Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Да изразя задоволство от BG-E2!
Автор: jester   
Дата:   15-02-05 14:13

Вчера се сдобих с батери грип за 20Д-то. Дълго умувах преди да пристъпя към тази инвестиция, понеже много лоши неща четох за него. Но две неща ме накараха все пак да се хвърля:

- имам големи длани - като го хвана 20Д и кутрето ми остава да виси във въздуха под него. Страшно неудобно, особено като му сложа светкавицата и натежи в горния край.

- пак заради светкавицата - като е отгоре на апарата, не мога да си го увися на врата, защото се килва непрекъснато напред.

Грипчето реши тези ми проблеми, като ми добави и прекрасното удоволствие да имам вертикален спусък и другите прилежащи на дясната ръка контроли.

Първото, което проверих е дали ляга плътно и стабилно към тялото - положително!
Тествах го по различни начини, като последният тест беше 580ЕХ отгоре и 400г обектив отпред (нак-тежкото ми снаряжение засега), а аз го държах вертикално само за грипа - не помръдна. Т.е. останах доволен и си отдъхнах.

Още не съм му пробвал магазина за 6 АА (или R6 по БДС) алкални батерии, както и не съм имал възможност да потвърдя или да отхвърля другото основно оплакване, че при много такива грипове има някакво ненормално източване на батериите. Засега всичко е нормално.

Иначе наистина е пластмасово изделието, само площката, върху която ляга тялото е метална, но може пък и да е за добро, защото и така доста натежава целият комбайн.

Това е засега, ако имате въпроси, питайте! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Да изразя задоволство от BG-E2!
Автор: gorba4ov   
Дата:   15-02-05 14:25

откъде го взе и на какви пари...?

Отговори на това съобщение
 Re: Да изразя задоволство от BG-E2!
Автор: thor   
Дата:   15-02-05 14:37

честито [smilie24]
сега ти требе и едно ей такова чудо

https://photo-forum.net/static/forum/2011-03/ljrl7801.JPG
http://img.photobucket.com/albums/v689/canata/BGE2L.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2011-03/fcnm9279.JPG
http://img.photobucket.com/albums/v689/canata/BGE2L_rear.jpg


от ей тука :

http://www.reallyrightstuff.com/body_plates/canon/index.html

за да си го закачаш без проблемно на стативчето ...[smilie6]

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Да изразя задоволство от BG-E2!
Автор: jester   
Дата:   15-02-05 16:04

gorba4ov - от САЩ, B&H, за 170$

thor - абе хубаво е това, ама заради едната оксидация и евентуално хубавата стомана не ми се дават още толкова пари само за да мога да го кльопна апарата на статив и във вертикална позиция. Или аз пропускам някакви важни предимства на тази L-скоба [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Да изразя задоволство от BG-E2!
Автор: thor   
Дата:   15-02-05 16:28

ми ... скобата си има предимството че можеш да я използуваш ,на добри стативи с качествени глави за бързо закачване на фотоапарати и обективи от тип-а на Arca Swiss - бързото закачване ,което си е нещо като стандарт при закачването на фотоапарати и обективи за глава на статив ,всъщност то си има и други такива подобни и по евтини скоби ,просто за мен за сега тези са най добрите и затова и коментара ми ,все пак не е лесно да закачиш фотоапарат с грип за статив безпроблемно ,трябва ти солидна връзка - то това е и най големия проблем на гриповете ,просто трудно се снима с тях когато за качеството на фотката най доброто разрешение е статива ,в общи линии това имах в предвид ...[smilie6]
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Да изразя задоволство от BG-E2!
Автор: jester   
Дата:   15-02-05 17:15

благодаря ти за разяснението, thor[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Да изразя задоволство от BG-E2!
Автор: vladod   
Дата:   15-02-05 18:13

Честито[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Да изразя задоволство от BG-E2!
Автор: Grandpa   
Дата:   15-02-05 23:07

Честито.
Знам какво имаш в предвид - моите ръце не са големи и пак 20Д-то става доста неудобен само след няколко минути...що им требваше да се ебават - 10Д е определено по-удобен (сега ше скочат никонджии да ни светнат колко е супер Д70) ...

Отговори на това съобщение
 Re: Да изразя задоволство от BG-E2!
Автор: Stoevmobile   
Дата:   16-02-05 01:24

Честито!
[smilie24]
[shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Да изразя задоволство от BG-E2!
Автор: Artek   
Дата:   16-02-05 01:31

Thor pak se pravish na razbirach,a Jester ne sam vizdal profesionalist da si slaga aparata na vrata.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Да изразя задоволство от BG-E2!
Автор: bnn   
Дата:   16-02-05 01:33

thor, вслушвай се повече в думите на профитата.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Да изразя задоволство от BG-E2!
Автор: thor   
Дата:   16-02-05 02:23

хехе АкОтО Артек и оттука минало без да забърше [smilie5] [smilie5] [smilie5] тоя май тоалетна артишка не ползва след като се наа..... ,а и май не избира место къде да се оаква ,а го кара наред ръси из панталонките [smilie5][smilie5] [smilie5] цирк имаме си вече гумена глава за ритане ..[smilie6]
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Да изразя задоволство от BG-E2!
Автор: jester   
Дата:   16-02-05 10:26

Artek, главо умна, благодаря ти, че ме светна, бях забравил, че на про-тата фотоарпаратите им кротко си левитират покрай тях, а на някои просто са им естествено продължение на ръката.[smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Да изразя задоволство от BG-E2!
Автор: Otvorenia   
Дата:   16-02-05 10:39

Jester , pitai go Thor koilko struvam toia plate na RRS i shte ti stane losho. Sega RRS ima niakakav nov sobstvenik koito e izdul tsenite kato che li prodava ne plates ami cameri.
Az imam Arca Swiss Ball Head QR i e na stativ Gitzo Fiber Carbon 5-ta seria pa si traia. A plate-ove ot RRS imam oshte ot starite sobstvenitsi semeistvo-muj i jena.
Novite plates sega sa mnogo po dobri, no na suotvetnata tsena.

Aide sus zdrave.

Отговори на това съобщение
 Re: Да изразя задоволство от BG-E2!
Автор: jester   
Дата:   16-02-05 10:47

Ами, колко - 160 доларес, доколкото видях. Не чете ли по-горе, че се стреснах от цената и питах даже да не би да пропускам някоя основна черта на тази скоба, че не мога да разбера защо е толкова пари. Ама нали знаеш, всяко нещо струва толкова, за колкото може да се продаде. Аз съм сигурен, че и на тези цени хората ще си продават. Просто не знам кога и дали аз ще съм измежду техните клиенти.

Отговори на това съобщение
 Re: Да изразя задоволство от BG-E2!
Автор: jumbo   
Дата:   16-02-05 12:17

аз пък само на врата си го нося повечето време
явно за това не съм изпускал апарат до сега....

Отговори на това съобщение
 Re: Да изразя задоволство от BG-E2!
Автор: jester   
Дата:   16-02-05 15:27

jumbo - аматьор, с аматьорите, я бързо го сваляй оттам да не се излагаш![smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Да изразя задоволство от BG-E2!
Автор: thor   
Дата:   16-02-05 15:42

ми продават ,не че не де ,преди аз на два пъти се оптвах да си поръчвам от тях ама все ми даваха че нямат на склад и се отказах ,сега дебна нещо по добро из eBay ,тоест то няма по добро ,но изскачат хубави KAISER или LINHOF ( последно изтървах една KAISER - ама ми се виде скъпа на 180US$ - пък и не съм на зор ) ,на втора ръка такива глави с Arca Swiss тип-QR ,пък и носят повече от таз която исках да си взема от RRS ,на мен ми трябва за Monopod ,лично за мен по добро/удобно/лесно за манипулиране от тези глави за статив с ябълка няма ,който опита нема връщане назад .......[smilie6] все пак повече си струва от каквато и да е фототехника да си вземе човек най доброто като статив и глава за статив което може да си позволи , един път като си вземеш забравяш завинаги ,докато фотощрака го сменяш на 2-3 години и губиш 1000 хиляди лефчета при обезценяването му докато хубавия статив и хубавата глава за статив те надживяват иииии ти правят фотките супер качествени .....[smilie6]
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Да изразя задоволство от BG-E2!
Автор: Stoevmobile   
Дата:   16-02-05 20:48

Хе, "статифче за цифрак", де викаше GenaDP....
Моето носело 2.5кг по документи.....
Ша носи и повечко [smilie5] [smilie5] [smilie5]
[shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Да изразя задоволство от BG-E2!
Автор: thor   
Дата:   16-02-05 21:01

хммм стоев ..винаги има нужда от едно по лекичко ,като това дето си взе лятото за сапуняска де [smilie5] [smilie5] [smilie5] ...ама като му лепнеш 2 кила и почнат да му треперят крачетата друга песен ше запееш ..ама както и да е от сега нататъка ..забрави за Manfrotto ,от сега нататъка ше гледаш към Gitzo - там е истината ..[smilie6]
[beer] [beer] [beer] [beer][beer] айдеее на камениците - който не е фанал стоеф да го причаква на излизане или на прибиране ......[smilie5] [smilie5] [smilie5]
[beer] [beer] [beer] та да бъде почерпан много бирчоци за здраве [beer] [beer] [beer]
[shtrak]
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна