Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Моля за съвет за CANON 350D
Автор: Amigo   
Дата:   20-03-05 22:53

[smile] Много моля за съвет от специалистите и хората с опит, посещаващи форума, във връзка с този фотоапарат: Canon EOS 350D/Digital Rebel XT. Аз имам вече един качествен дигитален апарат, който прави много хубави снимки, но той, за съжаление, е от типа „сапунерка”[smilie2]. Бих желал да си купя и хубав фотоапарат със сменяеми обективи, за да имам повече възможности[smilie3] Тези дни изчетох доста по въпроса из нета за 350D. Знаете ли от къде у нас може да се купи или поръча най-изгодно този модел на Канон; видях по разни чуждестранни сайтове, че цената му в САЩ е около 800 долара? Мислите ли, че обективът, с който се продава е добър все пак, защото знам, че хубавите обективи по принцип са скъпи? Разполагам с ограничени средства и не бих могъл да си закупя по-скъп модел, дори и този е доста пари за мен в момента, но бих го преглътнал някак си, защото от всичко, което изчетох, 350D май си ги заслужава. Много се чудя все още и дали пък да не си взема филмов фотоапарат, но недостатъкът, който наистина много ме терзае при филмовите е, че няма да мога веднага да виждам какво съм снимал![smilie9] А освен това после трябва и промиване на филми и сканиране... От друга страна филмовите апарати пък сигурно са по-трайни и издръжливи и знам, че добри модели от преди 10-15 г. вършат добра работа и сега дори и на професионалистите. Благодаря предварително за всички фото-мнения и идеи във връзка с Канон-а и изобщо.[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за CANON 350D
Автор: snake79   
Дата:   21-03-05 01:32

Може би греша - но така както си задал въпроса, става ясно едно: едва ли знаеш какво взимаш(искаш).
По-скоро от прочетеното тук и на други места си чул, че има такова нещо като ДСЛР.
И решаваш да си взмеш апарата - помисли наистина ли ще го изпилзваш пълноценно и има ли смисъл.
Аз смених 3-4 апарата за 1 година и нещо.
Сега снимам с ФЗ10.И още не съм усетил, че апарата ме ограничава.Пробвал съм и Канон 10Д(на приятел) и когато му доиде времето ще мигрирам към ДСЛР.

Явно знаеш, че при ДСЛР-те първо даваш не малко пари за тяло, после още повече за стъклария.
Та помисли за разходите за обективи след като си вземеш апарата.

Ако си наясно, какво точно искаш моля горенаписаното да не се зачита[smile]



Публикацията е редактирана (21-03-05 01:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за CANON 350D
Автор: ASAR   
Дата:   21-03-05 08:20

В рамките на точно една година смених 3 апарата. Започнах с Олимпус С50, след това преминах на 8080. Сега съм с *ist DS. Възможностите на SLR са несравними в сравнение с т.н. сапунерки. Основната разлика е бързината и сменните обективи. Ако човек може да си го позволи - струва си преминаване към DSLR.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за CANON 350D
Автор: Bilbo   
Дата:   21-03-05 10:14

Мисля, че има нещо, което е още по-съществено, Amigo. Както сам казваш, сегашния ти апарат прави "хубави снимки". Трябва да имаш предвид, че огледално-рефлексните апарати НЕ правят хубави снимки в този смисъл. Това, което излиза от тях, е изображение, което в максимална степен ти позволява да го обработваш, а не готова и ефектна снимка. Без обработка то ще бъде много разочароващо за теб. По форумите е пълно с хора, които недоволстват "купих си камера за $1000, а тя прави по-лоши снимки от старата ми сапунерка!". Помисли си добре и за това готов ли си да отделяш време и внимание за обработка на снимките си, или предпочиташ да излизат готови (с неизбежните компромиси разбира се) от апарата. Не че ниския клас ДСЛРи нямат и възможности за point-and-shoot, но е малко безсмислено да даваш толкова пари, ако ще го използваш само по този начин.


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за CANON 350D
Автор: bs6247   
Дата:   21-03-05 10:21





Публикацията е редактирана (28-04-05 20:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за CANON 350D
Автор: asahi   
Дата:   21-03-05 10:21

Ако ще постъпваш интуитивно - грабвай най-скъпия апарат, който можеш да си позволиш.
Ако ще си разумен - изстискай сегашния докрай, разучи и използвай пълноценно всичките му възможности. После решавай.
В момента имам възможност да щракам с разни апаратчета и, повярвай ми, не снимат кой-знае колко по-добре от старото ми сапунерче. По-скоро има гъдел в работата с тях, особено с ДСЛР. В карайният продукт нещата са еднакви. Твой е изборът дали да станеш жертва на грижливо заложени маркетингови капани или да си решиш някой реален проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за CANON 350D
Автор: Bilbo   
Дата:   21-03-05 10:30

bs6247, май наистина е рано, и понеже и кафето още не съм си изпил, не мога да схвана за кой форум става въпрос, сори... Но, надявам се, не съм написал някоя глупост. [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за CANON 350D
Автор: Bilbo   
Дата:   21-03-05 11:12

И пак към Amigo: Канонците могат да ти дадат по-добър съвет, но доколкото съм чувал, китовия обектив и на 300D и на 350D (EF-S 18-55mm 3.5/5.6) е доста калпав. Добре би било да си вземеш само тялото, а отделно някой по-хубав обектив.


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за CANON 350D
Автор: holden   
Дата:   21-03-05 11:17

Bilbo, правилно си чул. Язък за парите ако си купиш хубаво тяло пък цъкаш с китовия обектив. А аз преди седмица се сдобих с 17-40/4 Л и си цъкам като пич.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за CANON 350D
Автор: Stoevmobile   
Дата:   21-03-05 12:46

17-40/4Л е хубав, ама при преход от х10 сапунерка към него не достига зума [smilie11]
И започваш с крачковия зум и с почесването "кой да бъде следващият обектив" [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за CANON 350D
Автор: blackwhite   
Дата:   21-03-05 14:29

Do kraia na sedmicata shte byde pusnat v prodajba EOS 350D Body na cena 1799
lv. Tova e krajna cena, s vkljuchen DDS. Shte se prodava v Technopolis, Technomarket, Kodak Express.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за CANON 350D
Автор: dch37   
Дата:   21-03-05 16:57

kato stana duma za 350D da si dam i az newe#oto mnenie :)

aparata shte go kupia sawsem skoro i pone#e me sarbiat racete za nego ot wreme na wreme hodia do magazina da si igraia s nego.

Mnogo hubawa mashinka, no za towa posle... biud#eta mi ne e mnogo goliam i zatowa se chudeh kakwi obektivi da si wzema biah se reshil wnachaloto na 17-40L F4 i na 70-200L f4.., no kato se ima w predwid che wseki edin e po $900 se otkazah pone na parwo wreme (to che shte gi wzema niakoi den e iasno, no togawa moga da nablegna na twardite obektiwi) ta znachi kato kompromisen wariant si izbrah 28-105 F3.5-4.5 USM II..... mnogo hubawi raboti izchetoh za nego....

Ta tozi weekend otidoh do magazina i naprawih malko testowe i sas dwata obektiwa... towa che 28-105 e mnogo po-malak i lek e poweche ot iasno, no me iznenada prekaleno malkata razlika w kachestwoto na snimkite ot edinia i drugia pbektiw (sa#aliawam che niamam w momenta snimki da poka#a).... razlikata si lichi samo na 100% crop i to e sawsem malka... kam towa kato se pribawi i fakta che edinia shte mi izleze nad $1000 a drugia samo 350-400 izbora stawa mnogo lesen :)

a 350D kato cialo e mnogo po-dobre ot staria 300D, kato izrabotka e mnogo po-dobre, a shuma na zatwora e prosto kato muzika.. poweche pishe iz internet-a taka che niama da pisha i az.... no towa e aparat koito bih zapazil pone 2 godini.... :)

inache za obektiwite ima planowe po edin na godinka... taka che predi da ritna kambanata mo#e da sam sabral powecheto ot EF seriata na canon :)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за CANON 350D
Автор: holden   
Дата:   21-03-05 21:15

dch37, 17-40 струва $650 в Амазон. Ако ще даваш $900 по хубаво ми прати на мен $800 пък аз ще ти го купя от тъдява [smilie18] . Не си давай парите на вятъра на някой търгаш в БГ.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за CANON 350D
Автор: dch37   
Дата:   21-03-05 21:34

HOLDEN: az goworia za canadski dolari :)

#iweia tuk i towa sa za men parite...[smilie24] [smilie24] [smilie24]

650us taman 900cad prawiat :) che i otgore ima danaci :)

inache razsa#deniata sa prawilni... a ako iskash cenite w US eto gi:

17-40L - 650US
28-105 - 250US

:)

Отговори на това съобщение
 10X още няколко въпросчета:-)
Автор: Amigo   
Дата:   21-03-05 22:13

[smile][smile] Благодаря за мненията на всички. Може би ще си позволя да пиша лично до някои от вас, надявам се да не ви досаждам излишно[smilie11]. Като пълен дилетант, но изпълнен с доста ентусиазъм, съм наясно вече, че фотографията не е от най-евтините удоволствия [smilie5] Доколкото знам, на втора ръка може да се вземе добър филмов апарат и що-годе свестни обективи за по-малко пари отколкото ще ми струва само тялото на канон-а, но все пак предпочитам да виждам веднага какво съм снимал; чисто и просто колебанията ми са май главно от финансова гледна точка. Засега мисля да поизчакам малко и да чуя и прочета отзиви от използвали вече апаратчето, тъкмо и да разбера как ще се развие финансовото ми положение[smilie2] Ясно е, че за качествени снимки ще трябват и добри обективи.[smile] А може би и външна светкавица в един момент, а като гледам една нова си е доста скъпичка.
А защо тук се предлагат фотоапаратите на доста по-високи цени отколкото в САЩ?[smilie10] И дали се плаща мито и колко е, ако например си поръчам апарат от САЩ чрез приятели?
Ето тук намерих доста подробна инфо за китовия обектив на 350D, не че всичко ми е ясно, което го пише [smilie3]
http://photo.net/equipment/canon/efs18-55/, но разбрах, че като за 100 долара лещи, вършат работа.


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за CANON 350D
Автор: bs6247   
Дата:   21-03-05 22:32





Публикацията е редактирана (28-04-05 20:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за CANON 350D
Автор: Stoevmobile   
Дата:   21-03-05 22:34

Amigo,
като любител, изчел доста инфо за китови обективи - не препоръчвам, макар че и с тях се снимало.
После и за продажба май не стават, когато решиш да минеш на друг и ще си е вечно твой. Ако бъркам нещо за китовите, не е с лоши мисли.[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за CANON 350D
Автор: dch37   
Дата:   21-03-05 23:00

bs6247 - blagodaria za link-a no po rpincip sam izchel dosta loshi neshta za tozi obektiw.... towa chee IS ne e koi znae kakaw plius zashtoto prosto mo#e da dignesh iso-to i gotowo.. dosta po-ewtin e 28-105 USM i sashto kachestwoto na snimkite e mnogo dobro... :)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за CANON 350D
Автор: dch37   
Дата:   21-03-05 23:02

oshte neshto.. za parite na 17-85 mo#e da wzemesh 17-40L :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна