Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon D20 against Sigma SD 10
Автор: Мурджо   
Дата:   04-03-05 02:47

Тази вечер ми попаднаха имидж-тестове на двете камери.При еднаква резолюция на кадъра ми се струва,че Сигмата има предимство![smilie10] Канона маже повече и цветът при него по моя преценка е с изкуствено увеличен контраст и нереален.Този резултат е при еднакви обекти и еднаква осветеност.При все това Сигмата е само 3.43 MPix.Доколкото знам това е последният им модел и ако пуснат повече пиксели бих си купил такъв.Така мисля поне аз.Снима ли някой във форума с SD10?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon D20 against Sigma SD 10
Автор: japanese   
Дата:   04-03-05 02:49

Joro ...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon D20 against Sigma SD 10
Автор: Grandpa   
Дата:   04-03-05 03:19

Какво имаш предвид като казваш "При еднаква резолюция на кадъра" ?

Жоро не е ли със СД9 ?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon D20 against Sigma SD 10
Автор: 6tuka   
Дата:   04-03-05 09:09

Не познавам другият апарат,но за 20 D ще ти кажа ,че има два и възможност за още 3 Processing Parameters-последните три ти ги създаваш по твой вкус и желание.Те имат отношение към цвета,контраста и т.н.Та според мен и дума не може да става за сравнвние за двата апарата(ако другият модел не притежава тази възможност разбира се).Канона е много гъвкав и ти дава възможност за по-голям контрол.[smilie7]
тОЛКОВА ЗА ТОВА ТИ КОНКРЕТНО ПИТАНЕ[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon D20 against Sigma SD 10
Автор: boni   
Дата:   04-03-05 10:34

В дребните детайли Сигмата бие определено.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon D20 against Sigma SD 10
Автор: explorer   
Дата:   04-03-05 10:36

М/у другото, забелязали ли сте как B&H рекламират Сигмата? В описанието на продукта пише: Foveon X3 Pro CMOS Sensor: 3.4M Red + 3.4M Green + 3.4M Blue = 10.2 Megapixel Total Resolution


Отговори на това съобщение
 Re: Canon D20 against Sigma SD 10
Автор: boni   
Дата:   04-03-05 10:50

Фактически има 10.2милиона фотодетектора,но според мен резолюцията се определя от 3.4м. Фотодетекторите са на 3 слоя и реално в равнината върху,която се експонира изображението са 3.4.
Високата резолюция в дребните детайли идва от липсата на АА филтър и от това,че няма интерполация за цветовете,както е при матриците с баер решетка.
При тестовете на Фил Аски я дават,че абсолютната резолюция е над 2000лин по дългата страна,което е повече от 6мп и 8мп камери с баер решетка.
За съжаление си има други проблеми с дълги експонации,шумове при високо ИСО ,клипинг в контрастните области ,доста неприятни шарпенинг артефакти,които стават видими като се вдигне изображението над 10мп и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon D20 against Sigma SD 10
Автор: volokin   
Дата:   04-03-05 13:33

Бони, представи си сега влиза син фотон в матрицата на тази сигма, той е пропуснат от червения филтър, пропуснат от зеления и попада върху ''синия'' диод. Как може да твърдиш сега, че това не са 10 милиона?
Аналогично, имаш 6 милиона пиксела от които една трета са за синия, вората третинка за зеления и третата за червения цвят, е защо броим в единия случай 6 милиона а вдругия не?? Казваш едните са разположени по равнината на матрицата, другите в дълбочина, да ама не! Пикселите на Фовеона не са разположени в дълбочина един зад друг, а един между друг!!! Проектирано в равнината това дава точно 10 милиона пиксела !!!!!!![smilie3]
Значи трите леъра са един зад друг, но пикселите върху тях не се припокриват !!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon D20 against Sigma SD 10
Автор: volokin   
Дата:   04-03-05 13:39

и още едно разсъждение:
дори да се припокриват пикселите на Фовеона, то за образуването на една точка са използуват един път и половина повече пиксели от колкото на една 6 Мп камера, ако за една точка на една 6 Мп камера имаш три диода разположени един до друг за всеки цвят, то при Сигмата са пак три, но ако да речем са един под друг те отговарят на един, т.е. при единия апарат имаш 2 Мп, а при другия 3МП, т.е. единия образува образа с 2 Мп реални цветни точки, другия с 3 МП....
Та резолюцията на Сигмата си е по-голяма и в двата случая, и то с доста :-)[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon D20 against Sigma SD 10
Автор: Мурджо   
Дата:   04-03-05 15:25

Мисля,че Volokin има право![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon D20 against Sigma SD 10
Автор: boni   
Дата:   04-03-05 17:43

Възможно е и да е така,звучи логично.
Не съм чел много за Фовеона,но ми е интересно.Ще се поровя в сайта им тази вечер.
Аз също съм на мнение,че истината е тази технология.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon D20 against Sigma SD 10
Автор: jumbo   
Дата:   04-03-05 18:13

според мен истината си е цветоразделящата технология с на 3ЦЦД принципа виждал съм 3х2мп картинка на хайдефинишън монитор и ми се взе здравето......
явно обаче няма как да се събере в малък обем....[smilie2]
фовеона за сега е мътен и кървав
на фона на всичките мо кусури предимствата му просто изчезват[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon D20 against Sigma SD 10
Автор: Grandpa   
Дата:   04-03-05 23:59

Пределно е ясно, че Баер решетката е решение, породено от технологично ограничение/невъзможност.

Обаче Волокин, разсъжденията ти за фотона не правят сигмата 10МП. Крайната снимка колко точки има? Изводите ти за разделителната способност повече ми допадат, но само при положение, че "диодите" на фовеона са същия размер както тия на другата камера. И разбира се допускаш, че няколко слоя един зад друг не внасят изобщо никакви проблеми.

Съгласен съм с Джъмбо - оптично цветоразделяне преди да иде към съответния сензор и 3 (или 4) сензора. Тогава имаш чисти цветни канали и ги дейстеваш както искаш...сега остава да го направят...по-евтинко [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon D20 against Sigma SD 10
Автор: gorbi   
Дата:   05-03-05 08:40

и по-мъничко......[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon D20 against Sigma SD 10
Автор: jumbo   
Дата:   05-03-05 10:14

горби тя системата за 2/3 е голяма камо ли за фулфрейм....[smilie8]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна