Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Новият брой на Одисей - отново много автори от Фото Форум
Автор: boni   
Дата:   17-03-05 10:10

Излезе новият брой на сп. Одисей ,в който отново се изявяват много автори от Фото Форум.
Оля е автор на голям материал с текст и снимки за Сидни.
soni - цялостен материал за Бамберг - текст и снимки
J0R0 ,"Крадец на души" - представен в Избрано от ФотоФорум
Gafa - чудесна раннопролетна щъркелова импресия
4i4obenji - снимки от кушиите по Тодоровден
Маркишки - астросправка
[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият брой на Одисей - отново много автори от Фото Форум
Автор: gorbi   
Дата:   17-03-05 10:15

Бравос на авторите........!! Дайте линк моля, къде може да се абонира човек за това списание, пък и за други някакви......

Отговори на това съобщение
 Re: Новият брой на Одисей - отново много автори от Фото Форум
Автор: kirilius   
Дата:   17-03-05 10:27

Ей го линка:
http://www.odyssey-bg.com

Отговори на това съобщение
 Re: Новият брой на Одисей - отново много автори от Фото Форум
Автор: aemon   
Дата:   17-03-05 11:36

https://photo-forum.net/forum/smileys/smiley20.gif


Отговори на това съобщение
 Re: Новият брой на Одисей - отново много автори от Фото Форум
Автор: Stoevmobile   
Дата:   17-03-05 12:39

[smilie24]
[shtrak] [beer] [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият брой на Одисей - отново много автори от Фото Форум
Автор: emmmo   
Дата:   17-03-05 13:15

Да, в този брой има силно фотофорумско присъствие. Така ще бъде и в следващия. [smile]

И тъй като на сайта има много нови потребители, за които условията за качване на снимки в галерия "Одисей" не са много ясни, и които често ме питат какви точно са правилата, позволих си да изровя от архива на форума един мой постинг по този въпрос, който ще им бъде от полза, ако имат желание да сътрудничат на списанието. [smile]

Ето го без промени, като отговор на тогава зададен въпрос:
Действително, много от снимките, качени в галерията на списание "Одисей", въобще не отговарят на тематиката на списанието. Но това може да се дължи не само на небрежност или лоша умисъл, а и на непознаване на списанието, както и на простото желание на авторите тяхна снимка да бъде публикувана някъде.
Най-общо казано, "Одисей" е списание за пътешествия и приключения. В него може да намерите както материал за лъскав курорт на Хаваите, така и статия за екстремно изкачване на вулкан в Южна Америка, както какво може да видите в някой известен европейски музей, така и описание на културата, обичаите и нравите на племе в Средна Азия. Често поместваме статии за интересни археологически обекти или пък за някой манастир. Голяма част от материалите ни са свързани с България - маршрути, известни и неизвестни забележителности и полезна информация за тях. Трудно ми е да изредя всичко, което намира място на страниците на списанието. То се стреми да дава богата и интересна информация на всички, които обичат да пътешестват из България и по света, както и на тези, които нямат тази възможност, но са любознателни и го правят чрез списанието.
Този широк диапазон предполага и много разнообразни снимки. Така че не искам да определям точно какви снимки да се слагат в галерията на списанието. Все пак, има една особеност. Макар и основно базирано на своите снимки, списанието не е списание за фотография. Затова в него рядко намират място чисто художествени снимки. Това не означава, че залагаме само на документализъм. Напротив, желанието ни е снимките в списанието да имат естетически достойнства и все пак да отговарят на тематиката му, да илюстрират успешно отпечатаните текстове.
Затова нека всеки сам решава какво да качва в галерията, но и да се съобразява с горенаписаното.
И още няколко уточнения. Жоро би трябвало да преправи текста в страницата конкурси. Защото снимките, които се отпечатват в списанието, не са само от тази галерия. Причината е същата, поради която има неадекватни снимки в галерия списание "Одисей" - има и хубави снимки, които са по другите галерии. Също така, ползваните снимки не са само за рубриката “Избрано от ФотоФорум”, за която имаме договорка, но и за всякакви други материали, за които биха били полезни. Нещо повече, от ФотоФорум аз издирвам не само снимки, но и автори, които да оформят цели материали. Затова много от публикуваните снимки са на фотографи от сайта, но не са от сайта. Това води и до последното уточнение - никоя снимка от сайта не се публикува без предварително разрешение на автора. Най-малкото защото при тази резолюция и компресия не става за печат. Това трябва да се има предвид и за друго - ако някой иска снимката му да бъде публикувана на страниците на списанието, то той трябва да има възможност да я предостави в достатъчно голяма резолюция и достатъчно добро качество. Същото важи и за негативите и диапозитивите - те трябва да бъдат годни за сканиране и в добро състояние. Ако това се взима предвид, ще си спестим взаимно много време и работа.
За съжаление, не всички хубави снимки и добри автори от сайта са намерили вече място на страниците на списанието. Една от причините е, че по тези теми списанието вече е публикувало материали. Но това не означава, че няма възможност да търсим различната гледна точка. Друга причина е, че към списанието прявяват интерес огромен брой добри автори на текстове и снимки. Затова и ФотоФорум заема все още скромно място в Одисей. Въпреки това, като преглеждам архивите, виждам, че броят на фотофорумци в Одисей вече никак не е малък. И съм сигурен, че все повече ще нараства.
Това е от мен. Пожелавам ви успешно снимане!

Отговори на това съобщение
 Re: Новият брой на Одисей - отново много автори от Фото Форум
Автор: Оля   
Дата:   17-03-05 23:31

Като се замисля как започна всичко .....
една позната (участничка във форума, естествено) докато разглеждаше снимки от пътешествия в къщи ми заяви, че трябвало да ги показвам из интернета, аз и казах че ме мързи (истина) и нямам време (ъъъ... истина...).Тя не се предаде и каза че, има бг форум за фотография и е лесно да се качват снимки, и аз казах - ами .... добре.
След няколко месеца, като ме попита какво става със снимките, аз обещах да си купя скенер ( тогава снимах на 35мм ) и след един месец наистина си купих , обаче снимките се получаваха съвсем ужасни, така че се наложи моята приятелка да ми обясни що е то Фотошоп и на каква почва вирее. Аз пътешествам доста и почти винаги си нося фотоапарат, а понякога даже снимам, но предимно за мен, това което ми е интересно и забавно, а не за изложба (аз съм по-скоро "консуматор" на изкуствата :))) ). Един ден преди да тръгна за Авдстралия си купих цифров апарат ( реших че ще ми излезе по-евтино от мъкненето на 20-тина филма + проявяване и копиране), естествено случиха се доста недоразумения дължащи се най-вече на нечетене на упътването към фотоапарата.
Например успях в суматохата да си затрия всички RAW файлове. След като се върнах пуснах няколко кадъра във форума, почти необработени (още не ми е много добър "фотошопския" ) и имаше интерес.
След това се обади г-н Emmmo, и както се казва - и тут все началосЬ .... :))))



Публикацията е редактирана (17-03-05 23:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият брой на Одисей - отново много автори от Фото Форум
Автор: Niko24   
Дата:   17-03-05 23:41

Поздравления на всички [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна