Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 дайте акъл как да...
Автор: nrk   
Дата:   15-03-05 13:03

Колчем снимам чернобяло и после си дам филмчето в някоя велика лаборатория, резултатите са все сериозно изпитание за вътрешния ми покой.

То не са капки, то не са драскотини, то не са отпечатъци... то направо е една голяма публична тоалетна, което получавам накрая.

Знам, ще кажете - "Прояви си сам!". Но ако живееш с други хора е трудно да се затъмни някакво помещение. А и нямам време - уви.

Та се мъча (с променлив неуспех) да замажа, доколкото мога, мизерийте по снимките, берем поне за интернет да стават. И тук стигаме до въпроса ми:

Ей тук съм качил две снимки страдащи от типичните симптоми на немарливо проявяване.
С едната се борих дълго (мазах с блъра, после с нийт имиджа, после вкарвах грейн, че да замяза на нещо ръкотворно... та гадното петно поизчезна (заедно с най-хубавото от детайлите, но поне никой от видялите я в профила ми тук не го коментира).
Другата обаче не мога да я спася и туйто. А иначе ми харесва как е станала.

И понеже с хер Фотошопа само се тормозим взаимно, вместо да си помагаме, моля за съвет - как се премахват най-добре такива патна, има ли някакви хитри трикове и 'фатки, или всичко е с рогата напред.

Мерси предварително за отделеното време :)

Отговори на това съобщение
 Re: дайте акъл как да...
Автор: fotocolor   
Дата:   15-03-05 13:20

izmij filma s voda igo mini prez F 905.

Отговори на това съобщение
 Re: дайте акъл как да...
Автор: 5kan   
Дата:   15-03-05 13:48

ако водата е варовита и филпона (F905 де) не помага винаги
доволен съм от следните 2 варианта
1) 2-3 мин след измиването в подобие на филпон - препарат за стъкла, но БЕЗ ОЦЕТ (то пише когато има)

2)след измиването за 2-3 мин в дестилирана вода (става тази за ютии, но да не е от ароматизираните) и след окачване на филма, когато вече се е отцедил, попиване на капките с леко влажна вискозна гъбичка - от тези тънките квадратни за бърсане; това предпазва от белите налепи около засъхналите капки, които най.често са по гърба на филма

Отговори на това съобщение
 Re: дайте акъл как да...
Автор: Canon   
Дата:   15-03-05 13:50

но водата да не е с много карбонати
Вместо филпон F905 (не знам откъде да си намериш) може старото ВЕРО като мокрещо в-во 1:200

Отговори на това съобщение
 Re: дайте акъл как да...
Автор: nrk   
Дата:   15-03-05 14:11

ОК благодаря ви много. И аз мислех евентуално да давам филма за проявяване, после да си го измивам и след това да го давам за сканиране, но не знаех как да ги махна петната, без да сваля и "инфото" от лентата :)
Дейонизираната вода не е проблем, а за F905 - :) ще послушам Canon за верото.

Е, така процедрата ще стане около 2 седмици за филм, ма кой е казал, че живота е лесен. Може пък и най-накрая да се престраша и да пробвам да се науча да проявявам.

Два допълнителни въпроса: миенето ще премахне ли и отпечатъците от пръсти, или ако филма е пипан преи проявяването янам спасение. Имам предвид такива снимки примерно.

Втори въпрос - ако да кажем някакси затъмня една стая за малко и заредя филма, има ли проблем да постои в дозата около 12-18 часа преди да се прояви, фиксира и промие? Или веднъж зареден се скапва по-бързо (не би трябвало, но само теоретично)?

Отговори на това съобщение
 Re: дайте акъл как да...
Автор: 5kan   
Дата:   15-03-05 14:20

1) ако отпечатъците са само мазни се изчистват с памук и спирт, но много внимателно, след това се прави процедурата с измиванетор ако има и окисление е по-трудно и рисковано за надиране

2) не пречи , ако само някой не отвори дозата, аз лично не си играя да затъмнявам стая - отвивам лампата в тоалетната, защото , въпреки предупрежденията, все някой на зор ще се намери да щракне ключа отвън

а самостоятелното проявяване освен от петна , предпазва и 99% от драскотини

Отговори на това съобщение
 Re: дайте акъл как да...
Автор: nrk   
Дата:   15-03-05 14:51

Мерси много :)
Проблемът ми е че и двете тоалетни имат прозорци, а и дизайна на вратите е такъв че пускат светлина отвсякъде - отгоре, отдолу, отсрани, хихи - т.е ше трябва да отвия и крушките в коридора. засега не съм го измислил как да стане, но пък не е чаааак толкоз трудно.

А разнасянето е, щото така ще имам напълно екипирана хим. лаборатория, където няма да се притеснявам нито от миризми, нито от реагенти, нито от води и прочее :)

Отговори на това съобщение
 Re: дайте акъл как да...
Автор: 5kan   
Дата:   15-03-05 15:09

е, сетих се за един походен вариант
ръкав от 3-4 слоя черен плат с ластъци накрая
достатъчно широк за навиване на дозата )ама да не ползваш корекс с лента!) и достатъчно стегнати да не пропускат светлина
има и варианти с ципове , ама са по-сложни

това чудо е незаменимо, ако ти се скъса филм по време на снимки, само дето трябва да имаш под ръка празни касетки[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: дайте акъл как да...
Автор: Brummaker   
Дата:   15-03-05 15:17

поопознай се с Хер Фотошоп - ще ти реши всички проблеми ако иначе не става....[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: дайте акъл как да...
Автор: nrk   
Дата:   15-03-05 15:45

Абе всички... а кажи това петно как да го махна на фотошоп? Мъчих се, но не можах.
Пък и не е само там проблема... все още си предпочитам снимките на хартия :)

Отговори на това съобщение
 Re: дайте акъл как да...
Автор: Brummaker   
Дата:   15-03-05 15:51

хиилинг тоол

Отговори на това съобщение
 Re: дайте акъл как да...
Автор: nrk   
Дата:   15-03-05 17:56

Мммда, мерси много Брумакер, това проработи :)

Отговори на това съобщение
 Re: дайте акъл как да...
Автор: murnau   
Дата:   15-03-05 19:58

top hubavo healing tool, ama na 100 i poveche megabytes failove malko mi e pisnalo da gi chistia.
taka ceh tursi hubava laboratoria i s ugovorka da ne ti go mursiat; sled tova ti vrushtat parite ili go miat dokato ne ostane i sleda ot miene... ;-)
tuka e taka

Отговори на това съобщение
 Re: дайте акъл как да...
Автор: zinoviev   
Дата:   15-03-05 20:13

[smilie5] [smilie5] [beer]



Публикацията е редактирана (15-03-05 20:27)

Отговори на това съобщение
 Re: дайте акъл как да...
Автор: zinoviev   
Дата:   15-03-05 20:14

Колкото и да не е за вярване аз ще те посъветвам за петната следното:съвсем малко сабилизатор за C-41 разреден във вода та топваш си ......филма естествено и след това го изцеждаш.Това е.Изпитано е:-)[smilie5] [smilie5] [smilie5] [beer]



Публикацията е редактирана (15-03-05 20:31)

Отговори на това съобщение
 Re: дайте акъл как да...
Автор: 5kan   
Дата:   16-03-05 08:52

ами той си е еквивалент на филпона +задъбваща съставка,
аз го ползвам с нормалната концентрация както при С-41

Отговори на това съобщение
 Re: дайте акъл как да...
Автор: Filipov   
Дата:   16-03-05 12:18

Кониките на НДК и Красно село могат да махнат по-голямата част от петната и драскотините докато сканират кадрите.
http://www.fotolan.info/
http://www.photolan.net[smilie24]
Това доста ще те улесни!

Отговори на това съобщение
 Re: дайте акъл как да...
Автор: petersk   
Дата:   16-03-05 22:40

Аз, макар да не съм съвсем безпристрастен мога да те уверя, че във фотото на 'Братя Трейман' на Граф Игнатиев 74 ще си получиш филма добре проявен, без отпечатъци и драскотини. Виждал съм доста филми проявени там... Ако се съмняваш, като за начало пробвай с някой не толкова отговорен филм ;) Пък ако не съм прав - свободен си да ме наругаеш...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна