Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Снимки на цветен лазерен принтер?
Автор: krassimire   
Дата:   29-03-05 18:24

Снимки на цветен лазерен принтер?
Стават ли за това?

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на цветен лазерен принтер?
Автор: explorer   
Дата:   29-03-05 18:39

Ами освен ако технологията не е направила някакъв революционен скок за последната една година - не. Последно гледах неща печатани на цветен лазерен принтер преди около година - в снимките полутоновета се получават с дитерване (не знам как да го обясня на български, един цвят се вижда че е видимо съставен от точки от съставни цветове). Текстовете са перфектни, но за снимки инк-джетовете и термосублимационните принтери са по-добри. Ако не те мързи - в интернета сигурно е обяснено по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на цветен лазерен принтер?
Автор: dimchev   
Дата:   29-03-05 22:47

стават, но още има много до догонват фотото

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на цветен лазерен принтер?
Автор: nnenov   
Дата:   30-03-05 00:16

Ами няма база за сравнение с термо принтерите...

Ползвам НР 2500 - първо както каза експлорер-а точките много се виждат и второ няма начин да докарат верни цветове.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на цветен лазерен принтер?
Автор: asahi   
Дата:   30-03-05 10:07

Ако те устройва да печаташ в CMYK нямаш никакви проблеми. Добре е първо да си конвертираш файла с профила на принтера за да си наясно с крайния резултат. Абе не е като да пиеш бира, ама [beer] .

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на цветен лазерен принтер?
Автор: rorus   
Дата:   30-03-05 10:30

Не стават въобще. Ама хич!

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на цветен лазерен принтер?
Автор: asahi   
Дата:   30-03-05 11:07

Може би по-вярно ще е ако кажеш: "Не мога въобще да постигна добър резултат. Ама хич!"

Xerox DC12, DC5252, DC6060 печатат доста фотография по рекламни студия и принт-шопове. Изложбата "Голо тяло" също беше печатана на DC6060. Това са средни и големи по рамер и производителност професионални лазерни принтери. Не очаквай някоя офис-буболечка за 1000 лева да ти отпечата чудесна фотография, при това евтино.

Работата с цитираните машини изисква повече познания от страна на оператора. Да натиснеш Ctrl+P не е достатъчно. За това Ксерокс-България организира няколко-дневни трейнинги за персонала на фирмите, притежаващи такива принтери.

Тези работи ги пиша с цел да информирам незнаещите, а на невярващите да дам тема за размисъл. И най-съвършенната принтираща система се нуждае от компетентно използване. В ежедневната ми работа непрекъснато решавам подобни казуси.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на цветен лазерен принтер?
Автор: namaste   
Дата:   30-03-05 14:57

asahi [smilie24]
tq i birata si ima maistori [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на цветен лазерен принтер?
Автор: nanapak   
Дата:   30-03-05 15:28

Асахи, нали знаеш: на кривата ракета - и космоса й пречи! [smilie25] [beer] [shtrak]
А може би пропусна да кажеш, че има и специална "фото" хартия за лазерни принтери - точно ксерокска съм пробвал, разликата с другите хартии е чувствителна. [smilie24] [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на цветен лазерен принтер?
Автор: asahi   
Дата:   30-03-05 15:43

Тъй, тъй.
Ей тази снимка от профила на питащия:

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/suwq2527.JPG
https://photo-forum.net/img/179/a_1112097440_RIMG1161a.jpg


няма да изглежда добре на отпечатък от CMYK принтер. Причината е, че в нея има цветове, които не съществуват в CMYK пространството. Ако се конвертира предварително със съответния профил тази разлика ще се забележи веднага на монитора. Който има очи да гледа.


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на цветен лазерен принтер?
Автор: plamennk   
Дата:   30-03-05 16:40

Има една категория "лазерни" принтери
Solid ink printer демек сухи мастила
там работата е друга
доколкото знам Ксерокс там са намбър уан
http://www.office.xerox.com/perl-bin/product.pl?product=8400

https://photo-forum.net/static/forum/2008-07/lkbo0713.JPG
http://www.office.xerox.com/gifs/promos/products/8400/rebate/8400_pri2_554x195_en-us.gif


виждал съм разпечатка от такова чудо и нямам думи.
Прочетете за кво става дума и даите коментар

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на цветен лазерен принтер?
Автор: Boo   
Дата:   30-03-05 17:08

Когато избирах принтер за офиса, загледах и един Xerox със "сухи мастила"... Мисля, че беше Phaser 8600.
Дори рекламните му разпечатки изглеждаха, като отпечатани от струен принтер с ниска резолюция, само дето цветовете бяха по-убити...
Вярно, това беше преди 2 години.
Тогава избрах ОКI C5300... Беше по-добро и по-евтино.
Не може въобще да се сравнява с големите машини на Xerox, които знам, но едва ли това 8400 си струва...


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на цветен лазерен принтер?
Автор: plamennk   
Дата:   30-03-05 17:28

8400 e новия им модел от този клас, преди 2-3 години излязаха първите модели със сухи мастила. 5400 и 6400 мисля.
тогава печатаха с резолюция 1200х1200
колкото беше и макса на плювалките доколкото имам спомени.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на цветен лазерен принтер?
Автор: nanapak   
Дата:   31-03-05 14:56

Първо, не са "лазерни" (нямат нищо общо), а "струйни" - с тях имат доста общи неща.
Второ, появиха се (и достигнаха апогея си) като Тектроникс, а Ксерокс ги купи заради лазерните Тектроникси и оттогава ги крепи яваш-яваш - като на доизживяване.
Трето. Ако се гледа отдалече - става. Изображението обаче е яко релефно (все едно инкджет, на който капката не е попила, а се е втвърдила на повърхността!) и лесно се надраскват - дори с остър нокът или твърда хартия!


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на цветен лазерен принтер?
Автор: asahi   
Дата:   31-03-05 16:48

Купи ги по-скоро заради името Phaser, което бе завоювало пазарни позиции. Сухите мастила все още имат пазарна ниша, която Ксерокс запълва успешно.

Абе кви са тези мераци "да си купя машина за 998 лева, дето да ми върши работа като такава от 25 000"(числата са произволни)?

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на цветен лазерен принтер?
Автор: plamennk   
Дата:   31-03-05 18:21

nanapak e прав донякаде, принципно технологията е следната: твърдото мастило, се разтапя от главата, демек става течно, и се изплюва през дюзи (дотук си струйка), върху бирибан като на лазарен, бирибана го нанася на хартия (демек ала лазарен печат)

мастилата не се измиват, хартията става като инпрегнирана. една особеност обаче горят като факла, явно мастилата са на някакъв вид парафинова основа. за надраскването е вярно.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на цветен лазерен принтер?
Автор: kadar   
Дата:   01-04-05 10:21

Mom4eta slu6aite asahi kakvo vi kazva !
4oveka ot tova se hrani !!!
Asahi [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на цветен лазерен принтер?
Автор: asahi   
Дата:   01-04-05 10:26

Ето тук: (линковете не работят)

http://www.office.xerox.com/perl-bin/product.pl?product=C2424

като кликнете на How does solid ink work? може да разберете за тази технология.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на цветен лазерен принтер?
Автор: rorus   
Дата:   01-04-05 13:32

асахи - предполагам, че не предлагаш на човека (красимир) да си купи д6060 за над $200,000.00 примерно:) Аз възприемам въпроса му от лично-практична гледна точка, а не от теоритична.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на цветен лазерен принтер?
Автор: asahi   
Дата:   01-04-05 13:56

О, не му предлагам, но му го пожелавам. По-скоро коментирам изказването му. Старая се да внеса яснота по възможностите на дискутираната технология. Често поради неразбиране човек не постига целите си, въпреки че има в ръцете си необходимите средства и инструменти.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на цветен лазерен принтер?
Автор: venci   
Дата:   01-04-05 14:51

asahi[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на цветен лазерен принтер?
Автор: krassimire   
Дата:   01-04-05 23:44

Благодаря за отговорите!

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на цветен лазерен принтер?
Автор: explorer   
Дата:   03-04-05 13:11

То това хубаво, явно има развитие в тая технология (аз изобщо не знаех че Ксерокс правят такива принтери, коментирах офис принтерите на НР) но всичките тия приказки може и да са безсмислени, ако консумативите за тия принтери ги няма в България или са безумно скъпи.

Някой знае ли дали се внасят тия т.н. "сухи мастила", иска ли се специална хартия, и колко излиза себестойността на една снимка отпечатана с този принтер? Щото аз така преди си бях купил един термосублимационен Алпс, за който в един момент стана почти невъзможно да се намерят консумативите дори в Щатите (спряха ги от производство, и консумативите можеха да се намерят само директно от производителя, и не се знаеше за колко).

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на цветен лазерен принтер?
Автор: plamennk   
Дата:   03-04-05 13:30

http://atlascom.bg/index.php

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на цветен лазерен принтер?
Автор: asahi   
Дата:   04-04-05 10:34

Консумативи зе Ксерокс-принтерите се внасят от дилърите на Ксерокс за България, между които е и Атласком.
Принтерите със сухи мастила са доста толерантни към хартията. Все пак макс. качество медията трябва да е на ниво. В упътването са дадени парт номерата на хартиите, които не са скъпи като за мастиленоструен.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна