Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Режим на Снимане...
Автор: arkaims   
Дата:   20-03-05 10:49

интересува ме Режимите на Снимане, които ги дават на дигиталните апарати: Портрет, Пейзаж, Нощни снимки, Растителност, Сняг, Плаж, Фойерверки, Подводно снимане, Парти, Деца и питомци

Може лки всички тези режими да се получат като се използва баланса на бялото и промяна на фокусиранe върху обекта + обработка на фотошоп?

Според мен всички тези режими правят нищо повече от допълнителна обработка на вече получената картина.... мисля че това може да се постигне и след като се обработи с компютър :)


Така ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Режим на Снимане...
Автор: kaschiyski   
Дата:   20-03-05 10:58

Обикновенно това са готови настройки. Но понякога има неща които не може да се докарата с Мануела. Наприме на 300Д-то следящият фокус го има само при режим на спорт, обаче там има други ограничения.

Отговори на това съобщение
 Re: Режим на Снимане...
Автор: holden   
Дата:   20-03-05 11:01

Аркаимс, не е точно така. Портрет държи обектива максимално отворен за да е плитка дълбочината на фокуса и фонът да е размазан. Пейзаж прави обратното и изключва светкавицата. Нощни снимки активират светкавицата (Нощен портрет също активира светкавицата, и единиат от тези двата нощните режими експонира за фона, а другият не. И двата обаче експонират правилно основния обект като използват светкавица). Сняг предполагам че добавя +1 стъпка в експонирането. За другите не съм чувал.

Значи ефектът е различен и не може (лесно) да се постигне с фотосопа. Аз никога не снимам в тези режими: ако имаш приоритет на блендата (AV) или приоритет на скоростта (TV), използвай тях в зависимост от ситуацията. Мозъкът на камерата не е толкова умен колкото пише в книжката.



Публикацията е редактирана (20-03-05 11:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Режим на Снимане...
Автор: glorious   
Дата:   20-03-05 14:46

холдън,я обесни при каква ситуация какви настроики да правя на тва АV и други,знам 4е всичко си е до конкретната ситуация,ама все пак най-общо.Или линк да прочета за тези неша.в книжката не са обяснени тези неща добре

Отговори на това съобщение
 Re: Режим на Снимане...
Автор: arkaims   
Дата:   20-03-05 17:04

и мен ме интересува повече информация...

Отговори на това съобщение
 Re: Режим на Снимане...
Автор: GOSPODIN   
Дата:   20-03-05 17:16

AV - значи поставяш каквато бленда желаеш и тя остава НЕПРОМЕНЯЕМА , а само скороста се изменя според осветеността. Използва се предимно, когато ти трябва или голяма или малка дълбочина на рязкост - или на напълно отворена бленда или почти на максимално затворена. Този режим е малко опасен, защото в дадена ситуация апарата м оже да ти даде скорости под 1/30 и да се размаже снимката , ако нямаш статив. TV- е обратното : по зададена твърда скорост ти "плува " блендата. Например , ако искаш да снимаш рали или мотоциклетисти с проследяване на ниска скорост и да се получи ефекта на движение. Слага се на 1/30 или 1/15 и блендата е според осветлението, но често е 22 при лентовите , а при цифраците понякога ще ти трбва ND филтър.

Отговори на това съобщение
 Re: Режим на Снимане...
Автор: rolla   
Дата:   20-03-05 17:25

аз ползвам ей тая таблица когато снимам със Смената:
http://www.earthboundlight.com/phototips/exposure-stops-here.html

Отговори на това съобщение
 Re: Режим на Снимане...
Автор: solo5   
Дата:   20-03-05 17:38

rolla [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна