Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 *ist Ds
Автор: samara   
Дата:   18-02-05 19:43

...мисля крайно време е чичо Бенджи да сподели няколко думи за оня пентакс, как се държи и пр. размисли и страсти и така нататък....и моля каноно-никонската мъгла да не се наостря веднага, ....ако може [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: *ist Ds
Автор: murnau   
Дата:   18-02-05 19:44

mi to imashe tema veche tochno s vpechatlenia...ama ne mi se tursi

Отговори на това съобщение
 Re: *ist Ds
Автор: samara   
Дата:   18-02-05 19:45

знам бе, ма то мина време от тогава.....може да се скапала машинката, нали и това е важно.....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: *ist Ds
Автор: samara   
Дата:   18-02-05 19:47

отварям темата, по повод новия канон.....[smilie24] ...350Д-то...[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: *ist Ds
Автор: murnau   
Дата:   18-02-05 19:48

hahaha, brao be ti si optimist :))

Отговори на това съобщение
 Re: *ist Ds
Автор: thor   
Дата:   18-02-05 19:49

ми ако няма изрази от рода на " всички 300D да си е** м****** по земните кълбета " не вижда изобщо защо требе да пада мъгла ,мъглата ще я търсиш като в последстие от климатичните условия в темата ,а не като причина за... ...[smilie5] [smilie6]
иначе Asahi и Takumar [smilie24] ...
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: *ist Ds
Автор: samara   
Дата:   18-02-05 19:51

всъщност, я направо тия дето се занимавате с обективи и прочее ( моите уважения за тая мътна материя ), кажете човек ако не е профи и няма нито един обектив, но му харесва да се цели през обектива, кое да предпочете........само без кавги моля ...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: *ist Ds
Автор: thor   
Дата:   18-02-05 19:56

ми и мен ме интересуват хубавите обективи и забелязвам голяма разлика измежду тях ,а теб какво те интересува по точно [smilie11]
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: *ist Ds
Автор: samara   
Дата:   18-02-05 20:02

като чета твоите неща, направо се кефя...перфекция не само за фотография, кулинария, вина .....браво, харесвам такива хора ....[smilie24] ...та значи по темата падам си малко перфекционист по техниката и от скоро по фотографията, искам да си взема приличен огледално рефлексен, като начало с китов обектив ( 1000 $) с идеята после да го развия с някакъв теле обектив ...а по-нататък и с нещо за макро....но малко ме мързи да навляза дълбоко в тая материя за обективите, в толкова други навлязох вече ...аудио-видео, компютри....[beer]
благодарен съм за съвети и ги премам на драго сърце, само не ми предлагай 300D, нещо не го харесах не знам защо ....[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: *ist Ds
Автор: samara   
Дата:   18-02-05 20:06

...може да си ползваш терминологията де, доста попрочетох и по тая тема и съм сравнително наясно .........пък и съм малко инженер все пак де ....[smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: *ist Ds
Автор: thor   
Дата:   18-02-05 20:58

за 1000US$ просто не виждам какво можеш да си вземеш сносно освен 300D ,на моя 10D който всъщност дава картинка както и 300D съм качвал няколко да започнем с макро обективи :
Tamron 90mm f2.8
Nikkor 50mm f2.8 AI–s Micro
Nikkor 105mm f4.0 AI–s Micro
AF Micro-Nikkor 105mm f2.8 D
EF Canon 100mm f2.8 Macro
EF Canon 100mm f2.8 USM Macro
EF Canon 50mm f2.5 Macro
Super–Multi–Coated Macro–Takumar 50mm f4.0 на резба M42
закачвал съм и други ,но пък с тях не може да се фокусира до безкрайност ..
така ,значи най добрия като рязкост/острота на картинките ,за мен без да съм правил тестове ,да речем така само на око е/ми се стори Nikkor 105mm f4.0 AI–s ,при останалите разлика - поне аз не забелязах - всичките са горе долу с еднаква картинка ,като най удобен за мен е EF Canon 100mm f2.8 USM Macro ,аутофокуса му е супер ,лошото му е че е скъп ..
EF Canon 50mm е най некадърно и най евтино направения от всичките бегам от него като дявол от тамян ,въпреки че оптически ( качеството на картинката ) не виждам разлика с останалите ,най евтиния ..тоест най голямата далавера до сега се оказа Takumar-чето излезе ми 60US$ с пътните ,имам го от около 2 седмици и е голям кеф с него ,ето и една фотка от снощи ..на стайна ламБа 100Watt ..на статиФче ..и на диафрагма f5.6 ..
https://photo-forum.net/static/forum/2008-04/mpyf6985.JPG
http://img.photobucket.com/albums/v713/nabaira/Macro-TAG.jpg

та що се отнася до Canon-чето 300D което не ти харесва ,според мен то е оптимално най евтиния вариант комбиниран с този Takumar Macro 50mm за правене на Macro качествени фотки ,ако се изръсиш да речем ...за Nikon D70 1000US$ плюс Micro–Nikkor60mm 339US$=1339US$ ,значи за същото качество на картинката която би получил с D70 и Micro–Nikkor-чето ( е с малки компромиси ,като например AF и f4.0 -диафрагма ),ако си вземеш един 300D за 750US$ плюс едно Macro–Takumar-че за 90US$=820US$ ще си на далавера със хммм 500US$ ,само си представи какви други обективи и аксесоари можеш да си вземеш за 500US$ ... хмммм особенно да речем един флектогон за 150-180 лефчета ,един Helios 40-2 за портретки за 100-на US$ който отваря на диафрагма f1.5 даже можеш да прибавиш и един Peleng 8mm f3.5 и това всичко за цената на един D70+60mmMicro-то ..е не виждам какво може да не му харесваш на 300D-то ..[smilie5]
а пък сега гледам че има и заместник на 300D-то ново Canon-че ..така че избора е в твоите ръце [smilie3]



Публикацията е редактирана (18-02-05 21:21)

Отговори на това съобщение
 Re: *ist Ds
Автор: dch37   
Дата:   18-02-05 21:10

mda.. nowoto canon-che mnog dobre izgle#da..kato spekowe i cena.. prosto mnogo dobre.. kato go ima nego ne znam zashto niakoi bi ze zabil po D70... onachwa se da byde pusnat w proda#ba nakade w nachaloto na mart mesec tazi godina... i cenata mu e 200 kinta w poweche ot 300D... a ekstrite koito gi ima za 200 kinta si zaslu#awat i to mnogo

Отговори на това съобщение
 Re: *ist Ds
Автор: samara   
Дата:   18-02-05 21:24

thor...ти стар канонецо....[smilie18] , виж ми профила къде и как съм го сложил това изкушение...а това е служебния комп.....[smilie3] , виж и тоя разклонител като сравнение.....да се сетиш за българско....ама за pantax ist ds нищо не казваш бе, що примерно да не е той.....а за онова киселото зеленце, аз го правя с два вида месо пилешко и свинско, слагам и малко сланинка. първо го варя, посля го запичам на фурна ....винцето : мерло и каберне совиньон смес , фифти-фифти .....1982 г...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: *ist Ds
Автор: thor   
Дата:   18-02-05 22:05

мне не съм , нито Canon-ец ,нито Nikon-ец - просто в момента Canon ми предлага най големи възможности ,а като си помисля че се чудех между 10D и D100 ( верно има нещо в картинката на Nikon което ме привлича ,но не е достатъчно -за съжаление )..колкото до Pentax -единствения който признавам за малко бижу е Pentax LX другото са Spotmatic-ите.....

иначе май в последно време си падам по Porto с хубав чоколате - ама мноооо разходи и нещо резнах по гъделите и я карам на ефтинки винца ,иначе хммммм туй зеленце ....хммммм аз сега съм/ще съм си/на резнал доматчета със питка и бело сиренце ,сиренцето ще го полея с оливийка/зехтинец от оня зеления миризливия ,ще му сложа черен и розов и зелен-черен пиперец ,питките ще ги леко припеча/затопля ,а доматките ще нарежа и посипя лекичко с морска сол ,мдааам и мъничко балсамиран оцетец от модена просто ей така за мирис малко на средиземноморие ..за съжаление ..[smilie2]каквото и да ги направя нема да докарам вкуса на доматките които късах от градината на баба ми ,нито вкуса на сиренцето което тя правеше ,нито вкуса на питките които печеше ....[smilie2]

https://photo-forum.net/static/forum/2008-04/hpxb6393.JPG
http://img.photobucket.com/albums/v713/nabaira/miam-miam.jpg




Публикацията е редактирана (18-02-05 22:07)

Отговори на това съобщение
 Re: *ist Ds
Автор: samara   
Дата:   18-02-05 22:15

мда ....гониш си оня вкус: тръпчиво ( от кабернето ) и сладко ( от мерлото )....а на светлината на лампата...рубини и пр.....[smilie18] .....а за сиренцето си прав, смес от овче, козе и краве мляко щото няма кой да го дели ....цедилото опрано с домашен сапун и тоя лек мирис се предава и на сиренцето ......[beer] , thor ти си хубав човек , знаеш ли....остани си със здраве ..... [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: *ist Ds
Автор: samara   
Дата:   18-02-05 22:20

а да, щях да забравя, зеленцето се консумира с черен пипер, препечен хляб и чесън....прости ми господи, че въвеждам тез твои чада в изкушение ......[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: *ist Ds
Автор: thor   
Дата:   18-02-05 22:32

абе що е кисело зеле домашно[smilie24]
хммм зелева чорба с накълцан праз и червен пипер [smilie24]
хммммм печени кестени на огъня[smilie24]
хммм и шарените вратни пържолки на/дето стоефф приказва върху скарата да цвърчат и да се стичат по тях соковете им и мазнината ..разнасящи ммммммиризми дето вече ме карат да се давя като си го представя ...[smilie24]
[beer] [beer][beer] [beer][beer] [beer][beer]

Отговори на това съобщение
 Re: *ist Ds
Автор: samara   
Дата:   18-02-05 22:40

абе ти ли говореше за момици или още було де му се вика ...та значи като е свинско там още на трапа, накълцваш черен и бял дроб, малко варен ориз и лук, добавяш черно и червено пиперче и чубричка...и почваш да завиваш сърмички от булото с тая плънка, редиш на скаричка от тия двустранните дето се затварят, прости едни телени, придърпваш жар встрани на огъня и слагаш...и обръщаш, не много припечено...през това време каната с виното вече е мазна от ръцете на касапите, та това му се вика касапското мезе ....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: *ist Ds
Автор: samara   
Дата:   18-02-05 22:43

...пък бяло от сняг и тихо , тихо , цивилизацията е далече.....и току някой се провикне...ей брат'чед, аре е, мезето свърши ...и вино няма .....ей вярвай ми колкото и да е хубаво там, тук си е ...абе местото на човека ....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: *ist Ds
Автор: thor   
Дата:   18-02-05 22:50

аууууу ...тея работи са сладки спомени ....хммммм ми печени далаци на ламарина ,или как му викаха там имаше една кървавица мноооо ми харесваше ,пресен бахур и всичко това с много лук и чесън и разни други такива благинки ,ами печено ягненце 4-5килограмово ,така на фурна с пресен лук ,ммммммм агнешки черъвца заплетени на плитки с пресен лук ,ами агнешка дроб сърма ,ми агнешко шекембе чорба - малиии тва е убиец с много чесън и лют пипер и една голяма кърпа за да си бършеш челото и врата от потта -хмм чорбата застроена с кисело мляко ,ми агнешка дроб чорба ,миииии...миииии миииии колко още гевезелъци ..[smilie6]

[beer] [beer] [beer] [beer][beer] [beer] [beer]

ммммммми биволско кисело мляко малиииииии тва е върха [smilie24]



Публикацията е редактирана (18-02-05 22:52)

Отговори на това съобщение
 Re: *ist Ds
Автор: samara   
Дата:   18-02-05 22:56

ше се удавиш в слюнка бе човек, ше се поболееш....[smilie18] ,а тракийска катма с пиле ял ли си а?......100 листа неподквасени,печени на пръстен сач, тънки като хартия ( има нещо библейско в това неподквасен хляб ).... с най-дебелия петел......[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: *ist Ds
Автор: samara   
Дата:   18-02-05 23:01

катмата опечена и наредена в тава нарязана на квадрати и обърнати вертикално, петела сварен с червено пиперче, лучец, гьозум и дафинов лист и направен на парчета и с това е залята катмата .......на мен и братовчеда се прави специална отделна тава....си опираме носовете в един момент ....[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: *ist Ds
Автор: thor   
Дата:   18-02-05 23:05

е катми по българско съм ял всякакви ,ама такава тракийска не съм пък с петел още по малко[smilie2] ама ще опитаме де ... бъдещето е пред нас ..иначе сач и тук си имам ..ама чугунен и ги правя като хартийка тънки катмите ...еее според зависи какво съм пъхнал като матриял ...хммммммм ако пък почнем с рибите нема да има спиране ..когато бях малък на 7-10годинки баба ми правеше мноо вкусни малки шаранчета ( които ловях на язовира ) пържени с чесън , пържеше и малки цели пресни картофчета ..ауууууу страхотни бяха с една дебела кора от препечен селски самун ...[beer] [beer] [beer] [beer][beer] [beer] [beer] пък тя какви катми праеше [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: *ist Ds
Автор: samara   
Дата:   18-02-05 23:11

тез картофки и аз съм ги ял, а помниш ли как бабите режеха самуна опрян на гърдите, до сърцето казват ....за тук ти желая приятна вечер, не знам за там как е, все едно ти го пожелавам ....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: *ist Ds
Автор: thor   
Дата:   18-02-05 23:13

хммммм това спетела звучи много вкусно ,хммммм требе да се опита задължително [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна