Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Leica
Автор: Travis   
Дата:   22-02-05 21:29

http://www.dpreview.com/news/0502/05022203leica_financialtrouble.asp


Отговори на това съобщение
 Re: Leica
Автор: SLR   
Дата:   22-02-05 21:39

Ми на тия цени техните си е направо нечовешко,да пуснат всичко на 50% намаление да им скочи малко оборота[smilie5] [smilie5] [smilie5]
Аз лично с удоволствие бих се обзавел с един телеметричен на половин цена[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Leica
Автор: volokin   
Дата:   23-02-05 10:48

Някога имаше истински автомобили, Ролс Ройс, Бентли, МГ, истински Мерцедеси, Алфа-Спайдър, Триумф, истинско Волво....днес има само марките, автомобилите ги няма. Мерцедеса дрънчи като консервна кутия, Е-класата е по-малка от Шкода Суперб ( а уж са в една класа) разваля се даже повече, но на него пише Мерцедес [smilie18] [smilie18] [smilie18] Бентли е всъщност ФауВе, т.е. с двигател на Ауди....А Ягуар, онзи дизеловия [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18], това Ягуар ли е или форд Фокус [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] Волво отдавна превърнало се в Рено сега мутира във Форд, само обвивката му е различна ....ДА, такива мисли са ми в главата....И кой е виновен за това?
Трудно е да се кажа, но в едно съм сигурен, Консуматорите на тези стоки са точно толкова виновни, оставяйки се да бъдат подмамени къде от маркетинг, къде от любов към форми и обвивки, без да ценят съдържание и не на последно място забравяйки английската поговорка : '' Купи си скъпо, за да ти излезе евтино''
Още един пример; Н&М фирмата за облекло цъфти и процъфтява с модели и кройки неотстъпващи на големите дезайнери, но качество като на еднодневки, пълни боклуци, но народа купува, щото отдавна е загубил свойството да мисли, важна е опаковката, съдържанието....може и без него!!
Добре дошли в света на консуматорите!!
Същото се случва и с храната, по тоя повод направих една снимка, сега я пускам........[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Leica
Автор: jumbo   
Дата:   23-02-05 10:58

мда общо взето е така с марките [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Leica
Автор: borissov   
Дата:   23-02-05 11:07

volokin: welcome to the real world, Neo:-)

П.П. Аз затова карам 124-ка:-)

Отговори на това съобщение
 Re: Leica
Автор: Travis   
Дата:   23-02-05 23:45

Volokin - ima japonski koli, i vsichki ostanali. Nesluchaino v USA, nai-golemia pazar na koli v sveta, Toyota/Lexus, Honda/Accura i Nissan/Infinity se prodavat na ceni po-visoki ot evropeiskite im analozi BMW/Mercedes - se kupuvat poveche. Horata gi skasvat ot karane v jestoki uslovia, i znaiat koe e kepaze i koe ne. Edinstvenata dobre prodavana evropeiska kola e Audi, i to zaradi 2-ta Torsena v Quatro - neshto koeto nikoia druga marka ne predlaga.

www.consumerreports.org

Отговори на това съобщение
 Re: Leica
Автор: dd   
Дата:   24-02-05 01:16

"Японски" автомобили,ама произведени в Япония-много важна подробност:)"Японските",произведени в Северна Америка нямат нищо общо с качеството на другите си събратя.

Отговори на това съобщение
 Re: Leica
Автор: Travis   
Дата:   24-02-05 06:16

Ne sam saglasen. Imenno proizvedenite v USA Toyoti, Hondi i Nisani sa tezi koito nai-mnogo se prodavat tam, i horata ne se oplakvat.


Отговори на това съобщение
 Re: Leica
Автор: dd   
Дата:   24-02-05 07:31

Тц!Най-много се продават,ама когато стане време да почнат да се оплакват (изтече гаранционният срок)просто ги сменят.

Отговори на това съобщение
 Re: Leica
Автор: Avon   
Дата:   24-02-05 07:58

Tova che gi smeniat ne promenia fakta che japonskite koli imat nai-visoki ceni na staro. Vij www.kbb.com


Отговори на това съобщение
 Re: Leica
Автор: gorbi   
Дата:   24-02-05 08:14

Отдавна японците са на челно място в класациите по надежност......

Отговори на това съобщение
 Re: Leica
Автор: borissov   
Дата:   24-02-05 10:17

...което не променя факта, че японските коли са невъобразимо грозни!

Отговори на това съобщение
 Re: Leica
Автор: jumbo   
Дата:   24-02-05 10:22

особено пред нас спира един нисан от който ми се драйфа всеки път
ако искам кола с лице на БТР ще заложа на оригиналния производител[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Leica
Автор: explorer   
Дата:   24-02-05 15:18

Само ще ви кажа, че в Америка има израз "german engineering", и всеки знае какво означава това - безкомпромисно качество. Да кажеш, че Американците ценят повече Лексус от Мерцедес е все едно да кажеш че Canon 300D е по-добър от Nikon D2X. Мерцедес си остава емблема на лукса и богатството, нищо че имат и евтини модели, които някои други марки превъзхождат.

Отговори на това съобщение
 Re: Leica
Автор: gorbi   
Дата:   24-02-05 16:00

има german engineering ама миналия век..... Японците са по-напред в автомобилостроенето, поне от 10 години..... Погледнете последните класации на германските технически служби...... От дълги години няма немска кола на първите места...... Japan engineering rools вече..... "Ти виждал ли си Тойота да не запали" [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Leica
Автор: Todd   
Дата:   24-02-05 16:01

Travis - отдавна не е така !!! С очите си съм гледал как на нова Тойота Корола(последния модел!) и сменят сегментите на 40 000 км .Във фирмения сервиз през ноща !!! Да не ги видят !!!! Всичко е конфекция вече .Търговците са в храма !!! [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Leica
Автор: gorbi   
Дата:   24-02-05 16:20

да бе....

Отговори на това съобщение
 Re: Leica
Автор: rolla   
Дата:   24-02-05 17:50

gorbi[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] ,Travis[smilie24] [smilie24] [smilie24] !Toyota е марката!Това за сегментите малко не го вярвам като ,че ли.Мойта тойота скоро прави 250 000км и държи компресия като на дизел.Всичко е маде ин Джапан.Сменям само филтри и масла(и от време на време гуми) и педала до ламарините.Окачване-страхотно(смених един път тампоните на торсионните щанги.Колата е 11 годишна!
А за Leica кво да кажа...същата работа като Mercedes-куца им съотношението цена/качество!!!Уви,немогат вечно да се осланят на стара слава и идва момента за който се пише в стратията( Leica in financial crisis)

[smilie24] Long Live Japan engineering[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Leica
Автор: explorer   
Дата:   24-02-05 17:59

Е тва е... аз карам Тойота, значи Тойота е най-великата марка. Аз снимам с Канон - ерго, Канон са най-добрите. Само ми е чудно как може да прецениш след като нито си снимал някога с Лайка, нито си карал Мерцедес? Иначе знам че вероятно познаваш един, на който чичото на приятеля му е карал някакъв 20-годишен Мерцедес 120...
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Leica
Автор: pinko   
Дата:   24-02-05 18:00

Мдааа, Тойота Е колата[smilie24] [smilie24]

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/buiu9631.JPG
https://photo-forum.net/images/n_1098711402_IMG_6222.jpg


След Шкодата Октавия с нейния "german engineering", дето за 130 000 км 2 (два) пъти гърмя турбото(смяната е 2 600 лева) и още сума ти нещо се смениха Тойотата е като сглобена от извънземни[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Leica
Автор: dch37   
Дата:   24-02-05 18:33

ei nachi loshi hora ste :).. nakarahte me da se logna (a kak me marzi samo..) kakwi sa tezi krasiwi prikazki za LEXUS, INFINITY, BWM I MERCEDES :)... ako ste karali pone 2 ot goreposochenite marki dawaite si mnenieto..ama taka samo da si cheshete prastite i da pishete po klawiaturata e smeshno...

prichinata da se prodawat poweche toyoti i hondi e che sa po-ewtini... a ne po kachestweni.. I ot de se prakna tazi ideia che LEXUS I INFINITY sa po-skapi ot BMW i Mercedes??? ako im srawniawash nai-skapite modeli sas nai-ewtinite na drugite da.. mo#e i da stane no ne i ako se srawniawat koli ot edna i sashta klasa...

BWM i Mercedes sa luksozni koli ako pochnat da prawiat ewtini koli shte im padne renometo... drug e waprosa, che ako iskash edna Honda Accord da ia natapchesh sas wsichkite neshta koito idwat standartno na edno 32,5 shte ti izleze po skapo da#e.. ama to triabwa malko da smetnesh..

ot lichen opit go kazwam.. karal sam i iaponski(dobar dwigatel ama samo towa im e dobroto .. woziat kato karuci) i amerikanski (goliam bokluk, ama inache meko woziat) i WV i sega psolednata mi kola e BWM 320i.... ami prosto druga marka sled tazi kola niama da si wzema.. prosto ima balkan razlika... i kato nachin po koito se dar#i kolata na patia i kato kachestwo na kolata i wsichko... e na predi 2 dena edin mi seche patia na magistralata i ot kolata mai samo kopeto ostana... kolko hiliadi shte mi izleze remonta ne znam (mai kam $5000) no dori i nowa da triabwa da kopuwam pak BMW bih wsel bez da go mislia waobshte (samo mo#e da go wzeme 4x4 che po stabilno :) )

edin priatel sashto ima edno 320 samo che e 94-a godina.. towa #iwotinche pali ot raz nezawisimo kolko e studeno i e mnogo po-dobre ot 3-godihsnia pontiak na maika mi... a da#e ne mo#e i da se meri sas 10 godishnata honda na badeshtata mi tashta...


sashto taka weche niakolko godini podred BMW 3 Series pecheli nagradite waw swoia klas (prowerete Car & Driver)
taka che mislete predi da pishete i ne zawi#daite.... a prikazki ot roda "az imam takawa igrachka, znachi te sa nai-hubawite" sa prosto smeshni i dosta ne seriozni...


inache kofti za leica ama towa e pazarnata ikonomika... a za volvo.. e ta#no, mnogo ta#no.. sega na skoro chetoh edna statia w Car & Driver w koiato kazaha i pokazaha kak pod kapaka na Ford Focis, Mazda 3 i Volvo S60 60% ot chastite sa napalno identichni... i posle da se chusish zashto volvoto ti se chupi kato ford :)

aide po edno [beer] i bez karanici :)

Отговори на това съобщение
 Re: Leica
Автор: jumbo   
Дата:   24-02-05 18:37

да ти го начукам тоя пост на латиница[smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Leica
Автор: dch37   
Дата:   24-02-05 18:46

mi sorry.. na netscape sam (wgradenata kirilica ne bachka) i sam na rabota!!!!!! i ne moga instaliram kirilica tuk...

kato ne to hareswa ne go cheti.. a nedei a da psuwash!!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Leica
Автор: volokin   
Дата:   24-02-05 18:47

Аз също съм карал почти всички европейски марки (без БМВ) Имал съм Крайслер Воеджър (удивен съм от тая кола, щото съм я карал буквално като идиот по планинкси пътища) Последната кола която така ме е впечатлила е Ауди 6 комби, не е била моя, но това което видях от нея направо ме уплаши.
Относно Мерцедес, все още си е автомобил различен от другите, който е карал знае какво говоря, просто различен, друг е въпроса, че за да се нагодят на пазара се принудиха и те да правят евтинии.
Интересно, че точно автомобилите с нисък рейтинг като Опел са ме очаровали (говоря за Омега с двигател на БМВ). Истината е обаче, че човек днес карайки един автомобил не знае чии тенологии стоят вътре, преди години ГМ съдиха ФАуВе именно за кражба на технологии, а ФауВе уж имат поне в Европа по-добри автомобили.
А относно Бентли, ми дезайнера на Бентли е и дезайнера на Шкода Октавия, да издигнал се е човека в Фолксваген [smilie3] ТА така, А Японския автомобил е по-евтин, а за парите си може да се предположи че е по-здрав от европейския си аналог по цени, но не и по клас. Тойота изпревари миналата година Форд и се нареди след ГМ на второ място по бройка произведени автомобили, нищо чудно да излезе и на първо, знае ли човек....Но От немския автомобил, макар и не толкова красив като италианзкия или дори френския няма по-здрав, личен опит....[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Leica
Автор: dch37   
Дата:   24-02-05 18:56

VOLOKIN :)[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна