Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Най-екстремната/интересна/ ситуация/случка/, в която сте снимали
Автор: kalinari   
Дата:   09-03-05 18:44

Аз на първо четене се сещам за няколко-на един репортаж за мюсюлманския празник Шекер Байрам снимах надбягвания с коне,когато изведнъж пощурялата публика(предимно от ромски произход)в желанието си да бъде по-близо до екшъна, ни избута с колега оператор пред бясно препускащите коне.Успях да се отдръпна в последния момент обратно,а на колегата му се размина "на косъм".Добре че бяха 2-3 ездачи в челото ,а основната група беше по-назад![smilie10]За съжаление нямам снимка в момента.

Другата ситуация, от която е и може би най-яркият ми спомен е при полет с мотоделтапланер(естествено пилотиран не от мен[smilie18]).Трудно може да се опише с думи усещането, когато се отделяш от земята и когато гледаш от височина няколкостотин метра,и знаеш ,че между теб и нея няма нищо освен въздух![smilie10] Невероятно удоволствие[smile]

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/jmgd3958.JPG
https://photo-forum.net/imgs_thumbs/108/l_1142087246_diuni3.jpg

https://photo-forum.net/imgs/108/l_1142087246_diuni3.jpg



Публикацията е редактирана (11-03-06 16:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-екстремната/интересна/ ситуация/случка/, в която сте снимали
Автор: cic   
Дата:   10-03-05 14:03

Искам и аз на мотоделтаплан [smilie2]
Ма шубето е голем страх [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-екстремната/интересна/ ситуация/случка/, в която сте снимали
Автор: tania_st.   
Дата:   11-03-05 11:23

Еее, това с конете си е доста страшно :))
Аз най съм се стряскала когато стана пожар на един събор в местността Петрова нива- това е в Странджа. Беше през август 2001 в най- голямата жега. И тъпъте военни превят заря. Траекторията на ракетите обаче не била сметната и зарята започна са пада върху хора, коли, палатки- ужас. И всичко започна да гори отвсякъде. Как нямаше жертви- не знам. Аз снимам и в един момент виждам, че съм до няколко газови ботилки и край тях гори. И реших че е време фа приключа с репортажа [smile]

https://photo-forum.net/i/94085&USER_ID=8459

https://photo-forum.net/i/94086&USER_ID=8459

Отговори на това съобщение
 Re: Най-екстремната/интересна/ ситуация/случка/, в която сте снимали
Автор: kalinari   
Дата:   11-03-05 13:01

Газови бутилки а край тях гори[smilie10] [smilie10] [smilie10] Правилно решение си взела Таня[smilie18]
Поздравления за снимките[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-екстремната/интересна/ ситуация/случка/, в която сте снимали
Автор: luboar   
Дата:   11-03-05 13:15

веднъж по време на снимки влезе жена ми

Отговори на това съобщение
 Re: Най-екстремната/интересна/ ситуация/случка/, в която сте снимали
Автор: kalinari   
Дата:   11-03-05 13:43

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-екстремната/интересна/ ситуация/случка/, в която сте снимали
Автор: snooper   
Дата:   11-03-05 14:47

Любоар, благодаря за стабилната доза смях :)

Ами - така като се замисля, снимах една катастрофа по време на мотоциклетно съзтезание за балканската купа, снимах от самия удар до хвръкването на единия моторист към обектива ми... успях да се отместя де [smilie18]

А за интересно, ами не съм репортер, но обожавам леката атлетика като бивш бегач, та имах удоволствието да съм един от няколкото успели да снимат най-бързото бягане на бяла жена в историята - 10,77 на Ивт Лалова през миналата година на купа Европа в Пловдив, за човек, който обича атлетиката е познато усешането, когато след финала пулса ти е утроен, въпреки, че самият ти не си бягал ...[beer]

П.С. На другия ден снимах последното официално бягане на Кентерис, преди допинг-скандала да го очерни завинаги... та интересно ми е поне на мен [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-екстремната/интересна/ ситуация/случка/, в която сте снимали
Автор: kalinari   
Дата:   11-03-05 15:07

snooper [beer],съгласен съм за пулса![smile] Ивет[smilie24]
Винаги ми се е искало да снимам атлетика[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-екстремната/интересна/ ситуация/случка/, в която сте снимали
Автор: asahi   
Дата:   11-03-05 15:13

kalinari, позната ми е тръпката по време на снимки от делтапланер. Аз дори сменях филм във фотоапарата - успешно! Не случих на прозрачна атмосфера като в твоята снимка, уви.
Има една подобна случка с Александър Иванов. Сигурно няма да се сърди ако я разкажа накратко тук както са ми я преразказали:
Лятял Сашо на мотоделтапланер с един от своите приятели - летци и снимал, май средноформатно. Като сменял филмчето изтървал отснетото и то паднало долу на една ливада. След кацането го търсил безуспешно. Предупредил гражданите, които си пасат кравите по ливадата, да му предадат филмчето ако го намерят. Е, един го намерил, даже разгледал снимките. После Сашо натрупал доста опит (не си изтървал филмчетата) и спечелил наградата на Канон със серията "От птичи поглед".
Има тръпка.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-екстремната/интересна/ ситуация/случка/, в която сте снимали
Автор: Todd   
Дата:   11-03-05 15:30

Аз пък веднъж снимах модел !!! Комшийката :)))
Ама си дойде мъжът и , но бяхме на 1-вия етаж !!! А после жената намери снимките ! И от тогава не съм женен :))) Ама пак се "снимаме" с комшийката:)))[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-екстремната/интересна/ ситуация/случка/, в която сте снимали
Автор: kalinari   
Дата:   11-03-05 16:05

asahi[smilie24]Наистина смяна на филм в подобни условия си е предизвикателство!Мен пилотът ме инстуктира преди полета да извадя всичко от джобовете(монети,ключове и т.н.),както и да оставя всчико което може да изпадне(капачки на обективи и др.),защото можело да се удари в перката и да я счупи[smilie10]
След тези думи дори и не помислих да сменям филма във въздуха[smilie18]
Да, страхотна е тръпката!Highly recommended[smilie24] [smile]

А серията на А.Иванов наистина е прекрасна[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-екстремната/интересна/ ситуация/случка/, в която сте снимали
Автор: tania_st.   
Дата:   11-03-05 16:25

А аз веднъж снимах от един хеликоптер. Обаче пилота беше много луд и държеше непременно да ми станело лошо, защтото му бях казала, че не ми става лошо в кораби, хеликоптери и т. н. И като започна едни лупинги. А накрая започна да кържи високо над едно военно поделение, като твърдеше че било старо и необитаемо. И ми казва: "Снимай де". А те отдолу стърчат едни такива- също като оръдия [smile] И аз се притесних да не ни свалят набързо.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-екстремната/интересна/ ситуация/случка/, в която сте снимали
Автор: Avi   
Дата:   11-03-05 16:34

asahi написа:

>> и снимал, май средноформатно.
> Е, един го намерил, даже разгледал снимките.

асахи, сори... ма тоо пасящ кравите тип е бил мноо напред с материала да прояви средноформатното "филмче" и да разгледа снимките [smilie18] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-екстремната/интересна/ ситуация/случка/, в която сте снимали
Автор: tania_st.   
Дата:   11-03-05 16:40

Дааа, добре ги е разгледал. Предполагам, че просто е развил филма и го е вдигнал срещу светлината, за да види какво има[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-екстремната/интересна/ ситуация/случка/, в която сте снимали
Автор: kolov   
Дата:   11-03-05 18:59

kalinari ,tova e nad duni i az sum letial tam super e,samo 4e togava neznaex 6to e fotoaparat,bravo za snimkata.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-екстремната/интересна/ ситуация/случка/, в която сте снимали
Автор: kalinari   
Дата:   11-03-05 19:09

kolov [smilie24] [smile] Важното е, че си се накефил![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-екстремната/интересна/ ситуация/случка/, в която сте снимали
Автор: kolov   
Дата:   11-03-05 19:13

taka si e

Отговори на това съобщение
 Re: Най-екстремната/интересна/ ситуация/случка/, в която сте снимали
Автор: LTG   
Дата:   13-03-05 16:27

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/slvj5423.JPG
https://photo-forum.net/img/164/T_1107471587_P8220030.jpg

https://photo-forum.net/images/T_1107471587_P8220030.jpg
Малко след като направих тази снимка на северната част на брега при Иракли от сръмния склон се откъсна една доста голяма скала и се стовари точно там, където бях стоял няколко секунди преди това. И тъй като камъкът беше плосък и падна в/у скалите хоризонтално като сцена, момичето се качи на него и изигра танц с огньове за посрещане на изгрева.
Танцът с огньове е нещо невероятно! Необходими са дълги тренировки без огън и чак, когато прецени, че има уменията и смелостта човек може да го играе. Пособията са вериги, на крайщата на които има тампони от негоряща материя, напоени с газ. Може да се използва и тояга с тампони на 2-та края.
[cool] [smilie18] [shtrak]



Публикацията е редактирана (13-03-05 16:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-екстремната/интересна/ ситуация/случка/, в която сте снимали
Автор: kalinari   
Дата:   13-03-05 17:18

LTG,наистина уникално![smilie10]
Успя ли после да заснемеш танца с огньове,или скоростите при изгрева бяха твърде бавни за да неутрализират треперенето[smilie18]
Макар че в подобни ситуации май не му е до снимки на човек![smilie18]
И аз съм снимал такъв танц и то точно на плажа.Много красиво![smilie24] Могат да се получат чудесни кадри с най различни вариации на скорости на затвора,както и светкавица да "замрази" движението на танцьора.За съжаление имах 3-4 кадъра само останали.Единият стана доста интересен,но ги нямам сканирани сега...
Снимката ти е много хубава[smilie24] [beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-екстремната/интересна/ ситуация/случка/, в която сте снимали
Автор: LTG   
Дата:   13-03-05 17:53

kalinari
Напълних цяла карта 256 МБ със снимки и видеоклипчета за няколко часа и после трябваше да ходя до Обзор за да ги прехвърля на диск. За съжаление тъй като апарата ми беше отскоро не заех как да снимам както трябва и качеството е отчайващо зле...

За Magnet - Иракли е полуцивилизован плаж м/у Обзор и нос Емине - има само 1 барче и чешма в края на плажа.
Народа спи на палатки /когато има такива/ или на самия плаж или в гората над него. В гората почти под всеки храст има палатка или каравана - направо горско общежитие [smilie18] [beer]



Публикацията е редактирана (13-03-05 23:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-екстремната/интересна/ ситуация/случка/, в която сте снимали
Автор: magnet   
Дата:   13-03-05 19:36


това любимата ми отсечка между дюни и приморско ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Най-екстремната/интересна/ ситуация/случка/, в която сте снимали
Автор: jumbo   
Дата:   13-03-05 20:49

по едно време трябваше да се снима общ план на едно предаване със скок с парашут
за мое щастие размина ми се [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-екстремната/интересна/ ситуация/случка/, в която сте снимали
Автор: Stoevmobile   
Дата:   13-03-05 22:33

Без хич да е екстремно, най-много се притеснявам, когато се опитвам да снимам човек отблизо, без да ме забележи. Нямам предвид в тълпа на улицита.
Просто някой вършещ ежедневното си занимание или говорещ с приятел или някакъв подобен обикновен момент.
Не обичам позирането, а и не знам, как би реагирал сниманият.
За мен е тръпка да го издебна и отстрелям преди да ме е усетил. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-екстремната/интересна/ ситуация/случка/, в която сте снимали
Автор: Стефан   
Дата:   13-03-05 23:46

Stoevmobile, аз затова съм изтървал интересни ситуации, защото и аз се притеснявам да снимам случайни, непознати хора [smile]

LTG това лято (края на юли) като бях на Иракли вечерно време от палатката ни (в южната част на плажа) виждах в далечината, към капанчето някакви такива игри с огньове. Това да не е някаква традиция за мястото?[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-екстремната/интересна/ ситуация/случка/, в която сте снимали
Автор: Стефан   
Дата:   14-03-05 00:19

А една от по-екстремните ситуации в които съм снимал, екстремна не толкова за мен, колкото за апарата беше тази:

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/gcuk0617.JPG
https://photo-forum.net/img/106/%D1%F2%E5%F4%E0%ED_1085035783_IMG_1180_filtered.jpg


Тогава снимах още с А70 и се прояви един страничен ефект от обледяването - обектива на моменти засичаше при опит да се прибере. То вярно, че и задапаратното у-во беше почнало да засича след като стоя без ръкавици няколко минути на един улей на най-големия ветрилник, ама за него на кой му пука [smilie18]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна