Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за гаранция и сервиз на Canon?
Автор: Amigo   
Дата:   28-03-05 01:27

Да кажем, че човек си купи по-евтино канон-а от САЩ или от друга държава, но си живее в БГ; как стои въпроса с гаранцията и сервиза в този случай? Има ли международна гаранция? Ако нещо даде дефект, тук задължени ли са да го оправят канонските представители?! Някой запознат ли е с тези неща и имал ли е опит в това отношение?[smilie11] Разбира се, най-добре е да няма проблеми и да не се стига до сервиз, но знае ли човек - техника е това и всичко става[smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за гаранция и сервиз на Canon?
Автор: realito   
Дата:   28-03-05 01:29

Evtinoto izliza skypo v daden moment - ne znaesh li?
Poemash si riska s taq pokupka, nqma koi da ti poeme garanciqta v BG, kogato ti iskash da spestish nekoi lev.
Balycite sv'rshiha .......................[smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за гаранция и сервиз на Canon?
Автор: ivo80   
Дата:   28-03-05 01:58

Гаранцията за купено от САЩ важи само за САЩ. Дори като ти го продават, ти обръщат внимание на този факт.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за гаранция и сервиз на Canon?
Автор: Amigo   
Дата:   28-03-05 01:58

Добре де, нали има международни гаранции все пак. НР как има с компютрите?! Ако си платиш допълнително, не става ли? Ами тука са егати обирджиите![smilie9] [smilie9] [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за гаранция и сервиз на Canon?
Автор: Amigo   
Дата:   28-03-05 02:03

тъпа работа[smilie2] [smilie2] [smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за гаранция и сервиз на Canon?
Автор: realito   
Дата:   28-03-05 02:09

....abe ia ne si kupuvai nishto nai-dobre! "егати обирджиите" - ti li si nai-golemia tarikat?!?[smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за гаранция и сервиз на Canon?
Автор: Amigo   
Дата:   28-03-05 02:16

Не виждам защо да съм тарикат?[smilie10] Я, виж какви са цените в ЮЕсЕй и какви са тук. А спрямо доходите като ги сравниш какво излиза?[smilie9] Просто гледам да не се набутвам излишно. Ако ти имаш излишни пари да даваш, аз - нямам.[smilie18] [smilie18] Всеки си прави сметката, нали така?[smilie3] [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за гаранция и сервиз на Canon?
Автор: logos   
Дата:   28-03-05 02:56

Tepurva mi predstoi da se sbluskam s tova ...
[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за гаранция и сервиз на Canon?
Автор: Avon   
Дата:   28-03-05 06:55

Amigo, "worldwide warranty" oznachava che ot koiato i darjava v sveta da im pratish neshto (kupeno v US) - shte ti go opraviat bez pari. Transporta si e tvoia grija...predpolagam, i v USA si go plashtash ot djoba.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за гаранция и сервиз на Canon?
Автор: holden   
Дата:   28-03-05 08:37

Точно така е. Преди месец ми се скапа автофокуса на ребела и го пратих в Калифорния за поправка. На отиване плащах аз, на връщане платиха те защото е още в гаранция.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за гаранция и сервиз на Canon?
Автор: jumbo   
Дата:   28-03-05 09:58

два магазина продават кремвирши тандем и са представители на тази фирма
единя магасин се казва бай рашо и се намира на пичка си лелина
други я се казва бай пешо и се намира до входа ти
обаче при бай рашо кренвирпите струват с кинта по йофтинко
купуваш си значи от него обаче в къши гледаш нещо поразвалени го докарват и понеже не ти се ходи на пичка ли лелина (щото ще дадеш пари за път) отиваш при бай пешо и му викаш: виж са кво ти си представител на тандем ше требе да ми смениш тези кренвирши шотото нешо са оакани
и според теб бай ти пешо трябва ли да ги смени????
с апарата ио с международната гаранция печелиш единствено БЕЗПЛАТНА поправка в оторизиран от канон япония сервиз или пък за никон важи също
за това как ще стигне до такъв сервиз фирмата не се интересува
ако си го купил от бг тукашния продавач си му бере тази грижа или пък с процент от продажбата си поддържа тук сервиз в който не е длъжен да обслужва тарикати безплатно.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за гаранция и сервиз на Canon?
Автор: realito   
Дата:   28-03-05 10:40

To4no taka e jumbo.............. A Amigo, prav si - vseki si pravi smetkata, ama tvoita e mai kriva..........[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за гаранция и сервиз на Canon?
Автор: Amigo   
Дата:   28-03-05 10:59

Не мога да разбера какво тарикатско има в това човек да пита по въпроси, по които знае малко или нищо, или пък ако си изказва мнението, дори и смешно и некомпетентно да изглежда[smilie10]. Не съм се занимавал цял живот с техника, фотоапарати, гаранции и сервизи така, че не съм много в час с тази материя.[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за гаранция и сервиз на Canon?
Автор: jumbo   
Дата:   28-03-05 11:03

Автор: Amigo
Дата: 28-03-05 02:16

Не виждам защо да съм тарикат?[smilie10] Я, виж какви са цените в ЮЕсЕй и какви са тук. А спрямо доходите като ги сравниш какво излиза?[smilie9] Просто гледам да не се набутвам излишно. Ако ти имаш излишни пари да даваш, аз - нямам.[smilie18] [smilie18] Всеки си прави сметката, нали така?[smilie3] [smile]

Автор: Amigo
Дата: 28-03-05 01:58

Добре де, нали има международни гаранции все пак. НР как има с компютрите?! Ако си платиш допълнително, не става ли? Ами тука са егати обирджиите![smilie9] [smilie9] [smilie11]


явно има защо да са обирджии
риска си е твой купуваш от америка и стискаш палци всичко да е усвет
макар новите модели нарочно да ги правят халтави та след година да си купиш нов [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за гаранция и сервиз на Canon?
Автор: bygcho   
Дата:   28-03-05 13:29

Amigo, не се изказвай без да си проверил. Ако си купиш компотер HP от чужбина пак зор ще ти важи гаранцията. Наскоро се зачудих на една статия в PC Magazine (Bulgaria!), която показваше THE BEST в разни категории за 2004 г. Там за бест лаптоп даваха HP Pavilion с много добри параметри и само за $999. Да бяха погледнали, поне, преводачите... този модел не се предлага в БГ. И това е политика на HP, не на "обирджиите" в БГ.
Поинтересувах се и за гаранция - ми не се признава в БГ. Тук няма да ти го ремонтират гаранционно, щото после от HP няма да им платят на сервизниците - не се поддържа този модел в БГ...
Същото е и за Canon. Каквото има по света си е по света. Каквото има в БГ - в БГ е. И надутите в БГ цени идват от Canon, не от "крайните" търговци


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за гаранция и сервиз на Canon?
Автор: LanaE   
Дата:   28-03-05 13:43

Амиго като си купиш канон от бг и нешо се прецака луд те праят докато го опраят пък ко остажа ако е купен от саш....мога само успех да ти пойелая ама туи със международната гаранция го забрави....такова животно отдавна не съществъва:))))

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за гаранция и сервиз на Canon?
Автор: Bilbo   
Дата:   28-03-05 15:10

Amigo, и аз бях пред същата дилема. В крайна сметка реших всичко, което има сравнително голям шанс да се повреди (тяло, обективи), да си го взема от тук, именно заради гаранцията. От Щатите съм си поръчал само един адаптер, на който и без друго не знам дават ли му гаранция, пък и (надявам се поне) няма какво толкова да му се поврежда (най-сетне, бих могъл и сам да си го оправя). Но за по-сериозните неща просто реших, че е по-добре да не рискувам.

Едно друго възможно решение е да си поръчаш през еТроникс. Момчетата доставят от САЩ каквото си поръчаш, и твърдят, че ако има проблеми, те ще се погрижат с пренасянето до там и обратно в рамките на гаранцията. Нямам личен опит обаче, така че сам не мога да ти гарантирам дали наистина е така.

В крайна сметка, решението си е твое. Или си по-авантюристично настроен и играеш на късмет, или залагаш на сигурно. Каквото и да решиш, желая ти успех!
[beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за гаранция и сервиз на Canon?
Автор: Amigo   
Дата:   28-03-05 16:18

10X на всички, взели отношение по въпроса[smile] Аз едно си мисля, то друго излиза[smilie5] [smilie18] [smilie2] Ще чакам да видя на какви цени ще се появи тук канон-а. щото от САЩ мога да си го поръчам, ама то като е такава работа...[smilie2][smilie2]

А тези Етроникс къде мога да ги намеря, имат ли сайт или някакви координати?


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за гаранция и сервиз на Canon?
Автор: namaste   
Дата:   28-03-05 16:23

http://www.etronicsbg.com


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за гаранция и сервиз на Canon?
Автор: Amigo   
Дата:   28-03-05 16:31

10X[smile] [smilie24] [beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за гаранция и сервиз на Canon?
Автор: Bilbo   
Дата:   28-03-05 21:39

Може би все пак трябва да уточня, че нещата за които аз говорех не са Канон, а Пентакс и Сигма. Понеже става дума за различни вносители и сервизи, не претендирам, че щях да направя същото, ако купувах Канон.

А що се отнася до еТроникс, използвай търсачката на сайта, който вече са ти дали, иначе нищо няма да намериш.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна