Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 разход на мастило - колко харчи плувалника
Автор: plamennk   
Дата:   23-02-05 14:02

Някой намерил ли е начин да си смята броя на копията за една зарядка на плювалниците при пълноцветен печат бна А4.
щото фабрично дават разхода при 7,5% на цвят, ама как да го сметне човек колко горе долу копия излиза с едно зареждане, ясно че зависи от принтера но за всеки е даден някъкъв разход от производителя и как на базата на него да сметна колко копия аджеба ще може да изплюва машинката с едно зареждане
Примерно черно - 400 копия
за всеки цват дават - 350 копия



Публикацията е редактирана (23-02-05 15:23)

Отговори на това съобщение
 Re: разход на мастило
Автор: asahi   
Дата:   23-02-05 14:07

Реалният разход на цветен тонер при лазерните принтери (XEROX)варира между 30 и 50% за цвят. Данните са от статистиката и се отнасят за рекламни агенции.
Хайде сега да видим колегите от ХП, Епсон и Канон могат ли да покажат такава информация за мастиларките?

Отговори на това съобщение
 Re: разход на мастило
Автор: vladod   
Дата:   23-02-05 14:39

Дано да имаш отделни пълнители за всеки цвят, че иначе те боли джоба...стигал съм до отчайващите 7 листа А4 с едно зареждане (в конкретния случай ми свърши синьото)

Отговори на това съобщение
 Re: разход на мастило
Автор: plamennk   
Дата:   23-02-05 15:20

че са отделни отделни са, ама са чудя как да сметна ако печатам само пълноцветно А4 лесно, бройм колко съм разпечатал и готово ама не е така печатам и текст и графики и фото и немога да му хвана края. черното не ми е толкова проблем не се харчи много, щото при фото меша C M Y за черно а с К само го коригира.
Да видим дали правилно обаче разсъждавам:

като конвертирам в CMYK и разглеждам каналите колкото по тъмен е дадения канал толкова повече мастило отива от дадения цвят така ли е или не е така (спецовете по предпечат да кажат).
от там и следната логика:
Черното го игнорирам

за всеки от останалите цветове остават да запълнят по 33%
3х33%= 99%

при 7.5% на цвят ми дават 350 копия
тоест за да се получат 33% увеличаваме разхода 4,5 пъти
от там 350 копия разделени на 4,5 се получават 77,7777 копия при 33% запълване от цвят

тоест ако харчи от всички цветове по равно плювалника трябва да омаха приблизително 75-80 копия пълноцветно.

Отговори на това съобщение
 Re: разход на мастило - колко харчи плувалника
Автор: ZENTEX   
Дата:   23-02-05 15:37

asahi vsichki harchat kolkoto im naleesh[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: разход на мастило - колко харчи плувалника
Автор: asahi   
Дата:   23-02-05 15:47

Пламене, разсъжденията са ти правилни. Не е ясно само колко са верни първоначалните данни.

Отговори на това съобщение
 Re: разход на мастило - колко харчи плувалника
Автор: fortunahaha   
Дата:   23-02-05 16:43

единият от законите на Мърфи гласеше нещо подобно:
Става дума за качеството и характеристиките на дадено произведение -> написаните от завода производител се делят на две, а обещаните от търговците на 4. само така получаваш реална представа за изделието.[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: разход на мастило - колко харчи плувалника
Автор: plamennk   
Дата:   23-02-05 17:36

fortunahaha

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
начи да се надявам на около 40 парчета

Отговори на това съобщение
 Re: разход на мастило - колко харчи плувалника
Автор: fortunahaha   
Дата:   23-02-05 20:08

не знам. не искам да те подвеждам. само пробата ще покаже. вземи и впредвид и настройките на принтера за качеството на печат.

Отговори на това съобщение
 Re: разход на мастило - колко харчи плувалника
Автор: Ivan_A   
Дата:   23-02-05 21:47

Epson 1290 - с едно зареждане, което означава цяла цветна и 1/2 черна "мастилница" - 25-28 бр. А4 или 13-14 бр. А3 - с периодични проверки на състоянието на главата.

В левове това е около 75 лв. за мастила само.
Хартията отделно.
Ако сгрешиш /почти винаги се случва!/ - цената на копие расте.

Качеството на сполучливо копие е ВИДИМО по-добро, от качеството на копие, от минилаба, където копирам.

За малки копия - никакъв смисъл на принтер!


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна