Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Как се снимат лампи ?
Автор: ilq   
Дата:   15-03-05 10:34

Някои може ли да ми помогне? Трябва да заснема едни лампи, а не мога да измисля как точно да стане номера :) дайте някой жокер! :)филтри? осветление? какво точно ми трябва? моляяяяяяя

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат лампи ?
Автор: nsirakov   
Дата:   15-03-05 10:36

Ето така :) само скорост и бленда нагласяш

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/hmgw7043.JPG
https://photo-forum.net/images/i_1105440382_17.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат лампи ?
Автор: n1x0n   
Дата:   15-03-05 10:47

Какви лампи? В интериор ли се снимат? А ко "да" то интериора трябва ли да се вижда добре? Лампите с каква мощност са? Могат ли да им се сменят крушките с по-маломощни? На филм или на цифрово ще снимаш?

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат лампи ?
Автор: ilq   
Дата:   15-03-05 10:58

Значи .. Лампи - много лапми и все различни. Интериора не е задължителен, предимно ще са на равен фон, тъй като са един вид рекламни снимки, т.е. трябва да се вижда само лампата, тя е важната, но трябва много добре да се вижда, не като на линка отгоре. Крушките могат да се сменят с малко по-маломощни, не все пак не могат да са 5 вата :) И става въпрос за цифров фотоапарат Fuji FinePix S5500

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат лампи ?
Автор: nsirakov   
Дата:   15-03-05 10:59

abe paK kazvam - skorost i blenda - kat ne iskahs siluet namali skorostta...

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат лампи ?
Автор: ilq   
Дата:   15-03-05 11:03

е само това ли? Не е ли по-сложно? Няма ли филтри, специално осветление? разни такива странични пособия?

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат лампи ?
Автор: neuromancer   
Дата:   15-03-05 11:23

абе с цифрак си, пробвай

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат лампи ?
Автор: ilq   
Дата:   15-03-05 11:26

mnogo ste mili, nqma shto

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат лампи ?
Автор: asahi   
Дата:   15-03-05 11:33

Ти каталог ли мислиш да правиш? Ако "да" следвай правилата:
1. Консултирай се с дизайнера на какъв фон ги иска, с каква едрина и ракурс. Ако ти си дизайнера си отговори сам.
2. Намери си фон и статив за апарата. Осигури закрепване на лампите. Най добре е да висят, но може и друго да измислиш.
3. Сложи 2 големи софтбокса отстрани и виж да не ти хвърлят бликове и сенки. Ако има бликове ще строиш палатка от паус.
4. Нагласи си ръчен баланс на бялото, избери фиксирана диафрагма и скорост, които ти осигуряват правилно експониране на светлите и тъмните области. Внимавай да не преекспонираш нещо - няма връщане назад.
5. Намери един асистент да ти сменя лампите, а ти щракай на воля. Колкото по-еднакви са ти снимките толкова по-лесно ще ги обработиш и използваш.
Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат лампи ?
Автор: ilq   
Дата:   15-03-05 11:37

Ето това се казва отговор:) Мерси много

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат лампи ?
Автор: gorbi   
Дата:   15-03-05 11:39

я по-добре ги щракни тези лампи еди път, да видим за какво става въпрос може да се измисли нещо...[smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат лампи ?
Автор: Todd   
Дата:   15-03-05 11:47

Аз имам идея за ламбите - ако ще светят им сложи един регулатор и със софт боксовете ще стане екстра .Щом за ламби става дума -тия дето са тяхни ще имат и регулатори -ако не във всеки магазин за ламби има :))) Може пък да е удачна идеята -майсторите ще кажат .[shtrak]Като щракнеш с 3-4 нива на регулатора ще разбереш .[smilie25] [smilie25] [smilie25] [smilie25] [smilie25]



Публикацията е редактирана (15-03-05 11:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат лампи ?
Автор: ilq   
Дата:   15-03-05 12:00

амм .. може ли на малко по-простичък език :) нещо ми се объркаха понятията:)
какво е софтбокс? а регулатора е? предполагам е това, което се слага при халогенните лампи да регулира светлината, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат лампи ?
Автор: n1x0n   
Дата:   15-03-05 12:01

Значи филтри не ти трябват, нали имаш white ballance в апарата, поиграй си с него.

Статив - задължително.

Всичко останало е според вида на самата лампа. Някои са такива, че осветяват сами себе се достатъчно добре, без голям контраст. Други /примерно такива при които се вижда крушката директно/ трябва да се снимат с допълнително осветление, за да се балансира контраста на сцената като цяло. За да постигнеш добр баланс може да ти се наложи да смениш малко крушките с по-слаби, примерно.

Има и други варианти разбира се, тук например
https://photo-forum.net/static/forum/2006-06/ykdb7977.JPG
http://www.interiormall.com/images/cat/light/robinsonsalter/Laboratorylamp.jpg

допълнителното осветеление доминира над самото светене на лампата... и това е вариант.

п.п.
Сираков, я обясни с какво ти помага баланса между скорост и бленда ако цялото осветление идва от самата лампа/лампи?![smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат лампи ?
Автор: behemoth   
Дата:   15-03-05 12:08

ilq ,
ti vuobshte moje li da zakachash vunshni svetkavici kum aparata i mojesh li nikak da gi sinhronizirash sys studiino oswetlenie.

shotto imam chustvoto che oswen aparata i lampite niamash nishto drugo i togava neshtata sa leko kofti

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат лампи ?
Автор: ilq   
Дата:   15-03-05 12:18

Уффф ... абе много е сложна работата с тези лампи:)
Става въпорс за страшно много лампи, малки средни, големи, всякакви. И по принцип няма да ги снимам аз, просто се опитвам да помогна с каквото мога - т.е. да намеря някаква информация по въпроса. Апаратът, както казах вече е Fuji FinePix S5500 и до колкото знам към него не могат да се прикачват други светкавици, той си има вградена. И като се замисля, наистина май освен апарата и лампите, нямаме нищо друго, но ситуацията е такава, че необходимото може да се набави. И аз трябва да разбера като периферни добавки какво трябва, за да не се купуват излишни неща. И така всяко мнение и съвет ще ни е от полза, за да можем да направим сносни снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат лампи ?
Автор: nsirakov   
Дата:   15-03-05 12:22

n1x0n kakvo razbiram az... iavno drugo se ima v predvid v zadachata :)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат лампи ?
Автор: gorbi   
Дата:   15-03-05 12:23

ами набавете си професионален фотограф за първите снимки и си записвайте......[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат лампи ?
Автор: behemoth   
Дата:   15-03-05 12:23

ами има хора които с това си изкарват хляба пък и пържолите към него няма да стане само с няколко съвета разпитайте колко пари ще ви вземе някой фотограф и тогва се мъчете сами не вярвам да ви излезе много по-скъпо.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат лампи ?
Автор: Todd   
Дата:   15-03-05 12:29

Абе регулатора е онова нещо де като въртиш копчето свети силно и слабо -както искаш :))) Само че си променя спектъра и за това трябва да пробваш . А софт бокса е онова нещо де ти свети в очите кога се снимаш в студио :))
[smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат лампи ?
Автор: Canon   
Дата:   15-03-05 12:29

за елементаризиране на технологичния подход
Ако апарата позволява двойна експ.
Мултиекспонация
1. статив
а. експонираш за 1 експ. със светнати лампи - само техната светлина
б. експонираш за 2 експ. без светнати лампи - за фонова разработка

Ако апарата Не позволява двойна експ., но е дигитален (забрави скенирането)
а. експонираш за 1 кадър със светнати лампи - само техната светлина
б. експонираш за 2 кадър без светнати лампи - за фонова разработка
в. Събираш двата кадъра във photoshop

СТАТИВА е задължителен

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат лампи ?
Автор: ilq   
Дата:   15-03-05 12:32

Ами не знам колко по-евтино или по-скъпо ще излезе с фотограф, но става въпрос за над 1000 лампи и ... хората са ентусиасти и искат сами да си ги заснемат :)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат лампи ?
Автор: ilq   
Дата:   15-03-05 12:38

Не знам колко елементарно ще се получи да се обработват над 1000 снимки по този начин във фотошопа, но в крайна сметка и това е решение:) колкото до статъва - има го, но е ясно че без него не може :)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат лампи ?
Автор: asahi   
Дата:   15-03-05 12:42

Ехе - 1000 лампи и ентусиазъм! Нека си задоволяват ентусиазма с 1-2, максимум 5 лампи. И аз съм ентусиаст-шофьор, ама не се мятам да карам тирове и автобуси.
Пич, твоят проект има бюджет. Или си отделил пари за снимките, или си ги дал на друг(присвоили сте ги), или си подбил цената.
Рекламния пазар е пълен с подобни недоизпълнения. На път сте да създадете следващия "шидьовър", тиражиран подобаващо.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат лампи ?
Автор: Canon   
Дата:   15-03-05 12:43

Фуджито има ръчен режим, един статив е задължителния минимум.
караш по моя вариант 2 (! в. Събираш двата кадъра във photoshop)
Това може да гарантира най-перфектния резултат, най-евтино е като технология. но е най-бавно и трудоемко

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна