Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Колко време???
Автор: Pehata   
Дата:   10-03-05 21:39

Зарядно 400мА, батерии 2300мАч, време на зареждане =?

Дали е = 2300/400 или не?

Защото - днес си купих нови батерии, турих ги на зарядното, което не спря да зарежда в продължение на 7 часа, а батериите загряха силно. Има ли опасност да ги разваля така?



Публикацията е редактирана (10-03-05 22:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко време???
Автор: pehata   
Дата:   10-03-05 22:06

Айде бе, хора, помогнете!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Колко време???
Автор: joshua   
Дата:   10-03-05 22:15

ади още един дет смята, че по няква странна причина, тук се оказват информационни и секакви други услъги

Отговори на това съобщение
 Re: Колко време???
Автор: dobrommir   
Дата:   10-03-05 22:20

ади още един дет се смята за пъдарин
[smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Колко време???
Автор: Pehata   
Дата:   10-03-05 22:25

Joshua,
ти пък кат смяташ, че тук трябва да си чешеш езика, аз казвам ли ти нещо? Бегай някъде другаде да се правиш на мъж.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко време???
Автор: sP   
Дата:   10-03-05 22:26

joshua ми то за това е форума!

pehata, виж в инструкциите(или на опаковката) на зарядното... там си пише за колко зарежда всякакви батерии... моето примерно пише че зарежда 2300mAh за 15часа... моето е от бавните де [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко време???
Автор: dobrommir   
Дата:   10-03-05 22:33

няма формула. производителят указва колко време е нужно

Отговори на това съобщение
 Re: Колко време???
Автор: sP   
Дата:   10-03-05 22:46

dobrommir оф бе стига си приказвал глупости! няма формула да ! а производителя как го смята това време [smilie8] измисля си го сигурно

Отговори на това съобщение
 Re: Колко време???
Автор: titon   
Дата:   10-03-05 22:46

Peha,

А дали има значение, че се зареждат 4 батерии например?

Аз много не разбирам но дословно преписвам какво пише на гърба на моето зарядно:
OUTPUT: АА - 2 х 2.8V --- 285-320 mA
и т.н.

Батериите ми са 2100 mAh и се зареждат за 9 часа.
Имаше кратки инструкции за батериите с различна мощност, по-малките от 1800 mAh се зареждаха за 6 часа.

Айде сега от теб сметките и чакаме снимки [shtrak] [shtrak] [shtrak]

Допълнение:
Нямаш ли диодче (или лампичка, не съм специалист), което светва зелено след като се заредят и светят червено, докато се зареждат.
Ако имаш - сядай пред зарядното да го наблюдаваш кога ще позеленее [smilie25]



Публикацията е редактирана (10-03-05 22:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко време???
Автор: joshua   
Дата:   10-03-05 22:48

да, за тва е, ма мое пък теа дето знаят/ могат да не са налични точно пък в конкретния момент па и не виждам що да им го вменяваме в задължение

тоест, нужно ли е да си бутаме питанията нагоре през 20 мин само щото не им е отговорено promptly[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко време???
Автор: Pehata   
Дата:   10-03-05 22:58

Joshua, мерси, че си ми бутнал нагоре темичката [smilie25]

Ами точно това ме притеснява - че зарядното е с автоматично изключване. Старите батерии от 2100 ги зареждаше за около 6 часа, новите обаче силно загряха, а то не изклйчва. Та затова питам.

И благодаря на всички, които ми отговориха, без да го правят на проблем!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Колко време???
Автор: titon   
Дата:   10-03-05 23:04

Не съм сигурна, но случайно зарядните да имат някакъв капацитет на зареждане?

Приятели бяха ме предупредили, че каквито батерии купя към зарядното, максимум толкова да зареждам, за да не прецаквам по-мощните.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко време???
Автор: dobrommir   
Дата:   10-03-05 23:19

sP, не съм специалист, затова първо се обърнах към който разбира преди да пиша.
(човекът е с phd по физика)
зарядните батерии са различни видове и се зареждат различно, затова производителя указва колко време

eто една статия за различните батерии
http://www.gsm-mania.hit.bg/obzor/baterii.html


(специално за sP и тъпия му коментар)



Публикацията е редактирана (10-03-05 23:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко време???
Автор: asahi   
Дата:   11-03-05 09:30

Пехата, на прав път си, обаче:
Вземи едно амперметърче и премери реалния заряден ток, защото тези 400мА могат да са далеч от истината.
Полученото от твоите сметки трябва да завишиш с коефициент минимум 1.2, за по-старите батерии от около 1000мАч коеф.=1.6
Повишаването на температурата е нормално. Най-малко се скъсява броя на циклите ако повишаването на температурата не е повече от 5 градуса С. Това се постига с ограничаване на зарядния ток, оттам увеличаване на времето за зареждане. Абе истината е по средата.
Горното важи за разредени NiCd i NiMH акумулаторни елементи.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко време???
Автор: 5kan   
Дата:   11-03-05 09:31

има няколко прости правила, които са приложими във всички случаи
1. "10-часов заряден ток" т.е. ток=10% от капацитета - пример : ако капацитетът е 2000 mAh токът е 200 мА, с такъв ток се зареждат 11-12 часа (при първоначално зареждане на нови акумулатори 16 часа)- това ще гарантира пълният брой цикли
2. Бърз заряд - съвременните акумулатори го понасят без да ксе отразява на живота им - 2 х 10-часовия ток - в горня пример 2 х 200 мА = 400 ма , 6 часа - така са повечето евтини зарядни устройства
3. Шоков заряд - за различните акумулатори е 1-2 часа до пълния капацитет, но съкращава живата им

препоръка : когато можете използвайте първия вариант; по-добре 2-ри комплект заредени акумулатори, отколкото изчакване за шоково зареждане

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна