Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Филтри за Panasonic FZ20
Автор: newbie3   
Дата:   13-02-05 14:10

Здравйте,

Откъде в София могат да се купят филтри за Panasonic FZ20 и каква е разликата в цените и качеството между марковите и немарковите филтри?

Още един въпрос: прочетох че може да се използва адаптор и филтри по-малки от 72мм (което е стандартния размер за FZ20) - какви са недостатъците от използването по този начин на по-малки и по-евтини филтри (напр. 62мм)?

Благодария!


Отговори на това съобщение
 Re: Филтри за Panasonic FZ20
Автор: nemchev   
Дата:   13-02-05 15:03

nqma da uspee6 da zavinti6 filtar 62mm na rezbata na 72mm.se6ta6 se nali..ina4e nqma nedostatuci....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Филтри за Panasonic FZ20
Автор: solo5   
Дата:   13-02-05 17:20

"nemchev" той пита чрез адаптер [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Филтри за Panasonic FZ20
Автор: kirilius   
Дата:   13-02-05 17:23

Има филтри на фото магазина на Халите. Аз си взех от там UV. Поляризиращ също има ама е 116 лв. (мамка им [smilie9])


Отговори на това съобщение
 Re: Филтри за Panasonic FZ20
Автор: newbie3   
Дата:   13-02-05 19:08

Мерси за информацията. А каква е центата и марката на UV филтъра? (на първо време мисля точно UV да си взема за защита на оптиката)

Отговори на това съобщение
 Re: Филтри за Panasonic FZ20
Автор: popov   
Дата:   13-02-05 19:53

Миналата седмица и аз се чудех какви филтри да си взема за моя FZ3. Реших да не правя компромис и си взех Multy-Coated UV филтър Sigma (35лв в Кодак в подлеза на Софийския университет). Hama в Халите са към 45лв - говоря за 55мм резба, за 72мм са много скъпи - по-добре използвай адaптера на Pemaraal за 62мм. Освен предимството в по-ниската цена, използването на 62мм филтър с този адаптер намалява разстоянието между филтъра и обектива, с което се подобрява качеството на изображението.
Много интересен филтър е поляризационния, реших да си купя и такъв, след като щракнах тази смимка през обикновени очила Polaroid [smile] . За FZ20 ти стига линеарен поляризационен филтър, не ти е необходим циркулярен.
Тук също има интересни допълнения към FZ20.


Отговори на това съобщение
 Re: Филтри за Panasonic FZ20
Автор: Stoevmobile   
Дата:   13-02-05 21:13

Как точно намаляването на разстоянието м/у UV филтъра и обектива подобравя качеството на изображението? [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Филтри за Panasonic FZ20
Автор: kirilius   
Дата:   13-02-05 22:55

newbie3, аз си взех Hama UV за 26 лв.
Там продават Hama. За други марки не знам. Може и да има.

Отговори на това съобщение
 Re: Филтри за Panasonic FZ20
Автор: Stoevmobile   
Дата:   13-02-05 23:20

Аз пак да подпитна - как точно разстоянието м/у UV филтъра и обектива подобрява качеството на изображението?
Ако имаш обективи с различна резба, и филтри за най-голямата - с какво ще се подобри, ако вместо филтър за следваща по-малка вземеш евтин адаптер, който може да отдалечи филтъра вместо скъпия филтър?


Отговори на това съобщение
 Re: Филтри за Panasonic FZ20
Автор: popov   
Дата:   14-02-05 01:05

Stoevmobile, колкото е по-далече филтърът от обектива, толкова повече се проявяват нежеланите ефекти като отблясъци например. Този ефект е още по-силен ако филтърът не е просветлен. Конкретно за FZ20 адаптерът на Pemaraal за 62мм поставя филтъра по-близо до обектива от стандартния адаптер на Panasonic, от това идва разликата в качеството, а не от размера на филтъра.

На втория ти въпрос - разликата от няколко милиметра между директно закрепения на обектива филтър и този чрез преходник едва ли ще промени качеството осезаемо. Тук разбира се говорим за обективи, които имат резба за закрепване на филтри.

Тук има интересни неща за филтрите и FZ20.


Отговори на това съобщение
 Re: Филтри за Panasonic FZ20
Автор: bnn   
Дата:   14-02-05 01:51

аз съм хвърлил око на това .

Отговори на това съобщение
 Re: Филтри за Panasonic FZ20
Автор: Stoevmobile   
Дата:   14-02-05 10:04

[smile] [smile] [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Филтри за Panasonic FZ20
Автор: newbie3   
Дата:   14-02-05 19:33

Благодария на всички за полезната информация и линкове! Имам какво да дъвча и проучвам - ако thread-ът не е прекалено остарял до седмица-две, ще напиша какво съм си взел [smile]

До скоро!

Отговори на това съобщение
 Re: Филтри за Panasonic FZ20
Автор: ghs70f   
Дата:   18-02-05 18:42

V knijkata na FZ 20 se govori za predpazen prozrachen filter DMW-LMC72 . Nameri li go njakoj tozi filter i kade , zashtoto v magazina v Halite go imali do skoro / Hama - 20-tina Lv. / , a v podleza na Universiteta v Kodak ,izobshto ne prodavali takiva neshta .


Отговори на това съобщение
 Re: Филтри за Panasonic FZ20
Автор: Actuel   
Дата:   20-02-05 15:51

Наи-добрия вариант е да използваш 72мм.филтър.Отвориха един нов магазин срещу Интерпред в квартал Изток,в жилищния блок в бившия рибарски магазин.Там имат всички размери филтри(видях че имат и UV 72 mm.не обърнах внимание на фирмата производител)а имат също и капак за него.Аз лично ползвам HOYA 72 mm.Пасва чудесно на резбата и предпазва от достъпа на прах към обектива.От този магазин купих капак за него с вътрешно закрепване германски,Hama с добро качество.Неудобството на оригиналния капак е че стои на обектива и всеки път се въздеиства при поставянето му на движещия се обектив ,което според мен не е полезно.

Отговори на това съобщение
 Re: Филтри за Panasonic FZ20
Автор: elfljo   
Дата:   20-02-05 21:11

Kupi si ot Ebay. tam ima mnogo izgodni filtri. At dnes si kupih za 72 mm za 1,99 EUR za moja FZ 10. Ako imash njakoi poznat v Germanija shte ti izleze bez pari

Отговори на това съобщение
 Re: Филтри за Panasonic FZ20
Автор: ghs70f   
Дата:   22-02-05 01:13

Ne mi stana jasno koj na koe vazdejstva , no kakto i da e ...Ne razbrah sashto UV filtera namaljav]va li kolichestvoto svetlina , za kojato tuka se borime s nokti i zabi ...i euro , v krajna smetka ...V knigata pishe na str.104 za prozrachen , predpazen filter .... Vsichki sitove pishat za UV filtri i nikoj maj ne e chuval za toja ?... Shte vidja v magazina kakvo ima , no sigurno shte e UV ...


Отговори на това съобщение
 Re: Филтри за Panasonic FZ20
Автор: ghs70f   
Дата:   23-02-05 00:23

Blagodarja , Actuel , kopih si go i kapachkata kam nego - vsichko e tochno , sega ostavat snimkite ...

Отговори на това съобщение
 Re: Филтри за Panasonic FZ20
Автор: Actuel   
Дата:   23-02-05 14:24

Да ги ползваш със здраве!
Имах предвид,че поставяйки оригиналния капак се прилага макар и не голям,но все пак натиск върху обектива,които е движещ се елемент и е много деликатен като механизъм!

Отговори на това съобщение
 Re: Филтри за Panasonic FZ20
Автор: ghs70f   
Дата:   24-02-05 00:31

Blagodarja ! Az otvorih i nova tema s vapros UV filtrite namaljavat li svetlinata ili ne . Pazim optikata - dobre , no ne si li namaljavame svetlinata ?...


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна