Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Оптиката на Carl Cais vs JVC
Автор: ludaguba   
Дата:   26-02-05 16:12

Здравейте обръщам се към вас като професионалисти и хора с опит. Днеска ходих в технополис и много се колебая м/у две видео камери горе долу характеристиките са им еднакви но :
1.JVC-to e 1,3 Mpx
2.Optikata si e negova
3.ЗА нощно снимане използва вградена лампа

а СОНИ-то

1.Оптиката е на Carl Zies (sory не знам точно как се пише)
2. 1.07 Mpx
3.Нощното снимане е с инфраред и е черно бяло

Много ви моля кажете според вас кое е по добро
Благодаря!



Публикацията е редактирана (26-02-05 16:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Оптиката на Carl Cais vs JVC
Автор: ludaguba   
Дата:   26-02-05 16:16

а и още нещо диаметъра на лещите на сони-то е 32мм а на JVC 34mm

Отговори на това съобщение
 Re: Оптиката на Carl Cais vs JVC
Автор: explorer   
Дата:   26-02-05 16:59

Това с оптиката на "Карл Цайс" е маркетингов трик. Единствения принос, който Карл Цайс имат за този обектив е че са си сложили подписа на един лист хартия, иначе обективите за тия камери си ги прави Сони. По същия начин Панасоник спекулират с името "Лайка".

Аз лично бих си взел Сони. Защо? Ами защото имам Сони видеокамера и съм доволен [smilie5] Според мен те правят най-хубавите видеокамери.

Това с мегапикселите важи не за видеото, а за снимки, които можеш да правиш с видеокамерата - които ще са горе-долу с качеството на снимки от телефон. Ако искаш да правиш снимки, купи си фотоапарат, засега поне видеокамерите не стават за тая работа.

За нощното снимане - доколкото разбирам само модела на Сони има инфраред. "Лампата" която JVC-то има можеш да си я купиш и като аксесоар за Сонито, но аз бих избягвал да снимам с такова чудо - изглежда много тъпо, все едно с фенерче светиш.

Ти по-скоро гледай други работи - дали има manual exposure например, разходи се из менютата - не гледай коя какви ефекти има, ефектите и после можеш да си ги сложиш, гледай коя е по-удобна и интуитивна за използване.

Отговори на това съобщение
 Re: Оптиката на Carl Cais vs JVC
Автор: ludaguba   
Дата:   26-02-05 17:20

Благодаря много ами може би ще се спра на СОНИ-то , все пак не е много ефтина поне за мен де любителска е но е 1400 лв . Надявам се да не съжелявам. Още веднъж благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Оптиката на Carl Cais vs JVC
Автор: jumbo   
Дата:   26-02-05 17:22

за видео камери сони е без аналог

Отговори на това съобщение
 Re: Оптиката на Carl Cais vs JVC
Автор: mikele   
Дата:   26-02-05 22:21

Експлорер наистина ли видеокамерите не стават за правене на снимки?

Отговори на това съобщение
 Re: Оптиката на Carl Cais vs JVC
Автор: carl_cox   
Дата:   26-02-05 22:26

explorer-незнаех че такива "шашми" вършат SONY,PANASONIC...какво ли не правят днешните хаймани да докопат някой друг лев..тю тю..


Отговори на това съобщение
 Re: Оптиката на Carl Cais vs JVC
Автор: kal-mi   
Дата:   27-02-05 02:41

explorer - не си съвсем прав за цайс оптиката. Вярно е че не е произвдена в германия, но това няма кой знае какво значение (те имат завод дори и в Беларус). Виж това от техния сайт:

http://www.zeiss.de/C12567A8003B58B9?Open

Отговори на това съобщение
 Re: Оптиката на Carl Cais vs JVC
Автор: volokin   
Дата:   27-02-05 07:14

Да, Експлорър, не си прав. Това че оптиката се прави от Сони, Панасоник или незнам си кой, не значи че не става...А и току така подпис не се слага...
човекът свързал Сони с Карл Цайс е немец и в момента е шеф на Лайка. Това че пише Цайс или Лайка някъде значи, че оптиката е смятана от техни инженери, стъклата и дезайна са избирани също от тях. Какво значи дезайн? не е външния вид на обектива, а начина на изработка, т.е. дали да е с 6, 7 или 4 стъкла какви да бъдат и т.н. щото за една оптична задача има повече от едно решение, въпроса е да се избере най-близкото до теоретичния оптимум!!
Та Цайс като си ''слагат подписа'' не е току така.
Доказателство Сони 717, мисля всеки го знае този апарат :-)
За Люмикс апаратите няма да говоря, Бони пусна доста тестове по този въпрос....[smilie3] [smilie3] [smilie3] [smilie3]



Публикацията е редактирана (27-02-05 07:15)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна