Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 lentite mnogo skapi v BG
Автор: TK3C-pyce   
Дата:   09-03-05 09:36

Abe vchera vadih edni snimki i vav fototo gledam cenite na film-lenti i mi pravi vpechatlenie che sa mnogo skapi sravneno s America.
Prodavat Fuji ili Konica za po 5-7 leva filma,za tazi cena sum si vzemal 2 che daje 3 filma
vidiah i po 7.50leva edin film,az za tolkova Ilford si kupih v Canada
a sum si vzemal Kodak HD film za okolo 10 leva tri filma tam,a v Bg daje ne sa i go chuvali tozi film,a toi go davat edno stapalo nad obiknovennite Fuji ili Kodak

Отговори на това съобщение
 Re: lentite mnogo skapi v BG
Автор: 5kan   
Дата:   09-03-05 10:08

ами "пазарна" икономика-разчитат на липсата на информация
Коника 135-36 100 и 200 АСА е нормално 2,00 до 2,50 ама е за непретенциозни снимачи
може да се намерят Фуджи по 3 филма на цена за 2 - и то е приемливо
ама свестните материали са си скъпи

Отговори на това съобщение
 Re: lentite mnogo skapi v BG
Автор: kirilius   
Дата:   09-03-05 10:20

Ми щото сме по-богати явно...
[smilie10]



Публикацията е редактирана (09-03-05 10:50)

Отговори на това съобщение
 Re: lentite mnogo skapi v BG
Автор: Todd   
Дата:   09-03-05 10:26

Ами една държава е такава каквито са хората в нея -нема на кой да се сърдим !!!![smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: lentite mnogo skapi v BG
Автор: by__nick   
Дата:   09-03-05 10:36

Лентите не са скъпи[smilie3] заплатата ти е малка[smilie3] Кто японката и бай Ганьо[smilie3] Се6тай се... да не ме изтрие админа[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: lentite mnogo skapi v BG
Автор: TK3C-pyce   
Дата:   09-03-05 10:38

Skapi sa lentite,v Canada kato sa im po-golemi zaplatite ,sto sa po-evtini lentite?

Отговори на това съобщение
 Re: lentite mnogo skapi v BG
Автор: kirilius   
Дата:   09-03-05 10:39

by__nick, ти май не четеш. Човекът идва от Канада (където заплатите не са по-малки от тукашните) и казва, че тук лентите са по-скъпи от там.

Отговори на това съобщение
 Re: lentite mnogo skapi v BG
Автор: Junior   
Дата:   09-03-05 10:48

пазарът не е развит - това важи и за всички други фото стоки

Отговори на това съобщение
 Re: lentite mnogo skapi v BG
Автор: Todd   
Дата:   09-03-05 10:51

И не само те !!! Много неща в Канада или другаде по света са по-евтини от тук .Ама темата ще се измести в друга посока .По-горе казах де е причината !!!!Поради същата причина турците са завладели някога нашите земи .И т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: lentite mnogo skapi v BG
Автор: explorer   
Дата:   09-03-05 12:09

То да бяха само лентите... проблема е следния - нашите търговци обикновено купуват на дребно, на крайните цени на които купуват потребителите в нормалните държави, след това плащат за транспорт, после мито, после Милен Велчев ти тресва едно безумно 20% ДДС върху всичко изброено дотук, и накрая, естествено търговеца трябва да добави някаква надценка отгоре за да е на печалба. И естествено, стоката става около 2 пъти по-скъпа от Америка например. Вчера например тук във форума едни хора си рекламираха осветленията, които внасят от Полша, и аз се поинтересувах за цените им. Оказа се, че тези световнонеизвестни полски тела излизат по-скъпо от Хензелите ми, които съм си купил в Щатите - при положение, че Хензел са една от баш марките и са "made in germany"! Все едно Зенит да струва повече от Никон. Търговците не са виновни, ако трябва да обвиняваме някой, това е правителството, което ни дере с тези безумни данъци - за да има после бюджетен излишък, който те да си разпределят между приятелски фирми под формата на държавни поръчки. Стоките в България са скъпи, за да може после Милен Велчев да гледа Формула-1 от яхти в Монако.

Отговори на това съобщение
 Re: lentite mnogo skapi v BG
Автор: sstamov77   
Дата:   09-03-05 12:44

Ne e verno che targovcite slagat malka pechalba. Rabotqt sas ogromni nadcenki. Ne mi kazvai che lenta kupena za 0.50 centa sled akcizi i taksi moje da stane 7 lv. Kakto i da go vartim sme nabutani. Lentite - Ha. Ami fotoaparatite. V celia Evrosauz Cifrovite aparati sa DVA PATI po evtini ot BG. Nqma da komentiram. Amerika.



Публикацията е редактирана (09-03-05 12:48)

Отговори на това съобщение
 Re: lentite mnogo skapi v BG
Автор: 5kan   
Дата:   09-03-05 13:05

цитирам : "За Бога, братя, не купувайте!" от тук
търсете приятели отвън и няма мита, акцизи, ДДС (с извинение)

Отговори на това съобщение
 Re: lentite mnogo skapi v BG
Автор: kirilius   
Дата:   09-03-05 13:15

explorer, така е, ама до някъде само.
В Метро се продават фото ленти, които са си на почти същите солени цени като на другите места, ама никак не вярвам Метро да купуват на дребно...

Отговори на това съобщение
 Re: lentite mnogo skapi v BG
Автор: 5kan   
Дата:   09-03-05 13:24

цените са си "пазарни" щом някой купува и щом продавачът още не е фалирал
ако пазарът (купувачите) не ги приемат ще настъпи постепенно регулиране
или ще се намери умен вносител , който да запълни ценовата ниша
ама то лакомия.....

Отговори на това съобщение
 Re: lentite mnogo skapi v BG
Автор: Todd   
Дата:   09-03-05 13:28

Няма нужда да се обвиняват търговци, правителство или който и да е .Никой от тях не е дошъл от Марс .Нали казах по-горе че темата ще се измести :)И друго казах :Една държава е такава каквито са хората в нея !!!! Ние сме сбъркан народ - без изключение ,включително и аз !!! Това е истината за жалост :(
[smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: lentite mnogo skapi v BG
Автор: jumbo   
Дата:   09-03-05 13:39

мани го бе тоя с полските лампи за всичко дере
иди на сайта на динафос и си вземи китайски ламби
аз си поръчах един комплект[smilie8]
и не гледайте пазара в америка
на тях им правят жестоки отстъпки заради огромната покупателна маса..... да не говорим че кодак е американски.... а те предимно на това снимат

Отговори на това съобщение
 Re: lentite mnogo skapi v BG
Автор: TK3C-pyce   
Дата:   09-03-05 14:56

Mnogo neshta v Bg sa po-skapi ot America,da ne namekvam i za toka deto v Bg ima ujasni ceni.
A za lentite i foto-uslugite v BG ne iskam da komentiram sega,samo kato vpechatlenie go pisah,kakvoto e polojenieto se priema i tova e.

Отговори на това съобщение
 Re: lentite mnogo skapi v BG
Автор: explorer   
Дата:   09-03-05 15:24

Todd, не си прав. Не сме сбъркани, единствения ни проблем е, че сме много търпеливи. Аз последните 15-тина години съм живял на Запад, сега съм си пак в България (засега де, за колко - не се знае), и никъде не съм се чувствал по-различен от хората, живеещи в държавите, които ни се дават за пример. Пак повтарям, единствения проблем е че търпим вече 15 години едни или други крадци и мошеници да ни дерат както си искат. Това, че такива са на власт е нормално - винаги мръсната пяна изплува отгоре, не е нормално обаче да посрещаме равнодушно всяко тяхно поредно издевателство.

Отговори на това съобщение
 Re: lentite mnogo skapi v BG
Автор: Todd   
Дата:   09-03-05 15:32

Е аз кво казах ?? Същото .То е част от сбърканото .

Отговори на това съобщение
 Re: lentite mnogo skapi v BG
Автор: Junior   
Дата:   09-03-05 16:36

МЕЖДУ ДРУГОТО.... я кажи за колко проявяваш филм в САЩ, щото аз за по-малко от $10 долара не видях да има (а за повече имаше - до $35 стигаха цените)...
та 1 филм + проявяване =$13-14 (повече от 20 кинта)
а тука:
за ц41 = 8 кинта
за е6 = 23 кинта
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: lentite mnogo skapi v BG
Автор: Junior   
Дата:   09-03-05 16:37

а ако слайдът е Аква става 13 кинта

Отговори на това съобщение
 Re: lentite mnogo skapi v BG
Автор: explorer   
Дата:   09-03-05 16:52

Да ти кажа честно, не съм се замислял даже колко е струвало, понеже обикновено ги давах в местния супермаркет (колкото и да е смешно, никога не съм имал проблеми) и ги плащах заедно с другото каквото съм купил. Спомням си че имаше два варианта - ако искаш да ти ги направят в техния си минилаб (което и правех) беше 1-2 долара по-евтино отколкото да ги занесат в Кодак. Но и там цени всякакви, примерно когато ме мързеше или ми трябваха спешно, купувах филми от местния фотомагазин, и бяха с 1-2 долара по-скъпи отколкото ако ги поръчаш от В&Н. Също така имаше някакъв супер евтин лаб, който беше чак в Л.А. и работеше с предплатени пликове, на тях им пращах средноформатните филми понякога. Има и доста скъпи лабове - Хромаколор имаше едни, които само лентата проявяват, и печатат само от 8х10 инча нагоре (каквото си избереш разбира се), но го правят както си трябва, ръчно на увеличител.

Отговори на това съобщение
 Re: lentite mnogo skapi v BG
Автор: TK3C-pyce   
Дата:   09-03-05 17:15

Ami ne mislia che proiaviavane i vadene na snimki v America e po-skapo ot BG,kato gledam kachestvoto na kvartalnia supermarket v America i foto-studio deto se vodi che e prestijno v BG cenata e pochti sashtata,a da ne govorim che v America snimkite gi vadiat 6x4 incha,a tova e po-goliam i skap format v BG,a vie govorite za ceni na nai-malkite snimki v Bg deto gi davat studiata
v Profi studio si vadih filma na Ilford i mi beshe kum 10leva cenata,imam karta ot tiah za otstapka,a ako gi vadia v supermarket,ste mi e po-evtino

Отговори на това съобщение
 Re: lentite mnogo skapi v BG
Автор: Junior   
Дата:   09-03-05 17:17

не мойто беше като аргумент за цените на филмите тук...

но иначе си е така - отиваш във местния Wallgreen's и ги даваш - там е 10так, ако се пишеш ларж - отиваш в некое 'фотостудио' и там ти зимат повече... та ако си турист (или като мен си там за кратко) - май е най-добре в хладилника и тука да ти го преебават наште специалисти (но поне е за по 80 копейки)

Отговори на това съобщение
 Re: lentite mnogo skapi v BG
Автор: TK3C-pyce   
Дата:   09-03-05 17:40

az probvah v plovdiv 2 razlichni studia,mai na edn ai sashta firma,ednoto Fuji_pink,drugoto Photo Ping ama ne sum ocharovan ot snimkite i ot scana

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна