Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 За всички Канон фенове, които имат проблеми със съня.
Автор: jimmy   
Дата:   25-02-05 09:17

[smilie5]

Ето едно от първите сериозни ревюта на Д2Х и сръвнение с 1Дс Мк2:

http://www.naturfotograf.com/

http://www.naturfotograf.com/D2X_rev06.html

За тези, които не им се чете:
-цветове - приблизително равни
-шум - във високото исо предимство за 1Дс, макар и да е замазан, както при другите Канони
-детайли - предимство за Д2Х!
-винетиране - 1Дс има, Д2Х няма!

Пускам това като инфо, а заглавието е майтап, няма нужда да изпадаме в поредната серия.....[smilie18]

Иначе на този сайт има доста добра информация за УВ и ИР фотография, както и доста добра информация за всички обективи Никон.


Отговори на това съобщение
 Re: За всички Канон фенове, които имат проблеми със съня.
Автор: jumbo   
Дата:   25-02-05 09:21

абе според мен това са несравними камери и точно от това се опасявах [smilie2] че ще почнат сравнения
според мен тази камера (д2х) трябваше да е 8мп и да си е от класа на 1д марк 2 [smilie8]
какво да се прави фирмена политика.....

Отговори на това съобщение
 Re: За всички Канон фенове, които имат проблеми със съня.
Автор: jimmy   
Дата:   25-02-05 09:27

Ами незнам - но явно всички ги сръвняват.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички Канон фенове, които имат проблеми със съня.
Автор: Thor   
Дата:   25-02-05 09:29

хехе ..тея от Nikon - родилен дом ,ако и да ги раждат недъгави DSLR-те ,то немат проблем да програмират някое и друго вундеркиндче страдащо от даун-синдром ,като Кен и Бьорни ..иначе нема кой да им фали стоката .. [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички Канон фенове, които имат проблеми със съня.
Автор: jumbo   
Дата:   25-02-05 09:29

абе като гледам за сега ми харесва машинката [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички Канон фенове, които имат проблеми със съня.
Автор: jumbo   
Дата:   25-02-05 09:31

аз снимам предимно на 800 исо а като гледам по графиката го дават по-добър от д70 което ме устройва[cool]
https://photo-forum.net/static/forum/2008-04/xwdc2333.JPG
http://www.naturfotograf.com/D2X/D2X_D70_noise.jpg


ТОР АРЕ СПРИ С ПРОСТОТИИТЕ ПРЕДИ ДА СИ ПОчНАЛ...
мама му стара наистина прекаляваш



Публикацията е редактирана (25-02-05 09:33)

Отговори на това съобщение
 Re: За всички Канон фенове, които имат проблеми със съня.
Автор: Thor   
Дата:   25-02-05 09:44

и аз само ..за заглавие де [smilie5]
виж сега jumbo ако няма такива изцепки че Nikon-а е по добър от Canon-а дето тука се ръсят само от фанатизирани Nikon-джии .. за щяло и нещяло и по една или друга причина ..нема да ме видиш да се подписвам в подобни теми ,даже ей го на хващам се на бас с който и да е че ако Nikon изкара евтин DSLR нещо от рода на 300D , който да мери с механични Nikkor-и ,веднага си взимам един ....не ама да все се явява някой да си мери ******* ,после спора се завърта колко много му харесва картинката на D70 - което си е въпрос на вкус а не на някакво предимство ...така де ,а вчера всички разбирачи се изредихме пред картинките на една сапунерка да познаваме ,дали са биле правени от Nikon или Canon фотоапарат .....така че не търси причината в мене ами някъде другаде ...що не му са стресна на jimmy-то за заглавието ами на мене ми праиш забележки .. не така само с дабъл-стандартите ..не са прай на..нали ма разбираш [smilie5] [smilie5] [smilie5]

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички Канон фенове, които имат проблеми със съня.
Автор: jumbo   
Дата:   25-02-05 09:48

аз заглавия не гледам
гледам съдържанието.....
както виждаш аз канон не съм псувал и ми омръзна да се псува никон....
само пушилка и нищо смислено

Отговори на това съобщение
 Re: За всички Канон фенове, които имат проблеми със съня.
Автор: djidji   
Дата:   25-02-05 09:53

извинявайте, ма нещо не мога да се ориентирам в сензора на този никон.... CMOS или JFET? 23.7 x 15.7 mm или 36 x 24 mm? Ще дадете ли малко техн. данни?

Отговори на това съобщение
 Re: За всички Канон фенове, които имат проблеми със съня.
Автор: jimmy   
Дата:   25-02-05 09:55

Айде сега, тхор, аз съм ти виновен. Пускам линк към ревю, като искаш го чети, като искаш недей.

Сензора е CMOS, DX формат.



Публикацията е редактирана (25-02-05 09:56)

Отговори на това съобщение
 Re: За всички Канон фенове, които имат проблеми със съня.
Автор: Thor   
Дата:   25-02-05 10:04

че аз къде псувам [smilie11] то си личи бре jumbo ,пазара си го показва ,ако стадото може да го поведе някой за носа ..профитата не може..не става ..и разултатите са на лице ..а аз да пиша нещо по различно от всеизвестните истини ..[smilie7] какво безмислено съм писал ??[smilie11]
и каква пушилка съм вдигнал [smilie11]
и откъде накъде пък трябва да се съгласявам с всичко което се пише в този форум ,ти защо не се съгласяваш с мен [smilie11]
ами аз трябва [smilie11]
та както и да е аз не правя на никой забележки ,какво пише и как го пише - естествено когато ме засяга мене ,по някакъв начин или се опитва да ме иронизира загадъчно тогава нема начин да не му отвърна ...мдааам ..научи се да бъдеш малко по толерантен ..и след това ела да ми правиш забележки [smilie3]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички Канон фенове, които имат проблеми със съня.
Автор: Thor   
Дата:   25-02-05 10:07

jimmy ..някъде да съм те обвинил ,аз теб някога за нещо ,когато си играеш само с твойта играчка [smilie11]
естествено че на който и да почнеш да му бъркаш по шортите почва да пищи ..и аз така де [smilie5]

[smilie7]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички Канон фенове, които имат проблеми със съня.
Автор: jester   
Дата:   25-02-05 10:16

Като оставим караниците настрана, много ще ми е интересно да видя сравнения и по-натам, тъй като ако разликата в детайла наистина е толкова голяма, това е смазващо предимство за Nikon.

От друга страна пък е успокоително, че явно не всичко е изстискано от "баер-мазачките".

Отговори на това съобщение
 Re: За всички Канон фенове, които имат проблеми със съня.
Автор: gorbi   
Дата:   25-02-05 10:43

Аз пък си задавам въпроса, ако го нямаше поне това ревю, и подобните му които ще се пръкнат, кой ли идиот би си взел на тия пари Nikon-чето с това отчайващо изоставане в технологиите......

Отговори на това съобщение
 Re: За всички Канон фенове, които имат проблеми със съня.
Автор: Thor   
Дата:   25-02-05 11:06

Nikon-а може да си е хубав и сигурно ще е ,но пък като погледнеш страницата на този норвежеца си личи че е надъхан като Ken,затова и незнам аз много такива ревюта , толкова патетично написани са ми съмнителни .... а дали тоя Nikon, дали Canon-а ,нито единия нито ,другия бих отказал ,но пък този не забравя да спомене че на фотоапарата можеш да закачиш ,обективите от необятната гама на оптиката за байонет Nikon F ,което си е верно , но споменато между другото при този тест ми прилича малко като повече реклама на Nikon , отколкото на ревю с цел да се направи тест между двата фотоапарата ,пък и защо пък и тези сравнения след като иска да прави ревю,нека си щрака и да го хвали ....[smilie6]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички Канон фенове, които имат проблеми със съня.
Автор: djidji   
Дата:   25-02-05 11:14

или нещо бъркам, или това са сензори с различни размери. Самото им сравняване е некоректно...

Отговори на това съобщение
 Re: За всички Канон фенове, които имат проблеми със съня.
Автор: gorbi   
Дата:   25-02-05 11:15

Да... като следваща крачка в надпреварата между двата гиганта се очаква Канон да искарат модел с двойно по-малка ССД матрица с 3,2 МП и ISO 6400- N (неизползваемо), обаче с размазваща динамика и никакво винетиране, ако ще и да му сложат перископ....

Отговори на това съобщение
 Re: За всички Канон фенове, които имат проблеми със съня.
Автор: explorer   
Дата:   25-02-05 11:21

Thor
абе що все като тръгнеш да 'фалиш Канон основното предимство на Канона според теб е никонската и руска оптика, която можеш да му закачиш? Не усещаш ли иронията в това?
[smilie5]

За gorbi и останалите:
не бойте се деца, "идиоти" които да вземат "изостаналите Никончета" все ще се намерят... Аз ако имах толкова пари за харчене, бих предпочел 'се пак Nikon D2X пред Canon 1Ds mark II - ако и да са сравними като качество (няма да споря кой е по-добрия без да съм снимал лично и с двата), $3000 разлика хич не са малко пари. За тия 3К що обективи могат да се накупят, ехеее...

Отговори на това съобщение
 Re: За всички Канон фенове, които имат проблеми със съня.
Автор: behemoth   
Дата:   25-02-05 11:24

аз пък ползвам canon и много се надявам този Nikon да е стращно добър по-добър от 1Дс 2 във всяко отношение защото това значи само че или канон ще се напънат с нов DSLR скоро или ще намалят цените. Няма по-добро нещо от конкуренцията.

Отговори на това съобщение
 Re: За всички Канон фенове, които имат проблеми със съня.
Автор: Thor   
Дата:   25-02-05 11:40

хехе .. не е вярно ,гледай сега ,exploзър..[smilie6]

какъв е смисъла да хваля EF Canon-ската оптика ,за която съм платил 3-4 хилки [smilie5]
колко човека ще разберат за/от нея и да я хваля [smilie11]

аз хваля само това което е най достъпно за форумците тук ....пък иии ,както и аз така и другите са доволни от това че на Canon-четата може да се качват всякакви обективи ..
я ми кажи колко ще струва едно обективче аутофокусно с което да правя фотки като тази на която единственото което съм правил във фотошоп е било USM и обръщане в черно-бяло ,както и 25% сепия -филтър ,а имай в предвид че го имам и аутофокусното такова-почти :

https://photo-forum.net/static/forum/2008-04/glpv9480.JPG
http://img.photobucket.com/albums/v689/canata/sepia.jpg


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички Канон фенове, които имат проблеми със съня.
Автор: explorer   
Дата:   25-02-05 11:51

Thor,
хубаво е че си се загрижил за бедните форумци дето нямат пари за скъпи обективи, ама тогава какъв е смисъла да спорим дали апарат за $8000 е по-хубав от апарат за $5000?
[smilie5]

За $5000 могат да се купят например 2 пълни комплекта средноформатни апарати с по няколко обектива - да речем, едно Хаси и една Мамия RB67, с каквито все снимат заблудени фотографи, които публикуват в списания като Playboy, VOGUE, W, ... като Авенайм например, Стив Мейсъл, фон Унверт, Арни Фрайтаг и куп други заблудени овчици, които още не са разбрали за цифровите Канони и продължават да си снимат на филм.
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: За всички Канон фенове, които имат проблеми със съня.
Автор: Thor   
Дата:   25-02-05 12:08

ами ..хммм..къде си ме видел пък аз да споря за 8000$ или за 5000$ фотоапарат [smilie11]
аз не споря и не искам да споря ..
просто възможностите на повечето хора които са в този форум ,са такива че могат да поддържат най много един DSLR и да речем една ограничена гама от обективи ,това е ..и това са възможностите на най запалените от тях ,сега ти ми говориш за среден формат ..но той си има консумативи , от които само един филм с проявяването и дори само сканирането му ..струва колкото един добър руски обектив ..това е ..[smilie6]
е аз от 10 дена съм изщракал да речем ,за около 40US филми и нито съм ги сканирал ,нито съм изкарал фотки от тях ,ами ако бяха среден формат ,колко щях да се изръся [smilie11] а не съм и запален и не щракам много ,значи ако бях толкова запален ..ми аз щях да се разоря до сега [smilie6]


[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна