Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Canon PowerShot Pro1
Автор: RAFA   
Дата:   10-03-05 12:03

Решил съм да се насоча към малко по висок клас апарат /то вичко е по високо вече [smilie5] / от "сапунерката" която имам и от проучването което си правя си харесах Canon PowerShot Pro1 .. ще съм ви благодарен ако някои който има такъв модел ми сподели инфо -плюсове и минуси ..
благодаря предварително.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot Pro1
Автор: acidness   
Дата:   10-03-05 13:16

не познавам никой още с такъв апарат, ама от висчко изчетено за него направо ми потичат лигите- щастливец си ти и изобщо не се чуди

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot Pro1
Автор: Canon   
Дата:   10-03-05 13:50

зА Canon PowerShot Pro1
Потърси из по-старите писания
Има инфо за него от мен поствано, понеже с такъв снимам от 8 месеца и може видиш част от снимките в моя профил.
Изплаща се само от 1-2 награди [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot Pro1
Автор: Junior   
Дата:   10-03-05 13:50

ТЦ - по добре вземи Минолта А200 - Про1 си е е*ал капаците от към шум....

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot Pro1
Автор: Canon   
Дата:   10-03-05 14:16

Junior
Спорен е въпроса за шума и изкуствено се раздува този балон и другия за мегапикселите.
Ти като снимаш на 400 аса по-назърнен ли е от 100 аса ?
И какво правиш? Хвърляш филма ли ?

Минолта има добра шумоподтискаща, добре
Но си има и плъгини тип noise reduction?
Аз в момента имам Минолта А1 и Про1
Засега предпочитам Про 1 :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot Pro1
Автор: RAFA   
Дата:   10-03-05 14:18

acidness и на мен така ми течат лигите , ама нали знаеш трябва патило да се пита :)

Canon усетих аз по други твои писания че снимаш с такъв апарат .. ама така и не открих тема по повод про1 ще съм ти благодарен ако ми пасте линка тук !
.. а за изплащнето мани, то като колата и жената това хоби [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot Pro1
Автор: Junior   
Дата:   10-03-05 14:25

Ами, аз говоря от личен опит...
Така или иначе и аз се бях запътил да купувам нова сапунерка (след като предишната ми я чопнаха)... та след големи избори според МОИТЕ нужди/изисквания, сведох до 3 модела:
Про1
Куулпикс 5700
А200

Ами като картинка най-чист си е никона, дори на високо исо....
А на Про1-то му е същата дребна матричка 1/1,8 като на Г5 и Г3 И Г2... ами това за 8 мп апарат е смешно
А като цена - Минолтата ги бие с 2 обиколи
Знам, че всеки си има предпочитания*... а и специалист от твоята класа не бива да оспорвам...

*за да уточня - за мен двата най-важни критерия са качество на обектива и физически размер на матрицата...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot Pro1
Автор: i_v   
Дата:   10-03-05 14:33

Pro1 е с 2/3 матрица, както и на останалите 8мп-лови, еднакви са им и всичките са Sony

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot Pro1
Автор: Junior   
Дата:   10-03-05 16:48

Верно е - поправям се
ама на 400 исо шуми като gsm-ът ми....

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot Pro1
Автор: chukov   
Дата:   10-03-05 17:08

ABe za tia pari po dobre 300D da se kupi
ot kakyv zor da se har4at ludi pari za PowerShot Pro1?

Ot kakyv zor?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot Pro1
Автор: RAFA   
Дата:   10-03-05 17:29

chukov хич не са им еднакви парите...[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot Pro1
Автор: vga   
Дата:   10-03-05 17:32

Junior значи ти е скапан gsm-a https://photo-forum.net/forum/smileys/smilie5.gif


Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot Pro1
Автор: fotocolor   
Дата:   10-03-05 18:20

bix te posavetval da si vzeme6 G5.Pri Pro1 ima malko pove4e 6um,i bateriata izdarga po malko.matricata e sa6tata kato G5.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot Pro1
Автор: i_v   
Дата:   10-03-05 18:32

Ne e sustata, ne zablujdavai 4oveka ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot Pro1
Автор: Canon   
Дата:   10-03-05 18:53

Junior
И за какъв ще снимам на 400

Ако ще се наддава барем да е поне 3200 ама без шумове.
Ама плащаш и на хамалин да мъкне железарията
Един приятел има 20Д -
И какво - не съм го видял да го носи винаги със себе си, а само когато има работа.
Благодаря
такова не ми трябва.
на 400 ИСО са ми 5%
Като заговори някой за шумове и размери на матрици - явно е техничар.
Досега от тези, дето ми гледат картинките никой не е питал за размерите на матриците???
Гледат само крайния образ (включително на 2/3метра) и цъкат като швейцарски часовници. [smilie5]

Минолтата DiMAGE A200 е добро като подход, но не навсякъде ... бие с 2 обиколки (само до по-ниските резолюции на обектива, има мекота някаква)
Гнездото за светкавици на а200 ???
Но има B - и удобна гривна за ръчен фокус!
Здравото на минолтата е антишейка + шумоподтискащата (пробвах ги на стария модел dimage а1 и са много добри)
Малко е по калпаво навигационното управление - претрупано от бутони на различни места. Все пак от този клас бих го сложил на второ-трето място.
Все пак минолтата а200 е единствената реална алтернатива на про1
Ергономията оптиката и навигацията на Про 1 засега са най-доброто в този клас. (но и там имам забележки)

Колкото до Coolpix 5700
LCD monitor 1.5" 110,000 pixel,
Lens 35 - 280 mm equiv. ???
electronic Viewfinder 180,000 pixel ??

несериозно от страна на никон - това е по-нисък апарати

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot Pro1
Автор: Canon   
Дата:   10-03-05 19:19

Рафа мини на изложбата на коника-минолта във военния клуб.
Снимките от втората награда - 6 броя са снимани на супермакро с про1 (в този режим е само 3.9 мп) и са вдигнати на 25/33см.
Сам си виж шума (на 100ИСО) и си решавай
Толкова, аман от отворковци на тема маловажни недоизмислени параметри, каквато е т.н. шум.
Един апарат е прекалено комплексна система.
Основното е този, които работи с нея, винаги да може бързо и лесно да получи максимално добър резултат, при това с цената на минимум компромиси.
Аз го получавам от про 1 (и защото го има, и защото знам как да го получа)
Иначе му тропа обектива, бутона за превключване на ръчно фокусиране е малко неудобен, изглежда малък, почти като играчка, трябва да се смени стария с новия фърмуер, няма B, синхрон за кабел
за светкавица, предварителна скала за разпределение на яркостите във визьора, антишейк стабилизатор.
Просто е апарат за можещи фотографи.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot Pro1
Автор: RAFA   
Дата:   11-03-05 09:37

Canon благодаря за изчерпателния анализ и съвет :) Няма как да мина на изложбата от Варна съм .. ама другия път като дойда към софето обещавам една бирка [beer]
благодаря и на всчки изказали мнение [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot Pro1
Автор: chukov   
Дата:   11-03-05 09:54

1850 leva s DDS е в Техномаркет

Такива пари може да похарчи само човек, който ще се занимава що годе сериозно с този апарат.
Ами извинявайте ама като ще се дават толкова - ще се дадат и 300-400 отгоре за да се вземе апарат като 300Д

Аз имам един такъв принцип - който може да похарчи 1900 лева ще може да похарчи и 2300.

Не могат да се сравняват двата апарата изобщо.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot Pro1
Автор: RAFA   
Дата:   11-03-05 10:32

chukov 20% за нищо ги нямаш [smilie5]
по тая логика даи да купуваме винаги новите модели :) и другите на буклука [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot Pro1
Автор: ancho   
Дата:   11-03-05 11:38

RAFA
Не ги слушай огледално-рефлексните манияци.
Е, по-добро си е ама и паричките са по-"добри". А не ние спечелихме Джак Пота.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot Pro1
Автор: chukov   
Дата:   11-03-05 13:40

Слушай сега какво ще ти кажа
Не казвам, че 300 лева са малко пари.
Но ако утре ти писне от PowerShot1-то остава си вечно твой или ако го продадеш ще е на голяма загуба и хайде да видим как наново се събират 2000 и горница лева за нов.
А така като си събрал 1850 ще постискаш още малко и ще си заслужава похарчването.

Тук не става въпрос дали да купиш за 600 или за 2000 апарат. А за 1850 +карта още незнам колко си + чанта и хайде 2000лева.

Като искате похарчвайте ги за Powershot-a

Хайде като снимате с тях и сте доволни дръжте си ги.

Но да убеждавате човек да засили 2000 лева за тая в сравнение с 300Д сапунерка - не ви прави чест.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot Pro1
Автор: Canon   
Дата:   11-03-05 14:28

RE chukov,
Не знам на какво основание квалифицираш апаратите нито знам с какъв снимаш.
Пък и ми все тая.
Айде когато можеш да купиш 300Д + 28-200 L ( екв.) за 2000 лева ще те черпя една бира. А разликата от някой бон отгоре си остава за твоя сметка.

При фактор 1.6
Canon EF 17-40mm f/4L USM - $ 700
И още едно варио до горната граница за поне $400 + тялото 300D ????
Про 1 на този пазар е $700-$800
(по американски сайтове)

На този час по събране сме присъствали.
Ти за големи бунаци ни вземаш май?
Ти си го наричай апаратчето както искаш, аз си имам много перфектни кадри от него в моята база данни от снимки. Ха сети се от три пъти, дали съм на загуба???
Ако бях само с китовия обектив на 300D поне 90% от тях нямаше да мога да ги направя.
приказката за лисицата и киселото грозде я знаем.
Мечтай си, поне това е безплатно

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot Pro1
Автор: chukov   
Дата:   11-03-05 14:46

Ти май както дявола чете евангелието.

Сега на въпросите един по един.
28-200 еквивалента го забрави защото първо няма качествен обектив, който да покрива тоя диапазон и да работи добре в широкоъгълната и в теле-частта.
Аз също снимам с такъв SONY F828 28-200mm

Кажи ми сега колко от снимките ти са правени в режим "теле" - аз ще ти кажа - 2% я има я няма. Защото 200 мм не са никакво теле.

Тия цени на обективите дето ми ги даваш ги забрави. Реални са но никой не те кара да купуваш такъв.

Миналата седмица снимахме с 300Д с Хелиус М7 52мм- Руски и снимкката стана размазваща, тъй че приказките за китовия обектив - никой не те кара да си купуваш апарат с китовия.

Хелиуса изобщо не струва такива пари, за каквито говориш.

За шума в изображението няма и да говоря, защото ако увелича твоята снимка и я сравня с тая от 300Д няма да има за какво да спорим.

Матрицата е голяма, с голяма динамика и високо отношение сигнал/шум, с което ти не можеш да се похвалиш.

Предимствата на огледално-рефлексните апарати изобщо не подлежат на коментар, така че въобще не си прав.

И на теб ти се иска да имаш, ама си викаш "като съм дал толкова пари за Про 1-то какво му има, много хубаво си снима апаратчето, не ми трябва огледално-рефлексния".

И като добавя, че всичко това получаваш само за около 300 лева горница, а ако ти го донесат от САЩ излиза ина около 1200 лева и няма въобще за какво да спорим.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot Pro1
Автор: Canon   
Дата:   11-03-05 15:35

chukov
И какво сравняваме
с 300Д с Хелиус М7 52мм
с/у Про 1.
Добре съгласен съм.[smilie5] Ще му кажа. [smilie7]
при тази постановка:
Купувам си Купе на фиат, закачам едно двигателче от лада и пей сърце.

"Предимствата на огледално-рефлексните апарати изобщо не подлежат на коментар ???"
И това са старешки концепции от моето време преди 30 години, тогава си бяха верни, ама сега кой век сме ???
Много четеш рекламни материали. Поснимай повече, направи си една база данни от няколко десетки хиляди образа, изтъркай 3-4 фотоапарата и тогава ще си довършим разговора, на много бира с мезенце.

И за съжаление като цяло темата пак се обърна в друга посока.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot Pro1
Автор: RAFA   
Дата:   11-03-05 15:47

ааа що бе Canon тука я подкарахте за бира с мезенца :) кои бяга от такива разговори [smilie5] ? [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна