Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Червени очи
Автор: Ева   
Дата:   02-03-05 14:47

Моля, помогнете ми. Цифров Samsung 3.2 Digimax 301 прави много лоши снимки - имам предвид подчератно червени очи, въпреки включената функция А. Как да се справя? Аз ли греша нещо? Благодаря Ви

Отговори на това съобщение
 Re: Червени очи
Автор: acidness   
Дата:   02-03-05 14:51

първо - дай нещо да видим от въпросните снимки
второ- нямам никаква представа от Samsunzite
трето - можеш да ги оправиш с ФотоШоп - просто напиши в търсачката на форума - червени очи и ще разбереш как става

Отговори на това съобщение
 Re: Червени очи
Автор: ivo80   
Дата:   02-03-05 14:57

препоръчва се светкавицата да е по-далеч от обкетива и хората да не гледат пряко в него.

Отговори на това съобщение
 Re: Червени очи
Автор: nsirakov   
Дата:   02-03-05 15:16

САМСУНГ = ГНУСМАС .. 301 - един от най-кофтите модели... :(

гледай какво ти е писал ив080.. ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Червени очи
Автор: Samara   
Дата:   02-03-05 15:19

наистина, светва твърде слабо първия път и наистина прави червени очи твърде често, фотошоп и малко търпение, успех ...[shtrak]
...тва с името ме изкефи....[smilie18] , е не са толкова лоши де, ама все пак говоря за по-големите модели...[smilie18]



Публикацията е редактирана (02-03-05 15:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Червени очи
Автор: БАЛЕВСКИ   
Дата:   02-03-05 15:23

Автор: ivo80
Дата: 02-03-05 14:57

препоръчва се светкавицата да е по-далеч от обкетива и хората да не гледат пряко в него.


В такива случаи и да не гледат пряко в обектива пак си остават (в повечето случаи) червените очи...

Отговори на това съобщение
 Re: Червени очи
Автор: asb1   
Дата:   02-03-05 15:42

Аз снимам със самсунт 360 и той си е сапунерка съгласно приетата терминология и пак има проблем с червените очи но не само при редукция на червените очи се лъже автоматиката и става дявол на магаре! Махаш опцията и после редактираш с ACD, ФШ или някой друг от продуктита така се и избягва ужасният лилав цвят дето се не мжеш с нищо да го изчистиш от очите!

Отговори на това съобщение
 Re: Червени очи
Автор: ivo80   
Дата:   02-03-05 15:43

Всеки знае, че "red-eye reduction" не премахва на 100% ефекта, ключовата дума тук е "reduction".
Червените очи се получават поради фокусиране на отражението на кръвоносните съдове в очите, в следствие на светкавицата. И колкото е по-тъмно в помещението по-зле.
А какви са препоръките вече писах. Желателно е светкавицата да е на 1 ръка разстояние.

Отговори на това съобщение
 Re: Червени очи
Автор: asb1   
Дата:   02-03-05 15:49

ivo80, ха-ха как го измисли с кръвоносните...съдове...в окото ха-ха! Елементарен процес на интерференция в областа на лещата, на падащата и отразената светлина...:-)) Случва се при широко отворени зници на мен ми са се получавали червени очички и от 5м ...просто всичко се смежда до ъгъла на падащата и отразената светлина в окото!

Отговори на това съобщение
 Re: Червени очи
Автор: ivo80   
Дата:   02-03-05 16:18

асб1, не си ги измислям, чел съм го.

пак като не го изкара елементарен химичен процес е добре [smilie18]



Публикацията е редактирана (02-03-05 16:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Червени очи
Автор: focus_free   
Дата:   02-03-05 16:24

асб1, в грешка си, интерференцията е нещо друго, тука не играе. Иначе всичко се свежда до ъгъла между падащата светлина и обектива ти, тук си прав.

Отговори на това съобщение
 Re: Червени очи
Автор: ivo80   
Дата:   02-03-05 16:30

asb1, ако не знаеш английски почерпи някого да ти преведе това:
http://www.nikon-euro.com/nikoneuro_en/hit/dc/dce990/en/HIT_dce990_en_7.htm

Отговори на това съобщение
 Re: Червени очи
Автор: asahi   
Дата:   02-03-05 16:39

Ева,
За съжаление конкретно в твоя случай не можеш да направиш много, но все пак:
-Снимай в светли помещения. Ако обектът се загледа за известно време в лампата зениците се затварят. Щракай бързо.
-Светлооките са по-податливи на дефекта.
-Ако може обекта нека гледа встрани.
-Използвай функцията "червени очи" на светкавицата. Тя се характеризира с предварително присвяткане на светкавицата. Предупреди модела да не мърда след първия импулс.
-Обработвай снимките, най-добре с Фотошоп. Ако снимаш N човека в група ще трябва да обработваш 2*N очички. Ще заобичаш тези, които са мигнали [smilie3] .
-Алкохолът (май) предразполага ако не към отваряне на зениците поне към по-бавна реакция на окото.
-Употребата на някои наркотици свиват зениците (нямам личен опит, без съжаление).

Отговори на това съобщение
 Re: Червени очи
Автор: svetal   
Дата:   02-03-05 16:51

ivo80 аз пък съм чел и от личен опит съм се убедил че ако модела гледа право в обектива то точно тогава няма проблем с red eye

Отговори на това съобщение
 Re: Червени очи
Автор: ivo80   
Дата:   02-03-05 16:58

asahi, не знам за кои наркотици говориш, аз до колкото знам зениците се отварят и светлината много дразни, затова такива хора стоят на тъмно, с присвити очи или с очила.

Отговори на това съобщение
 Re: Червени очи
Автор: asahi   
Дата:   02-03-05 16:59

Щом казваш...

Отговори на това съобщение
 Re: Червени очи
Автор: cic   
Дата:   02-03-05 17:22

Най ме накефи asahi
Ева,
За съжаление конкретно в твоя случай не можеш да направиш много, но все пак:
-Снимай в светли помещения. Ако обектът се загледа за известно време в лампата зениците се затварят. Щракай бързо.
ИЗВОД: Рефлекса е най-важен

-Светлооките са по-податливи на дефекта
ИЗВОД: Снимай само хора с чисто черни очи (по възможност върколаци)

-Ако може обекта нека гледа встрани
ИЗВОД: Снимай само в профил, а най-добре в гръб, така ефекта от червени очи е тотално избегнат [smilie18] [smilie18]

Това е в рамките на шегата, никой да не се засяга [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Червени очи
Автор: todorov   
Дата:   02-03-05 17:25

Red eye Remover, ето от тук:
http://store3.data.bg/desktop/software/
работи се лесно и върши прилична работа. На хартия 15х10 см не личи нищо!
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Червени очи
Автор: asb1   
Дата:   02-03-05 21:13

ivo80, ако е за черпене не съм циция, ще почерпя :-)), ама с наглийският нямам проблеми, относно интерференицията имах предвид лещата на окото, там се създават необходимите условия за това, а не на обектива! Няма да си развиваме теории по оптика и тероия на светлина,...принципи на хюйгенс и тн.! Просто, снимане на холограми по схемата на денисюк използва точно същият ефект който се получава в окото :-))

Отговори на това съобщение
 Re: Червени очи
Автор: lumix   
Дата:   02-03-05 21:22

...ако снимаш хора със "синя" кръв очите им стават сини ....[smilie6] ...хи-хи!
ivo80 е прав !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Червени очи
Автор: ribastuka   
Дата:   02-03-05 21:34

Ако все пак искаш да снимаш отблизо може да опиташ да залепиш малко паус върху прозорчето на светкавицата.

Отговори на това съобщение
 Re: Червени очи
Автор: focus_free   
Дата:   02-03-05 22:43

асб1, за да направиш холограма използваш лазер. Със светкавицата не ми се вярва да става. Даже и на Юри Денисюк му е такава постановката - с лазер. Обаче аз не твърдя, че ги разбирам много нещата. Обясни накратко, ако имаш време и желание, какво имаш пред вид, може и без да развиваш теории по оптика [smile].

Отговори на това съобщение
 Re: Червени очи
Автор: mikele   
Дата:   02-03-05 22:59

те тука последния пост прочетох та се заинтересувах, дали некой знае как се прай холпграма икакво е това нещо. е бех пвдигнал тая рема месеци назад.Със светкавица тая работа не став знае се ,А по въпроса за червените очи си е от светкавицата зашото нито една вградена светкавица не е квалитетна.А ако не както казахте хората да не гледат в апарат па тогаз да им снимаме тила там очи нема.

Отговори на това съобщение
 Re: Червени очи
Автор: GOSPODIN   
Дата:   03-03-05 00:28

Доста глупости за една досадна тема. Откакто преди 15 год. направиха първата сапунерка се появи и проблема "червени очи".
Дължи се на проникването през ретината на пряк лъч на светкавицата и неговото отражение от очното дъно , където има много обилно кръвоснабдяване и оттам ЧЕРВЕНИ очи.
Всички светкавици разположени по- близо до обектива правят повече червени очи. Даже и профи светкавиците след 5-6 метра започват да правят понякога, защото при по- голямо разстояние се получава пак съвпадение на лъча на светкавицата и фокалната равнина на обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: Червени очи
Автор: Ева   
Дата:   03-03-05 08:04

Много благодаря на всички, които ми отговориха. Линкът на todorov върши работа, днес ще опитам с малко паус, както писа ribastuka. Честит 3-ти март на всички

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна