Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 И аз да питам знаещите - За какво служи Lockup mirror
Автор: Odin   
Дата:   24-02-05 10:41

Та вапроса ми е следния. За какво служи Lockup mirror, каква е негавата функция, в какви случай се ползва и кога е препорачително да се ползва. Благодаря предварително за помоща, успешен ден пожелавам на всички

Отговори на това съобщение
 Re: И аз да питам знаещите - За какво служи Lockup mirror
Автор: luboar   
Дата:   24-02-05 10:45

za izbqgwane sytreseniqta v camerata ot dwijenieto na mirrora, pri snimki na statichni obekti

Отговори на това съобщение
 Re: И аз да питам знаещите - За какво служи Lockup mirror
Автор: asahi   
Дата:   24-02-05 10:47

Служи да си вдигнеш огледалото предварително с цел да се намалят вибрациите по време на снимката. Може да ти е полезно когато снимаш със задръжки 1/10 до 2 секунди - там дефекта от невдигнато огледало се забелязва по-ясно. Горното важи и при снимане от статив.
При DSLR апаратите най-често огледалото е по-малко и по-леко, но на конвенционалните си е тежко и инерционния му момент при спиране в горно положение не се укротява без сътресения.

Отговори на това съобщение
 Re: И аз да питам знаещите - За какво служи Lockup mirror
Автор: aemon   
Дата:   24-02-05 10:49

ами когато ти е камерата на статив, с също и при макро или много дълги обективи (стига да имаш време, де...). намаляват се разтърсванията при снимане. огледалото предизвиква вибрации, особено при скорости между 1/30 и 1/2, които със mirror Lockup ги елиминираш


Отговори на това съобщение
 Re: И аз да питам знаещите - За какво служи Lockup mirror
Автор: aemon   
Дата:   24-02-05 10:51

леле, колко народ отговори едновременно! :-)

Отговори на това съобщение
 Re: И аз да питам знаещите - За какво служи Lockup mirror
Автор: falcon   
Дата:   24-02-05 10:52

Преведено значи-заключване на огледалото -и точно за това служи.Когато снимаш на много малка скорост,дори и със статив(з[smilie3] ависи от статива де...има такива които са много стабилни)вибрацията от движението на огледолото може да размаже кадара,тогава използваш тази функция.

Отговори на това съобщение
 Re: И аз да питам знаещите - За какво служи Lockup mirror
Автор: luboar   
Дата:   24-02-05 10:52

:))) si4ki pisali po edno i su6to vreme

Отговори на това съобщение
 Re: И аз да питам знаещите - За какво служи Lockup mirror
Автор: falcon   
Дата:   24-02-05 10:54

Хахахаха:)))



Аз пиша най-бавно....ха ха



Публикацията е редактирана (24-02-05 10:56)

Отговори на това съобщение
 Re: И аз да питам знаещите - За какво служи Lockup mirror
Автор: Odin   
Дата:   24-02-05 10:58

Благодяря за бързите отоговори. [beer] Ползвам ЕОС 30 и това му е в къстъм функциите. Ако направя тест със и без включен локъп, ще видя ли разликите с просто око. Става въпрос за снимане от ръка, а не от статив с дистанционене спусък.

Отговори на това съобщение
 Re: И аз да питам знаещите - За какво служи Lockup mirror
Автор: luboar   
Дата:   24-02-05 11:01

nema smisyl bez tripod

Отговори на това съобщение
 Re: И аз да питам знаещите - За какво служи Lockup mirror
Автор: jumbo   
Дата:   24-02-05 11:01

при д70 обаче тази функция изпълнява друго а имено вдига огледалото и отваря затвора с цел почистване на матрицата...

Отговори на това съобщение
 Re: И аз да питам знаещите - За какво служи Lockup mirror
Автор: SLR   
Дата:   24-02-05 11:04

Аз мисла че това си е издребняване.Все пак ако някои иска чак толкова кристални снимки то той знае за какво става въпрос и снима със средноформатни апарати а не с лайка[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: И аз да питам знаещите - За какво служи Lockup mirror
Автор: falcon   
Дата:   24-02-05 11:07

Снимах със същия апарат и съм го пробвал-резултатите са по-лоши,когато снимаш от ръка.Това е така,защото докато огледалото е заключено не виждаш какво снимаш,а така не може да коригираш трептенето на ръката.А има и забавяне докато натиснеш спусъка втори път ,понеже при първото натискане става заключването и при второ натискане снимаш.

Отговори на това съобщение
 Re: И аз да питам знаещите - За какво служи Lockup mirror
Автор: luboar   
Дата:   24-02-05 11:10

ako e s PENTACONq ne se 4udi

Отговори на това съобщение
 Re: И аз да питам знаещите - За какво служи Lockup mirror
Автор: volokin   
Дата:   24-02-05 12:21

Става дума за снимане от статив, а не от ръка. И има смисъл само ако увеличаваш снимките, например най лесно се вижда на диапозитив който прожектираш на стената, или като сканираш и увеличиш с фотошопа също се виждат разликите, при това доста ясно. Но според мен смисъл има наистина само в макрофотографията, поне при СЛР-апаратите, за по-големите формати си е задължително поради по-голямата маса която се движи, наречена огледало. Канон-а, 30-така е сравнително мек, така че наистина само при макро снимки има смисъл :-)[smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна