Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Фото ли Фотошопа ???
Автор: Todd   
Дата:   10-03-05 16:08

Минава ми една такава щурава идея през тъпата глава .Тук е фотофорум -демек за фотография иде реч.Обаче като гледам едни произведения на изкуството де според мен минават към рисуването или не към знам кво си там изкуство ми се мъти един такъв въпрос : Де е границата от фотото към нещо съвсем друго (не знам как се казва ,сигурно си има специално име)???
Някой дали знае или е мъглява материя това ???
Не че съм против обработката на снимката -това въобще не ми минава през кратуната -ама много далече от фотоапарата са някой фотографий май .
Ко ша кажете ?????
[smilie25] [smilie25] [smilie25] [smilie25]
P/S Въпрос от лаик - даже рамките ги правя с
MSPAINT щото не знам как другояче може . [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Фото ли Фотошопа ???
Автор: Junior   
Дата:   10-03-05 16:12

ОООООООООООУУФФФ ! АМАН
Търсене

Отговори на това съобщение
 Re: Фото ли Фотошопа ???
Автор: Todd   
Дата:   10-03-05 16:18

Що аман бе ??? За 3 месеца не съм я срещал никъде тази тема ???? Или я имало ??? Е сега ще
погледна .[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото ли Фотошопа ???
Автор: tania_st.   
Дата:   10-03-05 16:19

Ами всеки си решава в крайна сметка. Аз съм ЗА експериментите! А и фотографите винаги са използвали разни трикове, за да подобрят качеството на снимките си. Просто фотошопът е по- лесния начин за това.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото ли Фотошопа ???
Автор: acidness   
Дата:   10-03-05 16:22

PS SUCKS

Отговори на това съобщение
 Re: Фото ли Фотошопа ???
Автор: Todd   
Дата:   10-03-05 16:26

Да де - за подобряване да .Ама има неща де немат нищо общо с фотографийте .Демек гледаш и немаш шанс да си помислиш за снимка - то са някви композиций не ти е работа .Че е произведение -да ,ама снимка в никой случай .

Отговори на това съобщение
 Re: Фото ли Фотошопа ???
Автор: deepins   
Дата:   10-03-05 17:41

60 % от представените снимки са ФОТОШОПИРАНИ

Отговори на това съобщение
 Re: Фото ли Фотошопа ???
Автор: nemchev   
Дата:   10-03-05 17:49

abe nali zani6 fotografiata baq ne6tica e vzaistvala ot hudojnicite.6tom kato nqkoi hudojnik mije da vzaimstva ot fotografiata kvo lo6o ima?ako ti nosi nekakva emocia tova koeto vijda6...na4i vsi4ko e ok.kvo mu umuva6 tolkova[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото ли Фотошопа ???
Автор: volokin   
Дата:   10-03-05 17:57

Фото < Фотошоп = Фото + Шоп

Извод, всичко що е фотошоп е повече от фото!!! Alles Klar????????[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото ли Фотошопа ???
Автор: pantalon   
Дата:   10-03-05 17:57

ама защо е толкова важно дали е 'снимка' или не? ако нещо не е 'снимка' - да го махнем от ФФ ли, каква точно е целта на тази тема?

Отговори на това съобщение
 Re: Фото ли Фотошопа ???
Автор: Todd   
Дата:   10-03-05 18:19

Айде пък сега -да го махаме ! :)) Номер едно сме в света да бутнем нещо направено !!!! Никакво махане.Просто ми е интерсно към кое изкуство минава това дето нема нищо общо със снимка .Или де е границата ако въобще има такава .Да запази ? % от оригинала или де да знам кво :))) Кога вече не е фотография ?Надявах се някой отворен да каже как се нарича това другото .Такива тъпотий .[smilie25] [smilie25] [smilie25] [smilie25] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Фото ли Фотошопа ???
Автор: borissov   
Дата:   11-03-05 00:08

Стига глупости. Фотошоп, та Фотошоп. Айде сега някой да ми обясни каква е разликата между него и тъмната стаичка.
Стига с простотиите, отивайте да снимате!

Отговори на това съобщение
 Re: Фото ли Фотошопа ???
Автор: zoomaniak   
Дата:   11-03-05 00:23

За мен ФШ превръща снимката в творба. Ако се ползва на 100%.
Но ако искаме а и така трябва според мен. Да правиме фотография ФШ го ползваме на 1% - рамки; и други дребни улеснения.

Това е моето мнение. Принципно мразя ФШ тъй като от 4г се занимавам непрофесионално с него. Но обичам да правя творби; да ги разпечатвам и да ги виждам на стени и т н....

Но бъркането на фотография с фотошопиране всеки знае къде е. Имах една творба пусната тук и във фотокулта и там един ме пита: "В каква субстанция е орехчето в асфалт или шоколад". Аз отговорих просто: "В субстанция ФШ :)))". Той само се усмихна.

ФШ и фотографията за мен лично са два различни свята.....

Отговори на това съобщение
 Re: Фото ли Фотошопа ???
Автор: elfljo   
Дата:   11-03-05 01:42

Volokin, na men mi haresva poveche Photo + shop= PHOTOSHOPAR :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фото ли Фотошопа ???
Автор: P_H_V   
Дата:   11-03-05 02:19

аз си правя снимките с PS и без него те не биха представлявали нищо[smile] Когато си купя по-добър фотоапарат, бих могъл да минавам и с по-малко обработка. Но цифровите си вървят с шопа. Да показвам действителността 1/1 в най-добрият случай е репортаж/пейзаж, но както обикновно се получава - семейно фото, което ми е интересно само за частна употреба. Което не означава, че не може и без обработка. Даже много често виждам снимки, развалени от обработката (въпреки че обикновено "това се харесва на обикновените хора")[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Фото ли Фотошопа ???
Автор: Andro_R   
Дата:   11-03-05 09:41

Вечният спор - дали да се използва обработка или не. Да ви кажа честно омръзнало ми е от глупости. Когато се появи цифровата фотография всички я отричаха, а сега защо всеки втори снима с цифров фотапарат и не се прави на толкова велик, както преди няколко години? Какъв е проблемът да се работи с фотошоп? Аз не мога да разбера хората, които упорито отказват да използват тази програма, която позволява всичко. Вероятно избиват комплекси, че не могат да направят толкова бързо и лесно даден ефект или някоя маска, или може бе ги е страх да се научат да работят на нея. Хора, фотошоп е изкуство и се учи с години, не става нито за ден, нито за седмица, нито за месец. Същото е като фотографията - не можеш за 2 месеца снимане и да кажеш че си фотограф - смешно е! Всички добри и известни фотографи по света работят с фотошоп и не се занимават с глупави спорове. Вижте която и да е корица на списание - мислите ли че може да се получи този резултат без намесата на фотошоп - аз не! Защо трябва да гледам например едно красиво лице, на което има лека бръчица на челото - ако ми кажете че това е чара, явно аз не разбирам. Мога да продължавам още много да пиша и да давам примери но не виждам смисъл в това. Не ме разбирайте погрешно - аз НЕ съм против работата в лабораторията - това е едно удоволствие - просто живеем в 21ви век и ако сега не навлезете в света на дигиталните технологии след време може и да бъде късно. Това е от мен по темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото ли Фотошопа ???
Автор: explorer   
Дата:   11-03-05 10:53

Въпреки че тая тема сме я изтъркали от коментиране, тук има някои интересни бисери:

За мен ФШ превръща снимката в творба

аз си правя снимките с PS и без него те не биха представлявали нищо

фотошоп е изкуство и се учи с години

Само да уточня - не съм против фотошопа, перфектните снимки, които не се нуждаят от него са голяма рядкост.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото ли Фотошопа ???
Автор: Todd   
Дата:   11-03-05 11:13

Деба мааму , все едно говорим на китайски !!!!
А бе хора - не става въпрос за обработка !!!!
https://photo-forum.net/images/T_1110416971_IMGP2053s.jpg
Това снимка ли е ? И на какво ???Ами това ???
https://photo-forum.net/images/M_1108609922_KULI.jpg
Ами тоя нинджа в китки : https://photo-forum.net/images/b_1110014392_k11.jpg
Е за това ставаше дума -а има оше много такива.Както казах по-горе нямам нищо против произведенията и техните автори .Ама се сетих най-после , КОЛАЖ се казваше това :)))) Или бъркам ???? Те за това идеше реч от самото начало !!!! Може пък да има нужда и от такава категория -де да знам .Айде белким сте ме разбрали !!!!


Отговори на това съобщение
 Re: Фото ли Фотошопа ???
Автор: Frida   
Дата:   11-03-05 11:17

Тая тема вече ми порасна на ... ушите. Който може да снима, който може да шопи. Всеки си търси начините на изразяване. А въпроса "какво е това изкуство" е ужасно, ама ужасно излишен. Стига сте търсили начини да лепите етикети на всяко нещо.
Или както е казал един титан на българската мисъл:
"Има ли мисъл, има ли чувсто - значи има изкуство!" хахаххааха
Сичко друго е пазарска гюрултия.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото ли Фотошопа ???
Автор: субектив   
Дата:   11-03-05 11:19

Едно мнение и от мен: за ИЗКУСТВОТО фото-шопа е това, което е била самата ФОТОГРАФИЯ спрямо ИЗКУСТВОТО в момента на появата си преди 160 години. Всяка епоха създава средства за изобразяване и техния "контингент" се увеличава: от въглена по стените на пещерата до фотошопа днес и до фотошопкинята довечера, като се върне от работа... Който иска, и в ХХI век може да твори chef-d'oeuvre-и с въглен!!![shtrak] [smilie19] [smilie18] [smilie21] [smilie8] [smilie24] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Фото ли Фотошопа ???
Автор: Todd   
Дата:   11-03-05 11:23

Това за въглена ми хареса :))) Надали имаш идея
-аз познавам хора които я ползват тая технология и до днес .И са много добри !!![shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Фото ли Фотошопа ???
Автор: TPECHAT   
Дата:   11-03-05 11:24

az pa iskam da sym negyr [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото ли Фотошопа ???
Автор: Todd   
Дата:   11-03-05 11:31

Хе хе - и аз ама не дават .Даже и циганин може -щото не плащат ток и не могат да им го спрат :))

Отговори на това съобщение
 Re: Фото ли Фотошопа ???
Автор: VacMac   
Дата:   11-03-05 11:35

Да си призная, с интерес влязох в тази тема и не само от любопитство, а и от желание да науча нещо ново за мен,каквото е "шопирането".От скоро имам ФШ на ПС-то но не мога да се ориентирам в него.И понеже знам да снимам, желая и да пошопирам.Някой ще ми даде ли ориентир, къде да намеря БГ-ръководство за работа с програмата!Предварително -благодаря![smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Фото ли Фотошопа ???
Автор: Георги   
Дата:   11-03-05 11:38

ВакМак кажи НЕ на фотошопа [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна