Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Minolta Dynax(Maxxum) 70 или Pentax ZX-L
Автор: yardadin   
Дата:   04-03-05 23:38

Преди половин година след дълго колебание между:
Nikon F(N)75
Canon 300V(Rebel Ti)
Minolta Dynax(Maxxum) 70
Pentax ZX-L(MZ-L?)
се спрях на 3-ия с 4-ия. Мисля че са общо взето еднакви. Но в процеса на избор ми влезе мухата за цифров фотоапарат. След изпробването на една дузина такива обаче осъэнах, че това което искам - не мога да си го позволя.
Така се върнах на въпроса 3 или 4?
Моля, не се опитвайте да убеждавате колко са добри 1,2 или Digi. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Minolta Dynax(Maxxum) 70 или Pentax ZX-L
Автор: explorer   
Дата:   05-03-05 00:06

Ами Пентакса според мен хич не е лош вариант (макар че аз бих се ориентирал към някой от по-старите им механични модели) - има куп стари качествени обективи на К байонет, които също биха ти вършили работа ако не държиш на автофокуса, пък някой ден като се опаричиш можеш да си вземеш цифровия Пентакс и да си го ползваш със същите обективи... е, с широкоъгълните ще имаш същия проблем като хората с Никони например - кроп фактор 1.5х

Но да каже някой дето повече разбира от К байонет, че там има някакви разлики, доколкото знам автофокусните и ръчните са заменяеми, ама не съм 100% сигурен...

Отговори на това съобщение
 Re: Minolta Dynax(Maxxum) 70 или Pentax ZX-L
Автор: speedlite   
Дата:   05-03-05 00:42

explorer:
Ръчните обективи на сериите "К" и "М" като ги сложиш на цифрово тяло (*istD или *istDS) работят само на максимална светлосила. Диафрагмата не може да се затваря, защото в новите тела е махнато механичното й куплиране в байонета.

Ръчните от "А" серията, които са с електрическа диафрагма, работят навсякъде както трябва. Спрени са обаче от производство. Намират се втора ръка и понякога по-скъпи, отколкото са били като нови. Народа на запад ги търси за да ги ползва с цифровите тела и им дига цените.

Бая солено ще излезе събирането на един комплект от три-четири "А" обектива според мен.
Иначе за цялата оптика на Пентакс - [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна