Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Ех ,гледах много приятен филм на Дейвид Алан Харви
Автор: boni   
Дата:   17-03-05 20:53

По телевизия History.
Известният фотограф на Нейшънъл Жиографик беше водещ на филм за едно свое посещение в Куба. Невероятна визия ,десетки страхотни снимки,лек хумор....
Останах очарован от начина му на работа, с леко неугледния си вид, двете очукани лайки М6 на врата,близкия и непосредствен контакт с хората,които снима,непринуденото му поведение и доверието,което успява на вдъхне на хората около него...
Много кефи тоя стил на снимане с непосредствен контакт с хората и без тежка биеща на очи техника.Чак ми се прииска да разкарам ДСРЛ-ите с дебелите бурии [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ех ,гледах много приятен филм на Дейвид Алан Харви
Автор: samara   
Дата:   17-03-05 21:10

разкарай ги........ние сме насреща[smilie18] .....много здраве бони, и успех на това, с което сте се нагърбили...нов съм тук, но се радвам, че ви има ....[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Ех ,гледах много приятен филм на Дейвид Алан Харви
Автор: sP   
Дата:   18-03-05 00:30

а как е името на филма... звучи интересно...

Отговори на това съобщение
 Re: Ех ,гледах много приятен филм на Дейвид Алан Харви
Автор: kalinari   
Дата:   18-03-05 00:41

Бони[smilie24].И аз си мислех за тези неща като го гледах преди време.Ако е същият-сниман от жена,а някъде из тълпите по улиците бяха му откраднали едната камера?Наистина вълнуващ тип фотография-с безшумната камера без бибитки и светлинки,с прекрасните широкоъгълни обективчета,близо до обекта,непосредственост и автентичност![smile] Абе, майсторска работа...

Отговори на това съобщение
 Re: Ех ,гледах много приятен филм на Дейвид Алан Харви
Автор: knutanozavar   
Дата:   18-03-05 01:08

Boni, pro4eti awtobiografi4nite razkazi na Eisenstaed. Ste ti haresat. Mislq, 4e knigata se kazwashe "The eye of Einsenstaed"...

Отговори на това съобщение
 Re: Ех ,гледах много приятен филм на Дейвид Алан Харви
Автор: SKY   
Дата:   24-03-05 20:24

Мдаа... точно затова продадох Никона[smilie8] Кога ли ще пуснат един хубав и не-скъп дигитален апарат с телеметричен визьор[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Ех ,гледах много приятен филм на Дейвид Алан Харви
Автор: volokin   
Дата:   25-03-05 01:21

[smilie3] Да, всяка камера си има своето предназначение, това го говоря от кога [smilie3]
(Д)СРЛ не става за стрййт, колкото и да е компактна!
А един фотограф казваше:
''Ако не си харесваш снимките, значи не си бил достатъчно близко'' .....Та стрййт не се прави с 300мм обектив, а с 30 :-)[smilie24]
А с Лайка се снима много по - различно, на някой може да не им хареса, особено ако са свикнали на комфорта с една огледално-рефлексна камера и може много бързо да се откажат, макар снимащите с такива апарати да казват, че това е като да си дрогиран [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ех ,гледах много приятен филм на Дейвид Алан Харви
Автор: Bilbo   
Дата:   25-03-05 13:16

Бони, много ти благодаря! Иронията е, че и аз го гледах този филм, но пропуснах началото, и, признавам, като лаик във фотографията, нямах никаква идея кой е въпросния фотограф. После дълго търсих из интернет с надежда да открия, но така и нищо не намерих. А пък тази тема я гледам като заглавие от доста време, но досега въобще не ми беше хрумнало, че може да става дума за същия филм.

Филмът мен също ме очарова, и ми напомни много приятно това, което като че ли най-силно ме привлича във фотографията - невероятният начин да предадеш чрез едно единствено изображение толкова много неща, да накараш зрителя не само да види това, което ти си видял, но и да го почувства преди всичко. В крайна сметка, мисля си, това е най-силното оръжие на фотографията - не толкова простото документиране на образи, а документирането на цялостното впечатление, в което емоциите играят много важна роля.

Такива филми поддържат "фотографския" ми дух, и ми напомнят, че не трябва никога да се отпускам. Разбира се, като скромен любител не бих си и помислил да се сравнявам с фотографи от такъв клас, но ако някой ден успея да постигна един дори само процент от тяхното умение, ще бъда неизмеримо щастлив.
Благодаря още веднъж! [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Ех ,гледах много приятен филм на Дейвид Алан Харви
Автор: Bilbo   
Дата:   25-03-05 13:33

P.S. Освен другото, филмът наистина добре показва, че не всичко, което НЕ блести, НЕ е злато. И добрата стара и дори банална истина, че фотоапаратът в крайна сметка е само инструментът на фотографа, така както четката, боите и платното са инструментите на художника.

Именно човекът е този, който създава снимката, оставяйки и своя индивидуален отпечатък върху нея. И ако човек не обича истински професията или хобито си фотография, то снимките му никога няма да имат този силен заряд. Както и обратно.


Отговори на това съобщение
 Re: Ех ,гледах много приятен филм на Дейвид Алан Харви
Автор: SKY   
Дата:   25-03-05 13:50

Bilbo[smilie24] !
За съжаление, аз не съм го гледал и понеже знам кой е Дейвид Алан Харви МНОГО ми се ще да го гледам, но...[smilie8]
volokin, точно така е, убеден съм! Хора се снимат със "смешни" на вид апаратчета. Така снимките стават като на шега и улавят онова нещо, което мигом изчезва с насочването на някой "танк" (СЛР с голям обектив). Хората те възприемат много по-сериозно с такъв апарат, а хватката е да приличаш на аматьор колкото се може повече, не на професионалист.
Вярно е, че тук огромна роля играе и способността, таланта на фотографа да накара хората да го почувстват близък, да му се доверят. Някои хора могат и със СЛР-и да го постигнат, но за мен удоволствието да снимаш хора със "смешно" на вид апаратче, но с качествен обектив е голямо. И самото ограничение, което сам си налагаш, снимайки с такава елемнтарна техника, където почти липсват някакви "функции" носи още по-голямо удоволствие, когато резултатите са удовлетворяващи.
Пуу, че дълго стана[smilie22]
Сори за дългия "пост"[beer]
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Ех ,гледах много приятен филм на Дейвид Алан Харви
Автор: SKY   
Дата:   25-03-05 13:52

Bilbo[smilie24] ! Again![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ех ,гледах много приятен филм на Дейвид Алан Харви
Автор: Bilbo   
Дата:   25-03-05 14:20

[beer]

А като говорим за плашещите СЛРи, трябва да призная, че нямам голям опит, но по този, пък и по други поводи съм си харесал новата 40/2.8 "палачинка" на Пентакс. Мисля, че така апаратът изглежда много по "безобидно". [smile]

https://photo-forum.net/static/forum/2008-07/ymsx2006.JPG
http://www.dcviews.com/press/images/Pentax-DA-40.jpg


Много ми напомня моята добра стара Смяна Символ, което е още една причина да ми харесва. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Ех ,гледах много приятен филм на Дейвид Алан Харви
Автор: SKY   
Дата:   25-03-05 15:27

Разбирам те напълно![smilie24] За разлика от новия 350Д на Канон, Пентакс-а някак се губи и не прави впечатление. И на мен ми е легнал на сърцето, както и при теб и поради други причини освен невзрачния си вид. За съжаление и 350Д много ме изкушава и ше чакам да докарат някоя бройка в Бургас, че да мога да го видя и усетя и него пък, ще трябва да реша нещо. Писна ми вече (за трети път) ама ко да се прави, докато Го намеря[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Ех ,гледах много приятен филм на Дейвид Алан Харви
Автор: Bilbo   
Дата:   25-03-05 16:51

SKY, избирай този, който най-добре ти легне и в ръката, и на сърцето. Мисля, че за да прави човек хубави снимки, едно от условията е апарата да стане част от самия него. Желая ти успех! [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Ех ,гледах много приятен филм на Дейвид Алан Харви
Автор: neuromancer   
Дата:   25-03-05 17:03

с това обективче изглежда яко [smile]
350Д също е доста по-малък от другите, трябва да го потърся на живо. жалко че канон нямат такъв обектив

Отговори на това съобщение
 Re: Ех ,гледах много приятен филм на Дейвид Алан Харви
Автор: niro   
Дата:   25-03-05 17:13

Сигурно още на фотоизложението 7-10.04. ще успеят да го покажат. [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Ех ,гледах много приятен филм на Дейвид Алан Харви
Автор: doktora   
Дата:   26-03-05 12:56

Бони,как се казва филма?

Отговори на това съобщение
 Re: Ех ,гледах много приятен филм на Дейвид Алан Харви
Автор: Bilbo   
Дата:   26-03-05 23:57

Ето тук едно малко клипче. Не е от филма, но темата е същата - Дейвид Алан Харви в Куба. [beer]

Ето и една прекрасна фотогалерия с негови снимки.

Всичко това е от тук.


Отговори на това съобщение
 Re: Ех ,гледах много приятен филм на Дейвид Алан Харви
Автор: murnau   
Дата:   27-03-05 01:32

40mm na PEntax e trepach!!
vzimaj i ne mu misli
iamshe go kato SMC M, strashen beshe

Отговори на това съобщение
 Re: Ех ,гледах много приятен филм на Дейвид Алан Харви
Автор: Bilbo   
Дата:   28-03-05 21:47

Благодаря, murnau! Първи ми е в списъка, ама засега само ще бленувам за него. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна