Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 цена-качество на цифров апарат
Автор: tutttifrutti   
Дата:   17-02-05 02:00

можете ли да ми дадете съвет какъв апарат да си взема-трябва ми оптималното съотнощение между цена и качество.[smile] знам, че има 1000 мнения по въпроса,но...кои са най-важните характеристики, на които трябва да обърна внимание?

Отговори на това съобщение
 Re: цена-качество на цифров апарат
Автор: nsirakov   
Дата:   17-02-05 02:02

za kakvo shte go polzvash.. tova e nai-vajnotoo

Отговори на това съобщение
 Re: цена-качество на цифров апарат
Автор: thor   
Дата:   17-02-05 02:13

Canon 300D е оптималното разрешение според мен ...
след него идва по качествения Nikon D70 - но по скъп и с по малко възможности от страна на оптика както и с много по скъпи аксесоари ..по принцип фотоапарата се сменя най често ,докато истинската инвестиция се прави в по скъпа и качествена оптика ..няма да е зле да откриеш някаква възможност да пробваш и двата фотоапарата за да си извадиш най-добре собствени изводи и същевременно да зададеш по конкретни въпроси отговаряйки и на сираков ...[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: цена-качество на цифров апарат
Автор: nsirakov   
Дата:   17-02-05 02:16

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: цена-качество на цифров апарат
Автор: kirilius   
Дата:   17-02-05 10:43

Ето тук има добро описание на проблема:

https://photo-forum.net/index.php?TEMPLATE=why2

https://photo-forum.net/index.php?TEMPLATE=why

https://photo-forum.net/index.php?TEMPLATE=why1

Тези неща се виждат, като кликнеш на "Новини и статии" на менюто в началната страница. Навряни са някъде вляво-долу. [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: цена-качество на цифров апарат
Автор: tutttifrutti   
Дата:   17-02-05 15:05

прочетох статиите,наистина са доста подробни.Ами трябва ми за любителски снимки.Но може и да ми се наложи да снимам предмети отблизо-за каталог, както и да правя снимки на открито, от голямо разстояние.Нещо от типа на 5-6 мегапиксела, с добра оптика и не много скъп- до около 1000лв...как се водят-среден клас,полупрофесионални...[smilie11] ?

Отговори на това съобщение
 Re: цена-качество на цифров апарат
Автор: kirilius   
Дата:   17-02-05 15:54

До 1000 лв. - Panasonic FZ20. За тези пари в момента това е апаратът.

Виж другата тема за апарати до 1000 лв.

Sony 717 също е добър избор, само не знам дали вече може да се намери нов.

Ако за под 1000 лв. си намериш на старо Canon G5, също е добре.

Погледни профилът ми: първите 3 страници са правени с FZ20.


Отговори на това съобщение
 Re: цена-качество на цифров апарат
Автор: J0R0   
Дата:   17-02-05 17:48

Честно да ти кажа, най-доброто съотношение в момента цена качество е ей това:
5 МП НР 707 за по-малко от 450 лева
Неразпечатван.
С 1 г. гаранция.

Отговори на това съобщение
 Re: цена-качество на цифров апарат
Автор: unk_expert   
Дата:   17-02-05 18:23

JORO!
Razbiram 4e ima6 li4en interes da si prodade6 aparata no 6tom 4oveka pita za okolo 1000 lv mislja 4e ne e korektno da sapostavja6 HP707 s ka4esvoto na Ranasonic FZ20 ili SONY 717...[smilie23]
Postavi se na negovo mjaso. Sega e kacnalo pileto na ramoto my, ima gi parite i neka si kupi ne6to koeto 6te go udovletvori za po dalgo vreme.[smilie7]
Izvinjavai za namesata mi! [beer]
Njamam ni6to li4no potiv teb a v subektivnostta na tvojat otgovor.
Spored men i dvata aparata (Panasonic i SONY)sa s dobro saotno6enie cena ka4estvo. [beer] [shtrak]



Публикацията е редактирана (17-02-05 18:24)

Отговори на това съобщение
 Re: цена-качество на цифров апарат
Автор: tutttifrutti   
Дата:   17-02-05 22:19

благодаря за съветите:)общо взето, не че ми е кацнало пилето,но като се купува нещо подобно е по-добре да се дадат повече пари и да е качествено.просто не исках да се набутвам да взема нещо,за което после ще харча още повече за консумативи и т.н.като цяло съм фен на Sony, но за фотоапарат не бях сигурна дали мога да разчитам[smile]и между другото HP не ме вдъхновява много като марка- имах принтер...

Отговори на това съобщение
 Re: цена-качество на цифров апарат
Автор: IChertov   
Дата:   17-02-05 22:41

Аз съм новичък тука не се сърдете...
Баща ми наскоро си взе един много добър апарат... Canon PowerShot G5 за съжаление нямам много информация за него, но е 5 мегапиксела и върши страшни снимки... :))
За мен Canon са си най-добри..

Отговори на това съобщение
 Re: цена-качество на цифров апарат
Автор: kirilius   
Дата:   17-02-05 22:46

Имай предвид, че паметта за Сони е по-скъпа, ако това има някакво значение...

Отговори на това съобщение
 Re: цена-качество на цифров апарат
Автор: tutttifrutti   
Дата:   17-02-05 22:53

да, има значение.но ако не е голяма разликата, бих си го взела.аз точно затова търся оптималното съотношение,защото не се занимавам професионално, но ако реша да задълбоча[smile],ще трябва да е хубав апаратът.Плюс това знаех че Sony са с оптика на Цайс , а за Panasonic-a нищо не знам.


Отговори на това съобщение
 Re: цена-качество на цифров апарат
Автор: nsirakov   
Дата:   17-02-05 22:54

panasonika e s oplika na leika!!!

Отговори на това съобщение
 Re: цена-качество на цифров апарат
Автор: ribastuka   
Дата:   18-02-05 00:05

OFF TOPIC

tutttifrutti:
HP не ме вдъхновява много като марка- имах принтер...

!!! Невероятно !!!

tutttifrutti, HP може и да не са цвете за мирисане като всяка една голяма корпорация, (да не говорим за Сони, че ми прилошава), но е всеизвестно, че са безспорният лидер при масовите принтери, потребителски или професионални (при фотопринтерите може да има изключение).

Отговори на това съобщение
 Re: цена-качество на цифров апарат
Автор: thor   
Дата:   18-02-05 00:23

значи и аз да си кажа приказката ,ако наистина смяташ да правиш фотки за каталози и искаш максимално качество за възможно най малко пари аз предлагам да разгледаш и тази възможност първо ето една фотка която направих 4-5мин преди да почна да пиша този коментар
https://photo-forum.net/static/forum/2006-01/atnx6958.JPG
http://img.photobucket.com/albums/v713/nabaira/Macro-TAG.jpg

тази фотка съм я правил с ето този обектив
https://photo-forum.net/static/forum/2006-01/pgfw2882.JPG
http://img.photobucket.com/albums/v713/nabaira/SMC-Macro-Takumar50mmf4.jpg

Super–Multi–Coated Macro–Takumar 50mm f4.0 на резба M42 с който може да се достигне увеличение до 1:2 .......,купих го от eBay за общо 60US$ заедно с пътните ,но се намира за около 50-100US$ ,този обектив е по добър за мен от EF Canon 50mm f2.5 по изработка ,като оптични качества по нищо не отстъпва и надали би могъл някой да каже с кой от двата обектива е снимано ,Canon-а отваря на f2.5 което е плюс ,но пък цената му е около 250US$ ,ако можеш да живееш без аутофокус ..с този обектив ще правиш снимки не по лоши в оптични качества от скъпия аутофокусен обектив ,така обектива с който правих първата снимка на часовника беше закачен на EOS 10D ,който не дава по лоша картинка от Canon 300D ,но не дава и по хубава ,може да се каже че картинката щеше да е същата с който и от двата да беше правена ,значи ако си поръчаш един Canon 300D от USA с разни там пътни и ДДС такси според мен ще ти излезне около 1000US$ плюс 100US$ за един такъв обектив Macro Takumar сложи ги 1100US$ ..... определено можеш да ги намериш и по евтино но това ще ти иска малко време да се поразтършуваш ,но според мен тази комбинация по качество на картинката за тези пари няма по добро
http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?O=productlist&A=details&Q=&sku=297500&is=REG
аз на твое място не бих бързал да купувам ,а бих се разровил хубаво из фотофорума за да стигна до най доброто разрешение ,всъщност да решиш кое би била предпочела най доброто качество или някакъв компромис в лицето на един компактен фотоапарат ....
е няма да е зле и да изчакаш какво ще се покаже в скорошните изложения на фототехника ,сега пролетта цените на много фотоапарати ще паднат и след месец два изборът на добри цени ще е много по голям от сега ...[smilie6]
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: цена-качество на цифров апарат
Автор: thor   
Дата:   18-02-05 00:57

а ето го файла ,на фотката само съм го конвертирал от RAW,без да съм променял нищо не съм го и шарпвал

а данните са такива
програма ....: AV -приоритет на диафрагмата
чувствителност : 100 ISO
диафрагма ......: f5.6
скорост.............: 2 секунди
светлина ..........: стайно осветление 100Watt ел.крушка
на статив
та това излиза общо взето при тези условия с този Super–Multi–Coated Macro–Takumar 50mm f4.0 на резба M42 ,обективчето си е супер за 90лефчета ...
[smilie6]

http://images4.fotopic.net/?iid=y73qmm&outx=600&noresize=1&nostamp=1



Публикацията е редактирана (18-02-05 01:03)

Отговори на това съобщение
 Re: цена-качество на цифров апарат
Автор: dacko   
Дата:   18-02-05 01:03

Pentax OptioMX4-цена-качество, просто перфектно


Отговори на това съобщение
 Re: цена-качество на цифров апарат
Автор: tutttifrutti   
Дата:   18-02-05 01:58

добре де, извинявам се за HP - просто мнение-нарочно пускат продуктите си на ниски цени и после ръсищ сума пари за консумативите.иначе признавам, че завладяха пазара.

Отговори на това съобщение
 Re: цена-качество на цифров апарат
Автор: Георги   
Дата:   18-02-05 03:01

thor така е пич :)

сега продажбата на 300Д става още по-масова. Почти се замислям дали да не си продам 3 мегапикселовото фуджи за едно 300Д да има там :))))))))))))))

Отговори на това съобщение
 Re: цена-качество на цифров апарат
Автор: J0R0   
Дата:   18-02-05 11:07

Алоу, експерта :-)
Човекът пита за съотношение цена-качество, аз му казвам.
Ясно е, че Панасоник и Сони са много по-добри от тоя НР, който предлагам, но пък за сметка на това са над два пъти по-скъпи.
ФЗ 20 е около 1000 лева, Сонито май е над 1000, ако не се лъжа 1300, това както се вижда е почти три пъти разлика в цената.
А хич не съм сигурен, че в снимки до 20х30 ще има два-три пъти разлика в качеството.
Дори нещо повече, мога да се хвана на бас, че при такъв размер снимки няма да има разлика коя с кой апарат е правена.

Отговори на това съобщение
 Re: цена-качество на цифров апарат
Автор: mitku   
Дата:   18-02-05 14:30

За да не се повтарям от другата тема за "около 1000лв." - Pentax Optio 750z. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: цена-качество на цифров апарат
Автор: kadar   
Дата:   18-02-05 15:45

Olympus E-10 !!!
Tova e istinata za 1000 lv.
Drugite modeli za koito govorite sa izra4ki !
Tova e moeto mnenie !!! [shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна