Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Що толкоз се набляга на ч/б фотоси?
Автор: doktora   
Дата:   17-02-05 08:44

Прави впечатление,че черно-бялата фотография не умира,а напротив!Това някаква носталгия ли е или к'во? Не съм против-и аз я харесвам и прилагам,ама ми е интересно при дигиталните възможности днес....Дали с течение на времето няма да се снима само ч/б?[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Що толкоз се набляга на ч/б фотоси?
Автор: volokin   
Дата:   17-02-05 10:03

Doktore, чернобялата фотография е начин на изразяване, толкова.
Що се снима толкова чернобяло, мога да ти отговоря само за аналоговото.
Моето мнение е, че просто възможностите за манипулация на сниманото на чернобял филм са безбройни, както аналогово, така и дигитално, т.е. хибридно, не си зависим от лаборатории, лесно за проявяване, и т.н.
обхвата на една лента е 11 бленди, сивите тонове са безброй много, и дигиталната техника има още да диша праха на чернобелия филм, та така, наистина има тенденция (поне в немскоговорящите страни) към увеличаване на фотографите-любители снимащи чернобяло.
Не случайно има фирми разработващи нови филми, макар и позиционирани в нишата (Мако например)...та така.

Отговори на това съобщение
 Re: Що толкоз се набляга на ч/б фотоси?
Автор: doktora   
Дата:   17-02-05 14:03

Eeeee Volokin,ти направо ме разби!Много вярно е което написа и ти благодаря за инфото.

Отговори на това съобщение
 Re: Що толкоз се набляга на ч/б фотоси?
Автор: pepi   
Дата:   17-02-05 14:06

Shtoto pak pochnaha da proizvezhdat gramofonni plochi...

Отговори на това съобщение
 Re: Що толкоз се набляга на ч/б фотоси?
Автор: niagara   
Дата:   17-02-05 14:11

volokin, [smilie24] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Що толкоз се набляга на ч/б фотоси?
Автор: doktora   
Дата:   17-02-05 14:12

Значи ли това,че прогрес няма,а се преоткриват старите неща?Защото с музиката е същото-нищо ново под слънцето.
А за плочите не знаех,Пепи/ако е истина/.

Отговори на това съобщение
 Re: Що толкоз се набляга на ч/б фотоси?
Автор: explorer   
Дата:   17-02-05 14:32

Има и прогрес разбира се:
http://www.rollei.de/en/produkte/produkt.cfm?id=Rolls&name=Rolls
http://www.gigabitfilm.com

Отговори на това съобщение
 Re: Що толкоз се набляга на ч/б фотоси?
Автор: murnau   
Дата:   17-02-05 14:47

BW e po-hubavo ot cvetnoto.

Отговори на това съобщение
 Re: Що толкоз се набляга на ч/б фотоси?
Автор: J0R0   
Дата:   17-02-05 14:55

Ансел Адамс казва нещо от рода, че при цветовете е нужна хармония. Художникът когато рисува картина, подбира цветовете, прави цветна хармония.
Фотоапаратът не подбира цветовете. Предава 1:1 нещата, което не винаги означава цветна хармония. По скоро обратното.

Отговори на това съобщение
 Re: Що толкоз се набляга на ч/б фотоси?
Автор: luboar   
Дата:   17-02-05 15:02

не знам някой да гледа Ч/Б телевизор още, но във фотото е друго. представи си класически портрет в цвят...жалка работа. друг е въпроса дали снимане на B&W филм не е оригиналнечене...гледах Ч/Б снимки от някакъв карнавал (общи планове), пак жалка картина



Публикацията е редактирана (17-02-05 15:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Що толкоз се набляга на ч/б фотоси?
Автор: Frida   
Дата:   17-02-05 15:16

Долу всякакви крайности обобщения и догми от сорта на филм е по-добро от digi, черно-бяло от цветно, чичо е по-добър от леля и тем подобни глупости!!!!!!
Само ЦСКА!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Що толкоз се набляга на ч/б фотоси?
Автор: murnau   
Дата:   17-02-05 15:19

jenite da mulchat : ti kvo razbirash ot futbol ma?[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Що толкоз се набляга на ч/б фотоси?
Автор: SanniE   
Дата:   17-02-05 15:20

[smilie21]Frida...6ta ciluna[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Що толкоз се набляга на ч/б фотоси?
Автор: volokin   
Дата:   17-02-05 15:26

"сивите тонове са безброй много, и дигиталната техника има още да диша праха на чернобелия филм"

Фрида, ако имаш предвид това, то никъде не е казано че едното е от ЦСКА а другото Левски, а, че едното има още да търпи развитие, е малко по-грубо е казано, ама който разбира, разбира за какво говоря, койно не, не иска да разбере....

Иначе за ЦСКА позна, като дете бях за този отбор, ама щото обичах армията повече от полицията, а и в БГ нямаше полицаи пилоти, а и полицията нямаше самолети, а и полицаите бяха по-близо до репресивния апарат, ...ама това едва ли го осъзнавах тогава...[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Що толкоз се набляга на ч/б фотоси?
Автор: aemon   
Дата:   17-02-05 15:31

когато имам истински черно-бял филм в камерата приемам света по-абстракно

Отговори на това съобщение
 Re: Що толкоз се набляга на ч/б фотоси?
Автор: SanniE   
Дата:   17-02-05 15:45

[smilie21]ne razbiram za kvo sporite[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Що толкоз се набляга на ч/б фотоси?
Автор: kirilius   
Дата:   17-02-05 15:49

Има тука един линк за ЦСКА: http://cska2002.hit.bg [smilie5]

Sorry за офтопика. И аз се чудя понякога защо се снима толкова много черно-бяло. До сега единственото обяснение, което съм си дал е, че "някои снимки стоят по-добре ч/б".
Другото volokin го каза: ч/б филм поема много повече нива на сивото.

Отговори на това съобщение
 Re: Що толкоз се набляга на ч/б фотоси?
Автор: SanniE   
Дата:   17-02-05 16:01

[smilie21]are 6e go kaja po prosto - v 4erno i bqlo mogat da se predadat milioni emocii, za razlika ot cvetnoto, edni 6te me razberat, drugi nqma da mogat, vseki da snima kakto mu haresva i kakto vijda za sebe si ne6tata, ne da puska tema vuv forum za tova adjaba "vie 6to snimate 4erno bqlo"......ta pak 6e kaja 4e ne razbiram za kvo sporite[smilie21]



Публикацията е редактирана (17-02-05 16:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Що толкоз се набляга на ч/б фотоси?
Автор: feon   
Дата:   17-02-05 16:14

НЕ черно/бял, а МОНОХРОМНА фотография.

Добрата фотография представлява метафора (не копие) на действителността. Действителността се превръща в метафора, когато бъде изкривена, преиначена, показана от определен ъгъл, за да породи или изрази определено усещане. И цветната, и монохромната фотография могат да бъдат метафори, НО монохромната е с едни гърди напред, защото в самото си естество е преиначена реалност, т.е. няма ги цветовете, които виждаме, а на тяхно място има контраст, много нюанси на сивото и т.н.

С две думи - монохромната фотография ни показва нещата такива, каквито не можем да ги видим никога в реалността. Докато с цветната не е винаги така.[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Що толкоз се набляга на ч/б фотоси?
Автор: J0R0   
Дата:   17-02-05 16:23

Feon, ами ако обърнем цветния диапозитив в негатив, също виждаме действителността не такава каквато е. Цветовете са заменени с противоположните си.
Това значи ли че също е метафора, преиначена реалност, друг ъгъл... и че също е с едни гърди напред?
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Що толкоз се набляга на ч/б фотоси?
Автор: gorba4ov   
Дата:   17-02-05 16:42

.....колкото до грамофона, германците са луднали (гледах по телевизията)..... купуват грамофони, та не успяват магазините да доставят.... Няма да мине много време и тук ще е така, но откъде ще търсиме плочи незнам.....[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Що толкоз се набляга на ч/б фотоси?
Автор: thor   
Дата:   17-02-05 16:46

хехе .... и аз бях за ЦСКА ,щото всички други около мен бяха от левски ... иначе май най се кефя на плажен-волейбол-жени де....[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Що толкоз се набляга на ч/б фотоси?
Автор: feon   
Дата:   17-02-05 16:47

JORO, тук говорим защо "черно-белите" снимки все още са актуални, с какво толкова действат на възприятията, а не че цветовете не действат.

Ти можеш ли да виждаш монохронмо? Да не различаваш цветове?

Това за "преиначаването на действителността" по принцип важи за изкуството, аз казах само какво е особеното място на монохромната фотография, какво я отличава от цветната, а не че ако обърна цветовете и не знам си как още маниполирам цветното изображения ще постигна просто изкривяване на реалността.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Що толкоз се набляга на ч/б фотоси?
Автор: fine   
Дата:   17-02-05 16:53

аз предлагам волокин за кмет на София. И без това си е доста сиво тука :) [beer] [beer] [beer] както ми беше писал той (кмета) под една снимка,за да е цветна, цвета трябва да добава нещо.когато цвета няма какво да каже по добре да си мълчи [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Що толкоз се набляга на ч/б фотоси?
Автор: doktora   
Дата:   17-02-05 17:24

"Лудата",да закрием форума тогава,само да си щракаме и качваме,а?Или да оставим само ти да пускаш теми?
Интерсни ми бяха мненията на другите и с какво толкова привлича нещо старо да се прави с модерна техника.
Аз за себе си съм наясно.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна