Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 EXIF към качените снимки
Автор: ASAR   
Дата:   02-03-05 10:43

Смятам, че не е лошо да се въведе като стандарт при публикуване във PHOTO FORUM авторите да дават поне минимум информация за апарата, обектива, използувани филтри, експозиция и пр. Тази информация би била ценна за участниците във форума. Много въпроси от типа, Е-1 по-добър ли е от 300D и т.п. ще отпаднат. Допълнително може да се укаже степента на цифрова обработка (и евентуално каква).

Отговори на това съобщение
 Re: EXIF към качените снимки
Автор: explorer   
Дата:   02-03-05 10:54

ASAR,
добре би било екзиф информацията да се показва някъде, но не се надявай да видиш толкова голяма разлика между снимките в такъв малък размер, та чак да оценяваш кой апарат е по-добър от друг. Да не говорим, че повечето снимки тук са доста обработени.

Отговори на това съобщение
 Re: EXIF към качените снимки
Автор: acidness   
Дата:   02-03-05 10:56

[smilie24] [smilie24] [smilie24] добра идея - не е от днеска, но е добра - във всички фотографски сайтове е така

Отговори на това съобщение
 Re: EXIF към качените снимки
Автор: sP   
Дата:   02-03-05 11:00

explorer, бих казал че никаква разлика няма да се види в този размер... дали ще го снимаш с Е-1 или 300Д ;) на 700х*** пиксела.... [smilie3]
хубаво е така за обща информация да е включено, но въобще няма да отпаднат въпроси от сорта кой е по-по-най

Отговори на това съобщение
 Re: EXIF към качените снимки
Автор: scrap   
Дата:   02-03-05 11:12

е как бе..бате Енчо е кой е по-по-най [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: EXIF към качените снимки
Автор: TK3C-pyce   
Дата:   02-03-05 11:32

az si poblikuvam snimkite edno kum edno bez redakcia,kato izkluchim samo namaliavaneto na razmera za da moje da se sloji v site.

Na men bi mi bilo interesno koi s kakvo snima i kakvo e obrabotval na snimkata
osven avtor,mi se iska da znam i model camera,dali e digital,ako ne koi vid film,kakvi lens,kolko photoshop ima

Отговори на това съобщение
 Re: EXIF към качените снимки
Автор: Георги   
Дата:   02-03-05 11:44

аз смятам че мога да променя 100% от ексифа за 3 секунди. къде е ползата?

никой не би ти отказал мисля техническо инфо ако го запиташ. не ме кефи идеята.

никак не струва

Отговори на това съобщение
 Re: EXIF към качените снимки
Автор: ASAR   
Дата:   02-03-05 12:00

И при ниска разрешаваща способност могат да се правят изводи. Пример е www.bdimitrov.de
Там има снимки с размер 50-60 kB. При това необработени. Въпреки това се вижда ефекта на добрата камера и добрия обектив.

Е, разбира се допълнителната информация изисква повече усилия. Но това може да въведе дисциплина във фотографа.

В крайна сметка - въпрос на желание и индивидуален избор.

Пример за такава информация е www.photo.net

PHOTOGRAPHER < име на автора >
CAPTION < Заглавие на снимката >
LOCATION < място на снимката >
EQUIPMENT CAMERA Nikon F
FILM / MEDIA Kodak TRI X Pan
LENS Nikon 28mm f3.5
FILTER Polarizing circular
MANIPULATED ДА/НЕ

Например аз често се старая да направя разлика между качеството на FUJI Velvia и 6 MB DSLR.

Отговори на това съобщение
 Re: EXIF към качените снимки
Автор: explorer   
Дата:   02-03-05 12:02

Тц, това вече го обсъждахме и Бони каза "не".

Отговори на това съобщение
 Re: EXIF към качените снимки
Автор: J0R0   
Дата:   02-03-05 12:09

Когато въвеждате снимката има празно поле "от автора" - в него можете да си пишете каквато искате информация.
Но да караме хората насила да въвеждат инфо за това какви апарати използват - не мисля че има смисъл. Който иска да го прави - и сега може да го прави, възможност има.

Отговори на това съобщение
 Re: EXIF към качените снимки
Автор: sP   
Дата:   02-03-05 12:13

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: EXIF към качените снимки
Автор: kirilius   
Дата:   02-03-05 12:15

Има поле за коментари при качване на снимка и там авторите могат да слагат каквото си искат, вкл. и технически данни. Някои го правят.

Да се разчита на EXIF-а в снимката не е сериозно, защото като се мине през някой редактор за снимки и EXIF-ът може да се затрие. Аз например дори само за контраст и resize минавам през TIF формат. При това положение EXIF-ът автоматично се губи.

Много често апаратът и техниката нямат голямо значение, но съм съгласен, че е добре (за информативност) да има подобни данни.

В култа има добро решение на проблема според мен: снимките, за които има дадена техническа информация, получават някякъв малък бонус при оценяването.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна