Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 G2 vs D300 / D350
Автор: Boo   
Дата:   14-03-05 14:57

Здравейте!

Ако може да се вярва на dpreview, G2 e с не по-лош динамичен обхват от 10D (ако не по-добър)... Аналогично и от D300/D350...
Доколко тези лабораторни резултати имат значение и във всекидневното снимане?
Бони, правил ли си подобни сравнения?
Някой друг?

Питам, защото останах крайно разочарован, когато видях две снимки една до друга (и двете копирани на една и съща цифрова машина... и снимани от един и същи "фотограф"... [smile] ). Едната от G2, а другата от лентова P&S Minolta...
Мина ми през ума да обвиня фотото, но се загледах във файловете и наистина във светлите зони няма почти нищо... Колкото и странно да е, файлът от сканираният там негатив изглежда много по-зле, от този на G2 и въпреки това, хартиеният резултат е по-добър?!
Разглеждани отделно и двете снимки са достатъчно добре...

Отговори на това съобщение
 Re: G2 vs D300 / D350
Автор: neuromancer   
Дата:   14-03-05 15:16

Според мен разликата няма толкова голямо значение. Много ми е странно сканирания негатив да е по-зле от копираната снимка по динамичен обхват, предполагам че при сканирането са се издънили (или копирането е с обработка). Обикновено фотохартията има много малък динамичен обхват.
А и да сравняваш фотоапаратите по динамичен обхват е все едно да сравняваш коли по време за ускорение до 100км/ч, не че не е важно, ама има и по-важни неща.

Отговори на това съобщение
 Re: G2 vs D300 / D350
Автор: gorbi   
Дата:   14-03-05 15:20

Според мен трябва да се видят и "лабораторните" резултати на 1Ds M2 сравнени с тези на Фотоклип DMXXXX, резултатът е същият, когато файлът се обработи през 133MHz HP s Windows 3.01 със версия на Шоп 0.7 Beta......

Отговори на това съобщение
 Re: G2 vs D300 / D350
Автор: Boo   
Дата:   14-03-05 15:22

Малко подвеждащо съм го казал това за негатива...
Беше по-зле като шум и резолюция всъщност...


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна