Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Konica Minolta Z5 VS Panasonic FZ5
Автор: boni   
Дата:   24-03-05 21:15

http://www.dpreview.com/reviews/KonicaMinoltaZ5/page7.asp

Панасоника мачка здраво,особено на по-високата чувствителност,да не говорим че дава 2 пъти по-висока скорост на затвора при еднаква бленда при 400ИСО:
http://www.dpreview.com/reviews/KonicaMinoltaZ5/page8.asp

Отговори на това съобщение
 Re: Konica Minolta Z5 VS Panasonic FZ5
Автор: scrap   
Дата:   24-03-05 21:20

мдам..минолтите от тая серия от 200 ИСО нагоре са трагедия..знам го от личен опит[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Konica Minolta Z5 VS Panasonic FZ5
Автор: hebros   
Дата:   24-03-05 21:41

Здравей Бони, сутринта пуснах тема за FZ5 и S5500. Моля сподели мнението си, вероятно ще ми помогнеш при избора.

Отговори на това съобщение
 Re: Konica Minolta Z5 VS Panasonic FZ5
Автор: boni   
Дата:   24-03-05 21:43

Не съм пробвал FZ5 ,какво мога да кажа...Все пак е с 12х варио и стабилизация
5500 съм го пробвал много приятен апарат с добро качество на картината

Отговори на това съобщение
 Re: Konica Minolta Z5 VS Panasonic FZ5
Автор: carl_cox   
Дата:   24-03-05 21:47

hebros не видя ли че всички те съветват за FUJI -то[smile] грабвай го без да мислиш ! няма да сбъркаш FUJI е реномирана марка ,за разлика от новодошлите във фотобизнеса екрано-продавачи


Отговори на това съобщение
 Re: Konica Minolta Z5 VS Panasonic FZ5
Автор: boni   
Дата:   24-03-05 22:03

Но имам опит с FZ10,който е много добър апарат :)) Имаше доста тестове тук и сравнения със Сони 717

Отговори на това съобщение
 Re: Konica Minolta Z5 VS Panasonic FZ5
Автор: hebros   
Дата:   25-03-05 06:35

Еееееех ако можеше ергономичния дизайн на S5500 да се комбинира с FZ5 .....[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Konica Minolta Z5 VS Panasonic FZ5
Автор: ejko   
Дата:   25-03-05 18:46

да да обратното е ако можеше техниката на фуйи да е в опаковката на панасоника... там е истината...

Отговори на това съобщение
 Re: Konica Minolta Z5 VS Panasonic FZ5
Автор: Iv4n   
Дата:   25-03-05 20:19

Ех жалко. Надявах се зет петицата да е по-добрата [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Konica Minolta Z5 VS Panasonic FZ5
Автор: ecelop   
Дата:   25-03-05 20:47

Бони, вземи че погледни темата за бързината и ми отговори що така се бъгва Форумчето!

Отговори на това съобщение
 Re: Konica Minolta Z5 VS Panasonic FZ5
Автор: bnn   
Дата:   26-03-05 01:30

Ако можеше и Fuji да прави обективи като Leica ...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Konica Minolta Z5 VS Panasonic FZ5
Автор: ejko   
Дата:   26-03-05 09:15

е то при тези сапунерки обективите за маиката си трака... Не можеш да ме убедите, че панасоника с този си обектив на 50мм примерно ще е по добре от 300д дори и с китовия дето е супер зле

Отговори на това съобщение
 Re: Konica Minolta Z5 VS Panasonic FZ5
Автор: ejko   
Дата:   26-03-05 09:23

мисълта ми е, че обективита не са много добри и на панасониците!!! Аз лично имам с7000 и трябва да ти кайа, че имам много по голям контрол над снимката отколкото панасоника!!! А именно това е вайното, защото разликата в качеството на снимката е минимално, а удоволствието докато я правиш се повишава с възможностите, които ти дава апарата...
така че обективите не са единствения критерии, а за мен дайе са второстепенен в случая със сапунерките...[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Konica Minolta Z5 VS Panasonic FZ5
Автор: carl_cox   
Дата:   26-03-05 11:17

EJKO и какъв е величественият ти контрол в процеса на снимането? да не би че най-ниското избирателно ISO е 200 и от там шумотевицата при ниска осветеност може би ти сам ще ни я опишеш??? или че избора за компресия ти е ограничен в зависимост от резолюцията на която си ? -то всъщност с тази убийствено силна компресия -едва ли има избор освен да снимаш на RAW ....

следва задължително превключване на "MODE - M",защото знаеш, че само там имаш пълни настройки на скоростта ...

има ли опитчен стабилизатор ? а AF Assistant ?


не разбирам защо е тази злоба към FZ20 -сполучлив апарат с плюсове и минуси както всеки от този клас и това e.

FUJI доста имат да учат от CANON, OLYMPUS, KONICA-MINOLTA.. как трябва да се правят апарати отговарящи на нуждите на портебителите, а даже и изрпреварващи ги на възможно най-ниска цена.



Публикацията е редактирана (26-03-05 11:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Konica Minolta Z5 VS Panasonic FZ5
Автор: bnn   
Дата:   26-03-05 12:14

ejko защо говориш глупости? обектива на FZ20 е на светлинни години пред "китовата мазня" на 300D.

Отговори на това съобщение
 Re: Konica Minolta Z5 VS Panasonic FZ5
Автор: simbon4o   
Дата:   27-03-05 00:03

и аз така си мисля за обективите. Лейка макар и за сапунерка са направили зверски обектив!

Отговори на това съобщение
 Re: Konica Minolta Z5 VS Panasonic FZ5
Автор: ejko   
Дата:   29-03-05 09:21

ама аз не със злоба, казвам какво мисля! А за шума на 200 аса въобще не е голям!!! И освен това иронията в думата "величествен" не я разбирам..!!! Ок явно бъркам за обектива на 300д приемам, просто знам какво могат сапунерките и има много добри съфорумци, които снимат със тях, но просто някак с 300д и веднага си личи, как се вдига качеството!!!
Ама какво ли се обяснявам аз така ги виждам, може да бъркам мерси, че ме поправята, а злобата я нямам към панасоника, просто фуджито по ми харесва...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна