Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мито за фотоапарати и обективи
Автор: Shri   
Дата:   21-02-05 13:23

Здравейте,
Някой може ли да ми каже какъв процент е митото за внесен фотоапарат или обектив? Върху стойността на задграничната фактура ли се изчислява или тук си измислят цени?
Плаща ли се и ДДС?

Предварително благодаря,


Отговори на това съобщение
 Re: Мито за фотоапарати и обективи
Автор: tutttifrutti   
Дата:   21-02-05 14:29

Задай този въпрос и на следния сайт:
http://forum.mitnica.com/
Там съм питала същите неща за други стоки. Би трябвало да получиш отговор.

Отговори на това съобщение
 Re: Мито за фотоапарати и обективи
Автор: RossN   
Дата:   21-02-05 15:07

ДДС се плаща, ако искаш и "мисъл" да продадеш, т.е. внасяш ли го през митница, плащаш ДДС.
Вариант, е накой да ти го донесе и да го декларира като подарък, щото имак могат да се заядат. При това условие, може да спасиш ДДС.
Мито имат само определени стоки, вариант е да питаш или просто отвори митническият тарифен справочник (има го на сайта на митницата). Там пише, кое какво мито има.

Отговори на това съобщение
 Re: Мито за фотоапарати и обективи
Автор: explorer   
Дата:   21-02-05 15:25

За цифровите апарати няма мито (последно като гледах тарифите), за филмови апарати, обективи, светкавици и т.н. митото е около 10%. ДДС се плаща винаги, 20% върху: стойността по фактура + стойността на транспорта + плюс митото. Ако цената във фактурата се стори на митничарите нереална, правят си собствена оценка - имат си цял отдел "тарифна политика" (или нещо такова беше името), в който отбор юнаци лапат паричките от нашите данъци и си изсмукват "правилните" цени от пръстите.

Ако в Щатите например направят данъка 20% като тук (т.е. ако го увеличат повече от два пъти) - ще стане революция, ама ние нали сме богати европейци, възпитано си мълчим докато такива като Милен Велчев ни дерат кожите. Тъй де, човека оставил "200 хиляди лири годишна заплата" да дойде да работи на ползу роду... Помните ли оная Любка Качакова? Нали и тя уж остави нейде такава свръхскъпо платена работа и се върна в България? Сега като няма работа за нея в България защо не се върне на "скъпо платената" си работа, а? Или далаверите в българско са по-сладки... друго си е да гледаш Формула 1 от борда на яхти в Монако, да ходиш на ексурзии в Антарктида и където ти дойде на ум. Ами като има овце за стригане, така ще е, имам чувството че и 40% да стане ДДС-то пак никой няма да протестира.

Отговори на това съобщение
 Re: Мито за фотоапарати и обективи
Автор: niro   
Дата:   22-02-05 10:43

Да, както казва explorer, 8525 40 11 0 цифровите са без мито и няма промяна в МТ: 9006 51 00 0 лентовите - 8.6%, а 9002 11 00 0 обективите /независимо за какъв апарат, още повече - ако е отделно пренасян[smilie3]/ - 6.7%

Отговори на това съобщение
 Re: Мито за фотоапарати и обективи
Автор: Shri   
Дата:   22-02-05 16:39

Благодаря на всички вас за полезната информация, която ми дадохте. Дори и да се наложи да се плаща ДДС (като краен вариант) пак е по-добре от цените у нас.
Имам обаче едно притеснение относно благополучното доставяне на пратката чрез колет. Ако човек използва услугите на USPS, то доставката ще му струва около 80$. Не знам, обаче дали няма да бъде повредена или пък "загубена"? Някой ползвал ли е този начин и има ли впечатления. Пратките застраховани ли са?

Поздрави,


Отговори на това съобщение
 Re: Мито за фотоапарати и обективи
Автор: Stoyan22   
Дата:   22-02-05 18:16

Ima zastraxovki, po obiavenata, faktyrna cena, i posle vsi4ki taksi sa po neia. pokriva se 6tetata 100% no se 4aka dosta tromava procedyra.

Отговори на това съобщение
 Re: Мито за фотоапарати и обективи
Автор: RossN   
Дата:   22-02-05 18:32

прочети и това, отнася се за начина на доставка. Обърни внимание на "I" в някои от съкращенията, предполагам четеш английски. Въобще, ако го купуваш от магазин, предполагам това е уточнено в условията на доставка, но ако ти го праща човек, нека попита доставчика за застраховките.
http://www.iccwbo.org/incoterms/preambles.asp

Отговори на това съобщение
 Re: Мито за фотоапарати и обективи
Автор: itzkata   
Дата:   22-02-05 23:09

не се притеснявай за доставката няма да ти я повредят , аз съм си поръчвал сума ти работи и не съм имал проблем никога !

Отговори на това съобщение
 Re: Мито за фотоапарати и обективи
Автор: Shri   
Дата:   23-02-05 09:35

Митничарите винаги ли правят физически контрол на пратката и това в присъствието на получателя ли става или преди това?

Поздрави,


Отговори на това съобщение
 Re: Мито за фотоапарати и обективи
Автор: RossN   
Дата:   23-02-05 10:01

Не винаги правят, въпрос на техен избор е. Не се прави в твое присъствие, освен ако не искаш или не ти назначат физически контрол, в случай че се заядеш с тях, че това, което пише на фактурата, е реалната стойност.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна