Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 въпрос за минилаб
Автор: svilen66   
Дата:   01-04-05 00:19

мисля да закупя минилаб KIS DKS 1510 ot
VIP TRADING.цената е 60000 евро,някой има ли впечатления от тази машина,по принцип техническите данни са много добри,но все пак ако някой има такава ,моля да сподели!

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за минилаб
Автор: GOSPODIN   
Дата:   01-04-05 00:38

Нямам впечатления, но не виждам как би се възвърнала подобна инвестиция спрямо пренаситения пазар в БГ, освен ако парите не са взети с кредит ....[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за минилаб
Автор: svilen66   
Дата:   01-04-05 00:40

не търся бърза печалба,а работа има не мисля че цифровите студиа са много

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за минилаб
Автор: GOSPODIN   
Дата:   01-04-05 00:54

Ами аз няма да споря, но си направи труда и иди в едно цифрово студио и виж "опашките от хора" ...такива просто няма, а и цифровите студиа в София са вече доста, но ти желая успех в начинанието.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за минилаб
Автор: kadar   
Дата:   01-04-05 10:25

Zamisli se hubavo predi da dade6 parite !
Malko smetki ne sa ti izli6ni spored men !
Minah po toq pat i znam kakvo e !
Ne znam ot kade si i imal li si drudi ma6ini predi tova ?
Kupi si kalkulator i posmqtai pone malko predi da plati6 !
Tova e nai-lesnoto : Da plati6 !!!
Posle e derta !!!
Uspeh !!! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за минилаб
Автор: phototo   
Дата:   01-04-05 11:17

60000 евро...?[smilie10] [smilie10] [smilie2]
щом ги имаш излишни,давай ги,ама поне за тия пари си вземи хубава машина, не кисс
за тия пари ще вземеш едно много добро
NORITSU
Успех![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за минилаб
Автор: MechoPuh   
Дата:   01-04-05 12:18

За много по-малко пари можеш да купиш Konica Minolta R2 Super mod.700 - за 51,000 евро, която е класи над Кисса, с уреден сервиз, мощна компания, която до мамента е продала над 70 такива машини в България и региона. Първо си направи проучването на пазара и после решавай. Сега на Опто-фото и видео изложението от 7 април в Интер експо центъра, на щанда на Konica Minolta ще се предлагат поне 5 модела машини...
Консултирай се и реши.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за минилаб
Автор: C41   
Дата:   01-04-05 12:39

А себестойност на снимката.
Вече има диг. снимки по 20 ст.
Хоратя нямат пари снимат се много по малко от
преди.
по добре вземи нещо на старо дигитализирай го
за полвината та и по малко пари и виж за какво става дума.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за минилаб
Автор: svilen66   
Дата:   01-04-05 16:24

Не мисля че Кониката е по добра,не случайно КОДАК си поръчват машините на КИС-става випрос за Kodak system 89,освен това 3 години подред на изложението в Лас Вегас КИС
са в тройката,КОНИКА ЛИПСВА.Машината ми трябва за провинцията.Себестойноста на една снимка10х15 е около 6-7 стотинки.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за минилаб
Автор: MechoPuh   
Дата:   01-04-05 17:30

Кой ти даде тази информация? Нещо не е истина. Допитай се до колегите си в провинцията, които работят вече години с Коника машини.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за минилаб
Автор: jumbo   
Дата:   01-04-05 17:54

аре сега вземете се сбийте [smilie7] [smilie7] [smilie7] [smilie7] [smilie7] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за минилаб
Автор: svilen66   
Дата:   01-04-05 17:59

Ти сигурно си фен на КОНИКА,но истината е че в световен мащаб хич ги няма,тук се купуват защото са ефтини,и аз искам ФУДЖИ ФРОНТИЕР АМА Е МНОГО СКЪПО.Разгледай малко инфо за КИС
http://www.photoboutique.ru/minilab.html
http://www.photoboutique.ru/DKS/compare.htm

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за минилаб
Автор: jumbo   
Дата:   01-04-05 18:00

не само е фен ми и работи з коника [smilie5]
нещо като мой аналог и як конкурент [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за минилаб
Автор: svilen66   
Дата:   01-04-05 18:04

ААААА Ясно зашо се напъва за тез боклуци с прехвалената еко джет химия дето оскъпява снимките тройно

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за минилаб
Автор: jumbo   
Дата:   01-04-05 18:14

еееееее аз съм толерантен стремея се да не казвам боклуци за продуктите на конкурентите не е етично [smile] всеки си има свои технологии и свой пазар и чевек се настройва
аз съм копирал снимки и на фронтиер и на коника (тази на НДК) и съм бил доволен от резултата а цената и на двете места бе сходна
за аналогова фотография най-съм бил доволен от гретак

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за минилаб
Автор: Niko24   
Дата:   01-04-05 18:36

Свилен, ако те интерисува тук има актуални цени на рециклирани минилабове в Германия. Преди 2 години взехме от тях на Alexstudio от Бургас един Фронтиер. От време на време има интересни оферти.
http://www.minilabs.net/pricelist/Index.htm



Публикацията е редактирана (01-04-05 18:37)

Отговори на това съобщение
 едно уточнение
Автор: pentax   
Дата:   01-04-05 21:55

Предлаганата от нас машина DKS 1510, не е просто в тройката на PMA, а три години подред е оценена, като машината даваща най-добро качество на снимките.

Цената 60 000 Евро е с включен ДДС.

Правиме всичко възможно да докараме една машина на ОПОТО ФОТО изложението, ако не пристигне до началото ще направиме специално представяне на машината в периода 15-20.04, на което всеки заинтересуван, ще може да копира снимки и да се убеди в качеството.

Поздрави от
ВИП Трейдинг

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за минилаб
Автор: GOSPODIN   
Дата:   02-04-05 00:03

svilen66, и как и КОЙ ти изчисли бе батко, че една снимка 10х15 ти е 5-6 стотинки????
САМО ЦЕНАТА НА ЕДНО (1) РУЛО ХАРТИЯ за около 1800 снимки ти излиза по 5-6 стотинки (без ДДС) ,а ток, а заплати,а наем, а изплащане,а химия, а печалба?? Нещо си в голяма заблуда или някой те е подвел много гадно....

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за минилаб
Автор: yan   
Дата:   02-04-05 11:17

Има ли някой собственик на КОНИКА, който
още да не е сменял псевдо лазера на машината си?[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за минилаб
Автор: yan   
Дата:   02-04-05 11:30

разполагам с тестове на фронтиер 330 .340.355
Nor 3001 3311, Gretag Masterflex, кис system 88,89 i dr. aaaa i ot Konica R1(но беше безмислено... )

Всички тестове са копирани без корекции и допълнителни настройки.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за минилаб
Автор: MechoPuh   
Дата:   02-04-05 11:33

Най-правилно разсъждава GOSPODIN, защото и аритметиката му е правилна. Аз само бих добавил, че хора, които не се занимават професионално с минифотолаборатории не трябва да правят неправилни изводи. Защото аз копирам и на Гретаг и на Кисс и на Коника, на 3-4 места в София , но когато кописта е мърляч, а и не вижда цветове и плътности, може да посере и най-добрата машина в света.


Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за минилаб
Автор: jumbo   
Дата:   02-04-05 11:36

това за кописта е много вярно [smilie2] а най-вече като си почистват машината веднъж месечно....

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за минилаб
Автор: nemchev   
Дата:   02-04-05 11:45

abe na6ia kiss si go 4istim vsqka sedmica 4e i po dvapati na sedmica ponqkkoga ma si marlioti snimki kat stoi ta glei.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за минилаб
Автор: MechoPuh   
Дата:   02-04-05 11:51

Да допълня към това и друго - според изискванията на японските производитли машината /особено аналоговата/ се мие основно един път в седмицата, за да не хваща кристали, а раклите се почистват всеки ден преди започване на работа на машините.


Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за минилаб
Автор: C41   
Дата:   02-04-05 12:08

обратно
за да не се кристализира някоя химия след работа се поливат с водичка там където сетовете са над разтвора.
основно сетовете се мият всяка седмица.
И ако има работа машината не цапа

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна