Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ за обектив
Автор: vanikolova   
Дата:   22-03-05 14:59

Имам Canon G3, но оригиналния обектив не е кой знае колко добър. Явно ще си взимам допълнителни обективи, но въпроса ми е има ли разлика между обективи за дигитални апарати и за лентови.

Т.е. може ли да си сложа стар обектив от лентов апарат на Canon-a (с разни преходници и т.н.) и също така всеки ли обектив може да се сложи на всеки модел апарат или някои ca абсолютно несъвместими каквито и трикове с тиксо и скоби да се прилагат? :))

И още нещо, някой ползвал ли е тези обективи и какви са ви впечатленията: това сапунерките на обективите ли са?

1. Opteka
http://www.47stphoto.com/ackitforcag3.html

2. Digital Optics
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=30066&item=7501555949&rd=1

3. Raynox - ne moga da im namerq cenata obache
http://www.raynox.co.jp/english/digital/egcanong3.htm


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за обектив
Автор: gorbi   
Дата:   22-03-05 15:12

В общи линии G3 не са я правили да и слагаш други обективи...... меко казано...... Зарежи тая работа........ Ако искаш хубави обективи - купувай DSLR...... Ако обаче нямаш излишни пари - снимай си с G3 - оптиката му си е хубава като за него си.......:)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за обектив
Автор: vanikolova   
Дата:   22-03-05 15:17

Горби, защо да не са го правили да му се слагат други обективи? След като продават обективи за него, както и му се сваля оригиналния би следвало да може да се сменят.

Или ти искаш да кажеш, че дори и хубав обектив да му сложа пак няма да е по-добро качеството?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за обектив
Автор: jimmy   
Дата:   22-03-05 15:19

Всичко е възможно с чук и трион. [smilie18]

Я разкажи ти твоя как точно го свали?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за обектив
Автор: Avi   
Дата:   22-03-05 15:19

vanikolova написа:

> След като продават обективи за него, както и му се сваля
> оригиналния би следвало да може да се сменят.
>


Г3 му се сваля оригиналния? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за обектив
Автор: vanikolova   
Дата:   22-03-05 15:22

ами сваля се. Има едно копче под обектива, което се натиска, сваля се предпазителя, монтира се някакъв конвертор и производителите твърдят, че може да му се сложи всякакъв обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за обектив
Автор: dekov   
Дата:   22-03-05 15:26

Това не е апарат със сменяеми обективи.За него се предлагат ПРИСТАВКИ, които се завиват пред обектива и резултатът е компромисен. Винаги цената им е по висока от качеството което предлагат.
поздрав
Деков

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за обектив
Автор: vanikolova   
Дата:   22-03-05 15:27

OK, благодаря, значи да сменям апарата тогава :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за обектив
Автор: svetal   
Дата:   22-03-05 15:45

значи това което ти трабва като компромисно решение са тези конвертори
"Wide Converter WC-DC58N

Tele-converter TC-DC58N

Close-up Lens 250D (58mm)
и този адаптер

Conversion Lens Adapter LA-DC58B

аз лично съм сложил на а95 телеконвертор и може да се каже че стават сносни снимки.
разгледаи тук http://www.canon.co.jp/Imaging/psg5/psg5_1202-e.html
g5 и g3 са със еднакви конвертори



Публикацията е редактирана (22-03-05 15:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за обектив
Автор: vanikolova   
Дата:   22-03-05 15:58

Светал,

Благодаря много. А откъде го купи и за какви пари?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за обектив
Автор: simbon4o   
Дата:   22-03-05 16:00

апарата е убиец! Не сменяй, купи лещи!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за обектив
Автор: svetal   
Дата:   22-03-05 16:07

вани прочети тук на български
http://newteck.orbitel.bg/computer/articles.php?issue_id=26&unit_id=231
но за съжиление не знам откъде можеш да си купиш в българия пробваи в базара мисля че някои продаваше.а иначе по в америка са доста евтини

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за обектив
Автор: inmitev   
Дата:   22-03-05 16:12

Каква е причината да искаш да сменяш обектива?

Ако гониш качество, G3 е доста добър за класа си. Ако пък търсиш много късофокусна или дългофокусна оптика или нещо по-специфично, значи ти трябва DSLR, както gorbi спомена по-горе. Или компромисното решение на svetal.

Ако пък искаш да снимаш макро, разгледай профила на Pho - той снима с G3. Трябва ти един преходник - Conversion Lens Adapter, какъвто ти препоръчва svetal, и на него можеш да слагаш филтри, макро-лещи, теле- и широкоъгълни конвертори и каквото друго си поискаш.


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за обектив
Автор: vanikolova   
Дата:   22-03-05 16:24

Благодаря ви много на всички. Дадохте ми доста добри съвети - особено Светал и Инмитев.

Апаратчето е страхотно, но понякога при по-лоша светлина има проблеми с фокуса ако се ползва zoom, дори на ръчен фокус и статив.

Аз си мислех, че проблема е от обектива и се надявам че телеконвертор може малко да реши проблема. Също понеже обичам да снимам сгради ми трябва и широкоъгълен конвертор.

Ако някой ползва подобни неща ще съм благодарна да ми препоръчате конкретна марка или производител.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за обектив
Автор: Георги   
Дата:   22-03-05 16:32

Здравей Ваниколова, G3 е приличен апарат и не е предвиден да му се сменя обектива. Телековретора и широкоъгълния са нещо съвсем друго. А и като събереш цените на двете с цената на апарата излиза, че е по-добре да посъбереш парички за нещо ново след време, отколкото да ги вложиш в приставки, които няма да променят качеството на снимане на апарата ти. Който както казах е доста приличен за класа си.
Поздрави :))

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за обектив
Автор: svetal   
Дата:   22-03-05 16:35

виж тук ако не е продал аксесуаритеphoto-forum.net/forum/read.php?f=2&i=5792&t=5792&phorum_uriauth=#reply_5792



Публикацията е редактирана (22-03-05 16:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за обектив
Автор: asahi   
Дата:   22-03-05 16:42

Ваня, постарай се да изучиш добре апарата. Познавам доста хора с Г3, имам 2 курсистки с този апарат, даже в момента ползвам такъв. Има си нормалните за класа си недостатъци. Голяма част могат да се елиминират или заобиколят.
При работа с ниски скорости трябва да сложиш апаратчето на стабилен статив. Бутона за снимане се натиска плавно. По възможност използвай дистанционното или таймера на самоснимачката.
За по-висока рязкост използвай по-високи диафрагмени числа. В твоя апарат това са стойностите между 5.6 и 8.
Можеш да подпомогнеш аутофокуса ако засветиш обекта преди снимката. Скоростта и диафрагмата в този случай се задават ръчно. Включен ли ти е Assistent Beam?
Сигурно се кефиш на професионалните снимки по списанията? Можеш да постигнеш подобни резултати ако се "заиграеш" повече с осветлението. Добрата фотография зависи най-много от фотографа (50%), осветлението (40%) и най-накрая от фотоапарата.
Изкарай един курс.



PS:
Пооправих няколко грешки.



Публикацията е редактирана (22-03-05 17:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за обектив
Автор: vanikolova   
Дата:   22-03-05 16:43

Благодаря отново на Svetal i Георги.
Засега сигурно ще поснимам без да купувам нищо, може би ще отида до някй магазин да пробвам дали ще има промяна с допълнителните лещи. По-нататък като се понауча наистина ще се насоча към по-добър апарат. Тъкмо ще са паднали цените на Canon 350D :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за обектив
Автор: vanikolova   
Дата:   22-03-05 16:48

Asahi,
от много време мисля да изкарам курс, но за съжаление съм в Германия, а тук не мога да си го позволя. Като се върна в BG ще взема да ти се обадя ако водиш курсове. Наистина може проблема да е в мен, а не в апарата :)

Поздрави.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за обектив
Автор: svetal   
Дата:   22-03-05 16:53

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за обектив
Автор: georgie   
Дата:   22-03-05 17:05

http://www.lensmateonline.com/g3.html


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна