Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 за режисурата в фотографията
Автор: xm_style   
Дата:   01-04-05 10:08

Веднъж на маса се изказах,че съм против режисираната фотография. Тогава един приятел ми каза - Твоята работа е като на лисицата дето казала че гроздето е кисело (защото неможела да го стигне). И май е прав!

Чудя се какво мислят тези които могат да накарат някай да стои на стойка "самолет" 1 час, докато разместват това онова наоколо?


Отговори на това съобщение
 Re: за режисурата в фотографията
Автор: Brummaker   
Дата:   01-04-05 10:14

Купи си книжката "Как се правят хубавите снимки" - там на корицата има една снимка...
виж я...
аз винаги това давам за пример...г-н Капуто се разхождал по брега и съъъъвсем случайно я е щракнал....

айде виж снимката и си направи изводите кое как и колко ... [smilie3]
това - за режисурата
за фотошоп също има не лоши примери...ама това пък е съвсем друга тема [smilie5]

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: за режисурата в фотографията
Автор: xm_style   
Дата:   01-04-05 11:14

Снимката я знам, само не знам колко време е подскачало момчето за да стане добре[smilie3] (ако става въпрос за тази снимка разбира се)!

Всъщност не питам нито кое, нито как, нито колко, а какво.


Отговори на това съобщение
 Re: за режисурата в фотографията
Автор: Amigo   
Дата:   01-04-05 11:23

Много чудесни снимки нямаше да ги има, ако само се разчиташе на "спонтанната" фотография. [smilie3][smile]


Отговори на това съобщение
 Re: за режисурата в фотографията
Автор: SLR   
Дата:   01-04-05 11:32

Според мене няма нищо лошо в режисурата на една художествена снимка стига да не се преиграва.Аз съм виждал дори и пейзажни фотографи които "режисират" пейзажа като примерно орязват една купчина храсти и клони щото им разваляли кадъра[smilie5] [smilie5] [smilie5]
Малко или много,една художествена снимка ако не е режисирана минава по скоро в графата-Snapshot, а това е вече друга тема.
Виж,вече каквато и да е намеса във репортажната фотография може да се тълкува като опит за заблуда или направо като откровена измама която трябва да е наказуема.
Наздраве [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: за режисурата в фотографията
Автор: asahi   
Дата:   01-04-05 12:20

Има един вехт руски пейзажист - Шишкин, оня с мечетата. За него разказват, че бил дворянин, имал си крепостни селяни и те му изпълнявали всякакви желания. Заставал Шишкин някъде в гората със статива за рисуване и започвал чрез селяните да пренарежда гората - това дърво тук, онова там... Най накрая слагал препарираните мечета и започвал да рисува. Това звучи малко невероятно, но в онова време знае ли някой...
http://shishkin-galery.by.ru/p10.htm
http://shishkin-galery.by.ru/p9.htm

Отговори на това съобщение
 Re: за режисурата в фотографията
Автор: nsirakov   
Дата:   01-04-05 12:42

Асахи мерси за линка - аз като дете във фотографията и режисурата да попитам:
всички говорим, как хоризонта не бива да разцепва кадъра на 2...

А Шишкин го прави
http://shishkin-galery.by.ru/p18.htm

Кой е прав...
Интересно ми е, за това питам...

Отговори на това съобщение
 Re: за режисурата в фотографията
Автор: Brummaker   
Дата:   01-04-05 12:48

Сираков,

хоризонта /както и всичко останало/ кърти, криви, цепи, че дори има едни фишайове, дето - и рулира /демек - върти се хе хе/...
та така - квото човек иска - това [smilie24] нема криви и прави [smilie24] [smilie24]

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: за режисурата в фотографията
Автор: nsirakov   
Дата:   01-04-05 12:57

тоест не е правило хоризонта да е на 1/3 или 2/3 от кадъра?

Отговори на това съобщение
 Re: за режисурата в фотографията
Автор: acidness   
Дата:   01-04-05 12:58

съвсем не съм сигурен, че Капуто е направил кадъра случайно, ама както и да е

Отговори на това съобщение
 Re: за режисурата в фотографията
Автор: cveta   
Дата:   01-04-05 13:02

Stiga s tezi pravila, snimaite po 4uvstvo[smile]
6i6kin mai ne e imal mnogo fantazia[smile]
na men li4no mi e mnogo suh

Отговори на това съобщение
 Re: за режисурата в фотографията
Автор: Brummaker   
Дата:   01-04-05 13:02

Сираков,

ами според мен това с "правилно" и "неправилно" е като човек да има 5 лв или 5 000 000, все тая - и да си ги изхарчи както си иска...

За един ще ги е изхарчил правилно, за друг - не ...

ами нищо случайно няма в тази снимка на Капуто - това поне за мен е 100% сигурно ...


Отговори на това съобщение
 Re: за режисурата в фотографията
Автор: SLR   
Дата:   01-04-05 13:04

acidness,Аз пък съвсем скоро чух един слух че този кадър е режисиран и изобщо не съм склонен да му вярвам.[smilie23]
Да беше друг,може би но точно Капуто-едва ли[smilie11] ,все пак пича е умрял на боиното поле...
Виж ако ми бяха казали че го е снимал Newton със сигурност щях да се усъмня[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: за режисурата в фотографията
Автор: nsirakov   
Дата:   01-04-05 13:04

Бруме съгласен съм за харчлъка... ок нема да робуваме на правилата :)

Отговори на това съобщение
 Re: за режисурата в фотографията
Автор: acidness   
Дата:   01-04-05 13:07

ами незнам дали е режисиран или не, ама е уникален
апък в режисурата на някой фотографии не виждам нищо лош, въпроса е да не изглеждат режисирани

Отговори на това съобщение
 Re: за режисурата в фотографията
Автор: nrk   
Дата:   01-04-05 13:07

SLR, да не бъркаш Капуто с Капа [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: за режисурата в фотографията
Автор: Avi   
Дата:   01-04-05 13:13

не само го бърка, ми и не е разбрал, че и Капа си е режисирал снимките [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: за режисурата в фотографията
Автор: SLR   
Дата:   01-04-05 13:13

Опааааа,пак се изказах неподготвен[smilie25] [smilie25] [smilie25]
Именно Роберто Капа имам предвид и силно се съмнявам че си е режисирал снимките[smilie2]
nrk,мерси и наздраве[beer] [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (01-04-05 13:16)

Отговори на това съобщение
 Re: за режисурата в фотографията
Автор: acidness   
Дата:   01-04-05 13:16

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
да, оказа се, че са били режисирани, ама перфактно режисирани, колко време е заблуждавал света

Отговори на това съобщение
 Re: за режисурата в фотографията
Автор: Brummaker   
Дата:   01-04-05 13:21

заблуждавал - що'т му вярват [smilie5]

аз не случайно съм Тома [smilie5] [smilie5]


нали има една приказка: като знам аз какъв инжинер съм - как да отида на доктор [smilie18]

като знам аз какво съм правил - как да вярвам [smilie6]


Отговори на това съобщение
 Re: за режисурата в фотографията
Автор: Amigo   
Дата:   01-04-05 13:38

И в театъра и киното нещата са режисирани и това се знае от всеки. И колкото по-умело са режисирани, толкова удоволствието е по-голямо. И да не би да не ходите и да не ви доставя удоволствие?![smilie3] [smile] [beer]И изпълнението на актьорите като е на висота и става супер-продукция. С фотографията е същата работа. А иначе има и репортажни снимки, както има и документални филми [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: за режисурата в фотографията
Автор: icikonti   
Дата:   01-04-05 13:40

Има и режисирана фотография има и нережисирана.Артфотографията /със синомими ходожествена фотография , фотоизкуство/ обикновено е режисирана.Рядко , но понякога и нережисирана фотография печели ....Ако режисираш , то трябва или почти да не личи или яко да личи.
Ако говорим за пейзаж , там също има нагласяване на нещата , но е по-трудно , защото можеш да пипаш само отсечката ,гледната точка , от там и ракурса и обективите-широки и дългофокусни .
Почти всички снимки на Фотоваканцията са режисирани...![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: за режисурата в фотографията
Автор: canon   
Дата:   01-04-05 13:43

Заради режисура на кадъра си Педро луис Раота (аржентина) е връщал военен парад
(фотографска клюка)

Отговори на това съобщение
 Re: за режисурата в фотографията
Автор: xm_style   
Дата:   01-04-05 15:06

А така ... е как да стигна 100 точки като нито режисирам, нито като гласувам пиша нещо под снимката?[smilie11]

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: за режисурата в фотографията
Автор: volokin   
Дата:   01-04-05 15:16

...знам за кой кадър на Роберт Капа говорите, но не е сигурно че е режисиран, всъщност не е доказано. Според мен не е, Капа се е подвизавал на фронта и си е един велик, не че не е позволено да прави грешки, но за този кадър се съмнявам, иначе ако беше режисиран нямаше да го показват всеки път когато стане дума за него, това му е най-известният кадър. А Капа има и доста добри снимки и мисля, че всеки един правещ му ретроспектива би могъл да изпусне този кадър, а то точно наобратното, което ме води до извода, че това за режисурата му са слухове....[shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна