Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Фокусни разстояния
Автор: yardadin   
Дата:   16-03-05 17:32

От колко мм. фокусно разстояние (35мм. еквивалент) изкривяванията стават тип Fish eye?[smilie11]
И какъв обектив според Вас е най-подходящ за панорамни снимки (архитектура).

Отговори на това съобщение
 Re: Фокусни разстояния
Автор: thor   
Дата:   16-03-05 17:35

http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?O=productlist&A=details&Q=&sku=12092&is=GREY

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Фокусни разстояния
Автор: explorer   
Дата:   16-03-05 18:08

Торе, не го обърквай съвсем човека с тия тилт/шифт обективи[smilie5]

Не е необходимо обектива да е много широкоъгълен, зависи колко е голяма сградата и от колко далеч снимаш. Фишай изкривяванията си стават с фишай обективи, иначе всеки друг свестен широкоъгълен обектив има асферична корекция. Друг е въпроса че ако е прекалено широкоъгълен тази корекция може да сплеска малко нещата в краищата на снимката, но това са екстремни обективи (имам такава снимка в моя профил). Колкото до тилта и шифта - да, обикновено се асоциират с архитектурни снимки, защото дават големи възможности да се играе със перспективата, но ако снимаш цифрово или на 35мм филм забрави за тях. 35мм-вите тилт/шифт обективи са някаква смешка, никой сериозен фотограф няма да ползва такъв обектив, по-скоро ще снима с голямоформатен апарат който му дава много по-добри тилт и шифт възможности.

Отговори на това съобщение
 Re: Фокусни разстояния
Автор: hose   
Дата:   16-03-05 18:19

на сградите според мене най много им личи от правите стени :)
но не знам дали има широкоъгълен който изобщо да не криви?!?!?!

Отговори на това съобщение
 Re: Фокусни разстояния
Автор: thor   
Дата:   16-03-05 18:52

и ся ко каза exплозъре ,едно големо нищо ,що намесваш средния и големия формат ...човека си е писал 35mm-формат ..хмм тебе се та клони към средния[smilie19] ..ми хубу де ..ама за 35mm нема по удачно от това което съм посочил,което да става и за архитектура и за панорама и чрез който да можеш да коригираш ......ае както и да е ..земи си пускай по често теми така по лесно ше се забележи нестандартното ти мислене ,дето те клони все към средния [smilie19] ...[smilie25] [smilie21]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фокусни разстояния
Автор: explorer   
Дата:   16-03-05 18:58

Ми аз ли съм виновен че ти намеси тилт/шифта бре, човека се интересуваше за сферичните изкривявания, ти му рекламираш някакви канонски недоразумения на безумни цени. Какво да направя че тилт/шифт движенията са леееко ограничени при 35мм (за цифровия кроп 1.5х да не говорим). [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фокусни разстояния
Автор: thor   
Дата:   16-03-05 19:04

хубу де ..да са недоразумения ,ама само Canon ги предлага при 24х36 формата ,дай сега да не ги използуваме като снимаме архитектура с Лайка формат [smilie11] не се ли усещаш колко претенциозно звучиш ,че чак смешно ,колко от тези които четат този форум снимат със среден формат [smilie11] пък и някой да е питал какво да използува за архитектура снимайки на среден формат ,какво общо има коментара ти за средния формат относно въпроса зададен в тази тема за обектив при 35мм ,най удобен за снимане на панорама и архитектура [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Фокусни разстояния
Автор: Brummaker   
Дата:   16-03-05 19:20

Ам така Тор-е,

кажи му и на него да си купи един /два, или три/ Канон-а [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Фокусни разстояния
Автор: thor   
Дата:   16-03-05 19:27

хммм Бръме ..[beer] Canon-а му е майката в Canon-аааа ..ама е ко да напраим ..на вкус и на цвет ..нали ..ей ся кат напраят ефтиното Nikon-че да мери с механични ше си изтупам и едно такова ..ама ше продължавам да си щракам с 300mm L IS от кунки/ръчички ,ше продължавам да си щракам с най добрия Bokeh обектиф 85mm 1.2L .... ше продължавам да гоня буболечките с USM -Macro-Бектифчето чийто фокусиране си е вътрешно и нема да гони буболечките ..ааааааа мда да не забравя и 24mm 1.4L ..за в тъмното де ..ми такиви ми ти раоооти ,а пък на Nikon-чето нали знаеш 85mm 1.4 ,сея дебна за един 105mm 1.8 и някои други дет ги нема другаде де ..[smilie3]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фокусни разстояния
Автор: Brummaker   
Дата:   16-03-05 19:30

кога каиш ще го направят туй еффтинкото Никон-че, дето мери с всичко ? [smilie3]

ами като ще дебнеш-дебни и за мен [smilie3]
иначе Дядо Коледа мина и замина, ама сега ще видим нещо за туй 85/1.4 [smilie24]

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Фокусни разстояния
Автор: explorer   
Дата:   16-03-05 19:30

Абе Торе, ти пак обърна темата Канон та Канон... Кой те пита Канон ли, Никон ли - хубу, разбрахме, Канон са най-великите, мир да има. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фокусни разстояния
Автор: Brummaker   
Дата:   16-03-05 19:34

Мир - Никон [smilie5]

[smilie18] [smilie19] [smilie18] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Фокусни разстояния
Автор: thor   
Дата:   16-03-05 19:35

ми нинам ..ама докато го напраят аз мога да си щракам с Nikon-ските обектиФчета на Canon-чето ..така че аз не бързам ..немам бърза работа де [smilie5] а пък докато чакаааам ..мое да излезне и някое ефтинко Canon-че фул-фреиииим ..нали чактисваш ..тааааа ..ми гот де ..по малко шум ,по добра матрица ..то да ти кажа те Nikon залитат доста силно към CMOS ,пък може да вкарат и Canon-ски матрици ..както е тръгнало ,така че в един момент дали Canon или Nikon ..се тая ще да е ..[smilie5] пък майтап ако Canon купи Nikon и затрие марката ..миии и тва не е изключено де ..[smilie6]

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Фокусни разстояния
Автор: thor   
Дата:   16-03-05 19:37

къф мир ве ти ми обиждаш Canon-чето после мир ..нема мир ше се води война докато не са затрие и последния Nikon-ниец..[smilie5]

[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Фокусни разстояния
Автор: Brummaker   
Дата:   16-03-05 19:40

ама разбира се, че не е ... и с обективи на Никон хе хе хе - и това не е изключено де, а ние ще [beer] [beer]


/аз пък нещо недолюбвам всичко, що е ръчно /

ама ако се намири нещо Никор-ско ефтинко, мое съ пробвам [smilie3] за спорта [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Фокусни разстояния
Автор: Brummaker   
Дата:   16-03-05 19:46

Тор-е ,


https://photo-forum.net/static/forum/2006-07/flwg6145.JPG
http://tgc01.atspace.com/images/misticos/TgC_mistico_02.gif.gif
https://photo-forum.net/static/forum/2006-07/auho0340.JPG
http://tgc01.atspace.com/images/misticos/TgC_mistico_07.gif


https://photo-forum.net/static/forum/2006-07/dvkx7235.JPG
http://tgc01.atspace.com/images/misticos/TgC_mistico_89.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Фокусни разстояния
Автор: thor   
Дата:   16-03-05 19:48

еми .... аз пък си падам по всичко ..за по голямо разнообразие .. ми така е кой от малък е карал цял живот на ръчно като остарее гледа ,да спести енергия ,ама то с възрастта ,отслабват и сетивата ,та за по мързеливо си решил нищо да не праиш де .... твоя воля само ше гледаш ..[smilie5]

[smilie7]

[beer] е поне се надявам че моеш още да дигаш чашата с бирата ....ръчно де [smilie19]

[beer]

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Фокусни разстояния
Автор: thor   
Дата:   16-03-05 19:51

не мога ти видя картинките ..[smilie5] [smilie2] земи ги фкарай ръчно ,че нещо и в аутото не ти е май силата [smilie5]

[beer]

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Фокусни разстояния
Автор: Brummaker   
Дата:   16-03-05 19:52

Сори Майкъл /пърд on /, Тор-е,

с напредването на цивилизацията, странно, но енергията все повече и повече я има...странно наистина...[smilie6] [smilie25]

едно време е било гату ръчно ...са трепали елените ху ху ху


е па я си ги гледам..май верно са ти отслабнали сетивата [smilie18] [smilie19] [smilie18] [smilie19]

ай ай ай - мини на ръчно ху ху ху [beer]



Публикацията е редактирана (16-03-05 19:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Фокусни разстояния
Автор: thor   
Дата:   16-03-05 19:56

ми трепали тея дет имали с кво ..ми ти ко си трепал ..нищо не казваш ..или ти само си са утепал от ръчен труд ..докато другите са трепали ..[smilie6] [smilie3]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фокусни разстояния
Автор: Brummaker   
Дата:   16-03-05 19:58

Тор-е,

дай малко логика де : аз съм за автоматиката нал ти казах ... ама ако не видиш картинките, май от много ръчно и ... са ти отслабнали сетивата [smilie6] [smilie25]

ай ай ай ... ко шъ праиме сега ...

дай да си те направим един Никониянец - така хем ще снимаш на автомат, хем по ревютата нема тъ връщат и ..отпада ръчното [smilie5]

[smilie7] [beer]



Публикацията е редактирана (16-03-05 19:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Фокусни разстояния
Автор: thor   
Дата:   16-03-05 20:03

еееее ти сега .. аз на другите картинките ги виждам ..ама само твойте не виждам ..значи проблема е при тебе .. не при мене .. хммммм ..а сега де ..дали зумчето ти е по бързо от мойто дългото теле дето е винаги надървено [smilie19] нал ти казах че аз си падам по разнообразието ..ако ти ..знаеш само една поза ..моля не мисли че и другите са като тебе ..вкарай малко въображение ..драги ми ....[smilie5]

[beer]

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Фокусни разстояния
Автор: Brummaker   
Дата:   16-03-05 20:06

драги,

ти каза че не виждаш, аз всичко си видим [smilie5] [smilie5]

/не ми вменявай думи/неща/изводи, които не съм казал/показал/ и т.н. [smilie5] /


Отговори на това съобщение
 Re: Фокусни разстояния
Автор: thor   
Дата:   16-03-05 20:13

ами ..видиш си го штото знаеш къде ти се намира ..аз как да го видим ..като се не види ..значи или не се види или е мноо малко да се види ..абе извода е че е малко за гледане [smilie5] [smilie5] [smilie5]

ааааааааааааааа-ха затва ти бегаш от ръчното ...малко ти е за ръчна обработка [smilie5] [smilie5] [smilie5]

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фокусни разстояния
Автор: Brummaker   
Дата:   16-03-05 20:17

пак ти повтарам: ЛОГИКА...това е една наука, която в твоя случай се отнася за това как да мислиш/пишеш правилно и да си правиш съответните изводи ...

значи ти не го видиш - отслабнали са ти сетивата /от много ръчно [smilie5] /

иначе....нема проблеми и в галерийка Голо тяло ъ съ пробвамъ ху ху ху...айде стига вече, че админа трафик плаща [smilie18]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна