Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Отново кражба! До кога?
Автор: Vinsent   
Дата:   18-02-05 10:47

В брой 7(283) от 17.02.2005 на жълтия вестник "Шоу" е публикувана без разрешение на автора снимка, регистрирана във Фотофорум на 04.01 2005. Ето я:

https://photo-forum.net/i/85625&USER_ID=6859

А, ето и оригинала:

https://photo-forum.net/i/70064&USER_ID=6859

До кога ще търпим такива безобразия?


Отговори на това съобщение
 Re: Отново кражба! До кога?
Автор: J0R0   
Дата:   18-02-05 10:50

Много лошо.
За съжаление няма друга формула за разрешение на тоя проблем, освен авторът на снимката да съди крадеца.
Аз в понеделник ще ходя при един адвокат по такъв повод.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново кражба! До кога?
Автор: Vinsent   
Дата:   18-02-05 10:54

J0R0, включвам се в твоята акция! Ако искаш, можем да отидем заедно при адвоката?


Отговори на това съобщение
 Re: Отново кражба! До кога?
Автор: sP   
Дата:   18-02-05 12:34

J0R0, пиши след това какво е станало... т.е. в каква посока могат да се развият нещата... мисля че е интересно за всички, а и трябва да знаем какво да правим в такива ситуации [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново кражба! До кога?
Автор: Tateos   
Дата:   18-02-05 12:38

Проверете ги ТЕЗИ може пък да свършат работа.
Пише за тях и ТУК както и малко интересна информация.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново кражба! До кога?
Автор: niagara   
Дата:   18-02-05 12:40

Знайни и незнайни наглеци[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie9]

.... и за да не се извиняват при подобни случаи с ... не знам, не видях че е със запазени авторски права...

Не може ли текстчето:
"Снимките в този сайт са със запазени авторски права.
Използването им без позволението на авторите е незаконно."

...да се изведе горе, с по-големи букви, може и на английски....


Отговори на това съобщение
 Re: Отново кражба! До кога?
Автор: Tateos   
Дата:   18-02-05 12:46

Въобще - ще е полезно на сайта да има линк в който да има информация във връзка със защита на авторските права, както и линкове към правозащитни организации, извадки от закона и т.н.
Това няма да е последния случай - тепърва ще се краде и то със все по-голяма сила ако продължава да им се разминава безнаказано.
Художниците са взели мерки и се оправят.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново кражба! До кога?
Автор: Iv4n   
Дата:   18-02-05 13:18

"Снимките в този сайт са със запазени авторски права.
Използването им без позволението на авторите е незаконно."

Според мен това трябва на всяка страница да го пише, дори под всяка снимка. Но трябва да пише и какви биха били последствията.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново кражба! До кога?
Автор: SanniE   
Дата:   18-02-05 13:19

Iv4n[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново кражба! До кога?
Автор: aemon   
Дата:   18-02-05 13:25

ами хайде просто да идем да ги маризим!

Отговори на това съобщение
 Re: Отново кражба! До кога?
Автор: asb1   
Дата:   18-02-05 13:29

aemon ,
да бе ще ида се цапав по лесно да е си платим да ги смелят ....:-)) Има хора пофесионалсти в областта и пък и са дискретни ....няма да ги ритат по лицето например :-))[smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново кражба! До кога?
Автор: photoforce   
Дата:   18-02-05 16:01

Много грозна история! Не знам какво да кажа. Ама то действие трябва, стига сме говорили [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново кражба! До кога?
Автор: J0R0   
Дата:   18-02-05 16:55

Ами то го пише на всяка страница :-)

Снимките в този сайт са със запазени авторски права.
Използването им без позволението на авторите е незаконно.


Обаче, който си е решил да гепи снимка, това не го спира.

Отговори на това съобщение
 пояснение
Автор: yankees   
Дата:   18-02-05 17:33

Значи, не съм фотограф, но съм се занимавал достатъчно с икономика на авторските права, патенти и тн. Смисъла на всичките тези регулации е че когато имаш право върху патент или някаква интелектуална собственост, тогава единственото право което имаш е да защитаваш правава си в съд. Все едно да се оплакваш защо хората карат по улиците със 70 като ограничението е 50 примерно.
За това- по добре не философствайте, защото няма файда от това, а отиди при адвокат и после отидете директно при вестника. Може и да не подадете дело, може просто да вземете пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново кражба! До кога?
Автор: Vinsent   
Дата:   18-02-05 19:00

yankees, вероятно най-лесно би било да се вземат някакви пари, но аз не си изкарвам от това прехраната - снимам за удоволствие. Ако от снимките ми може още един да изпита удоволствие, тогава за мен то е двойно. Не е обаче удоволствие да видиш снимките си в жълтата преса. Преди години отказах да рекламирам в чалга-предаване, въпреки че това щеше гарантирано да ми донесе приходи. Въпроса е морален, а за хората професионалисти и материален. Просто трябва да намерим форма да се защитаваме.


Отговори на това съобщение
 Re: Отново кражба! До кога?
Автор: explorer   
Дата:   18-02-05 19:35

Ами ще трябва да се изръсиш някой лев за адвокат - той да им се обади и да каже, така и така, тарифата на моя клиент е толкова и толкова, моля платете или ще се видим в съда... и ако цената е респектираща следващия път първо ще питат, после ще взимат.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново кражба! До кога?
Автор: Iv4n   
Дата:   18-02-05 21:38

Може да забраните десен клик при снимките по желание на автора. Тогава на крадците ще им е доста по-трудно да си ги свалят.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново кражба! До кога?
Автор: boni   
Дата:   18-02-05 21:42

кое ще е по-трудно ,че не те разбрах???
Да си чувал за бутона PrtSc с който се снима екрана ????

Отговори на това съобщение
 Re: Отново кражба! До кога?
Автор: El_Fuego   
Дата:   18-02-05 21:43

Иване, и с десен клик, и без него все тая. Ако знаеш къде на компа браузърът ти кешира картинките не представлява проблем да си ги запазиш където искаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново кражба! До кога?
Автор: samara   
Дата:   18-02-05 21:51

....вижте сега, много ви уважавам за нещата, които правите, но ако искате хората да ги виждат тук...не може да ги защитите от кражба, каквото и да правите...така че дилемата е или само за вас, но само за вас наистина или....за всички и то наистина за всички ....[smilie24] ...ами интернет е безстопанствено пространство, в което е и чара му де ....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Отново кражба! До кога?
Автор: Iv4n   
Дата:   18-02-05 22:06

Дори и със скрийн кепчъринг или в кеша на браузъра би затруднило този, който краде. Според мен това няма да спре кражбите, но ще ги намали. Че на кой ще му се занимава всеки път са кепчърва, после да обработва и реже снимката и т.н. Или да я търси в кеша на браузъра. Това е много губене на време. А и много хора дори незнаят как се правят тези неща. Най-малкото няма снимките да се крадат от ламери и да се пускат по нета от щял и нещял.

А бони, ти да си чувал за блондинката, която грабнала монитора и го сложила върху скенера, за да направи кепчъринг на екрана? [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (18-02-05 22:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Отново кражба! До кога?
Автор: Iv4n   
Дата:   18-02-05 22:11

Нещо повече: дори предлагам при десен клик върху снимка да се появава съобщението:

"Снимките в този сайт са със запазени авторски права.
Използването им без позволението на авторите е незаконно."

heh ето го и скриптчето тук с изкачащото съобщение:
http://www.dynamicdrive.com/dynamicindex9/noright.htm

А ето и за премахване на туулбар-а над картинките от IE6:
http://www.dynamicdrive.com/dynamicindex9/imagebar.htm



Публикацията е редактирана (18-02-05 22:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Отново кражба! До кога?
Автор: jumbo   
Дата:   18-02-05 22:42

пейдж сейв ъс и си готов.....
колко такива защити сме преодолели на младини...

Отговори на това съобщение
 Re: Отново кражба! До кога?
Автор: Iv4n   
Дата:   18-02-05 23:24

Oh well... Тогава единственият начин да си запазиш авторските права е като си сложиш воден знак.

А има и вариант да си напишеш копирайгхт-а в IPTC инфото на снимката. Само дето то може да се сменя винаги...

A в EXIF инфото може много лесно да се види дали е ползван фотошоп или не [smilie5]. Та ако някой лъже, че не е ползвал фотошоп в някоя негова снимка, може много лесно да се провери мухахаха.

Отговори на това съобщение
 Re: Отново кражба! До кога?
Автор: boni   
Дата:   18-02-05 23:26

V EXIF ??? EXIF-a moje da se manipolira elementarno .Mojesh da si slojish EXIF i n asnimka ot film dori :))

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна