтарям в този клас!)
1/2.7матрица....

Отговори на това съобщение
 Re: Ами сега?
Автор: Faber   
Дата:   02-04-05 11:01

SP : "само да кажа че като снима на RAW фуджито има доста повече шум... то затова сигурно е и ограничено до 200 при RAW"
Мисля че нещо бъркаш... дори когато снимаш в JPG кадъра пак минава през RAW и после софтуера на апарата го обработва и компресира... така че шума в RAW е повече заради липсата на каквато и да е обработка - суров кадър..
Това дето казваш че е ограничен до 200 ... няма логика... има голяма вероятност да не си разбрал нещо... Ско ли пък е така наистина.... много тъпо... нещо друго сигурно има значение ... просто не е логично да го ограничават...



Публикацията е редактирана (02-04-05 11:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Ами сега?
Автор: sP   
Дата:   02-04-05 11:22

"Мисля че нещо бъркаш... дори когато снимаш в JPG кадъра пак минава през RAW и после софтуера на апарата го обработва и компресира... така че шума в RAW е повече заради липсата на каквато и да е обработка - суров кадър.."
да прав си не бях се замислял... [smilie24]

ограничен е до 200 да... аз снимам с такъв и не е до неразбиране, току що проверих [smilie3] не ме питай що...
колкото е неразбираемо за мен и защо на приоритет на бленда можеш да снимаш до 1/4сек толкова и защо го ограничават до 200исо [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Ами сега?
Автор: Faber   
Дата:   02-04-05 12:40

Много гадно!!! Звучи като наказание...
Може би да има някаква друга причина... ако не - сори за Fuji... :(

Той Бони ги разбира нещата... може би да каже защо са наказали така....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна