Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Супер мощен CMOS сензор от Samsung!
Автор: snake79   
Дата:   14-03-05 18:45

Днес бе представен един революционен CMOS сензор на фирмата Samsung с внушителната разделителна способност от 5MPx. Новите сензори са супер компактни, защото ще се вграждат в мобилните телефони. Засега няма повече информация около изобретението на корейския гигант, но да се надяваме, че скоро ще го видим в действие. Да си припомним само, че в Samsung SCH-S250 (телефона с 5 мегапикселова камера) сензора е на прочутата фирма Pentax. Явно Samsung не търпят да са на друго място освен първо.

Компания Samsung представи първия 7 мегапикселов мобилен телефон SCH-V770. Той има ръчна настройка на фокуса, оптично увеличение, снабден е с mp3 плеър и карт ридър. Друга информация за техническата характеристика и цената на телефона все още няма.

Мисля, че има ясен отговор на въпроса 20D or 350D or D70 :-)



Публикацията е редактирана (14-03-05 18:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Супер мощен CMOS сензор от Samsung!
Автор: Todd   
Дата:   14-03-05 18:47

Не съм знаел че до сега са били на първо .В която и техника да е .[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Супер мощен CMOS сензор от Samsung!
Автор: Brummaker   
Дата:   14-03-05 18:51

https://photo-forum.net/static/forum/2006-06/yrzm4798.JPG
http://tgc01.atspace.com/images/comic/TgC_comic_127.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Супер мощен CMOS сензор от Samsung!
Автор: boni   
Дата:   14-03-05 21:27

Самсунг използват Сони матрици,а Пентакс използват и на Сони и на Матсушита...

Отговори на това съобщение
 Re: Супер мощен CMOS сензор от Samsung!
Автор: thor   
Дата:   14-03-05 23:10

хехе Снейк-а ,опашката ако ти е достатъчно дълга нали знаеш какво можеш да си направиш с нея [smilie19] [smilie19] [smilie19] в близките няколко години отговорите до Canon .....ше се пишат само от такива като тебе по фотофорумите ..[smilie5] [smilie5] [smilie5]

[beer] [beer] [beer]

[smilie5] [smilie6] [smilie25] [smilie3] [smilie21] [smilie21] [smilie21]

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Супер мощен CMOS сензор от Samsung!
Автор: Brummaker   
Дата:   14-03-05 23:15

Тор-е,

дойдеш ли си в БГ шъ ти подаръ едно хапаратче Никон [smilie6] [smilie25] да си кичиш на него Никорчетата и да спреш с тази зараза хе хе [smilie18]

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Супер мощен CMOS сензор от Samsung!
Автор: thor   
Дата:   14-03-05 23:29

хе-хе Бръме .Nikon-и апарати приемам всякакви ..особенно ако са подарък ,някои Canon-и от филмовите също ,от Pentax-ите признавам само LX .....ииииии тези на резба - не щото са нещо мноо добро ,ами защото има в тях някаква носталгия ,Minolta мне ...нещо не ме кефи - при условие че има толко други по добри можем да я прескочим ,иначе имат някоя добра оптика ...хммм най се кефя на Olympus ей тва са биДжута особенно OM3 Ti и особенно оптиката Zuiko ...любимия ми е Canon 85mm 1.2L - ми щото той е най доброто което имам ,ако имах 200mm 1.8L сигурно той щеше да е нъмбър уан ,не споменавам Leica или Contax щото то си е ясно ,за среден формат също причините за мен са повече от очевадни за да не ги споменавам ,но страшно бих се зарадвал на един 180mm f2.0 Apo Summicron R в комплект с един EOS/Leica R адаптер/преходник ,това ми идва на ум сега ,на кое бих се изкефил максимално [smilie24]

[beer]

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Супер мощен CMOS сензор от Samsung!
Автор: Brummaker   
Дата:   14-03-05 23:33

пускай ТОТО - това мога да те посъветвам...като те чета...[beer] [beer] [beer]


апропо: ти колко хапарата/обектива общо имаш....мисля, че можеш да си спретнеш пътуваща изложба и така да допълниш колекцията хехе [smilie3]

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Супер мощен CMOS сензор от Samsung!
Автор: thor   
Дата:   14-03-05 23:46

малко са ценните ,много е талаШа,но поне струват много повече от това което съм платил за тях ,пък дори и да загине филма, пак ще ми носят повече удоволствие от колкото ,ако ги продам ....таааааа е хм неам толкова колкото имат фото-маниаците важното е че фотките които правя с тях ( а удоволствието от щракането ми е май по големо от крайния резултат ) ще си ги имам и прожектирам по стените докато съм жив и нема се притеснявам ,че ше ми гръмне PC-то или ше ми изчезнат ин-формацийките по CD-та,DVD-та или HD-ве...ееее е да не забравим и динамиките лелииии колко динамики има по тях [smilie5]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Супер мощен CMOS сензор от Samsung!
Автор: Brummaker   
Дата:   14-03-05 23:58

..гърмят от динамика [smilie18] [smilie18] /не е като да насложиш 2 или повече кадъра [smilie3] /

за другото [smilie24] [smilie24] /пък на мен да седна пред монитора и да се заиграя ми е кефа, нищо че е без динамика резултата [smilie18] /

ама те разбирам де...и фнимавай, лентите горят много при пожари...да вземеш да се обезопасиш [smilie6] [smilie25]

[beer] [beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Супер мощен CMOS сензор от Samsung!
Автор: thor   
Дата:   15-03-05 00:05

хе-хе-хех то при пожарите сичко гори де,не ти препоръчвам да се моташ много покрай/с пожарите ...пък било то и по пицариите....[smilie3] [smilie21] [smilie21] [smilie21]
а пък ,като ти се играе на PC-то ,пак моеш да си играеш земаш си една дигиталка и готооо [smilie6]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Супер мощен CMOS сензор от Samsung!
Автор: Brummaker   
Дата:   15-03-05 00:12

е то пожарите са кофти нещо, ама аз ти говорим, че лентити са палят мноо лесно...една искра и .../особено, ако са стари/, та внимавай де [smilie3]

а за заиграването-ми аз туй съм направил де...[smilie5] [smilie5]

/ сигурно избивам детски комплекси с тия цифраци, щото още помня едни от нашия клуб в 7-ми клас който ми каза, че спусъкът на хапарата му струва повече от моя и ...май беше прав да го еба ха ха ха...[smilie18] [smilie18] /


Отговори на това съобщение
 Re: Супер мощен CMOS сензор от Samsung!
Автор: thor   
Дата:   15-03-05 00:19

е то кога пуша аз ,край мене нема ленти ,има само едене и пиене ,пък и пушенето ми е един два пъти в седмица ,най много , тъй че ,споко ...[smilie6]
тебе май мноо са те пожаросвали в живота ,та си знаеш ,последния пожар дет та гори Nikon ,май май ..ше ти изпепели душичката [smilie5] [smilie5] [smilie5]
земи го полей малко с [beer] [beer] [beer] да са успокоиш малко де ...[smilie24] [smilie21]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Супер мощен CMOS сензор от Samsung!
Автор: Brummaker   
Дата:   15-03-05 00:26

ху ху ху за този пожар имам сюрпрайзъ, лук/ не чесън / хиър :

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=125771&t=125771

прочети я, не е дълга [smilie5] [smilie5]

айде да не се запали[beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Супер мощен CMOS сензор от Samsung!
Автор: thor   
Дата:   15-03-05 00:38

е ..хмм който предпочита широки ъгли има си и 10-22mm на Canon ,нищо не му пречи да си вземе един Rebel ,избор си има ,просто не е финансово изгоден точно в този случай [smilie2] ама... се-ла-ви .. виж ако го нямаше разбирам [smilie25] [smilie6] [smilie21] ,верно при Nikon финансово в точно тази комбинация излиза по ефтинко от по горния случай,спор няма ,но фотографията си е скъпа [smilie2] занимавка ..[smilie6]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Супер мощен CMOS сензор от Samsung!
Автор: Brummaker   
Дата:   15-03-05 00:40

френде Тор-е,

а молим те не сравнявай само 10-22 на Канон с 12-24 на Никон, много те молим...
а за парите...ми...чети горните 2 реда хе хе хе

[beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Супер мощен CMOS сензор от Samsung!
Автор: thor   
Дата:   15-03-05 00:54

ми аз не ги сравнявам ,просто казвам какво си има и това са си обективи за несериозни любители както Nikkor-а ,така и Canon-а ,естествено че по принцип се сравняват любителските обективи ,за L оптика не съм си отварял устата - там си има сериозни фотощраци ..та такиви ми ти работии драги ми ******** Бръмски [smilie5]

[beer]

PS.
все пак ,нали искаме си оптика серьОзна да си става и на филмовите SLR-и и на супер-дупер-убийствените Canon-ски DSLR-и ..мадааам..[smilie21]

[smilie7] [beer] [smilie25] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Супер мощен CMOS сензор от Samsung!
Автор: Brummaker   
Дата:   15-03-05 01:02

Тор-е,
не намесвай думичката "профи" или аналога и - несериозни...
това имат двете фирми, това е ;
аз не бих казал, че 12-24 е за несериозни цели [smilie5] [smilie5]

като фурнаджийска лопата си, Тор-е-е-е-е [beer]
един път качество, друг път цени, а трети - несериозни цели [smilie3]

айде мир: нема по-добро от Никон, а ? [smilie5] [smilie5] [smilie5]

[beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Супер мощен CMOS сензор от Samsung!
Автор: thor   
Дата:   15-03-05 01:18

нема по добро от Nikon ,само в сънищата ти драги ми ******** Бръм-бррррски ..я слез малко на земята ,събуди са ,пожаааааар .ше изгори Бръм-барчето както си спи ,сънувайки Nikon....[smilie5] [smilie5] [smilie5]
ич даже не съм и като фурнаджийска лопата ,ами си подкрепям приказките с нагледен матриял ,а го качи твоя 12-24 на Nikon F6 ...дааа ама не ..моеш само да го сънуваш ..горейки в пожаро Nikon ..е па аз L оптиката кеф ти на фул-фреиииим DSLR ,кеф ти на който и да е EOS ротощрак произведен от време оно-демек миналия век [smilie19] [smilie19] [smilie19]

аре гаси сея пожара [beer] [beer] [beer] [beer]

[smilie21] [smilie7] [smilie25] [smilie6] [smilie21] [smilie21] [smilie7] [smilie8] [smilie21] [smilie21]

и втори път ,га купуваш Nikkor обектиф убаво да четеш ( там най отдолу със ситен шрифт ,както при застрахофките и други там договори ,дан саа минеш де ) на кои фотощраци става ( а ако си добър в помненето може да си ги научиш и на изуст и да си ги прибавяш ,при излизането на всеки нов обектиФ ,виж ако не моеш да смяташ си загууубен драги ми ..********Бръм-барчеФски ),че иначе може и да си го блъскаш у тиквата https://photo-forum.net/joro/emoticons/1087.gif[smilie5]

[smilie7]

PS.
при Canon всичко си е супер ясно ..с кое за какво става ..[smilie6]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Супер мощен CMOS сензор от Samsung!
Автор: Brummaker   
Дата:   15-03-05 10:17

ех, Тор-е идва края на тона на водене на "спора" с тебе...жалко...а толкова ми беше приятно да си се бъзикаме, но...

виждам,че си се поизнервил нещо и това ме натъжава и ок, ще го кажа в прав текст :

- честно казано малко ми пука коя марка е №1...то това и няма как обективно да се прецени де, а и най-малкото тук ще определяме това...можем само да се бъзикаме и ми беше приятно да го правим с теб - ти си интелигентен човек...
сега, обаче те виждам подразнен и затова спирам...няма да наливам масло...[smilie5]

- аз мразя филма-мразя го заради тромавостта му и това, че крайния резултат не зависи само от мен...и заради още 100 неща...това си е мое мнение и на никого не го натрапвам !

- много, ама много съм доволен от DX сензора и не мисля скоро да го сменям...като размер де [smilie25]

- сега, това дето го разправяш за L оптиката много ме разсмя : а тури такава оптика на цифров канон и гледай колко получаваш фокусното...с 1.6 кроп...
а ако ми говориш за фулфрейма - смятай паричките и както ти обичаш да казваш: а оправадай фул фрейма - аз не мога по никакъв начин [smilie25] [smilie6]

- има още много но предпочитам да минем на [beer] [beer] драги ми Тор-е и всеки да е щастлив : аз съм [smilie5]

[beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Супер мощен CMOS сензор от Samsung!
Автор: thor   
Дата:   15-03-05 10:43

хехе ееее ..ти май ..снощи си сънувал кошмари ,не са дразня ве драги ми мистър Бръм-барекович [smilie24] нали си се бъзикаме тука ,сея то спор нема да ти кажа ..няма как и за какво да спорим ..мене мисълта ми беше че системата Canon-ската дава повече възможности във всяко едно отношение при цифровата фотография и точно сега в този момент и това лесно можеш да го разбереш взимаш една хартишка разделяш я на две графи и почваш да изреждаш от едната страна обективите на Canon от другата на Nikon [smilie6]
и готово пример
да речем пишеш

Canon........................................... Nikon

TSE 24mm 3.5L..............................нема
24mm 1.4L.....................................нема
нема............................................28mm 1.4
35mm 1.4L......................................нема
MPE 60mm 2.8...............................нема
...................... .......................... ...............

и т. н. и накрая теглиш чертата
после един такъв списък с телата и пак теглиш чертата и този който получи повече точки той печели
сега това кой какво може да оправдае е отделен въпрос ,аз лично не оправдавам зумчетата ..имам няколко L обектива и ги знам какво предлагат в сравнение с еквивалента им при Nikon и оттам съдя за себе си ...сега най накрая всеки си има предпочитания ..нали ..и както аз така и ти ,но кой е по добър си е ясно ..а ние тука си се базикаме ..нали [smilie24] нема що да се коркаш и да прекъсваш веселбата де ..просто се рови и търси аргюменти за да става по весело [smilie24]

[beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

[smilie21] [smilie11] [smilie8] [smilie21] [smilie7] [smilie21] [smilie21] [smilie9] [smilie10] [smilie5] [smilie2] [smilie21] [beer]

[smilie7]



Публикацията е редактирана (15-03-05 11:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Супер мощен CMOS сензор от Samsung!
Автор: Todd   
Дата:   15-03-05 10:44

А бе оуууууууууууууууууу - нали за самсунг беше темата бе орааааааа !!!!!!![smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Супер мощен CMOS сензор от Samsung!
Автор: Brummaker   
Дата:   15-03-05 10:52

е па я чертата съм я теглил отдавна и дори и сметката представих някъде тъдява....ама си го пропуснал , драги ми Тор-е [smilie6]

/ харесва ми този, последния ти пост, не всиччко е загубено [smilie24] [smilie24] /


[beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Супер мощен CMOS сензор от Samsung!
Автор: thor   
Дата:   15-03-05 10:58

[beer] еми да де ,а така [smilie24] ,докато не ти се е запалила къщата или мургавите събратя не са ти правили посещение в твое отцъствие ..нема нищо загубено ..иначе тука у форумо ..нема кво да се загуби де ..или поне аз немам нищо за губене ..е сея мое да издразня някой друг ..ама то си е за негова сметка де [smilie3] кой са дразни , да са дразни ..иначе без дразнене нема веселба де [smilie24]

[beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

[smilie21] [smilie7] [cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна