Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 HP 945 vs PRAKTICA Luxmedia 4008
Автор: namma   
Дата:   15-02-05 19:26

здравейте, колебая се между тези два фотоапарата.Та искам съвет: според вас, кой е по- добре да си взема?

Отговори на това съобщение
 Re: HP 945 vs PRAKTICA Luxmedia 4008
Автор: nnenov   
Дата:   15-02-05 21:53

Здраевей,

Имам служебен 945 и не съм доволен от него. Сравнявам го с личния си G5.

Кофти функционалност, слаб на батерии, лошо качество на изработката, по-слаб в снимките.

За практиката нищо не знам, но не бих препоръчал HP-то.

Отговори на това съобщение
 Re: HP 945 vs PRAKTICA Luxmedia 4008
Автор: Immortal   
Дата:   16-02-05 10:28

и аз не знам за PRAKTICA Luxmedia 4008, но имам хп и не съм доволен. Разучил ли си каква е разликата в цените?

Отговори на това съобщение
 Re: HP 945 vs PRAKTICA Luxmedia 4008
Автор: RossN   
Дата:   16-02-05 10:39

аз пък имам НР и съм доволен, преди снимах с Олимпус и определено НР-то е по-добро. А и не съм сигурен, че Г5 е толкова по-добър. А за сравнение с Практиката, аз лично бих забравил, НР-то е много по-истински апарат. Потърси из темите на Практика, има доста изписано по въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: HP 945 vs PRAKTICA Luxmedia 4008
Автор: Andromeda   
Дата:   16-02-05 11:08

И двете са пръчки [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: HP 945 vs PRAKTICA Luxmedia 4008
Автор: RossN   
Дата:   16-02-05 11:15

Andromeda, би ли бил(а) така добър(а) да поясниш. Много е лесно да се плюе, ама да се беше уточнил(а). И кое от така наречените сапунерки не е? И само не ми споменавай Каноните, щото за парите, за които се продават, просто не си заслужава инвестиция в сапунерка.[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: HP 945 vs PRAKTICA Luxmedia 4008
Автор: Phoki   
Дата:   16-02-05 11:22

Rossn[smilie24] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: HP 945 vs PRAKTICA Luxmedia 4008
Автор: chukov   
Дата:   16-02-05 11:22

С какъв олимпус си снимал, че се изказваш така неподготвен за HP
HP изобщо не може да се мери с олимпуса

Отговори на това съобщение
 Re: HP 945 vs PRAKTICA Luxmedia 4008
Автор: RossN   
Дата:   16-02-05 11:33

chukov, на какво не може да се мери, на кило ли? Снимал съм със серията 200. А ако говориш за 8080, май не мериш с един аршин....А в сравнение с 200, определено съм по-доволен от НР, естествено единият и другият имат 3 год. разлика и доста МР и зум разлика.
Аз не плюя Олимпуса. Наскоро снимах и с 5000, но не бих казал, че ме впечатли кой ли знае колко. И пак казвам, не плюя Олимпуса!!!
Дразня се на изказвания от типа "...това е пръчка...", като е пръчка, обясни защо и с какво го сравняваш.

Отговори на това съобщение
 Re: HP 945 vs PRAKTICA Luxmedia 4008
Автор: chukov   
Дата:   16-02-05 11:43

Защо трябва да е 8080?

Например 750 ултразум
Хайде да го сравним с HP 945.
Кое му е доброто на HP-то?
Бавен автофокус.
Грозна картинка с нереални цветове на дисплея.
Докато се начуди фокуса имам време да обърна кебапчетата на скарата да не изгорят.

Отговори на това съобщение
 Re: HP 945 vs PRAKTICA Luxmedia 4008
Автор: glorious   
Дата:   16-02-05 12:19

hm,i az beh namislil da si kupq hp 945 i tuka wyw foruma me razkolebaha,ama na tqh im e lesno,az im kazwam aparat do 600lw te mi goworqt za aparati po 1000 i obijdat drugite det struwat 500lw.ami to ne moje da se srawni ednoto i druguto ima dwoina razlika w cenite,taka 4e mislq 4e powe4eto sa naduti i ne kazwat realno mnenie a se per4at,bahtii cannonite i nikonite,kak moje da robuwash na marka,srawnqwat se modeli,a ne marki,kakto kazaha da srawnqt hp s ai da ne e 8080 ama s 750 na olympus,ami olymousa dokolkoto gledah wcera beshe kym 700-800lw,a hp we4e nqma i 500 + 128mb

Отговори на това съобщение
 Re: HP 945 vs PRAKTICA Luxmedia 4008
Автор: RossN   
Дата:   16-02-05 12:25

chukov, да ти кажа, няма смисъл да споря с теб. Като не ти харесва, не си го вземай, но те моля, да не ме поучаваш, в типичният за форума стил "..ти кой си бе, аз всичко знам..."

за сравнение:http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebyside&cameras=hp_945%2Coly_c750uz&show=all,
единственото, което му е у повече, е зум-а. С друго, не видях да го превъзхожда. И за пореден път да повторя, нямам нищо против Олимпуса, но се чудя, на теб какъв ти е проблема с НР-то?

Отговори на това съобщение
 Re: HP 945 vs PRAKTICA Luxmedia 4008
Автор: Andromeda   
Дата:   16-02-05 12:28

RossN, изпробвала съм ги и двете.
Специално за HP vs Canon с "по-сапунерчест" вид (т.е. по-малък обектив и т.н.) Canon вади много по-добро качество. HP има доста забележимо зърно и по-кофти цветове.
Да не говорим за дребни малки недоизкусуряваници от сорта на това, че като извадиш на HP-то батериите, то всеки път забравя дата и час и иска да ги въведеш отново.

Отговори на това съобщение
 Re: HP 945 vs PRAKTICA Luxmedia 4008
Автор: kirilius   
Дата:   16-02-05 12:38

Тука малко се измести темата. Човекът питаше за HP срещу Praktica.
Ако това е ограничението HP е много по-добрият избор.
HP има много кусури, ама от Praktica повече кусури не може да има [smilie5]

namma, потърси думата Praktica в търсачката на форума и ще видиш поне 3 теми, в които се обяснява какво е Prakrica в момента.

П.С.
Аз и HP-то не бих си взел, ама за тази цена май нямаш друг избор.

Отговори на това съобщение
 Re: HP 945 vs PRAKTICA Luxmedia 4008
Автор: RossN   
Дата:   16-02-05 12:44

Andromeda, добре, ползайте си Каноните, (аз пък някъде четох, че на "сапунерките", ако не е шумоподтискането, са трагедия), Аз казах, че м/у НР-то и така наречената Практика, аз съм за НР-то с две ръце. Вие взехте да ми носите от 100 кладенеца вода, колко зле било НР-то. Я погледни тези линкове и ми кажи, кой точно цвят е кофти.

link1

link2

А за батериите, си в грешка, аз имам два комплекта и доста често ги въртя, и не настройвам датата и часа всеки път. Да ако го оставиш за повече от 10-15 сек (ако се не лъжа), то това му е като reset.

Повече нямам какво да кажа, аз не споря с вас, изказвам само мнение.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: HP 945 vs PRAKTICA Luxmedia 4008
Автор: glorious   
Дата:   16-02-05 13:44

da, syglasen sym s teb RossN. a samo za moment da se wyrna na olympusa-struwa mi se mnogo po-grozen ot hp-to.mai shte wzema da si kupq nego,makar 4e samo edno me spira,film4etata mu sa s malka rezoluciq i sa ograni4eni do 60sec.by the way kakwo mislite za fujifilm 5100/5500? loshoto 4e mai po4ti ne gopredlagat w bg?mai e po-dobre ot 945?

Отговори на това съобщение
 Re: HP 945 vs PRAKTICA Luxmedia 4008
Автор: RossN   
Дата:   16-02-05 13:56

забрави да снимаш филм с НР-то, не става за това, въобще се чудя, защо са му го сложили като опция. Фуджито е по-добро по мое скромно мнение. Макари НР-то да е с оптика, а и май и матрица на Фуджи. А нищо чудно и да са една и съща машина, само различен софтуер. Тук има поне две теми са Фуджи. Потърси!

Отговори на това съобщение
 Re: HP 945 vs PRAKTICA Luxmedia 4008
Автор: glorious   
Дата:   16-02-05 14:03

mersi,abe az mnogo pr4etoh,ama nema ot de da si go kupq.oswen ot edna stranica,ama trebwa da 4akam blizo 20dena da go dostawqt,a mai ne mi se 4aka,nekakwa ideq?da fudji-to mnogo qki film4eta prawi 640x480 pri 30 kadara w sekunda.ama za snimkite ne znam kak shte e

Отговори на това съобщение
 Re: HP 945 vs PRAKTICA Luxmedia 4008
Автор: chukov   
Дата:   16-02-05 14:20

Значи тук не става въпрос за перчене в стил "форума"

Ако ти си чел нещо за апарата, то аз съм снимал и с двата апарата и като казвам, че му е бавен фокуса, не си го измислиям отнякъде.
И не те убеждавам да си купуваш Олимпус.
Убеждавам те да не си хвърляш парите за HP

Това е.
Изборът е твой.

Отговори на това съобщение
 Re: HP 945 vs PRAKTICA Luxmedia 4008
Автор: chukov   
Дата:   16-02-05 14:27

И като си ми постнал линка обърни внимание на разликата в цените.

Апаратът като налични технически параметри е едно и съвсем друго е държанието му в реалността.

Достатъчно е да поснимаш с два различни апарата от един и същ клас за да разбереш, че е така и че данните от паспорта му не са гаранция за добрата работа.

Отговори на това съобщение
 Re: HP 945 vs PRAKTICA Luxmedia 4008
Автор: glorious   
Дата:   16-02-05 14:31

ne we,batka,ne sym iskal da te zasegna,prosto 4esto mi se slu4wa,hora da srawnqwat fotoaparati ot razli4ni ceni/klasi.mnogo dobre mi e qsno 4e edin fotoap. za 1000lw shte snima po-dobre.iskah prosto da se dawat po-konkretni otgowori i wse pak kat gledam wii ste lubiteli ama ste mnou napred,a takiwa kat men qwno laici,ne me byrka da iz4akam malko fokusa,w twa da ne dawam 1000lw za fotoaparat.i ot de da si wzema fudji-to?

Отговори на това съобщение
 Re: HP 945 vs PRAKTICA Luxmedia 4008
Автор: RossN   
Дата:   16-02-05 14:50

chukov, да, при определени условия е по-бавен фокуса, но за другото не споделям твоето мнение.

А цената, да, ама и по-малка матрица, по-малко пиксели, по-тесен обектив, по-малък набор от бленди и скорости на затвора.

За качеството на цветовете, вече казах по-горе и кое остана, пак скоростта на фокуса. За шум не мога да доворя, не съм пробвал 750, и по-близко макро при 750, но пък при нормален, НР-то има фокус от 50см., а 750 от 90см.

Въобще, ако човек има НР, по-нагоре няма смисъл да търси сапунерки, просто следващата крачка трябва да е ДСЛР. Поне аз съм на това мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: HP 945 vs PRAKTICA Luxmedia 4008
Автор: chukov   
Дата:   16-02-05 15:23

Е, така да.
Ако вече имаш HP снимаш докато кара и купуваш по як апарат.

Въпросът е ако трябва тепърва да се купува апарат да се внимава.

Отговори на това съобщение
 Re: HP 945 vs PRAKTICA Luxmedia 4008
Автор: cic   
Дата:   16-02-05 15:46

HP според мен е много добро. Имам 2 колеги с такъв и прави много добри снимки. Цветовете са истински. Цифровата светкавица си е готино нещо ... аз съм за ХП

Отговори на това съобщение
 Re: HP 945 vs PRAKTICA Luxmedia 4008
Автор: chukov   
Дата:   16-02-05 16:47

Каква е тая цифрова светкавица бе колега?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна