Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 LI-ion или NiMH ?
Автор: arkaims   
Дата:   27-02-05 17:09

кои батерии: LI-ion или NiMH са по-издръжливи на ниски температури?
кои от тях имат като цяло по-дълъг живот - могат да се презареждат повече пъти???

Става дума за батериите на фотоапаратите.



Публикацията е редактирана (27-02-05 17:48)

Отговори на това съобщение
 Re: LI-ion или NiMH ?
Автор: psychonaut   
Дата:   27-02-05 17:17

литиевите имат по-голяма плътност, т.е. по-малка и лека батерия с по-голям капацитет, но им дават пъти по-малко цикли, отколкото на НиМХ. за температурите обаче не мога да кажа.

Отговори на това съобщение
 Re: LI-ion или NiMH ?
Автор: asb1   
Дата:   27-02-05 17:18

И едните и другите, но LI-ion, са по устойчиви на презареждане, и лейзи ефекта е по слабо изразен! А също и теглото при тях е по малко! За ниската температура мисля, че най-добри са NiCd, поне са пробвани и работят идеално! :-))

Отговори на това съобщение
 Re: LI-ion или NiMH ?
Автор: asb1   
Дата:   27-02-05 17:28

psychonaut, не знам колко батерии си съсипал, но да ти кажа това дето го пишат за 1000 цикъла за NiMH, си е чиста измама след 200 зареждания вече се усеща падане не на капацитета, а на напрежението, на 1,1-1,0 V, и може да си имат капацитет ама апарата не ще да мъцне :-))

Отговори на това съобщение
 Re: LI-ion или NiMH ?
Автор: Pehata   
Дата:   27-02-05 17:34

И моите NiMH отслабнаха към 200тия цикъл. За Li-евите не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: LI-ion или NiMH ?
Автор: arkaims   
Дата:   27-02-05 17:36

А аз си мисля че LI-ion са по-добри...
поне батериите на GSM-ите са по-читави като са LI-ion - държат на повече презареждания... поне това е моя опит!

Отговори на това съобщение
 Re: LI-ion или NiMH ?
Автор: Стефан   
Дата:   27-02-05 18:09

Li-Ion са по-добри, разбира се, но са по-чувствителни към ниските(< -5C, -10C) температури от NiMH.

Отговори на това съобщение
 Re: LI-ion или NiMH ?
Автор: rusev   
Дата:   27-02-05 18:16

Здравейте мисля че тук е отговора http://newteck.orbitel.bg/doitself/articles.php?issue_id=18&unit_id=93&article_id=219

Отговори на това съобщение
 Re: LI-ion или NiMH ?
Автор: Todd   
Дата:   27-02-05 18:26

Нищо по-капризно няма от литиево- йонна батерия .Не че NiMh са цвете за мирисане .Ама поне не щат толкова грижи .Дано поне до края на годината пуснат на пазара горивни елементи та да се реши проблема .[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: LI-ion или NiMH ?
Автор: matasel   
Дата:   27-02-05 19:52

Надявай се ти на горивните елементи - от 30 год си мечтая за тях![smilie19]
Поне LiMH са по-евтини и универсални, а другите са специфични за почти всеки модел.

Отговори на това съобщение
 Re: LI-ion или NiMH ?
Автор: arkaims   
Дата:   27-02-05 20:10

..."За екстремни случаи, както и за употреба при особено ниски температури се препоръчва използването на мощните литиеви батерии..."
izwadka от http://newteck.orbitel.bg/doitself/articles.php?issue_id=18&unit_id=93&article_id=219


и още:
"Също така трябва да се знае, че този вид батерии имат живот 2-3 години, независимо дали са работили, или не!"



Публикацията е редактирана (27-02-05 20:14)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна