Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 ИДЕИ за конкурс "Движение"
Автор: Lyubliana   
Дата:   17-03-05 18:21

За конкурса- "Движение"- идеята е да се подберат снимки, които ще цитирам Бони "движение с урбанистична визия :))". Изложбата ще бъде доста нестандартна- тя ще е разпределена в 10 влака с по 4 вагона и ще се вижда от 80 000 пътуващи дневно /вече може и да са повече, защото това са стари данни/. А може и да се концентрират за една седмица само в едно влакче и след това да се пуснат във всички. Очаквам предложения и от вас. Може и в едно вагонче- давайте идеи. А за откриването- ще е на една от станциите- но и ние не знаем още как да подредим снимките. И тук може да ни помогнете!!!
Изискването за снимките е още да са качествени, защото размерът им няма да е малък!!!
За снимането в метрото- ще се пробвам да уредя нещо- но тъй като е военен обект- нищо не обещавам.
Успех!!!

Отговори на това съобщение
 Re: ИДЕИ за конкурс "Движение"
Автор: behemoth   
Дата:   17-03-05 18:36

какво значи военен обект да ме застрелят ако вляза с апарат [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ИДЕИ за конкурс "Движение"
Автор: plamennk   
Дата:   17-03-05 19:45

от къде го измисли това, че метрото е военен обект

Отговори на това съобщение
 Re: ИДЕИ за конкурс
Автор: lukcheto   
Дата:   17-03-05 20:10

Мерси за информацията идеята много кефи:)

Който иска да снима в метрото просто трябва да си извади разрешително, не е невъзможно, аз самата бях проучила как седи въпроса и лятото ще се възползвам :)

Предполагам щом темата е urban движение, откъде ще са снимките няма значение(имам предвид ако са правени извън БГ)[smile]



Публикацията е редактирана (17-03-05 20:10)

Отговори на това съобщение
 Re: ИДЕИ за конкурс "Движение"
Автор: Brummaker   
Дата:   17-03-05 21:31

plamennk

за съжаление се води бомбоубежище или дявол знае какво но не дават да се снима, уви...или - дават, но с малко повечко хитрост [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: ИДЕИ за конкурс
Автор: plamennk   
Дата:   17-03-05 21:37

бруме така е, ама не е военен обект
ГРАЖДАНСКА ЗАЩИТА
доколкото знам разрешение се иска от МВР не от МО



Публикацията е редактирана (17-03-05 21:41)

Отговори на това съобщение
 Re: ИДЕИ за конкурс "Движение"
Автор: Brummaker   
Дата:   17-03-05 21:44

бааа ли го... [smilie24] [beer]

/ти получи мейла , нали ? /

Отговори на това съобщение
 Re: ИДЕИ за конкурс "Движение"
Автор: plamennk   
Дата:   17-03-05 21:55

къв mail

Отговори на това съобщение
 Re: ИДЕИ за конкурс "Движение"
Автор: Lyubliana   
Дата:   17-03-05 22:59

Няма значение от къде ще са снимките- важното е да изразяват движение.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: ИДЕИ за конкурс "Движение"
Автор: explorer   
Дата:   18-03-05 00:03

Полицейска държава ли е България? Що за идиотщина е това да е забранено да се снима в метрото? Било "военен обект"?

Ето снимки, които аз съм правил във американската военна база Мирамар - като посетител. Това е същата база, в която до преди няколко години се намираше военновъздушната академия "Топ Гън" (по-големите от вас си спомнят едноименния филм от 80-те с Том Круз и Вал Килмър). На едната от снимките виждате стелт изтребителя F117, гордостта на американската военна авиация:

https://photo-forum.net/i/96825&USER_ID=4752

https://photo-forum.net/i/96824&USER_ID=4752

Искам да подчертая, че това е действаща американска военна база. Ето това е военен обект, а не градското метро.

Отговори на това съобщение
 Re: ИДЕИ за конкурс
Автор: plamennk   
Дата:   18-03-05 00:06

explorer ха така
да ви кажа че като гледам кви ги пишете то излиза че в военно поделение се снима по лесно отколкото в метрото[smilie11] [smilie11] [smilie11]
много ми е интевресно как ще ти забранят да снимаш в метрото
пяснете как ще стане това



Публикацията е редактирана (18-03-05 00:10)

Отговори на това съобщение
 Re: ИДЕИ за конкурс "Движение"
Автор: Lyubliana   
Дата:   18-03-05 09:11

ОО, има много полицаи, които това правят по цял ден!!! Камери, дори машинистите на влакчетата въдворяват ред[smilie3]
Но ако не те видят- снимай наволя[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: ИДЕИ за конкурс "Движение"
Автор: ivo80   
Дата:   18-03-05 09:59

explorer, не си прав майна. Съгласен съм, че България е страната на абсурдите, както беше казал някой. Но тук не съм съгласен с теб, в Щатите без малко да ме арестуват докато снимам един мост, 2 часа ни държаха за проверка кви сме, що сме, а дори нямаше знак, че е забранено снимането. Ако не бях с цифрак сигурно щяха да ми проявят филма да видят какво съм снимал.
explorer, мисля че ти беше казал в другата тема нещо от рода на "как ще ми забранят да снимам в метрото като е построено с наши пари" ми то и в народното събрание не може всеки да влезе да си снима и това е нормално. Има много обекти които са забранени за снимане от съображения за сигурност, просто мисля, че тр да са обозначени. Имам спомени едно време по пътя като минавахме покрай казарма(военен обект) имаше знак, че е забранено снимането в района.

Отговори на това съобщение
 Re: ИДЕИ за конкурс "Движение"
Автор: Lyubliana   
Дата:   18-03-05 10:01

Да, там има табели, че е забранено снимането.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: ИДЕИ за конкурс "Движение"
Автор: explorer   
Дата:   18-03-05 10:13

ivo80, сигурен съм че е било покрай 11-септемврийската истерия. Спомням си, че по едно време имаха "достоверна информация", че терористите се готвели да ударят мостове. Има обаче разлика - ти си им се сторил подозрителен, и са те проверили какъв си и що си. Не са ти забранили да снимаш, и най-малкото, никой в Щатите няма да ти излезе с идиотското обяснение, че метрото или някакъв си мост е военен обект и е забранено да го снимаш. Мостове в Америка съм снимал много, обаче се не ми се рови в стари негативи, пък и ми свърши лимита тук.

Смяташ ли че е ненормално да не може да се снима в Народното Събрание? За щастие, все още не са забранили на журналистите да го правят, пък и проблема не е че снимането е забранено, а че не може всеки да влиза там. Иначе в Белия дом например ако влезеш да го разглеждаш, можеш да снимаш колкото си искаш.

Колкото до казармите в Америка - случвало ми се е с приятел (също българин) да объркаме пътя, и да влезем по грешка във военна база. На входа вместо да ни накарат да обърнем, ни пуснаха вътре, и вежливо ни обясниха как да минем през цялата база и да излезем от друг изход, за да спестим път!

И дай да не се сравняваме с Америка все пак... аз все съм си мислел, че те са доста полицейска държава, а ние - сравнително либерална, а какво се оказва?

Отговори на това съобщение
 Re: ИДЕИ за конкурс "Движение"
Автор: Brummaker   
Дата:   20-03-05 07:03

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна