Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Help za reprodukcia
Автор: by__nick   
Дата:   21-02-05 09:27

Имам поръчка да репродуцирам картина (живопис).Ще се увеличава на около 20 квадратни метра.Дайте малко акъл.
Налична техника: канон еос 10Д със Сигма 28-135mm.

Отговори на това съобщение
 Re: Help za reprodukcia
Автор: special_k   
Дата:   21-02-05 09:36

С тази сигма снимай на по-затворена бленда. Иначе к'во? Избягваш бликове, може статив да ползваш... Ако не се справиш с цветната температура, гледай да мушнеш нещо бяло в кадъра...

Отговори на това съобщение
 Re: Help za reprodukcia
Автор: jumbo   
Дата:   21-02-05 10:10

с една дума
с пръдня боя....

Отговори на това съобщение
 Re: Help za reprodukcia
Автор: A400   
Дата:   21-02-05 10:51

kakvo to4no iska6 da q napravi6? ako 6te se otpe4atva na 6irokoformaten digitalen printer, dostati4no e da q napravi6 M1:10, na ne po-malko to4ki ot 300 dpi. I bez tova pri tozi vid pe4at se vkarva 30% noise...

Отговори на това съобщение
 Re: Help za reprodukcia
Автор: luboar   
Дата:   21-02-05 10:57

странична дифузна светлина (много добър резултат при налична светлина от прозорец, картината на около 60-70 градуса спрямо него) за да излезе фактурата, и общокадрово мерене - контрастите в живописта са малки.
аз ли да те уча ;)


Отговори на това съобщение
 Re: Help za reprodukcia
Автор: by__nick   
Дата:   21-02-05 12:06

Не бе Любчо,притеснява ме увеличението,че е по-голямо отколкото за чаша ;-).С дигитална камера нямам опит за такива размери.
Иначе, на времето, сигурно помниш ;-) правехме репродукции ей така, на майтап, между две мастики.
Бяха те времена харни,че и хонорарни
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Help za reprodukcia
Автор: by__nick   
Дата:   21-02-05 12:12

Нещо такова ще е.Мисля ,че ще се справя.
Благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Help za reprodukcia
Автор: luboar   
Дата:   21-02-05 12:15

верно, и от ръка на 1/2 сек. това от теб го видях [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Help za reprodukcia
Автор: n1x0n   
Дата:   21-02-05 12:35

10Д-то ще ти стигне за тази работа, тези 20 кв.м. са си реално един билборд 4х5 метра. Такъв размер неща обикновено се гледат отдалеч, така че едва ли ще е голям проблем резолюцията.

Ключа в случая е осветлението. Това с прозореца го забрави! Най-важното при репродукциите е АБСОЛЮТНО равномерното осветление, трябва да нямаш никакви разлики в осветеността от единия край на картината до другия. Разлика от 1/2 бленда от единия край до другия може да ти извади очите.

Статива, самоснимачката и MirrorLockUp-а са задължителни. Следи си апарата да е центриран перфектно спрямо картината и да не е усукан нанякъде.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна