Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Архив
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Semi-pro, Pro
Автор: Darksorrow   
Дата:   12-03-05 18:27

Добре, по какво точно се отличава кое е полупрофесионален апарат, кое - професионален?
Някакъв стандарт, нещо?
Като гледам и на Пауършот Про 1 му викате сапунерка, та вече тотално се забих..
Хелп[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Semi-pro, Pro
Автор: aemon   
Дата:   12-03-05 18:34

абе дреме ти, аман от "про"

Отговори на това съобщение
 Re: Semi-pro, Pro
Автор: boni   
Дата:   12-03-05 18:51

Може да си сигурен,че ако пише "ПРО" на апарата,не е "ПРО"[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Semi-pro, Pro
Автор: slivenski   
Дата:   12-03-05 18:53

Абе, "про" на какво е точно съкращение?!?[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Semi-pro, Pro
Автор: ZENTEX   
Дата:   12-03-05 18:57

Semi pro niama.Ima samo pro(tova e seriata 1 na CANON,i seriata 1,2,3,4 na NIKON).Ostanaloto sa igrachki[smilie7]



Публикацията е редактирана (12-03-05 19:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Semi-pro, Pro
Автор: jumbo   
Дата:   12-03-05 19:07

ха я ми обясни ситемата на никон че не я разбрах [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
ама сериозно :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Semi-pro, Pro
Автор: Stoevmobile   
Дата:   12-03-05 19:17

slivenski,
Тълкувай го като ПротивоРакетна Отбрана [smilie5]
Вчера бе Празник на ракетните войски и артилерията [smilie24]
[shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Semi-pro, Pro
Автор: slivenski   
Дата:   12-03-05 19:26

Stoevmobile, сигурен бях!!![smilie5] [smilie5] [smilie5]
Пък и аз съм бил в казармата точно такъв род войски![beer] [beer] [beer]
Шумен rules!!! [smilie21] [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Semi-pro, Pro
Автор: volokin   
Дата:   12-03-05 19:26

Джъмбо, вчера четох едни тестове на всички дигитални огледално-рефлексни камери, та Д70 се оказа че бие по разделителна способност дори 8МП камерата на Канон, а именно Марк 1, и изобщо бие всички 6-8 МП апарати, и макар да не е в профи лагера...
А иначе човека пропусна Ф5, Ф6, Ф100, Ф90икс, Ф801, ЕОС 3, Динакс 9 (все още най-бързия апарат ), да не говорим R9, R8, Contax RTS III, N1...



Публикацията е редактирана (12-03-05 20:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Semi-pro, Pro
Автор: boni   
Дата:   12-03-05 19:31

Volokin:))
Az nali za tova iskah na bas da se hvashtam :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Semi-pro, Pro
Автор: volokin   
Дата:   12-03-05 19:32

aaaa, забравих, за да не бъда голословен това с тестовете:
последното издание на ColorFoto....a, който иска повече резултати може да ги изнеса, но нещото което ми направи впечатление, е че резултатите се покриват с тестовете на Бони или поне с неговите предположения, като например като динамика Сигмата е недостижима!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Semi-pro, Pro
Автор: volokin   
Дата:   12-03-05 19:37

и за да няма разсърдени Канон-ци, все пак ще кажа, è един апарат не се състои само от резолюция и динамика, и поради тази причина например Канон 20Д стои по-напред в класацията от Д70 например (с 2 пункта), както и Марк 1, обаче човек може да си направи много добри изводи от тестовете, а именно: не всичко което блести е злато, и когато човек си купува апарат да мисли, мода ли ще снима, спорт ли, или да си чеше хобито, .....а забравих, има и такива с малки п...и, които също имат нужда да се доказват, е за тях един Марк 2....
та така....

Отговори на това съобщение
 Re: Semi-pro, Pro
Автор: jumbo   
Дата:   12-03-05 19:38

минолтатата е най бърза от лентовите
Д1 е с 1/16 000
не съм сигурен дали и 1Д не беше така
ама при лентовите 1/12 000 се каза проблена не заради механиката а за това че 90% от филмите проявяваха ефект на шваршилд при времена над 1/9 000
за това всички фирми слагаха до 1/8 000
но минолта обичаха да хакат много екстри макар и неизползваеми
аз например сигурно съм снимал 2-3 пъти на 1/8 000 и то слагайки го нарочно
колкото за д70.... очаквам сега лек взрив на темата
най вече от тор



Публикацията е редактирана (12-03-05 20:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Semi-pro, Pro
Автор: volokin   
Дата:   12-03-05 19:42

в списаниетто са посочени и обективите с които са правени тестовете, за Никон-а това беше 60мм/ Макро обектива, за Канон не се сещам, ама който иска мога да изнеса инфо веднага...
Динамично най-добрите апарати бяха на Фуджи, Кодак 14-ката, Сигма и двата Марк-ове на Канон....абе я да изтичам до колата....ей сега се връщам ;-)[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Semi-pro, Pro
Автор: aemon   
Дата:   12-03-05 19:43

ми снимай на тъмно със светкавица бе, jumbo, и 1/100 000 може да докараш, ако те кефи :-)))) аз на мойто железо само 1/4000 имам, ама досега не съм пробвал... на кой ли му трябва 1/12 000, питам се, аман от маркетингови говна

Отговори на това съобщение
 Re: Semi-pro, Pro
Автор: thor   
Дата:   12-03-05 20:02

e...!! и [smilie11] ?!?!?!?!?
ква файда че D70 го сложили намкъде си и бил с намкваси динамика и тва го направил намкойси [smilie11] като нема толкова възможности цялата система за най разнообразни приятни фотки като например тази, че профи фотографите само заради няколко Canon-ски обектива сменят системата и в повечето случаи Nikon-ската ...мдааам [smilie5]

https://photo-forum.net/static/forum/2008-04/jobr7305.JPG
http://i2.photobucket.com/albums/y16/pepeludi/ef1.jpg


http://i2.photobucket.com/albums/y16/pepeludi/85mm1.jpg

фотката ,като за пример я взех от ей тук :

http://www.photosig.com/go/photos/view?id=1177996&forward=user

или май кой както може да намери начин да се направи че Nikon биле намкво си ...[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Semi-pro, Pro
Автор: jumbo   
Дата:   12-03-05 20:05

нещо не мога да схвана заяждаш ли се?????
точно това съм споменал че е чисто маркетингово или нещо не си чел както трябва
а със светкавицата си няма да стигнеш тези времена освен ако не е някаква лабораторно експериментална

Отговори на това съобщение
 Re: Semi-pro, Pro
Автор: volokin   
Дата:   12-03-05 20:05

значи започвам от Канон: EOS-1Ds MarcII----за сега най-добрата диги камера на пазара
разделителна способност на сензора:
измерена при две стойности, най-малко ИЗО и 400 ИЗО:
Canon EOS-1Ds Marc I--- 1594/1596 LP
Kodak DCS Pro SLR/n -----1500/1172
Nikon D70 -------------------1118/1090
Olympus E-300 ------------- 1102/1072
Canon EOS 20D ------------ 1010/1017
Canon EOS 1D Marc II------1050/1038
Fuji Finepix S3 Pro ----------1074/1021
останалите са под 1000 и не са интересни...

Динамика в Бленди:
Canon EOS D1s Marc II --------8,5/8 бленди
Canon EOS 1D Marc II ---------9,5/9,5 [smilie24]
Kodak DCS Pro ......................8/7
Sigma S10 -----------------------9,5/10 [smilie24]
Fuji Fimnepix S3 Pro-----------10/9,5 [smilie24]
Pentax *ist D ---------------------9/8,5
Nikon D100 ---------------------9,4/8,1 [smilie24]
Canon EOS 20D ----------------8,5/8,5
Pentax *ist Ds--------------------9/8,5
Nikon D70 -----------------------8,5/8,5
Canon 300D ----------------------8,5/8
olympus E-300 -------------------7,5/7 [smilie2]
konika-Minolta Dynax 7D -------9/8

Отговори на това съобщение
 Re: Semi-pro, Pro
Автор: volokin   
Дата:   12-03-05 20:14

Thor, не искам никой да дразня, просто на въпроса на човека коя камера е про и коя не, мисля че му отговарям така: има камери правени за определени дейности, като тази на Никон Д2H правена само за спортни журналисти, никой няма да снима в студио с нея, същото се вижда и от други апарати, които са добре в едно и не толкова в друго...Основното е обаче здравината на корпуса, прах и влагоустойчивост (дъжд и т.н.) и т.н. и т.н., функционално както се вижда една Д70 може да бие някой братя от профи-лагера...[smilie3]
иначе от теста ясно се вижда, че Канон-а е засега най-доброто, ама може би и той не става за всичко, гледайки динамиката му, та така....
ЗАбравих да кажа че в теста не е включен последният модел на Никон Д2X, явно не е стигнал до тях....



Публикацията е редактирана (12-03-05 20:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Semi-pro, Pro
Автор: jumbo   
Дата:   12-03-05 20:16

аре почна се
като вълк на пусия седи и само чака и потрива потни длани.....

Отговори на това съобщение
 Re: Semi-pro, Pro
Автор: volokin   
Дата:   12-03-05 20:23

интересно как измерват времето за фокусиране:

значи преди да натиснат спусъка, фокусират камерата в обект на около 100 метра . Пред тях има на 1,5 метра табло със 100 диода, като старта на първия диод се дава с натискането на спусъка, т.е. вързано е електронно за камерата. Камерата се фокусира в това табло. Всеки диод се ''пали'' от предходния, т.е. един диод е равен на 1/100 от сек. После на снимката се вижда на кой диод е ''фокусирала'' камерата, което дава автоматично времето!
Много просто Уотсън [smilie3]



Публикацията е редактирана (12-03-05 20:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Semi-pro, Pro
Автор: thor   
Дата:   12-03-05 20:26

айде volokin стига си започвал ,....какво са камерите без обективите ...[smilie6] ???
какво е един фотоапарат при условие че на 12-15 месеца се сменя с друг [smilie11]
или пак ще се хващаме за няколко мили-секунди или пък за динамика - дето требе микроскоп за нея или пък за персоналните преференции [smilie11]
защо тука все някой любимец-Nikon-любимец ,все той подхваща теми ,като от рода Nikon бил намкво си ,намква си динамика имал по добра от Canon и т.н. ,а пък повечето снимат със Sigma - зумове .. какъв е смисъла от тези тестове на динамики правени с дървени обективи и още повече със зумоове и какво и на кой се доказва в крайна сметка [smilie11] мдааам ..[smilie6]

[smilie7]

джъмбо не се заяждам с никой ,а и не разбирам за да го правя ,гледам само възможностите и това което мога да видя ,както и правя сравнение между обективите и от двете марки които имам и разлика голяма няма ,но възможностите които дава в момента Canon - никой друг не може да ти даде от другите производители на фото-магии ,пък и кой може да се опре освен Nikon - да ама не системата му от страна на обективи AF е все още прекалено бедна ....[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Semi-pro, Pro
Автор: thor   
Дата:   12-03-05 21:12

ами имаш право [beer] то и аз предпочитам Cоntax пред всичките ,ама ми е скъп ,бил ми е скъп и все още ми е скъп и за в бъдеще ще ми е скъп ....иначе Nikon [smilie24] ама мноо шовинисти са почитателите му ,поне за мен изглежда така ,то на всяка тема и си го вадят да си го показват ,ами но проблемо ,ама да скачат и с фотки - визуален матриял ,не със цапаници във фотошопа ,ей тогава ще се разбере че разлика няма с каквото и да щракаш ,че с Canon стават същите фотки както и с Nikon и че истината е в готините обективи и тогава кибиците вместо да се карат кой е най - най -най ще си изберат възможно най добрите обективи които могат да си позволят дали Nikon ,дали Canon ,дали Pentax без значение ...[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Semi-pro, Pro
Автор: volokin   
Дата:   12-03-05 21:17

а какво става тук, не изчезнаха ли някой постинги?

Отговори на това съобщение
 Re: Semi-pro, Pro
Автор: SLR   
Дата:   12-03-05 21:26

Изчезнаха и снимки и постове.Админите нещо прават и казаха че нямало страшно[smilie10]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна