Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Iskam da pitam specovete tuk.
Автор: stingar   
Дата:   23-02-05 10:39

Gospoda ne sam navatre vav fotografiata i za tova iskam da pitam dobra li e tazi kombinacia i to po-specialno kombinaciata ot obektivi.Dali se dopalvat vzaimno i zaslujava li si chovek da dade tolkova mnogo pari.
Canon EOS 20 D
Canon EF 24-70 mm f/2,8 L USM
Canon EF 70-200 mm f/2,8 L IS USM

Отговори на това съобщение
 Re: Iskam da pitam specovete tuk.
Автор: Niko24   
Дата:   23-02-05 10:45

Има хора, които си изкарват парите с фотография и нямат такава техника ...
та прави си изводите



Публикацията е редактирана (23-02-05 10:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Iskam da pitam specovete tuk.
Автор: stingar   
Дата:   23-02-05 10:50

Ne ne jelaia da si izkarvam parite s fotografia,a prosto da si dostaviam udovolstvie.Hobi.Ne sam zarinat s pari,no kogato se hvana s neshto predpochitam da si vzema neshto naistina dobro ot kolkoto da otbia nomera i da si vzema neshto kolkoto da se kaje che sam si go vzel.Vtoria obektiv shte go vzema po natatak,za sega samo aparata i parvia.No dali e dobra kombinaciata zashtot parite sa dosta i ne gi bera po darvetata.

Отговори на това съобщение
 Re: Iskam da pitam specovete tuk.
Автор: jumbo   
Дата:   23-02-05 10:55

вземи си 20 ката с обективи 17-40/4 Л
и 70-200/4 Л
щом имаш кинти и не се занимаваш профи...
ако имаш много излишни кинто си вземи аналозите им но 2.8
24-70 няма да е достатъчно широк за дигиталка

Отговори на това съобщение
 Re: Iskam da pitam specovete tuk.
Автор: jester   
Дата:   23-02-05 15:47

Слушай jumbo, право ти говори :)

Грабвай 20Д + 17-40L/4 ако искаш си сложи там един ЕF 50/1.8 II за 70-тина зеленки, или ако имаш наистина желанието за да е "по-добрата батерия" нека да е EF 50/1.4, за да има с какво да подпълниш дупката между 40 и 70 мм.

Отговори на това съобщение
 Re: Iskam da pitam specovete tuk.
Автор: PolarBear   
Дата:   23-02-05 16:22

jumbo и jester са абсолютно прави.

Отговори на това съобщение
 Re: Iskam da pitam specovete tuk.
Автор: sokkon   
Дата:   23-02-05 16:49

Прави са, съмнение няма [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Iskam da pitam specovete tuk.
Автор: stingar   
Дата:   23-02-05 18:06

Pichove blagodaria.Iskam samo da poiasnia ,parite ne me valnuvat.Te se izkarvat koga lesno koga trudno,no mrazia da gi hvarliam na viatara.Iskam da si vzema obektivi koito shte mi slujat mnogo godini optikata ne poevtiniava i ne staree.Aparata shte go smenia niakoi den,no iskam idealnata optika,zashtoto sega ne sam vesht i ne razbiram,no edin den i az shte se naucha i iskam da davam pari i da se chudia kak da se otarva ot nenujni neshta.

Отговори на това съобщение
 Re: Iskam da pitam specovete tuk.
Автор: behemoth   
Дата:   23-02-05 19:04

stingar,
моя съвет е вземи плюс тези двата 17-40 защото 24-70 е много добър обектив а това че кроп фактора на 20Д идва малко дълъг е вярно но това зависи какво снимаш...

и ако имаш пари вземи 1DМакII 1.3 Кроп вярно 3 пъти по-скъп от 20Д.

ако имаш възможност да поснимаш с обективите и апарата (под наем ако не си в BG) ще е добре преди да ги купиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Iskam da pitam specovete tuk.
Автор: stingar   
Дата:   23-02-05 19:21

Za sajalenie sam v BG i daje ne moga da vidia Canon 20 D na jivo.Obajdah se v predstavitelstvoto,te me prashtaha po magazini,no tam i ne sa chuvali za nego.Drugoto e che za kasmet imam poznati v usa i pone shte mi napraviat usluga da mi kupiat tova koeto poiskam.A treto chak za 1DmakII niamam pari ili po tochno imam ama samo za nego.A si prodadoh staria Canon oshte predi godina i veche mi pisna bez aparat.A za 70-200 kakvo shte kajete takav ili 75-300?

Отговори на това съобщение
 Re: Iskam da pitam specovete tuk.
Автор: stingar   
Дата:   23-02-05 19:23

A... zabravih iskam da snimam vsichko,koeto mi e interstno.

Отговори на това съобщение
 Re: Iskam da pitam specovete tuk.
Автор: vga   
Дата:   23-02-05 19:45

stingar...basi pichagata si-kefish me mnogo s razbiraniqta si ! ! ! ! https://photo-forum.net/forum/smileys/smiley24.gif https://photo-forum.net/forum/smileys/smiley24.gifhttps://photo-forum.net/forum/smileys/smiley20.gif


Отговори на това съобщение
 Re: Iskam da pitam specovete tuk.
Автор: stingar   
Дата:   23-02-05 19:58

Mi moje i da kefia ,ama ne znam kakvo da si poracham taka.Nauchete me be pichove.prosto iskam da vzema obektivi kato horata,ama i moite hora v shtatite niama da sa vechno tam.

Отговори на това съобщение
 Re: Iskam da pitam specovete tuk.
Автор: PolarBear   
Дата:   23-02-05 20:35

stingar, разбирам те, но искаш всъщност невъзможното. По две причини:

1. Няма вечни неща. Всичко се променя и най-вече ти. Много вярно си се ориентирал, че оптиката е по-трайното и ценното, но и там нещата се изменят все пак;

2. Няма двама еднакви фотографи. Затова има разлика в съветите, но което е по-важно - ти си различен, твоите предпочитания се различават, понякога незабележимо, понякога - доста.

Обикновено колкото съветници - толкова мнения. Ако забелязваш обаче, точно в твоя случай съветите не се рзличават много. И тези, които наистина знаят за какво става дума ти казват - съвета на другия е добър, на може би така е малко по-добре...но това малко точно покрива разликите в индивидуалността на фотографа. Хубавото е, че дотук не видях някой да се изхвърли с екстравагантно мнение и да се прави на оригинален. Затова и няма да сбъркаш, ако последваш който и да е от съветите дотук.

Аз все още държа на мнението си, което съвпада с това на Джъмбо и Джестър. Това е най-добрият вариант ЗА МЕН, но и гарантирано добър (не непременно най-)за всеки друг.

И нещо конкретно: с долна граница 28 и кроп-фактор 1.6 в половината случаи въобще не би могъл да снимаш архитектура и практически трябва да забравиш за интериорни снимки.

Ако все пак дадеш малко по-конкретна идея какво ще правиш с обективите, много хора с удоволствие биха се понапънали да дадат добри предложения.

Отговори на това съобщение
 Re: Iskam da pitam specovete tuk.
Автор: stingar   
Дата:   24-02-05 09:27

Polar Bear mnogo ti blagodaria za pisanieto.Mnogo pravilno mi kazvash,che za da polucha otgovor triabva da zadam pravilen vapros,no az kato ne zznam.Mislia che togava nai-pravilno e da pitam kajete kakvi obektivi da si kupia(no mnogo hubavi)za moga da snimam pochti vsichko.Poiasniavam,naviarno makro snimki shte snimam kolkoto samo za eksperiment taka che te ne me valnuvat,no peizaji portreti,arhitektura jivotni i sport zadaljitelno.
Da si priznaia mai shirokoagalen obektiv ne jelaia zashtoto mi se struva che toi izkriviava obraza ,a men tova me drazni.
Ako imate oshte malko nervi da se zanimaete s men shte sam vi mnogo blagodaren.

Отговори на това съобщение
 Re: Iskam da pitam specovete tuk.
Автор: Thor   
Дата:   24-02-05 10:00

тъй като надали Canon ще спре производството в скоро време на матрицата 24х36 и за сега като погледнем всички профи L оптики са за 24х36 матрица или филм а и най вероятно и цените да паднат и в близко бъдеще да се радваме и на по евтини фул-фреим матрици/DSLR има още много хляб в актуално-продаващата се L оптика на Canon ,според мен аз така си мисля - аз бих си взел да речем
при широкоъгълните за мен най доброто качество цена поливалентност се явява EF 17-40mm f4.0L USM
при телетата аз бих избрал най доброто което мога да си позволя тъй като при тях бих търсил най голяма поливалентност ..като например ..снимане на портрети а при тях е много важно да имаш максимално най отворена диафрагма за повече възможности ,после ако решиш да си щракаш движещи се обекти пак бързината на аутофокуса ти ще зависи от отвора на диафрагмата ти ,ако пък ти се прииска да щракаш животинки по отдалече и нямаш възможност да похарчиш 1000$+ и много повече за твърдо и качествено теле - с един телеконвертор ще можеш малко или много да се спасиш и да се надяваш на супер добри фотки ,после ако си вземеш IS ,супер ще можеш да се радваш на обектив който би могъл да използваш при липса на светлина до да речем 1/15сек а това ехеее си е супер плюс и нищо от това гореизброеното не би могъл да постигнеш ако зум/телеобектива ти отваря на f4.0 дори и да се отличава с буквичката L ,аз така бих постъпил ,след това вече ще се огледаш какво твърдо обективче би си избрал за най любимия ти тип снимки ..естествено имаш и избора да ползуваш и механични обективи [smilie24]
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Iskam da pitam specovete tuk.
Автор: stingar   
Дата:   24-02-05 10:07

Thor v kraina smetka osven tozi 17-40 drugia kakav da bade,kato 1000$+ ne nai-vajnoto,a da ne se nabutvam posle.

Отговори на това съобщение
 Re: Iskam da pitam specovete tuk.
Автор: Brummaker   
Дата:   24-02-05 10:10

Слушай Тор-а,

той е в час определено [beer]

има още какво да види от марките, но си разбира момчето [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Iskam da pitam specovete tuk.
Автор: Brummaker   
Дата:   24-02-05 10:12

70-200/2.8 [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Iskam da pitam specovete tuk.
Автор: stingar   
Дата:   24-02-05 10:16

Ne razbiram za tova pitam.

Отговори на това съобщение
 Re: Iskam da pitam specovete tuk.
Автор: Thor   
Дата:   24-02-05 10:35

ми аз бих взел това което отваря ( обектива който мога да си позволя с максимално отворена диафрагма и по възможност IS ,приказка е -няма да сбъркаш пък и всички ще ти завиждат ,край теб ) най много както го е писал Бръма..
но това са си моите разбирания ..лично аз предпочитам два фотоапарата на всеки от тях най добрите твърди обективи които бих използувал за дадената ситуация но това финансово е невъзможно затова си има и компромиси ,като L зумовете ,в края на краищата крайната цел е да си доставиш удоволствие на самия себе си ,но ако имаш възможности и не го направиш винаги ще има нещо което ще ти липсва ..съдя по себе си ..разликата за мен е огромна между добрия и най добрия обектив ..изводите си ги вадя от личен опит ..ето ти пример :
тази снимка по долу съм я правил с обектив твърд който отваря на диафрагма f2.5 ,фокуса е на устните ,няма как да постигнеш това приятно размазване на фона както и този малък DOF ако си с обектив който отваря на диафрагма f4.0 ,ако снимката беше направена на диафрагма f4 то цялото лице щеше да е на фокус ,просто възможностите са ти много по малки е това е само един пример който имам под ръка .. а иначе възможностите са просто много повече ,плюс и конструкцията и надеждността ...

https://photo-forum.net/static/forum/2007-04/uvgd7946.JPG
http://img.photobucket.com/albums/v689/canata/sepia.jpg


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Iskam da pitam specovete tuk.
Автор: Brummaker   
Дата:   24-02-05 10:50

съсипа жената с тая марка [smilie3]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Iskam da pitam specovete tuk.
Автор: Thor   
Дата:   24-02-05 10:55

коя марка ве Бруме [smilie11]
а тва е Nikkor-че обектиФче ..естествено закачено на да Кинг ъф да DSLR Canon [smilie5] [smilie5] [smilie5]

[smilie3]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Iskam da pitam specovete tuk.
Автор: Brummaker   
Дата:   24-02-05 11:01

бе нали знаеш-да си продължим темата от вчера хе хе [beer]

обаче сега не мога-на работа съм, та така...жив и здрав до скоро [beer]

а снимката горе е отлична [smilie6] !


Отговори на това съобщение
 Re: Iskam da pitam specovete tuk.
Автор: Grandpa   
Дата:   24-02-05 11:08

стингар:

и двата са много, ама много добри![smilie24]
Дали си заслужава - това само ти можеш да кажеш.

17-40 е хубав на добра цена, но по начина ти на мислене ([smilie24]) бих казал да видиш и 16-35

Един съвет от мен - ако сега почваш - недей да се хвърляш да взимаш всичко наведнъж. Тръгни с нещо и сам ще видиш накъде искаш да вървиш и какво ти трябва...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна